Autor Tema: Rakovi  (Pročitano 12048 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Rakovi
« poslato: фебруар 25, 2011, 21:18:54 »
Simptomaticno je koliko su ovi ljudi iz moje perspektive beskicmenjaci.
Vec 2 puta na forumu se desava da jedna racica na neciji negativan komentar o meni sa strane navija kao p*.

Inace  sam primetila kako su uzasno histericne zene, takve u svom okruzenju ne trpim 2 minute.

One imaju ispade tipa da se izderu na nekog, pa da se posle histericno smeju i tako u krug.
Vecina ima iritantan glasan smeh. Takodje umeju da se izderu a onda izvinjavaju: Znas da sam ja takva, hihi :-X

Promenljive su u svim segmentima, pa ce tako jedan dan da ti poklone dusu , srce i sve a sutra ce da te ogovaraju sto su to uradile jer je taj neko nezahvalan( ovo ne pricam iz svog iskustva) :))

Vrlo cesto se ljudima obracaju sa pateticnim " ljubavi" "draga" .

Obicno im je najbitnije stvaranje porodice i vecina je patoloski vezana za svoju decu.

Sve racice koje znam su opterecene misljenjem okoline pa su cesto uz blizanke najvece alapace u ulici.

Vrlo je cudno da se ja kao skorpija tako lose kapiram sa vodenim znakom ali ih drzim na distanci jer od njih nikad ne znate sta moze da vas spopadne i u kakvom ce raspolozenju biti taj dan.

Secam se svoje sefice racice kad sam volontirala. Imala je obicaj da prica sa roditeljima dece koja su tu dolazili na casove. I oni se ljudi navikli da stanu da malo popricaju i onda je jedan dan bila malo vece guzva i ona je  isterala te ljude napolje. :-X
Posle im se izvinjavala i slihtala kao pokusni kunic. Kao hihi , izvinite , hihi bila je guzva.

Ovo je  moje negativno vidjenje
jer zaista ne znam nijednu normalnu racicu.
A inspirisale su me ove dve sa foruma.

Kako vi vidite rakove?
Jel se to samo meni cini da su takvi?

Njih jedino spasava,kao i blizance "hladniji " Mesec( jarac, skorpija)

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
Odg: Rakovi
« Odgovor #2 poslato: фебруар 25, 2011, 21:31:19 »
sve si u pravu hasta... ;D
eto uzecemo tvoju analizu i staviti u udzbenike...
hepi?  :)

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: фебруар 25, 2011, 21:40:42 »
« Poslednja izmena: фебруар 25, 2011, 22:41:24 HastaLaVista »

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: фебруар 25, 2011, 21:42:34 »
necu da se ovo izbrise...hocu malo humora u svom zivotu  ;D

je li Hasta...mora da ti je neka racica i frajera maznula, a?

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: фебруар 25, 2011, 21:49:57 »
HLV

U redu je da se pise o jednom aspektu coveka sa SO u Raku, znaci uzmes osobine Sunca i obradis to kroz znak, (kao sto je to radjeno na VE u Sc pricalo se o ljubavi, umetnosti, stilu, lepoti), ali da generalizujes kompletnu licnost po jednoj poziciji je astrologija suncevih znaka, a to je u najmanju ruku dosadno, ako zanemarimo netacnost... Znaci opisi volju ovih ljudi, ego, ambiciju, svest...

Ali se slazem da ne treba ban zbog ovoga, svako ima pravo na svoje misljenje...

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: фебруар 25, 2011, 22:32:36 »
HLV

U redu je da se pise o jednom aspektu coveka sa SO u Raku, znaci uzmes osobine Sunca i obradis to kroz znak, (kao sto je to radjeno na VE u Sc pricalo se o ljubavi, umetnosti, stilu, lepoti), ali da generalizujes kompletnu licnost po jednoj poziciji je astrologija suncevih znaka, a to je u najmanju ruku dosadno, ako zanemarimo netacnost... Znaci opisi volju ovih ljudi, ego, ambiciju, svest...

ja sam napisala svoj dozivljaj koji sam formirala na osnovu odredjenog broja rakova koje ja poznajem
i to im je zajednicko, neverovatno ali svaki je isti

Ne znam sto se tako dize frka
da neko napise da su mu skorpije ogavne zasvrbeo bi me lakat

napisala bih svoj dozivljaj i to je to

bolje pisite kakva vi imate iskustva s rakovima :)

moje misljenje je iskljucivo  o zenama( ne znam muske rakove)

Vec sam pisala da su u drustvu NAVIJACI
Nikad nemaju petlje da iznesu svoj stav koji se u sustini nikad ne razlikuje od vecine. Nije dzaba Mesec u kartama politicara narod, a pevaca-publika

Ako neko ima astroloski tekst koji se bitno razlikuje od mog stava neka stavi

mada koliko vidim niko nije napisao da racice nisu upravo ovakve kako sam ja napisala

Pogledajte rakove oko sebe! Sta primecujete zajednicko?

