Autor Tema: Škorpion  (Pročitano 15494 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Škorpion
« Odgovor #15 poslato: фебруар 27, 2011, 20:27:07 »
Meni je UR licna planeta  i nemoj slucajno da mi neko kontrira,bice svasta ??? ;D ;D ;D

Ti u stvari nisi ni znala kolika si ti Škorpija!  :)) :)) :)) :))

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: фебруар 27, 2011, 20:27:45 »
Alea, skorpija je zivotinja.

Vodolija je vazdusni znak-Intelekt

Skorpija je vodeni -emocije

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: фебруар 27, 2011, 20:32:16 »
Ok, znači ni Vaga nije inteligentna jer je predmet iako je vazdušni znak?

Bdw. nikad nisam nigde pročitala niti čula da Škorpija nije inteligentna...to sada prvi put čujem.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: фебруар 27, 2011, 20:35:24 »

Bdw. nikad nisam nigde pročitala niti čula da Škorpija nije inteligentna...to sada prvi put čujem.

a jel si procitala da su vazduzni znaci znaci intelekta?

Van mreže neko

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: фебруар 27, 2011, 20:36:39 »
alea nemoj nista da citas, samo uzmi moj natal ko` mustru i videces sta je inteligencija, hedonizam, lezernost, histerija, eksplozija, ostrina, preljuba...ma sve ima kod mene samo ti gledaj u MOJ NATAL  ;D ;D ;D

P.S. narode sorry ali naprosto mi doslo da se malo salim, mnogo ste zasiljili diskusiju  ;) ;D

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: фебруар 27, 2011, 20:43:43 »

Pa ok je to, ja samo išla logikom da je Škorpija životinja.

Znači tom logikom, svi ostali znaci tj. elementi su ne-emotivni...jer nisu znaci emocija, čak ni Bik u kom je egzaltiran MO?

Mislim da te karakteristike ne isključuju jedni druge, jer da je tako, onda jedna te ista planeta ne bi bila u različitim elementima u svojim dostojanstvima.

Racimo, MA je planeta akcije, sexualnosti i snage, i samim tim je vladar Ovna ali svoje najbolje osobine iskazuje u zemljanom Jarcu, koji nije znak akcije, koji ga nije umrtvio već mu je u stvari dao svrhu.

Van mreže anja

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: фебруар 27, 2011, 20:47:06 »
@Atina
e ja ne znam da gledam u kartu, al tvoja vizuelno deluje bas intresting.  ???
prelamanje apstraktnih formi u gotovo pravilnu zvezdu...samo jos da ovaj mesec nije pobegao,  voila perfect!

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: фебруар 27, 2011, 20:50:28 »
Eh sad, pa sedište je sedište! Ne može egzaltacija biti bolja. ;)

Energiji nije svojstveno da bude kontrolisana, a MA u jarcu je kontrolisana energija. Naravno, to nije loše, dobro je, ali nije njeno najprirodnije stanje.

Van mreže neko

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: фебруар 27, 2011, 20:50:42 »
@Atina
e ja ne znam da gledam u kartu, al tvoja vizuelno deluje bas intresting.  ???
prelamanje apstraktnih formi u gotovo pravilnu zvezdu...samo jos da ovaj mesec nije pobegao,  voila perfect!

veruj mi da nista nisi propustila ;)

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: фебруар 27, 2011, 20:58:10 »
Slažem se da je sedište uvek najbolje, nisam ni rekla drugačije, već da ne isključuje jedno drugo.
Jarac MA nije ugasio ni sexualnost, ni volju ni akciju, samo ga je usmerio u pravom smeru i dao izuzetnu izdržljivost.

Po tome onda ni planeti ljubavi nije prirodno da bude saosećajna niti brižna jer to nije njeno prirodno stanje, a iskazuje ga u Ribama, pošto ona voli da uživa u materijalnim vrednostima i dražima života
( u Biku ) ili da bude nekome ravnopravni partner ( u Vagi ) a ne da brine o drugima?

Logika je sledeća, da ne postoje toliko oštre granice koje kažu da su neki znaci isključivo emotivni, neki isključivo inteligentni, neki isključivo materijalisti itd...ne može se napraviti toliko isključiva podela iz jednostavnog razloga što znak iz sasvim suprotnog i često neprijateljskog elementa svojim kvalitetima usmerava i daje svrhu nekoj planeti.
Jednostavno...ako je UR planeta intelekta a egzaltiran je u Škorpiji, pa šta je doneo tom znaku? Materijalizam?

SA i MA su najveći neprijatelji, a opet je to znak koji usmerava i kontroliše snagu i energiju jedne vatrene planete koja je u Ovnu često najhrabrija ali i najviše brzopleta.
« Poslednja izmena: фебруар 27, 2011, 21:08:59 alea »

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: фебруар 27, 2011, 21:03:15 »

Pa ok je to, ja samo išla logikom da je Škorpija životinja.

Znači tom logikom, svi ostali znaci tj. elementi su ne-emotivni...jer nisu znaci emocija, čak ni Bik u kom je egzaltiran MO?

Mislim da te karakteristike ne isključuju jedni druge, jer da je tako, onda jedna te ista planeta ne bi bila u različitim elementima u svojim dostojanstvima.

