Autor Tema: Korištenje prediktivnih tehnika-praktično  (Pročitano 6516 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mjesečina

• Full Member
    • Pogledaj profil
Korištenje prediktivnih tehnika-praktično
« poslato: јун 08, 2010, 19:41:10 »
Copy...

(Hvala Bogu da ovo pronađoh, ovih dana ne stižem puno tipkati ( mom ASC-u u Ge to teško pada  :( ), a obećah Tajni jučer na ''VE u Vodenjaku''...)

Da bi se dala neka astrološka predikcija, događaj se mora nazirati u tranzitima na natalne točke, solaru i progresijama, ali opet, praksa kaže da tranziti i solar ne mogu sami po sebi biti pokazatelji određenog događaja ako ne postoji pretpostavka u natalu (sekundarne progresije /=fizičke promjene/ su ovdje ključne). Zato mnogi harmonični tranzitni aspekti JU sa natalnom VE (i slični, npr. sa vladarem VII.polja...), kao što znamo, ne završavaju brakom...
Što se tiče samog ulaska u brak, astrolog Robert Blaschke iznio je teoriju koju je pokušao potkrijepiti primjerima iz prakse: ''Astrolog može sa sigurnošću predvidjeti brak koristeći stupanj Arapske točke braka. Ako vladar VII. kuće tranzitira preko ovog stupnja ili progresira u konjukciju sa ovim stupnjom, astrolog ovo može pouzdano predvidjeti''. To se u praksi potvrdilo, kaže ovaj autor, u određivanju točnog dana vjenčanja jer Arapske točke su vrlo senzitivne jer direktno ovise o u minutu točnom vremenu rođenja, pa ako je dato vrijeme rođenja samo za 1 minutu pogrešno, predikcija je također! Blaschke je tako radio rektifikacije osobama deduktivnom metodom, s obzirom na datum vjenčanja...Zgodno za provjeriti.
Što se pak trudnoće tiče, sigurno su vam neka ''pravila'' već dobro poznata, a ono što sam ja naučila razmjenjujući iskustva sa drugima jest : prelazak tranzitnog JU preko ASC-a, vladara V. polja ili arapske točke djece, progresivni MO na vladaru V.polja, vladar V. polja progresija na MO...
Moja situacija je sljedeća...Arapska točka braka mi je na 11°33' Blizanaca, a arapska točka djece na 9°7' Djevice. ASC mi je u Blizancima, Jupiter je vladar VII. polja, a vladari V. su SO i umetnuti ME. 
Vezano za brak...Dana 1.12..2012. retro Jupiter, natalno vladar VII. polja (i u natalu retro), dolazi mi egzaktno na arapsku točku braka. Također, direktivni JU čini egzaktan sekstil sa točkom braka, a progresivni konjukciju sa natalnim JU. U solaru, ASC mi je na solarnom MC-u (promjena statusa), VE kao vladar solarnog MC-a mi je na solarnom ASC-u, a JU vladar solranog VII.polja trigonira SO. Također, progresivni i direktivni ME, vladar mog ASC-a, izlaze mi na DSC.
Vezano za trudnoću... U ljeto 2012. godine Jupiter mi tranzitira I. poljem, čime je povećana mogućnost trudnoće (JU=rast, ASC=tijelo), dodatno time što mi je JU vladar VIII.polja (I.začeće). Također, u tom periodu, direktivno i progresivno SO dolaze u konjukciju MO. Dana 12.6. JU mi egzaktno izlazi na ASC, i čitav taj period dok tranzitira njime povećana mi je mogućnost začeća...Također, u jednom momentu učinit će i trigon sa SO, natalnim vladarem V.polja.
U lunaru od dana 26.7., natalni ASC mi konjuktira V. polje lunara, u kojemu su JU 0 Ceres (asteroid majčinstva), a JU egzaktno trigonira arapsku točku djece. Tranzitni MA (muškarčeva spolna moć) mi je egzaktno na natalnom SO (sjeme muškarca, simbolički, ali i vladar mog V.polja). Još, lunarni ASC mi je u natalnom VIII.polju. Znači, u tom mjesečnom periodu postoji vjerojatnost da ću zatrudnjeti, a koji dan točno, pratimo po položaju tranzitnog MO u odnosu na natalni (tranzitni MO na natalnom ASC-u ili zatvara kut prema SO jednak kao i natalni MO).
« Poslednja izmena: јун 08, 2010, 19:51:39 Evenstar »

Van mreže Mala_Maki

• Full Member
    • Pogledaj profil
Odg: Korištenje prediktivnih tehnika-praktično
« Odgovor #1 poslato: децембар 14, 2012, 11:26:03 »
Dakle, nisam znala gdje da pitam, pa mi se ova tema ucinila najprakticnijom. Moze li mala pomoc?

