Autor Tema: Da li astrologija pomaze?Da li vi kao astrolog mozete nekom da pomognete?  (Pročitano 2351 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bejbi

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
Da li astrologija pomaze?Da li vi kao astrolog mozete nekom da pomognete?
« poslato: новембар 24, 2010, 19:05:51 »
Dakle nije pitanje svrha astrologije, vec da li ste nesto konkretno uradili tj. pomogli klijentu ili sebi kroz astrologiju.
Sto se mene tice,j a sam pomogla nekim ljudima pa i sebi da upoznaju sebe bolje i da srede svoj zivot na neki nacin. Da li kad vidite neke losije aspekte pokusate da objasnite osobi kako da ih prevazidje? Neki su uzeli kredit jer je tad bio povoljan period za kupovinu stana. Neki su upisali fax koji je preporucen ili poceli da se bave nekim odredjenim poslom. Ovo su samo neki od primera. Sto se mene tice licno, astrologija za mene i nema drugaciju svrhu.
Dakle, da li sem toga sto vas zanima, pomognete?

Van mreže MARKO

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Da li astrologija pomaze?Da li vi kao astrolog mozete nekom da pomognete?
« Odgovor #1 poslato: новембар 24, 2010, 21:18:39 »
Znaš kako, mene ovo tvoje pitanje vraća na pitanje slobodne volje ali odgovoriću ti kako je meni pomogla astrologija...

Prvo, čim sam se dotakao proučavanja video sam da mi je depresivan karakter već zapisan prilikom rodjenja, meni je to pomoglo jer sam isto doživeo kao da nisam ja kriv nego da je moralo tako biti i uz još neke racionalizacije od 36 godine nisam osetio depresiju,

Drugo, u mom natalu se lepo vidi i da sam rodjeni zavisnik pa nema "stimulansa" koji nisam probao ali sam pao samo na alkoholu, medjutim to što mi je zapisano prilikom rodjenja mi je takodje pomoglo da od zavisnosti ostanem samo na cigaretama (2 pakle dnevno) i po cenu života ne smem da ih ostavim jer bih onda morao da predjem na nešto drugo a za to sve drugo sam i mator a još manje želim...

Treće, njih nekoliko mi je reklo da su poslušali bolju varijantu mog tumačenja jer teško možemo sa apsolutnom sigurnošću reći na šta se odnosi neki aspekt, zato nabrojim par najjačih a vlasnik natala neka sam odluči...

Zaključak je meni dilema, da li sam sebi i tim ljudima pomogao zato što sam upoznat sa astrologijom ili je ustvari suština da mi je takodje zapisano da putem astrologije pomognem sebi i gore pomenutim ljudima ali tebi ostavljam da izabereš svoj zaključak koji je možda tvoj a možda je zapisan...

Dilema na koju do smrti neću naći odgovor mada naginjem mišljenju da je sve zapisano....
Bolje biti malo lud, nego malo pametan....    Ne ispravljaj krive Drine možeš doći do istine....

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: новембар 24, 2010, 22:38:22 »
uzasno sam skepticna!!!!

ti Bejbi vec znas sta mislim

a sustinsko pitanje  je sta bi bilo bez tvog saveta?
otkud znas da je nesto bolji izbor?

ja nikom ne verujem i ne verujem da iko moze da mi pomogne "astroloski"
vise psiholoski

a na kraju nikad me niko nije ubedio !

niko me nije oborio nogu znanjemu praksi

teoreticara ima milion

jedino Fish sa foruma.hr je nesto bas posebno i retko

ima dosta onih koji znaju , recimo, dosta ali nisam jos pala

to je moj  "problem"

Van mreže Emina

• Global Moderator
  • Jr. Member
    • Pogledaj profil
    • Astro Numerologija
« Odgovor #3 poslato: новембар 24, 2010, 23:07:36 »
Moram da vam kazem da su meni astrolozi spasili zivot,u bukvalnom smislu te reci sacuvala sam zivu glavu jer sam ih poslusala.
Ja jos uvek nisam sigurna umem li dobro da procenim kada je nekom zivot u opasnosti kao sto su oni tada meni striktno naredili da ne smem da radim to i to,i da moram da uradim tako i tako ako zelim da ostanem ziva.Svaka im cast i hvala im,upravo zbog toga danas i sama ucim astrologiju.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: новембар 24, 2010, 23:30:43 »
ako neces da kazes kako bolje da nisi ni ovo pominjala >:(

:D

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: новембар 25, 2010, 09:04:10 »
Dakle nije pitanje svrha astrologije, vec da li ste nesto konkretno uradili tj. pomogli klijentu ili sebi kroz astrologiju.
Sto se mene tice,j a sam pomogla nekim ljudima pa i sebi da upoznaju sebe bolje i da srede svoj zivot na neki nacin. Da li kad vidite neke losije aspekte pokusate da objasnite osobi kako da ih prevazidje? Neki su uzeli kredit jer je tad bio povoljan period za kupovinu stana. Neki su upisali fax koji je preporucen ili poceli da se bave nekim odredjenim poslom. Ovo su samo neki od primera. Sto se mene tice licno, astrologija za mene i nema drugaciju svrhu.
Smatram da moj nivo astrološkog znanja nije toliki da bih mogla drugima da dajem precizne informacije.
Naravno da oni ljudi, oko mene, koji znaju da proučavam istu uvek imaju neko pitanje, a ja ih ne odbijam.
Najčešće su to pitanja vezana za ljubavnu problematiku, tako da sam se na tom polju najviše edukovala.
Postoje životna polja koja astrološki još uvek nisam dotakla, jer me naprosto nije zanimalo- npr. novac, zarada i sl.

