Autor Tema: peto polje prema Stivenu Forestu  (Pročitano 1396 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tournesol

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
peto polje prema Stivenu Forestu
« poslato: јун 28, 2010, 14:31:53 »
Evo jedne kratke al slatke kucice...
nesto i za nasu dusu :)
najzad sam otkrila u ovom polju, ono tumacenje koje je po meni, pravo.

Radost.Koliko nam je samo potrebna!Njeno odsustvo nam je toliko fatalno koliko i desetogodinsnji strogi post ili mesec dana zivota sa minimumom kiseonika.Bez te iskre, mi kopnimo.Gubimo svako zanimanje za zivot.Postajemo hladni i mehanicki kao svet koji nema vazduha i okrece se oko neke mrtve zvezde.
Ali kako nahraniti tu radost?Kako je odrzavati?U vecini slucajeva, zivot nam bas i ne pomaze.Nasa tela pate.Racuni se nagomilavaju.Glupe licne drame nam truju svakodnevnicu.A mocnici zeljni vlasti koji nas okruzuju kuju zaveru prizivajuci nuklearni rat ,kao da se radi o video igrici.

I suoceni sa svim tim paklom, u nama postoji samo jedna snaga, da nas odvoji od ocajanja.Ta snaga, to je zadovoljstvo. Na jednom nivou koji je ocigledan, trenutan, zadovoljstvo je ono sto nas odrzava u zivotu.A zadovoljstvo je sustinsko pitanje pete kuce.

Tradicionalni opisi te kuce izgledaju kao spisak za kupovinu nekog hedoniste:zabave, ljubavne afere, konjske trke, igre na srecu, zabavne igre svih vrsta, sladostrasce.Istina je, radi se o zadovoljstvu.I one mogu, naravno, sve te aktivnosti, da nam donesu radost, pod uslovom da u tom domenu imamo odredjenu finocu.

Ali zamislite kako se MIkelandjelo osecao dobro kada je ,odmakavsi se korak unatrag, mogao konacno da se divi svom delu u  Sikstinskoj Kapeli.Ili kako se osecao Buda, pod svojim drvetom, kada se jednom njegov unutrasnji monolog zavrsio. I ovde se radi o zadovoljstvima, ali na mnogo suptilniji nacin.Ona izviru iz licne vizije pojednica.Iz njegove individualnosti.

Peta kuca je kuca zadovoljstva.Ali da bi njome upravljali sa uspehom, moramo da se setimo da nisu sva zadovoljstva telesna.Kreativnost je zadovoljstvo.Meditacija je zadovoljstvo."Zaljubiti se" u nekog starog, iskusnog kapetana koji ima 90 godina i prica vam svoje dogodovstine je zadovoljstvo.I sve te aktivnosti-stvaranje na umetnickom planu, sedeti u miru, ostvariti novu emotivnu, prijateljsku vezu- sve je to domen pete kuce.

Ako se ne uspe u prelasku kroz to polje, znaci da smo se zakacili za samo jedan oblik zadovoljstva i da zaboravljamo da ih ima toliko mnogo drugih.Cugnite dobro svake Nove Godine i zivot vam nece biti nista gori.Mozda se cak ucini i obogacen ako to odgovara vasim afinitetima.Opijajte se svake veceri, i situacija vise nije ista.Zivot vam se rusi pred ocima.A vama cak nije ni zabavno.
Znaci i planete koji uticu na nasu petu kucu govore nam kako da sacuvamo radost.Oni oznacavaju tip zadovoljstava, specifican  tip, neki koji je usmeren na telo, neki na intelekt, a neki na cisto duhovnom nivou.Naucite da ih sve cenite.Razvijte sposobnosti i navike koje ih prizivaju.

CUvajte se od toga da ne trazite previse od jednog  od njih.Radite sve to, i onog dana kad umrete, ostace osmeh na vasem licu.Ti mali znaci radosti koje vam prave bore ostace tu ugravirani, stvarni kao sto su vase oci ili nos.

Omanite u vodjenju pete kuce i cak i one dobre stvari koje vam se nude,postaju beskorisne.Vi ih vidite, ali ne razumete, i sve vreme cekate eksploziju radosti.Ili skacete na njih, i zgazite ih pokusavajuci da iz njih izvucete vise od onog sto one zaista mogu da vam pruze.U oba slucaja, ostajete  bez icega.Ostaje vam samo bol zivota.Radost zivota vam je sikliznula kroz prste, skliska kao riba.

Van mreže Stela

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
Odg: peto polje prema Stivenu Forestu
« Odgovor #1 poslato: август 05, 2010, 23:25:36 »
Na kraj sela zuta kuca, ti, ti, ti , zuta kuca, ta, ta, ta, zuta kucica...

Meni je ovo jedna od omiljenih kucica u natalu. Bez obzira sto mi je njen vrh u Jarcu (koga kada je zabava u pitanju dozivljavamo kao jako hladnog, i odmerenog) dakle bez obzira na to, suvladar mi je vaskolika Vodolija i stelijum u istoj. Eto srece radosti, i meni je zaista retko kad dosadno sa samom sobom.