Ja gledam tranzite i solare, sa progresijama i direkcijama se nesto ne mirisem. Npr. Ako mi se trenutno desava neki tranzit, recimo trJU na natVE, onda pratim da li takodje ima neka progresija ili direkcija na natVe. Medjutim ako progresivna/direktivna planeta u natalu nema nikakav aspekt na natalnu Veneru onda se to ne racuna? Odnosno nece doci do simbolike trJu na natVe? Mada i ako natalno Ju i Ve nemaju kontakt, onda njihov kontakt u tranzitima nece donijeti nista posebno? Kako u sve to ubaciti solar? I sta prvo gledati tranzit, solar, progresije, direkcije? Mozda sam se malo pogubila i zvucim konfuzno, ali pokusavam da prokljuvim sve ovo.

I jos jedna stvar. Nemam nikakav astro program, za sve koristim astro.com tako da je dosta tesko odrediti progresije i direkcije kad su egzaktne tamo. Pogotovo sto su valjda direkcije, direkcije solarnog luka, koje se razlikuju od primarnih direkcija.

Za sve komentare, puno hvala  ;)

Van mreže Mne

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #2 poslato: децембар 14, 2012, 23:36:34 »
Dakle, nisam znala gdje da pitam, pa mi se ova tema ucinila najprakticnijom. Moze li mala pomoc?

Ja gledam tranzite i solare, sa progresijama i direkcijama se nesto ne mirisem. Npr. Ako mi se trenutno desava neki tranzit, recimo trJU na natVE, onda pratim da li takodje ima neka progresija ili direkcija na natVe. Medjutim ako progresivna/direktivna planeta u natalu nema nikakav aspekt na natalnu Veneru onda se to ne racuna? Odnosno nece doci do simbolike trJu na natVe? Mada i ako natalno Ju i Ve nemaju kontakt, onda njihov kontakt u tranzitima nece donijeti nista posebno? Kako u sve to ubaciti solar? I sta prvo gledati tranzit, solar, progresije, direkcije? Mozda sam se malo pogubila i zvucim konfuzno, ali pokusavam da prokljuvim sve ovo.

I jos jedna stvar. Nemam nikakav astro program, za sve koristim astro.com tako da je dosta tesko odrediti progresije i direkcije kad su egzaktne tamo. Pogotovo sto su valjda direkcije, direkcije solarnog luka, koje se razlikuju od primarnih direkcija.

Za sve komentare, puno hvala  ;)
kad se dešava neki tranzit, prvo gledaš natalno da li postoji veza između te dvije planete ili tranzitne planete i natalne kuće koju tranzitira. Jer ako ne postoji veza, uticaj je slab do nikakav. Zatim progresija/direkcija, i to planete koje su u tranzitu aktivne i/ili njihovi dispozitori. Slijedeći je solar koji važi za čitavu godinu, pa lunar koji važi za mjesec dana. Konkretno kod trJU/nat VE, bitan je položaj u znaku, jer planeta koja vlada znakom/znakovima u kojima se nalaze VE i JU može biti progresivno aktivna. 
Bit će teško ako budeš koristila samo astro.com, skini si neki program tako da možeš precizno gledati kad se šta dešava.

Van mreže Mala_Maki

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: децембар 17, 2012, 11:11:00 »

kad se dešava neki tranzit, prvo gledaš natalno da li postoji veza između te dvije planete ili tranzitne planete i natalne kuće koju tranzitira. Jer ako ne postoji veza, uticaj je slab do nikakav. Zatim progresija/direkcija, i to planete koje su u tranzitu aktivne i/ili njihovi dispozitori. Slijedeći je solar koji važi za čitavu godinu, pa lunar koji važi za mjesec dana. Konkretno kod trJU/nat VE, bitan je položaj u znaku, jer planeta koja vlada znakom/znakovima u kojima se nalaze VE i JU može biti progresivno aktivna. 
Bit će teško ako budeš koristila samo astro.com, skini si neki program tako da možeš precizno gledati kad se šta dešava.

