Autor Tema: Rakovi  (Pročitano 12047 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vilenija

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroSensa
Odg: Rakovi
« Odgovor #30 poslato: фебруар 26, 2011, 21:41:55 »
Pa o tome ti i pišem...
Sve zavisi šta nas podkači...

PS
Pozdrav od jedne račice  ;)

Milana

• Gost
« Odgovor #31 poslato: фебруар 26, 2011, 21:52:47 »
Pa o tome ti i pišem...
Sve zavisi šta nas podkači...

PS
Pozdrav od jedne račice  ;)

Vilenija,  ti si racica?  :)  A koji ti to znak smeta sto rece??

« Poslednja izmena: фебруар 26, 2011, 22:19:31 Milana »

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: фебруар 26, 2011, 22:08:42 »
mora da imas neki stalozen asc ili Mesec :D

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: фебруар 27, 2011, 00:39:46 »
Kad se HLV uda za jednog Raka bice veselo... Ja sam tako govorila da ne mogu da podnesem dzangrizavost Device i da nema dosadnijeg i predvidljivijeg znaka, sve dok se u jednu nisam zaljubila i udala... mislim i dalje me nervira kriticnost i dzangrizavost, ali ne vredi - ljubav je to... ;D

ili jos gore s nekim sa So u blizancima >:(

sto je  najgore upravo se dopisujem s jednim gem (Ima Ve0Ju u raku >:()

meni oni ni virtuelno ne odgovaraju a s ovim sam zaredala dopisivanje
vrlo cudno
verovatno ce me proci brzo ;D

Van mreže Миша

• Jr. Member
  • **
  • Слободан човек
    • Pogledaj profil
    • C++ TEA
« Odgovor #34 poslato: фебруар 27, 2011, 08:15:14 »
Ma histerija je histerija
Makar tako kažu psiholozi, a vidim i psihijatri.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: фебруар 27, 2011, 08:34:19 »
Kad se HLV uda za jednog Raka bice veselo... Ja sam tako govorila da ne mogu da podnesem dzangrizavost Device i da nema dosadnijeg i predvidljivijeg znaka, sve dok se u jednu nisam zaljubila i udala... mislim i dalje me nervira kriticnost i dzangrizavost, ali ne vredi - ljubav je to... ;D

ili jos gore s nekim sa So u blizancima >:(

sto je  najgore upravo se dopisujem s jednim gem (Ima Ve0Ju u raku >:()

meni oni ni virtuelno ne odgovaraju a s ovim sam zaredala dopisivanje
vrlo cudno
verovatno ce me proci brzo ;D

Muška VE u Raku je skroz dobra.... :D

Van mreže Menora

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #36 poslato: фебруар 27, 2011, 09:28:22 »
Citat
HastaLaVista
nego gde je drugarici Mesec i Asc?
drugarica ima :

SO u raku u 10 kuci ; SO60MO  :D
ASC VAGA ; VE0SA u blizancima u 9 kuci
MO u DEVICI u 12 kuci ;MEOMA u LAVU u 11 kuci

... smirena je i stalozena i cak za moj ukus previse  :D- ja bih je nekad onako malo protresla  :P ... a volim je puno jer je izuzetan covek  :) 
.....Neznanje je pocetak hiljadu novih pocetaka.I nemoj ga se nikad stideti...Lepota trazenja nije u nalazenju,nego u nasoj odluci da trazimo...M.A.

http://i296.photobucket.com/albums/mm162/minerva10/fbfbb3bb.jpg

Van mreže Menora

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: фебруар 27, 2011, 09:39:29 »
to sto Menora prica ubedjena sam da nije histerija, odnosno da se ne zove tako ;D

ja volim kad su ljudi zivi i temperamentni, ne volim smrdipuvala.
Ali onaj nacin nepredvidivog napada histerije  koji se granici sa nenormalnim nisam videla ni kod kog drugog sem kod So u raku

nemoj ti mene da branis  ;) ... ja znam da je to histerija - znaci u tom momentu ne mogu da se kontrolisem , vristim i jako sam opasna , mislim da bih mogla cak nekoga ubiti u tom momentu  :D -  ti  momenti  su kada sam uzasno besna ,kada branim sebe ili nekoga drugog ...   :(   
.....Neznanje je pocetak hiljadu novih pocetaka.I nemoj ga se nikad stideti...Lepota trazenja nije u nalazenju,nego u nasoj odluci da trazimo...M.A.

