Autor Tema: Da li posecujete pozoriste?  (Pročitano 2170 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stela

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
Da li posecujete pozoriste?
« poslato: јун 22, 2010, 22:09:54 »
Postoji u drustvu  predrasuda da biti "vise kulturan" (namerno sam se ovako izrazila) znaci da taj neko obavezno daje primat pozoristu nad bioskopom.
Sta vi mislite o tome? Jel se slazete s tim ili ne?

Ja licno volim pozoriste, dopada mi se taj ziv i interaktivan odnos glumac - publika, ali radije biram filmsko platno. Razlog je sto je fim zivopisniji, pored glume tu su razno razni efekti prakticno culni nadrazaji koji upotpunjuju sliku...
Pozoriste me uvek asocira na neku radnju iz podrucja drame, psihologije, itd.. a kad smo kod tog podrucja usput omiljenog - onda mi je knjiga neprevazidjenja.

Dakle moja lestivca je:
1. knjiga
2. film
3. pozoriste

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Da li posecujete pozoriste?
« Odgovor #1 poslato: јун 23, 2010, 00:41:54 »
Kad god je prilika, ovo mi je omiljena predstava i pozorisni glumac! Mletacki trgovac, Dragan Micanovic

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: јун 23, 2010, 01:17:47 »
Jesi ga gledala u predstavi "Bure baruta"? Igrao je u prvoj podeli. Odlicannnnnn!
Omiljeni mi je Glogovac, nigde ga nisam gledala da kazes da je prosecan, svuda odlican. Poklapaju nam se vidjenja i shvatanja glume.
Inace, ekstremista sam kada je u pitanju pozoriste. Mogla bih svako vece da idem i da mi ne dosadi. Ne znam koliko sam predstava odgledala, ako izuzmem bardove opet Glogovac odskace od svih, a u stopu ga prati Bandovic. On je takvo osvezenje da nemam reci.
Ekstremista sam jos po jednom pitanju, moze neko da glumi u koliko hoce filmova i serija, dok se ne sretnemo u pozoristu i dok me tu ne kupi, dzabe mu je sve.
Tu nema laganja, ili jesi ili nisi.
Omiljeno pozoriste mi je JDP, sticajem okolnosti pocetkom `90 ih nije postojala nijedna predstava Zvezdare koju nisam odgledala, ali JDP je moja ljubav. Imaju ubedljivo najboljeg radnika na biletarnici, ever!
Trebalo mi je vremena da se priviknem na novu zgradu, radila je srecom scena Bojan Stupica.
Od 3 godine idem u pozoriste i tesko da mogu da zamislim svoj zivot bez njega...
"Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih."
Duško Radović

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: јун 23, 2010, 01:27:23 »
Postoji u drustvu  predrasuda da biti "vise kulturan" (namerno sam se ovako izrazila) znaci da taj neko obavezno daje primat pozoristu nad bioskopom.
Sta vi mislite o tome? Jel se slazete s tim ili ne?

Ja licno volim pozoriste, dopada mi se taj ziv i interaktivan odnos glumac - publika, ali radije biram filmsko platno. Razlog je sto je fim zivopisniji, pored glume tu su razno razni efekti prakticno culni nadrazaji koji upotpunjuju sliku...
Pozoriste me uvek asocira na neku radnju iz podrucja drame, psihologije, itd.. a kad smo kod tog podrucja usput omiljenog - onda mi je knjiga neprevazidjenja.

Dakle moja lestivca je:
1. knjiga
2. film
3. pozoriste

Mislim da je to pitanje afiniteta i navike. Za film ti ne treba navika, on je lako dostupan, pozoriste nije. Tesko da ces kada odes u 18h na biletarnicu naci kartu.
Ne delim na vise manje kulturne, ali delim na one koji idu da gledaju Kursadzije i Sex bomb i one druge (ozbiljne predstave). Ovo prvo me ne zanima, kada dobijem besplatno ulaznice samo ih prosledim.
Danas idem bar jednom mesecno u pozoriste, ako neki period ne odem fali mi.
Za mene je pozoriste hram, radost, toplina, magija... To je citav ritual, sredjivanje, garderoba, trema kakva ce predstava biti, hoce li se desiti onaj trenutak kada zaboravis gde si i vise ne znas ko je ko na sceni, kada publika postaje deo predstave, kako oni kazu - kada se predje rampa... To vredi, ne znam koliko, od tog osecaja letim...
"Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih."
Duško Radović

Van mreže Stela

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: јун 23, 2010, 08:10:42 »
"Ne delim na vise manje kulturne, ali delim na one koji idu da gledaju Kursadzije i Sex bomb i one druge (ozbiljne predstave). Ovo prvo me ne zanima, kada dobijem besplatno ulaznice samo ih prosledim."

haha, ovo pozdravljam - i za mene su tavke predstave gubljenje vremena..
:) sad mi se ide u pozoriste kakav si post napisala o njemu  ;D

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: јун 23, 2010, 08:58:59 »
Jesi ga gledala u predstavi "Bure baruta"? Igrao je u prvoj podeli. Odlicannnnnn!

Nisam gledala Bure baruta, ali trenutno mi je Micanovic na vrhu glumacke lestvice. Brajovic me odusevio kad sam ga prvi put gledala u pozoristu, imala sam skroz drugacije misljenje o njemu kao filmskom glumcu...Pre dve-tri godine mislim da je bio na vrhuncu.