Mnemozina, malo sam ti iskasapila post, nadam se da je ok :)

1) natalno da li postoji veza između te dvije planete ili tranzitne planete i natalne kuće koju tranzitira.

U mom gornjem primjeru, trJup na natVe, dakle ako natalno nemaju kontakt slaba vajda. Ju ide kroz Blizance, Ju nema nikakav kontakt sa natMe, dakle opet nista....

2)  Zatim progresija/direkcija, i to planete koje su u tranzitu aktivne i/ili njihovi dispozitori.

Ovdje se vec gubim. Dakle opet se vracam na gornji primjer, trJup, gledam njegove progresije/direkcije prema cemu? Bilo cemu, ili samo ka onim planetama sa kojima je Ju natalno u kontaktu? I gledam dispozitora natalnog ili tranzitnog Ju? Nekako bih rekla natalnog, jer to ima vise smisla, da li onda takodje gledam samo aspekte direktivnog/progresivnog dispozitora Ju sa planetama, sa kojima inace ima aspekt u natalnoj karti?

Nigdje ovdje ne pominjem natVe prema kojoj ide tranzit, bi li trebala da gledam nju direktivnu/progresivnu, odnosno njenog dispozitora?

3) Slijedeći je solar koji važi za čitavu godinu

Ovo mislim da razumijem, gledam da li ima kontakata izmedju ove dvije planete u solaru, odnosno da li solJup pravi nesto na natVe?

4) lunar koji važi za mjesec dana.

I ovo mislim da je jasno, jer ako se dosta gornjih stvari poklopi, onda se trazi da li ce se desiti u tom mjesecu, za koji je lunar aktivan

5) Konkretno kod trJU/nat VE, bitan je položaj u znaku, jer planeta koja vlada znakom/znakovima u kojima se nalaze VE i JU može biti progresivno aktivna. 

Aha! Dakle gledam i natalne vladare pretpostavljam? I njihovu progresiju ili direkciju? Ali opet samo ako progresivni/direktivni vladar ima natalno kontakt sa tim planetama? Da li ovdje imaju ulogu dispozitori? Jer ako cemo tako, ja cu imati mozda 3-4 relevante direkcije/progresije u zivotu, a mozda ni toliko, ako gledam samo kontakt koje planete imaju u natalu.

Da li ova prica vazi samo za  trJU/nat VE ili za sve ostale kombinacije?

6) Bit će teško ako budeš koristila samo astro.com, skini si neki program tako da možeš precizno gledati kad se šta dešava.

Predlog? Totalno sam neiskusna kad je to u pitanju.

Hvala!

Van mreže Mne

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #4 poslato: децембар 17, 2012, 22:34:04 »
teško je ovako bez tvoje natalne karte ili bilo koji primjer.....potražit ću neku ako ne želiš staviti svoju, pa objasnim....
Od astro programa koristim AstroWorld, a dobar je i Kepler....

Van mreže Mne

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #5 poslato: децембар 18, 2012, 16:33:32 »
Primjer: Paula Abdul
- progresivna Venera 180 natalni Jupiter 8.6.1996.
- Venera i Jupiter natalno nemaju aspekt, ali Jupiterov vladar Neptun 90 Venera, pa postoji indirektna veza
- u vrijeme ove progresije tranzitni Jupiter se nalazi u Jarcu i radi trigon na progresivnu Veneru
- kako je rođena 19.6., progresija je netom prije rođendana, pa se gleda solar 1995/96; u tom solaru Venera 180 Jupiter. Utjecaj progresije VE180JU vidi se i u idućem solaru 1996/97- VE 150 JU
- lunar za 4.6.96. - događaj nije nužno u ovom, jer tranzit i progresija mogu djelovati već nekoliko tjedana ranije....Ovdje nema aspekta VE i JU, ali Venerin vladar Merkur radi 120 Jupiter

Šta se točno  desilo Pauli Abdul u 6mj 1996. ne znam točno, al poznato je da se u toj godini udala po drugi puta. Aspekti su nepovoljni, pa se razvela dvije godine kasnije.

