Autor Tema: Ribe  (Pročitano 6982 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
  • Nema veceg kriminala od izgubljenog vremena
    • Pogledaj profil
Odg: Ribe
« Odgovor #15 poslato: јун 23, 2010, 15:30:21 »
saosecajna, brizna,...problem Riba je po mom misljenju i nesposobnost da kazu NE!
po meni, oni bukvalno poprimaju 'oblik suda u kojem se nalaze'...
moja vec 20 god. najbolja drugarica je takodje Riba, sa vise primesa Ribe nego ja, ona je upravo ovakva kao sto Kocka rece...
Pa tu je bilo takvih kretena, koji je apsolutno nezasluzuju, a koji su je usput ponizavali, a ona trpela...secam se jednom me njena majka zamolila, dok smo jos bile devojke, da pokusam da joj objasnim da gospodin X nije za nju, zato sto je iskoriscava i sl...ja sam zeni odmah objasnila da tu pomoci nema, jer dok joj ne dodje iz dupeta u glavu to traje, treba da prodje vremena i ona ce sama shvatiti i tako je i bilo...posle ga je sama otkacila, na srecu...

Van mreže Kocka je bačena

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: јун 23, 2010, 16:33:23 »
saosecajna, brizna,...problem Riba je po mom misljenju i nesposobnost da kazu NE!
po meni, oni bukvalno poprimaju 'oblik suda u kojem se nalaze'...

Ovo si jako lepo napisala...problem je što ja itekako umem da kažem NE drugaricama,drugovima,roditeljima,profesorima,porodici i familiji,jer ipak imam naglašenog strelca u karti i 5 planeta u vatrenim znacima,ali kada su moje veze u pitanju tu sam znatno drugačija....u vezama sam daleko tolerantnija,mada to moje popuštanje ima veze sa tim da mi je polje ljubavnih odnosa loše postavljeno ako gledamo vladara 5.kuće i Ve....imam omrženi Ve/Sa aspekt,koji pre svega ukazuje na strah od ostavljanja,a to mi se neretko u prošlosti dešavalo,pa sam u vezama prilično popustljiva i sklona trpljenju (riba na ASC + mnogo aspekata ličnih planeta sa Sa)...Tajna je jako lepo napisala na temi Ve u škorpiji,pa ću je citirati:

Primenjeno na VE u Sc, o cemu sam vec pisala, ovo donosi posesivnost i ljubomoru ne zato sto je osoba losa i namerno sve kvari, naprotiv, zbog muke i cekanja koji su prethodili ostvarenju neke veze i zbog svesti o mogucem ponovnom cekanju ili nedostatku ljubljene/ljubljenog oni se hvataju kao davljenik za slamku, sto je normalna ljudska reakcija ali upravo tim grcem kojim stezu partnera pocinju da ga dave i prizivaju ponovni gubitak. i tako se stvara zacaran krug... normalno sa dobrom dispozicijom i drugim astroloskim faktorima ovo je moguce prevazici, ali to podrazumeva prevazilazenje tog straha od gubitka i borbe koju ta pozicija u osnovi obecava...

Naime meni se dešava da kada vidim da stvari ne idu u pravom smeru,postanem popustljivija,što je potpuna greška,jer kada se jednom pređe preko sopstvenog principa tu je kraj i sve što se kasnije dešava je samo prolongiranje kraja....moja Ve ide dispozicijom u sedište,ali je na žalost u aspektu sa Sa što uvek daje neka kočenja i odugovlačenja u vezama i potrebno je jako puno strpljenja i rada da bi se to prevazišlo.....a Riba na ASC je sklona da trpi,trpi i trpi....dodatno na to primetila sam kod sebe da kada sam jako povređena,a najčešće sam povređena upravo od strane muškarce  s kojim sam u vezi,jako mi je teško da pričam o tome (Me0Sa) jer me pričanje o tome tera da ponovo preživljavam taj bol,što mi jako teško pada,tako da u tim trenucima uglavnom ćutim i ne govorim koliko sam povređena što je naravno greška..