Omiljeni mi je Glogovac, nigde ga nisam gledala da kazes da je prosecan, svuda odlican. Poklapaju nam se vidjenja i shvatanja glume.

Slazem se za Glogovca, briljantan, gledala sam ga u Hadersfildu na maloj sceni, vrlo zahtevna uloga i pokazao se kao majstor glumacki!!

Ekstremista sam jos po jednom pitanju, moze neko da glumi u koliko hoce filmova i serija, dok se ne sretnemo u pozoristu i dok me tu ne kupi, dzabe mu je sve.
Tu nema laganja, ili jesi ili nisi.

Sve tacno.

Omiljeno pozoriste mi je JDP, sticajem okolnosti pocetkom `90 ih nije postojala nijedna predstava Zvezdare koju nisam odgledala, ali JDP je moja ljubav.

Vidis i tu se slazemo. Prosto, izdvaja mi se po necem od ostalih.

Dodala bih i Susljika na spisak onih koji su me u pozoristu 'dobili'. Odlican mi je bio Hamlet gde on glumi, onaj gde su sjajno ukomponovali songove Zdravka Colica (zaboravila sam ko je rezirao :()

Van mreže Ena

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: јун 23, 2010, 12:11:25 »
Ja sam stava koji ima i azazelo. Ujak me od moje 5.-e godine navukao na opere, pa sam do kraja osmog razreda odgledala sve predstave u Narodnom pozorištu, većinu i po 5-6 puta, u zavisnosti od gostiju, dal Milanska skala ili Bugarsko narodno pozorište......na žalost poslednja opera je bila pre možda 6 godina, Turandot u Sava centru, opet s ujakom i opet Bugarsko NP.
A toaleta......on je nosio posebno krojena plišana i satenska odela i leptir mašne za te prilike ( opet, njega i njegovu generaciju je na operu navukla njihova profesorka muzičkog iz II beogradske, pa je celoj njihovoj generaciji Narodno pozorište bilo mesto susreta i okupljanja). Tako i ja oduvek "znam" da se za pozorište posebno lepo oblači.

A danas.....minimum jednom mesečno, prošlog meseca srećom čak tri puta, jednom JDP i dva puta Atelje 212. I film mi definitivno ne može zameniti predstavu, pozorište je baš ritual i potpuna emocija.

Od prošle godine redovno i beogradski festival igre. FEST već mnogo godina unazad redovno. Za festivale obavezno proučimo program i uzmemo karte za sve što nam se učini interesantnim. Tako ove godine 8 filmova na FEST-u i 5 baleta u okviru festivala igre. Tako da je meni i sestri odlazak na ovakve manifestacije deo pažljivo planiranog budžeta.

Obavezno i bioskopske premijere, iako mi brzina neta dozvoljava skidanje svega što mi padne na pamet.

Kursadžije i ostalo što je jeftina zabava za narod slabog intelektualnog kapaciteta mi u malom mozgu nije, mislim da bi me bilo sramota da se pojavim tamo. S obzirom da sam odrasla pod uticajem generacija od '68.-og do '70.-og, kada se sve delilo na šminkere i šabane i koji su veličali onaj alternativniji pristup i muzici i filmu, meni je nekako i dalje ostalo urezano da "nije cool" biti narodnjak. Ja se i dalje držim te stare struje, iako više ne postoje tako striktne podele.

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: јун 23, 2010, 19:11:24 »
Ja sam stava koji ima i azazelo. Ujak me od moje 5.-e godine navukao na opere, pa sam do kraja osmog razreda odgledala sve predstave u Narodnom pozorištu, većinu i po 5-6 puta, u zavisnosti od gostiju, dal Milanska skala ili Bugarsko narodno pozorište......na žalost poslednja opera je bila pre možda 6 godina, Turandot u Sava centru, opet s ujakom i opet Bugarsko NP.
A toaleta......on je nosio posebno krojena plišana i satenska odela i leptir mašne za te prilike

Eto prednosti odrastanja u prestonici. I srecnica si sto si imala nekog takvog pored sebe!!

( opet, njega i njegovu generaciju je na operu navukla njihova profesorka muzičkog iz II beogradske, pa je celoj njihovoj generaciji Narodno pozorište bilo mesto susreta i okupljanja).

Ja sam pretuzna sto se vise ne moze sresti taj odnos djaka i profesora, i taj kalibar profesora...(I ako postoji, retkost je) i sto je proslo vreme pravih vrednosti...

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: октобар 20, 2010, 23:40:29 »
Pa cure, krece nova sezona!  ;D

Imate li kakav predlog?
Duško Radović

Van mreže Stela

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: март 12, 2011, 14:38:31 »
Odgledala pred premijeru Zivot u tesnim cipelama od Duska Kovacevica,

fenomenalna satira, mislim u njegovom fazonu, smejanje do suza humor crn

Milana

• Gost
« Odgovor #10 poslato: март 12, 2011, 15:19:04 »
Ja volim pozoriste,ali mnogo vise volim balet i opera,narocito ovo prvo..   . Nazalost nemam drustva s koje bi isla svaki vikend,ali evo za sledeci vikend dogovorila sam se.

Van mreže Ena

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: март 12, 2011, 15:34:21 »
Moja naredna je Heda Gabler. Jedva čekam. Treba mi nešto što će da me pokrene, što ću osetiti i o čemu ću razmišljati.