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: фебруар 25, 2011, 22:33:12 »
necu da se ovo izbrise...hocu malo humora u svom zivotu  ;D

je li Hasta...mora da ti je neka racica i frajera maznula, a?

verovala ili ne nije

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: фебруар 25, 2011, 22:45:50 »
Meril Strip-rak
na pocetku klipa ima histericni ispad

http://www.youtube.com/watch?v=a8LXOKKva8Y&feature=related

Van mreže Vilenija

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroSensa
« Odgovor #9 poslato: фебруар 25, 2011, 23:43:52 »
Vi mozete da se smejete, da se ljutite , da se sprdate JA rakove ovako dozivljavam

A vidi, meni nije toliko čudno što imaš takav doživljaj rakova, jer je to znak koji kvadratira tvog MA u izgonu i na taj način ga "budi" u njegovom lošijem svetlu izazivajući reakcije koje mogu biti u vidu pasivne ili aktivne agresivne odbojnosti prema njima.

Lično, poznajem dosta rakova i većinom su muškarci (eto, za razliku od tebe) i neverovatno je koliko među njima ima razlika, ali gotovo na svim planovima, što je normalno jer su i različitih godišta, podznaka, položaja MO. Neke uopšte ne razumem, neki su mi bzv, a sa nekima se feneomenalno slažem.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: фебруар 26, 2011, 00:02:58 »
Vi mozete da se smejete, da se ljutite , da se sprdate JA rakove ovako dozivljavam

A vidi, meni nije toliko čudno što imaš takav doživljaj rakova, jer je to znak koji kvadratira tvog MA u izgonu i na taj način ga "budi" u njegovom lošijem svetlu izazivajući reakcije koje mogu biti u vidu pasivne ili aktivne agresivne odbojnosti prema njima.

pa pravi moj Mars i kvadrat na jarca pa su mi Jarcevi na gornjoj polovini liste omiljenih.Pravi i opoziciju na ovnove , pa su mi i ovnovi drazi, iako nismo bas u prebliskim odnosima ali imaju ono sto cenim-iskrenost.

Rakovi igraju na kvarnjaka .Vole da pod..... da ne kazem sta.
Zapravo fali im ono sto je u mom sistemu vrednosti najbitnije:
-stabilnost
-svoje JA uvek i svugde ma sta ko mislio o tome.
-konstantnost u emocijama

Ja kapiram da su oni nekom ok ali meni nisu.

Ne znam sta tu sinastrijski osim tog Marsa ne stima, cak mi je cela sedma u raku.

Van mreže Vilenija

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroSensa
« Odgovor #11 poslato: фебруар 26, 2011, 00:10:22 »
pa pravi moj Mars i kvadrat na jarca pa su mi Jarcevi na gornjoj polovini liste omiljenih.Pravi i opoziciju na ovnove , pa su mi i ovnovi drazi, iako nismo bas u prebliskim odnosima ali imaju ono sto cenim-iskrenost.

Jarac i Ovan ti ne mogu tako delovati jer su to znaci u kojima MA ima jako dostojanstvo i samim tim će tvoj MA biti naklonjen planetama koje se tamo nalaze. Rak je znak MA pada.

Citat
Ne znam sta tu sinastrijski osim tog Marsa ne stima, cak mi je cela sedma u raku.

Možda upravo zbog toga, jer VII su i naši otvoreni neprijatelji (ili ih mi nekad tako doživljavamo).

