Autor Tema: Primeri  (Pročitano 1014 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
Primeri
« poslato: април 02, 2011, 15:12:43 »
http://img560.imageshack.us/i/astro2gw194haledhoseini.gif/

http://en.wikipedia.org/wiki/Khaled_Hosseini
Na ovom linku ima i ponesto o njemu i njegovom zivotu. Secam se da sam bila zatecena kada sam videla kartu. Covek je lekar i pisac, bavi se humanitarnim radom... Snimljen je i film po knjizi "Lovac na zmajeve" ali nije doziveo veci uspeh, a ako se dobro secam porodica jednog od decaka glumaca morala je da se iseli iz Avganistana.
Druga knjiga se zove Hiljadu cudesnih sunaca i ide direktno iz MO120NE i MO0ME. Iako ne znam tacno vreme cini mi se da ova karta odlicno odgovara cinjenicama koje znam o njemu i po sadrzajima knjiga.
Milica pomenu na temi o usvojenom detetu osu ribe-devica i odmah sam se njega setila, u smislu konstruktivno iskoriscene ose znakova.
"Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih."
Duško Radović

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Primeri
« Odgovor #1 poslato: април 02, 2011, 15:40:00 »
S obzirom da piše, a čitala sam i tu njegovu knjigu ''Lovac na Zmajeve'' koja ima jednu čak i istorijsku notu (opisuje rušenje kralja u Afganistanu 1973. godine, dolazak na vlast ljudi koji se oslanjaju na SSSR pa upade mudžahedina trenirane od strane SAD i građanski rat faktički). Dečak i njegov otac napuštaju Afganistan jer je postao poprište najbrutalnijih borbi, a jadni Afganistanci su bili ubijani i od strane SSSR vojnika i od strane prvo Mudžahedina, pa onda Talibana.

Mislim da bi mu se dobro čak uklopila za asc/dc  device/ribe.
Ili čak blizanci na ascedentu.

Ne znam njegovu priču životnu...

Van mreže Ena

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: април 02, 2011, 15:48:27 »
Prošle nedelje sam pročitala Hiljadu čudesnih sunaca i kad sam je zatvorila, rasplačem se kao kiša. To plakanje je trajalo nekoliko sati. Iako ga prozivaju da je od onih pisaca koji služe za prekraćivanje vremena provedenog u radničkim autobusima, do i od posla, ume da piše.

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: април 02, 2011, 23:13:23 »
S obzirom da piše, a čitala sam i tu njegovu knjigu ''Lovac na Zmajeve'' koja ima jednu čak i istorijsku notu (opisuje rušenje kralja u Afganistanu 1973. godine, dolazak na vlast ljudi koji se oslanjaju na SSSR pa upade mudžahedina trenirane od strane SAD i građanski rat faktički). Dečak i njegov otac napuštaju Afganistan jer je postao poprište najbrutalnijih borbi, a jadni Afganistanci su bili ubijani i od strane SSSR vojnika i od strane prvo Mudžahedina, pa onda Talibana.

Mislim da bi mu se dobro čak uklopila za asc/dc  device/ribe.
Ili čak blizanci na ascedentu.

Ne znam njegovu priču životnu...

Da o tome se izmedju ostalog radi u knjizi, u sledecoj ima dosta istorijskih podataka. Ja sam pisala o decaku koji je igrao u filmu. Mene je knjiga privukla kada sam procitala recenicu iz recenzije : Moguce je ponovo biti dobar.
Dotakla me zbog nekih mojih dilema i pitanja u to vreme i puno mi pomogla.
Obzirom koliko je vezan za svoju zemlju i koliko pise i kako pise o zenama, meni je logicno i da mu Asc bude u raku. Dosta pomaze svojoj zemlji, otvara skole, prikuplja novac.
"Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih."
Duško Radović

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: април 02, 2011, 23:17:01 »
Prošle nedelje sam pročitala Hiljadu čudesnih sunaca i kad sam je zatvorila, rasplačem se kao kiša. To plakanje je trajalo nekoliko sati. Iako ga prozivaju da je od onih pisaca koji služe za prekraćivanje vremena provedenog u radničkim autobusima, do i od posla, ume da piše.

Rondala sam kao blesava. Ne znam koja je knjiga na mene ostavila jaci utisak. Po ovoj karti on ima MO180MA, ne cudi me sto je onako pisao.
Nisam do sada cula da ga tako etiketiraju i ne znam odakle to kad je odlican pisac. Nisam naklonjena bestselerima, ali ovo je stvarno dobra knjizevnost. bezobraznici!
Duško Radović