Racimo, MA je planeta akcije, sexualnosti i snage, i samim tim je vladar Ovna ali svoje najbolje osobine iskazuje u zemljanom Jarcu, koji nije znak akcije, koji ga nije umrtvio već mu je u stvari dao svrhu.

ne znam ja kojom ti logikom ides

ne kazem da je skorpija glupa ali kad pricamo o znacima Intelekta, ona tu ne spada.
Zivotinju sam pomenula jer generalno znaci koji su predstavljeni zivotinjama ne padaju pod intelektualne.
Pricamo o onom susutinskom drugo je pricati o planetama po znacima.....

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #26 poslato: фебруар 27, 2011, 21:11:29 »
Slažem se da je sedište uvek najbolje, nisam ni rekla drugačije, već da ne isključuje jedno drugo.
Jarac MA nije ugasio ni sexualnost, ni volju ni akciju, samo ga je usmerio u pravom smeru i dao izuzetnu izdržljivost.

Po tome onda ni planeti ljubavi nije prirodno da bude saosećajna niti brižna jer to nije njeno prirodno stanje, a iskazuje ga u Ribama, pošto ona voli da uživa u materijalnim vrednostima i dražima života
( u Biku ) ili da bude nekome ravnopravni partner ( u Vagi ) a ne da brine o drugima?

Logika je sledeća, da ne postoje oštre granice koje kažu da su neki znaci isključivo emotivni, neki isključivo inteligentni, neki isključivo materijalisti itd...ne može se napraviti takva isključiva podela iz jednostavnog razloga što znak iz sasvim suprotnog i često neprijateljskog elementa svojim kvalitetima usmerava i daje svrhu nekoj planeti.

SA i MA su najveći neprijatelji, a opet je to znak koji usmerava i kontroliše snagu i energiju jedne vatrene planete koja je u Ovnu često najhrabrija ali i najviše brzopleta.
To što neko voli da uziva u materijalnom ili da bude ravnopravan partner ne isključuje  saosećajnost i brižnost.

Ono po čemu se VE u ribama razlikuje od ostalih venera pa čak i tih u sedištu jeste to što je krasi BEZUSLOVNA ljubav. ;)
Zato je tu egzaltirana.

Alea, u svakom astrološkom udžbeniku stvari se objašnjavaju od početka tj. od prostog ka složenom.

Na početku piše, vazdušni znaci su intelektualni, a vodeni su emotivni-to su osnove astrologije.

E sad, svakako da ne znači da to što je nekom SO u vodenom znaku da je glupav, ali budimo realni kad govorimo o intelektu gleda se dosta toga, ne samo SO...mislim, čak se SO ni ne gleda. ;)

A ti si prva napisala da je škorpija jedan od najinteligentnijih znakova, a sad pišeš kako je ustvari sve kompleksno.
Pa ako tako misliš onda se ne istrčavaj s komentarima sa kojima se ustvari ni sama ne slažeš. ;)

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: фебруар 27, 2011, 21:19:14 »
Naravno da sam rekla da je Škorpija jedan od najinteligentnijih znakova, što se takodje može pročitati u svakom udžbeniku iz astrologije. I ovde sam prvi put pročitala sasvim suprotno mišljenje, i ja sada pitam zbog čega?

Ja sam objasnila svoju logiku, a koliko vidim niko se nije udostojio da napiše svoje lično mišljenje a da ono nije "piše u svakom udžbeniku"?

Tvoje objašnjenje VE u Ribama nema nikakve veze sa onim što sam ja napisala, jer samo daje objašnjenje šta ona u tom znaku predstavlja, a to da predstavlja bezuslovnu ljubav znaju i deca.
Isto kao i da je MA u Jarcu egzaltiran zato što mu SA daje svrhu.

Ja pitam šta je onda planeta intelekta kao što je UR doneo Škorpiji, ili obratno?

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #28 poslato: фебруар 27, 2011, 21:27:17 »
Kvalifikovati bilo čiju inteligenciju na osnovu sunčevog znaka je besmisleno.

Evo duporovog indeksa intelekta:

1. ME, JU, SA u sedištu (samo ME)....3,5 poena
2. isti u polju 3 ili 9.......3,5 poena
3. isti u egzaltaciji.........3,5 poena
4. asc. u pokretnom znaku........22
5. vladaoci u pokretnim znacima,.......22
6. drugi planeti u pokretnim znacima, UR, MA, SO....22
7. aspekti vladalaca među sobom.....4,5
8. aspekti vladalaca sa ostalima , srednji poluorbis (me-so 5,5; ju-mo 5,25; ju-ma 4; sa-so 6)....16,75
9. poluorbis vlad  pokretnih i padajućih znakova (6 pokretni, a VE padajući).......30, 50
10. poluorbis planeta u vazdušnim (VE).....3,5
11. broj planeta u 9. polju ili znaku marsa....1,0
12. odbija se planet u padu ili izgonu (JU).....4,5

Inače, nisam našla tablicu za definisanje inteligencije brema dobijenom zbiru. ;D Ali suština je da se sve ovo gleda.

----------------------------------------------------------------------

Eto Alea, po Duporu se ovako računa ko je kakve pameti.

Naravno, nisam dešifrovala navedeno...pa ko voli nek'  izvoli.  :)

Van mreže neko

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: фебруар 27, 2011, 21:30:03 »
koji su to pokretni znaci...da li misli na aktivne..konfuzan mi je Dupor, hajde akoneko desifruje da se izracunamo ;D ;D