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: јун 25, 2010, 19:37:26 »
Pa ja kao rodjena u znaku Ribe, jesam popustljiva, saosecajna, kao sto rekoh brizna cak preterano (mada mi je kao sto rekoh mislim od MO u Vi u 4p)...ALI, lepo kazem,pravo u facu - pa kome se svidelo ili ne, sta mi smeta, sta me vredja, zasto se osecam tako i tako...to mi je mislim pomogao i moj MA na ASC, blebetavi blizanacki MA...ali kako god, pomogao mi je...
Na racun ovoga, tipicna Riba ce da cuti i trpi...Pa inace i Riba (zivotinja) verovali ili ne je jedna od retkih koja u sebi moze da ima (u telu mislim, toliko otrova, a da joj nista nebude...za razliku od ostalih)...fakticki sve vari, verovali ili ne...
Imam jos jednu pricu, moje drugarice sa faksa, se sestra otrovala zivom iz ribe, koju je pojela, nakon tatinog pecanja...ribi nije bilo nista, a bila je otrovana zivom, a devojcica se otrovala jednom zauvek...Pa nije ni ova simbolika Riba za dzabe, sve ima logike...Dakle pojela, popila, osetila, sve ce da drzi u sebi, bez ispoljavanja bilo koje vrste...
Ja mozda imam te osobine Riba, da nemam samopouzdanja i slicno, ali i to je sve izlecivo...Ali daleko od toga da sam toliko popustljiva (kao ova moja drugarica), pa da malte ne pustam da me neko gazi, mislim to nikad!!!...Ja i kad osecam/znam da sam navodno 'zrtva'
zivota (patetika), (to samo po nekima zrtva -ali ja ne mislim da jesam) ili necega, bilo cega u zivotu, ja to radim svesno, sa odgovornoscu, ne kajem se, ne prebacujem, ne osecam grizu savesti, zapravo volim da sluzim i da usluzim, ako razumes sta mislim...Ne osecam se iskorisceno ili slicno...
Zato pre svega mislim, da su moje SO u Pi i MO u Vi zapravo dve jako slicne stvari, kako god se cinile razlicite...e sad sam ga zakomplikovala vec...
« Poslednja izmena: јун 25, 2010, 19:49:07 Jaz »

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: јун 25, 2010, 19:52:19 »
Moj savet je,onima koji imaju 'zaljubljenickog posla' sa Ribama, ako neznate da citate misli, da kopate po dusi i kazete javno sta ste iskopali, onda bolje idite dalje od osobe, jer cete je povrediti ili cete biti povredjeni... O0
Ali, ne brinite se, ona ce se utesiti veoma brzo, ako neutekne i sama, kad ode da kupi hleb ili cigarete i vise se nikada ne vrati... :o
Dakle, kako god, budite u pripravnosti... :))
« Poslednja izmena: јун 25, 2010, 20:56:12 Jaz »

Van mreže Zoe

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: јун 25, 2010, 22:34:16 »
Jaz,
Citat
Moj savet je,onima koji imaju 'zaljubljenickog posla' sa Ribama, ako neznate da citate misli, da kopate po dusi i kazete javno sta ste iskopali, onda bolje idite dalje od osobe, jer cete je povrediti ili cete biti povredjeni...

ali zasto je potrebno nesto reci javno? Mislim da ih ''javno ogoljavanje'' bas i natjera na bijeg. Objasni mi molim te ovo boldovano - ne shvatam bas sta si htjela da kazes?
« Poslednja izmena: јун 25, 2010, 23:54:38 Zoe »

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: јун 25, 2010, 22:51:57 »
Pa htela sam da kazem - ako ne shvatate...e sad nekima treba javno , mislim reci u facu, sto je sa Ribama mozda i bolje, da se osveste iz nesvesti i oblaka u kojima zive...a mozda, neko ima i telepatksi odnos, evo ja ga imam sa svojim dragim i priznajem da je sjajan, ali ni ja nisam tipicna Riba...dakle realno ili telepatski (sto je izuzetno retko) izvolite...
Znas Zoe, po meni je ceo svet velika 'laza i paralaza'...i mislim, da neki ne bi patili, mozda je bezbolnije reci, Ne volim te, ne znacis mi, imam nekog drugog ili sta vec...jer neki su zaslepljeni i ostaju tu dok god im neobelodanish kako stoje stvari...cute, trpe, pojedu gomilu kamenja i slicno...eto na to sam mislila...a svejedno, svi mi imamo svoje shvatanje svega, pa i Riba...
Gledam po sebi, meni je potrebno reci, ne uvek, ali jeste, a znam i druge Ribe, veruj mi...Ali OK, sve je subjektivni dozivljaj, ali mislim, kad tad dodje do toga da treba...mora da se kaze, jer zaista su retke veze u kojima ljudi telepatski komuniciraju...
Ne kazem, osete se neke stvari i to je OK, ali i osecaj zna itekako da zavara, a posebno jednu Ribu (iako imaju dobru intuiciju), zato sto je sirokogruda, saosecajna, popustljiva i slicno...dakle zivi na ruzicastom oblaku...a nije bas tako sve ruzicasto kad se malo spustimo na zemlju... O0

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: јун 25, 2010, 23:00:05 »
Mislim da ih ''javno ogoljavanje'' bas i natjeraju na bijeg.

Ovo je tacno iz mog iskustva. Primarna stvar mu je da ono sto se dogadja izmedju dvoje ljudi ostane intimno. Sto manje reci ako je moguce... Drugacije za njih nema smisla (ovde mislim na muskog predstavnika).

Recimo, dok smo u ljubavnoj vezi komunikacija je svedena na minimum, sve se nekako svodi na cutanje i bivstvovanje. Kad god smo prekinuli vezu, a to je bilo tri-cetiri puta, komunikacija je tekla otvorenije, opustenije...Cim se priblizimo, intimiziramo, komunikacija staje.