Sebi sam mnogo pomogla pre svega uviđanjem nedostataka i radom na njima.
Kao Ovan, jako sam ponosna što sam uspela da prevaziđem ego tripove koji su imanentni mom znaku, a kod mene bi morali biti još izraženiji jer mi je So 0 MC.
Normalno, pitanje je i koliki bih uvid imala u svoje ''ja'' da to Sunce nije baš tu položeno i da mi ne daje ogromnu svest o sebi, pa samim tim i o drugima.

Iz iskustva sam uočila da čak i mnogi koji se bave astrologijom nisu u stanju da poprave sebe. Jednostavno, nije im dato. Teško im je da se pomire sami sa sobom i svojim nedostacima.

Ne mislim da sam drugima previše pomogla.
Svi ti koji su tražili savet od mene, uglavnom su već imali rešenje u glavi. samo im je trebao mini podsticaj. ;)

Van mreže TRooperPN

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: март 09, 2011, 01:37:24 »
Meni licno astrologija je pomogla. Rekao mi covek da cu u leto 2006-te doziveti nesto i na kraju se to desilo. Medjutim mene muci kako on nije mogao da vidi kompletnu transformaciju od emotivne zatvorenosti ka otvaranju i promenu zivotne filozofije. Astrolog mi kaze BICE PARA SA POVREMENIM OGRANICENJIMA, pa zar se to ne desava svima nama? Ili kaze ZAVRSICES TI TO U AVGUSTU! TADA JE NAJBOLJA PRILIKA, a ja znam da ce posao biti obavljen zato sto sam tako resio i on se zavrsi u junu i na kraju ispadne da je to bio poslednji najbolji trenutak za ostvarenje, a u avgustu userem za zivotnom odlukom. Da li je on pogodio i pomogao mi? Ili kaze EMOTIVNO ZAHLADJENJE U JANUARU! I ja ostanem rezervisan prema njegovim recima. Sacuvam strpljenje i nisam se smuvao sa onom "EXTRA PRILIKOM" iz horoskopa i bas u januaru se dogovorim sa devojkom da pocnemo zajedno da zivimo...
Kaze meni astrolog puno sto sta, ali malo od toga je istina, a mnoge detalje i ne kaze! NOVAC NIKAKO NE ZABORAVI DA UZME! I to sve do poslednje pare, a to sto po nesto promasi (jedno 50%) i od desavanja po nesto i ne kaze (80%), to nema veze. On je posao obavio. To vam je kao da odete u prodavnicu da kupite 2 litra mleka. Stignete kuci i ono prvo otvorite i u pakovanju je pola litra, a pola negde iscurelo (naravno ne dok ste ga vi nosili), a kada uzmete onu drugu litru da skuvate ona se pokvari. NOVAC VAM NARAVNO NIKO NE VRACA!!! Kako se osecate?
Otisao kod jedne zene da joj uradim horoskop i kada sam sve zavrsio, ona izvadi analizu koju joj uradio neki profesionalac i od tada horoskope vise ne radim. MOJE ZNANJE JE BILO NISTAVNO I OSECAO SAM SE KAO PREVARANT! Znaci li to da astrolozi, iako nisu u pravu, treba da nastave da se bave tim poslom? U Rumuniji je izglasan zakon DA KO PROMASI U PREDVIDJANJU, ODUZIMA MU SE LICENCA ZA RAD!
http://img200.imageshack.us/i/tropb.png/
ASTROLOGIJA ili PREVARA??? U Rumuniji je izglasan zakon DA KO PROMASI U PREDVIDJANJU, ODUZIMA MU SE LICENCA ZA RAD!
Ako se slucajno pojavi neko sa istom IP adresom (sto je malo verovatno) znajte da je to moj komsija i da on ne zna odakle mi internet :)

Van mreže sasa

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: март 09, 2011, 16:01:22 »
Citat
pa samim time on nije doneo konkretnu odluku iako sam ga ja lepo pitao

Ti očito očekuješ gotovo rješenje od astrologa/ije...

Astrolog/ija nije tu da daje gotova rješenja već informaciju koja će tebi pomoći donijeti vlastitu odluku...

Van mreže Mrs_Parker

• Administrator
  • Full Member
  • sanslutilosanmutilo
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: март 10, 2011, 17:31:12 »
Mogu biti objektivna i reći da sam mnogim mojim klijentima pomogla i to na sasvim konkretan način vezano za problematiku sa kojom su kod mene došli. Prognostikom se bavim ređe, uglavnom u rešavanju već otvorenih pitanja i započetih stvari.

Npr. slučaj klijenta sa jakim epileptičnim napadima. Došla sam do zaključka da on uopšte nema epilepsiju. Saša zna za taj slučaj jer sam kod njega tražila i potvrdu za taj moj zaključak. U skladu sa tim sam tražila uzrok problema, tj. razlog uslovljene reakcije i našli smo ga. Samim nalaženjem i radom na njemu klijent je "ozdravio" i više nije ni na kakvoj terapiji.
Normalno, ja sam tražila potvrde za sve. Organizovala sam mu pregled kod najboljeg neurologa za tu oblast koji je potvrdio moje zaključke a onda sam našla i prakse koje će uslovljenu reakciju razbiti.
Moj princip rada je često baš tako sveobuhvatan.