Van mreže Mne

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #6 poslato: децембар 20, 2012, 12:22:11 »
Primjer: Madonna
- progresivna Venera 60 natalni Jupiter, 9mj. 1979.g
- natalno VE 90 JU, VE vl9.k, JU u 2.k
- tranzitni Jupiter 0 progresivna Venera
- solar 1979/1980, VE0JU
- lunar 23.8.79., VE0JU u 9.k

- 1979.g Madonna je provela u inozemstvu kao plesačica na turneji franc. umjetnika Patricka Hernandeza. Natalno Venera vlada 9k - inozemstvo, a Jupiter je u 2.k - zarađivanje. Iako je progesija harmonična, natalno je kvadrat, pa se u to vrijeme počela zabavljati sa Dan Gilroy i osnovala s njime svoj bend.

- u vrijeme progresije tranzitni Jupiter se nalazi u zadnjoj dekadi Lava, prelazi preko progresivne Venere i radi sekstil na natalni Jupiter čime je aktivirana progresija.

- u solaru 1979/80, Venera i Jupiter u konjukciji, Venera vlada 2k - zarađivanje, 9.k - inozemstvo i 3.k - godina kad dosta putuje....

- u lunaru 23.8.79., Venera i Jupiter u konjukciji u 9.k

- solarni i lunarni VE0JU se nalaze na progresivnoj Veneri i rade 60 na natalni Jupiter

Definitino aktivna i plodna godina, kad je u pitanju 9k inozemstvo i 2.k zarađivanje.

Van mreže Adda

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • tinypic.com/view.php?pic=24owpat&s=9#.VuEz4yeIzqA
« Odgovor #7 poslato: јануар 06, 2013, 11:50:07 »
da li gledaš, sekundarne ili primarne direkcije? Kod primarnih, kod mene je Ve 90 Sa, a kod sekundarnih Ve 60 Ma...

Van mreže Mne

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #8 poslato: јануар 06, 2013, 16:42:41 »
sekundarne

Van mreže Adda

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • tinypic.com/view.php?pic=24owpat&s=9#.VuEz4yeIzqA
« Odgovor #9 poslato: јануар 06, 2013, 23:28:58 »
u tom slučaju meni konačno emotivno dobra godina :) solar... sve se sastaje u Ovnu So Ur Ve Ma... a pritom
 tranzitni Sa na Asc... Čini se konačno stabilizacija? Ili sa Ur, još uvijek ne moguće? 

Van mreže Mala_Maki

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: јануар 08, 2013, 09:44:21 »
Mnemozina, jos jedno pitanje.

ja sam pocela da gledam i direkcije (jedan dan-jedan stepen) i progresije (jedan dan-jedna godina). E sad interesuje me se do koje planete se gledaju progresije? Da li sve poslije Jupitera nema smisla? Dakle do Marsa mozda? Eventualno Jupitera, vec Saturn mi je previse, jer se on ne moze pomjeriti nesto previse u recimo mjesec-dva?

Meni konkretno je progresivni Pluton u egzaktnoj opoziciji sa natalnom Venerom vec godinama (natalno su inace u opoziciji, jedan stepen aplikativno), da li uopste tome da pridajem znacaj?

Van mreže Mne

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #11 poslato: јануар 08, 2013, 11:09:10 »
Mnemozina, jos jedno pitanje.

ja sam pocela da gledam i direkcije (jedan dan-jedan stepen) i progresije (jedan dan-jedna godina). E sad interesuje me se do koje planete se gledaju progresije? Da li sve poslije Jupitera nema smisla? Dakle do Marsa mozda? Eventualno Jupitera, vec Saturn mi je previse, jer se on ne moze pomjeriti nesto previse u recimo mjesec-dva?

Meni konkretno je progresivni Pluton u egzaktnoj opoziciji sa natalnom Venerom vec godinama (natalno su inace u opoziciji, jedan stepen aplikativno), da li uopste tome da pridajem znacaj?
sekundarne se gledaju od Sunca do Marsa, s tim da JU i SA mogu takođe napraviti progresivni aspekt, al to onda mora biti egzaktno. A ovo se dešava, da, kada natalno postoji aspekt pa u određenoj godini progresivno postane egzaktan, al onda mora biti egzaktan u sekundu.

Van mreže Mala_Maki

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: јануар 08, 2013, 13:21:37 »
Aha, razumijela, hvala!