http://i296.photobucket.com/albums/mm162/minerva10/fbfbb3bb.jpg

Van mreže iščajeli kolutić

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #38 poslato: фебруар 27, 2011, 10:41:37 »
Hehe, pa ja sam Co na kvadrat, pa baš volem Rakove. To što su promenljivi, ne smeta mi, jer sam i sama takva (Mo u Aq u I). Jedan od retkih znakova koji ume da me "utopli". Naravno da ima i nekih koji mi nisu simpatični, ali generalno mi prijaju, ne gnjave me, puštaju me da budem šta god želim. Iako se u mnogo čemu ne slažemo, ne mogu da ih ne volim. I verujete da gotovo svaki put kad mi neko bude ono baš na prvi pogled drag, ustanovim da ima nešto u Raku, obično Mo.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #39 poslato: фебруар 27, 2011, 12:26:28 »
Citat
HastaLaVista
nego gde je drugarici Mesec i Asc?
drugarica ima :

SO u raku u 10 kuci ; SO60MO  :D
ASC VAGA ; VE0SA u blizancima u 9 kuci
MO u DEVICI u 12 kuci ;MEOMA u LAVU u 11 kuci

pa dobro suv Mesec, i vladar horoskopa u konjunkciji sa Saturnom..a generalno je asc vaga stalozena

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #40 poslato: фебруар 27, 2011, 12:33:01 »

Ovo se slažem sa tobom apsolutno, jer to proživljavam, na mnogo teži i mučniji način preko SA u Raku koji je dispozitor moje VE i JU. A jedan MO u Raku je daleko ispred ili iznad ili kako god, od jednog MO u Škorpiji... :D

Ali, Rakovi umeju da budu jako osvetoljubivi. Pogotovo žene koje su povredjene ili ostavljene. To sam se uverila na sopstvenoj koži, od žene, čije podatke na žalost nikako da pronadjem, a hoću sigurno jer je zaista osoba za razmatranje, ne samo zbog znaka već zbog toga što je to najnegativnije i najdestruktivnije biće koje sam imala nesreću da upoznam.

Posle smišljanja svih mogućih gadosti, pakosti i svega ostalog, iz osvete,  kada je i dete svoje ostavila, tj. poslala u neki internat, ona oličenje majčinstva, zbog muškarca, na kraju je usled nervnog sloma koji je doživela na ulici, završila u Kovinu. Ali, naravno, neću da grešim dušu i sve svalim na Raka, jer mislim da to nije razlog,  s obzirom da ne znam ni gde joj je MO, ni podznak. Po nekom mom ličnom laičkom mišljenju, pre svega je to dejstvo SA u Raku i velike verovatnoće da joj te planete kvadrira PL iz Vage...( ona je 1974. godište...)
Ba[ htedoh reći...za osvetoljubivost je ipak zadužena škorpija, a ne rak. Znači, posebno ako joj lične planete kvadrira Pluton eto škorpijonse primese u priči. ;)

Ja ne poznajem osvetoljubivu račicu. Ali škorpijaosvetoljubivih ihaj! I to po principu ''osveta je najbolja kad je hladno servirana''.

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #41 poslato: фебруар 27, 2011, 12:54:50 »
Inače, mislim da sam neko ko ima prilično iskustvo sa rakovima. I ženskim i muškim.
Jedna račica mi je i jedna od najboljih drugarica. Dugo sam se zabavljala sa rakom.
Naravno, ja volim vodene tipove. Prija mi njihova toplina i deluju sedativno na mene koja sam kolerik i ako sam Asc. rak sa MO u raku.

I muški i ženski rakovi su , kao po pravilu, vezani za svoju porodicu. Poštuju roditelje jako, vole porodična okupljanja, vole da pojedu i popiju, vole društvo, pesmu i kafanu.
Jako su osećajni i kad imate problem pristupe krajnje emotivno tešenju, sažaljivi su izrazito.
Obožavaju decu, bebe, cveće, knjige- to im je svima zajedničko- bar ovima koje sam ja ''secirala''.  :)
Inače su stručnjaci za okolišanje. nema šanse da vas ''zalepe'' grubo svojom istinom.

I ne očekujte od njih da vam se emotivno otvaraju dok vas solidno ne upoznaju. Nema introvertnijeg znaka od raka!

Kad imaju problem, kuvaju ga u sebi. Zato im često strada želudac.

Inače imaju tu neku oštru intuitivnost (koja meni, doduše, nije strana) ali ljudi se zapanje kad je istaknu.