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: јун 25, 2010, 23:07:18 »
Zene drage, ma shvatam ja to...ali kad tad cete mu morati reci po neku rec...evo zasto...
Zato sto ON zamislja da ste vi neka princeza, sirena iz mora, neka ljubavna izmaglica koju on tako prihvata i voli voli, ljubi, prepoznaje po mirisu i sl...zanesen je, A vi dobro znate da je to samo njegova masta, i da niko nije savrsen i sl...
Sad se setih jos jedne muske ribe, trezvene, doduse opet u oblacima...opasan lik, mutan, polu kriminalac, bez krupula...e to je vec druga prica...ima ih raznih...i ubica i ratnika, pa zar nije i Legija Riba?

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: јун 25, 2010, 23:15:25 »
Zene drage, ma shvatam ja to...ali kad tad cete mu morati reci po neku rec...evo zasto...
Zato sto ON zamislja da ste vi neka princeza, sirena iz mora, neka ljubavna izmaglica koju on tako prihvata i voli voli, ljubi, prepoznaje po mirisu i sl...zanesen je, A vi dobro znate da je to samo njegova masta, i da niko nije savrsen i sl...
.........................................
pa zar nije i Legija Riba?

Pa to sto je i Legija Riba ne znaci da i on ne dozivljava svoju ljubav ovako kako si opisala. Jedno je shvatanje idealne zene, odnos prema zeni, a drugo posao kojim se bave... ;)

edit: secas se filma 'Bulevar revolucije'?

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: јун 25, 2010, 23:20:47 »
Ma da, to sam malo skrenula s teme, ali ne previse, jer i to je vid 'zanoshenja' i 'zivota na ruzicastom oblaku', pa i Legija...
Ma, glupo mi je da ispadne kao da se nesto ovde prepiremo...
Iskreno, ja se nadam da vi razumete vasu Ribu i da ona razume Vas... :-*
Mada Ribci su ti dve krajnosti, pa zavisi koja te zapala... >:D...
A i srecno, kako god...secam se filma, sto pitas?

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: јун 25, 2010, 23:38:01 »
Ma da, to sam malo skrenula s teme, ali ne previse, jer i to je vid 'zanoshenja' i 'zivota na ruzicastom oblaku', pa i Legija...
Ma, glupo mi je da ispadne kao da se nesto ovde prepiremo...
Iskreno, ja se nadam da vi razumete vasu Ribu i da ona razume Vas... :-*
Mada Ribci su ti dve krajnosti, pa zavisi koja te zapala... >:D...
A i srecno, kako god...secam se filma, sto pitas?

Ma kakvo prepiranje, bas super sto ucestvujes na temi koja mene veoma interesuje, svako primecivanje je dobrodoslo sa bilo cije strane.

A film sam pomenula poredjenja radi, bas zbog glavnog junaka krimosa, i njegovog odnosa prema svom nesrecnom ljubavnom 'idealu'...

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: јун 25, 2010, 23:44:46 »
Elem, znam par veza/brakova strelaca i riba ( mislim na SO)...i super su svi...ipak ih veze JU...sirina, pa u kom god pogledu...
Mog najboljeg druga, keva Strelac, cale Ribac, jest da ona melje non-stop, ali su cool vec godinama, dakle pricam o braku od 20-30 godina trajnosti...mnogo su smesni tj. simpaticni...
Jajsladji su mi bili kad su se prepirali kad su isli na slavu kod kumova - a prepirka je bila Ko ce da pije? A ko ce da vozi - to vece?

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: јун 25, 2010, 23:51:40 »
 Samo ti mene hrabri...

Van mreže Zoe

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: јун 26, 2010, 00:05:05 »
Jaz, ni ja nisam mislila ni na kakvo prepiranje od kud ti to?
Najozbiljnije sam te pitala da mi objasnis jer nisam shvatila sta si htjela da kazes.

Pa svima je potrebno reci izravno da ga ne volis npr. kad vec dodje dotle -  mislim da ribe to i osjete - kad smo kod intuicije ja imam strasno istancanu intuiciju i taj telepatski ''prenos'' sa svim bliznjima a o partneru da ne pricam. Moju ''ribu'' sam prenerazila - bukvalno sam mu zavrsavala recenice i nije mu bilo bas zgodno.   E to je moj problem  ???
Ali ni dan danas nisam sigurna da li je to stvarno intuicija ili smo jednostavno bili previse slicni ?
« Poslednja izmena: јун 26, 2010, 01:40:37 Zoe »

Van mreže Zoe

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: јун 26, 2010, 00:17:44 »
Samo ti mene hrabri...

Dobar ti smajli  :)

Azazelo - lijepo je razmijeniti iskustva da pogledamo sta se kome, kako - ali savjet iz prve ruke - najozbiljnije, slusaj samo svoju intuiciju, onaj svoj osjecaj koji dolazi iz stomaka. Ne dozvoli da te neko hrabri ti moras sama a ako ne mozes onda to nije to.