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: фебруар 26, 2011, 06:00:26 »
Kad se HLV uda za jednog Raka bice veselo... Ja sam tako govorila da ne mogu da podnesem dzangrizavost Device i da nema dosadnijeg i predvidljivijeg znaka, sve dok se u jednu nisam zaljubila i udala... mislim i dalje me nervira kriticnost i dzangrizavost, ali ne vredi - ljubav je to... ;D

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: фебруар 26, 2011, 09:07:23 »
Citat

Ja naročito nisam ljubitelj MA u Raku, to sam više puta rekla, jer je u kvadratu sa mojim hiperaktivnim MA, a i Rak meni zatvara ovaj T kvadrat.
Zanimljivo je da je moj ex imao SO i VE u Raku, i ta VE mi je baš zatvarala Veliki krst, ali mi je i prijala, a SO je više bilo pod uticajem Lava.

Imam koleginicu koja je Rak / Vaga, a u Raku ima sabijeno sve živo, i MO, SO, MA, ME...
I to sve na mom SA.  :P - jadnica...

Ona verovatno odgovara onima koji vole tako mlake, mirne, povučene ljude, ali mene njena sporost i beživotnost naprosto izludjuje  :)) s obzirom da ja gorim od vatre i akcije. Često više ja delujem histerična nego ona, pogotovo kada nešto zajnim sad pa sad ( MA 180 UR ) ! Ona je više smirena, tiha, gotovo neprimetna... :D sva je u tom Raku...još je sada kvadrira tranzitni SA, imala je jadna dve saobraćajke u kolima prošle godine u roku od 2-3 meseca!

Često je i jako pasivna, u smislu, samo čeka da neko nešto uradi za nju. Ako ideš po doručak, odmah traži da joj doneseš nešto, iako je prodavnica 5 m dalje...često ima te neke zahteve da neko nešto za nju radi, da joj kuva kafu, donese novine, zameni sok za hladan u prodavnici, i sve to traži da drugi uradi umesto da uradi sama za sebe itd...takodje ima ružnu naviku da ti uzme hranu iz tanjira koju jedeš, sladje joj je da proba tudje nego svoje.

Da ne pričam koliko za moj pojam sporo kapira...to moj UR iz 3 jednostavno ne može da podnese.
Kada ja nešto pričam, i već sam 3 dana u budućnosti a neko me vraća na neki detalj koji mu nije jasan, ili postavlja gomilu potpitanja koja su totalno nevažna!  :)) :))

Naravno da se sa mnogim Rakovima fenomenalno razumem i slažem, kao i sa Ribama, jer prave lep trigon na moj MO i ME, ali verovatno je to taj MA u Raku koji mene zna da izludi koliko ume da bude zavistan i pasivan... :))
« Poslednja izmena: фебруар 26, 2011, 09:47:28 alea »

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: фебруар 26, 2011, 09:55:06 »
Ono sto ljudima nije jasno, zbog jake povezanosti sa emotivnim sadrzajima, a sto se ipak moze primetiti malo duzim posmatranjem, je da je rak apsolutno konstantan.
Zato je i simbolizovan ovom zivotinjom, koja je spremna da izgubi svoja klesta (izrasce joj nova), radije nego da izgubi plen.
Njegov stil jednostavno nije pravolinijski napad.
On se krece unazad, unapred, a za svo to vreme pazljivo detektuje situaciju...Tek kada misli da je postigao odredjenu sigurost, a sigurnost je za raka veoma vazna, on se pokrece brzo i pametno i zavrsava "posao" brzinom svetlosti, dok ljudi oko njega zjape u cudu, otkud se ovo stvorilo.

Nositi svu tu motivnost nije nimalo lako.
Ici kroz zivot sa srcem na reveru je mucno i opasno, i rak je toga svestan.
Zato je obazriv.
Rak nema surovost skorpije niti univerzalnu neodredjenost jedne ribe. Njegova osecanja vezana su za bliske ljude.

I poslednje, ako jednom raku neko nije  bitan, nece ga udostojiti nicega, cak ni neprijateljstva.

Rak nema zelju za isterivanjem pravde niti interes za sire drustvene pojave, on je zauzet svojim licnim agendama.

Stvaranjem sigurnosti.

Jednom sam se smejala...imam drugaricu vagu koja mi stalno prebacuje da sam namcorasta prema ljudima, ne interesuju me i to se vidi.
(ja njoj naravno prebacujem da je povrsna, Sunca su nam u egz kvadratu- mada se zaista volimo ne razumemo se)
I onda sam jednom videla svog muza (Raka)...Naisli smo na jednog poznanika koga on ne vari...On je jednostavno prosao pored njega, namrsten.  ;D