I kad se piše o nekoj tobože NESTALNOST raka, to je netačno.
Rak nije nestalan u svojim emocijama, naprotiv. On je nestalan u raspoloženjima. I to što može raspoloženje promeniti dva puta u toku dana, ne znači da vas više ne voli ili da vas manje voli. ;)

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #42 poslato: фебруар 27, 2011, 13:24:59 »

Inače su stručnjaci za okolišanje. nema šanse da vas ''zalepe'' grubo svojom istinom.
Kad imaju problem, kuvaju ga u sebi. Zato im često strada želudac.

Rak nije nestalan u svojim emocijama, naprotiv. On je nestalan u raspoloženjima. I to što može raspoloženje promeniti dva puta u toku dana, ne znači da vas više ne voli ili da vas manje voli. ;)

da na ovo sam mislila
nekima to jednostavno ne prija

naravno je da ces ti da ih volis kad si asc rak sa Mo u raku :D

Van mreže lara

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #43 poslato: фебруар 27, 2011, 15:01:31 »
Ah...ti mali slatki rakovi! :D

A sta mislite o emotivnosti i neznosti ovog raka? Ima konjukciju marsa i saturna u sedmoj kuci,a oni kvadriraju veneru. Ovo mi deluje malo agresivno. Posto je ova konjukcija u sedmoj kuci,jel' ona govori o njegovim partnerkama ili o njemu?

http://img688.imageshack.us/img688/8498/astro2gw01laramaja65773.gif

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #44 poslato: фебруар 27, 2011, 15:23:22 »
Osveta je vrlo snažan nagon da se uzvrati na počinjeno zlo kako bi se osoba osigurala da se kazne oni koji su to zlo počinili. Osveta je u neku ruku suprotna osobina oprostu. U stvari, osveta je nemogućnost oprosta, teško praštanje i zaboravljanje. Kako je suštinsko zlo kao pojam astrološkom simblikom opisano planetom Pluton, a fizički nagon mržnje planetom Mars, postoji samo jedan znak koji u sebi ujedinjuje ta dva planeta.

• Zato kada je osveta u pitanju s pravom pomislimo na jedan znak – znak scorpiona. Taj znak je sposoban najdublje otići u krajnosti na relaciji ljubav-mržnja, a osveta proizlazi upravo iz tog polariteta. Taj znak objedinjuje u sebi osvetoljubljivost jer je to osobina u kojoj vlada nekontrolirana ljutnja (Mars), u osveti ima puno nagonske i destruktivne energije (Mars) ali i nemogućnosti da se njome ovlada (Pluton). Tako da se može reći da je kod osvetoljubljivosti u prvom redu istaknut znak scorpiona u osnovnom karakteru, te planeta Mars (izvršioc). Taj tip energije je sadržan kod npr. Marsa u znaku scorpiona koji posjeduje jake i duboke instinkte.

• Osobe koje su sposobne za osvetu moraju posjedovati veliku dozu okorjelosti jer je osveta spoj mržnje, ljutnje (Mars) i neosjetljivosti (Saturn). Zato osobe sposobne za izvedbu osvete imaju napeti aspekt Mars (egzekutor) - Saturn (kazna). Taj aspekt predstavlja sraz između fizičkog poriva i inhibicije. Napeti aspekt Mars - Saturn je vrlo okrutan, svirep i bezobziran aspekt. Posebno je jak kvadrat. (takodje i SA u Ovnu je vrlo egoističan i slično deluje ).

• Kod osvetoljubivosti taj kvadrat je u prvom redu vezan uz vodena polja (4. 8. i 12. polje) jer su ta polja polja tkz. psihičkog trojstva. Tj. polja vezana uz psihičke procese koji pokazuju što se događa na podsvjesnim razinama i polja koja opisuju uvjetovane reakcije osobe, reakcije koje funkcioniraju nesvjesno. Planete u vodenim poljima uvijek govore o emocionalnim predispozicijama osobe, ali i o tome kako ona uspjeva ispuniti osobne emocionalne potrebe (osveta jedan vid nemogućnosti rješavanja unutranjeg emocionalnog konflikta).

• Posebno je kod osvete istaknuto 8. polje jer ono predstavlja najdublju potrebu da se pronađe emocionalna sigurnost, mir i spokoj što je na neki način i krajnji cilj osvete. Također, 8. polje pokazuje kako se osoba uspjeva suprostaviti opsesivnim osjećajima, te govori o načinu na koji se osoba suočava s opsjednutošću. Ono je također vezano uz spolnost, a osveta i spolnost često idu jedno s drugim.

• Osim vodenih polja kod osvetoljubivih osoba naglašeno je 1. polje jer je izvršno polje.

Eto, kada je Rak aflikovan MA ili PL ništa manje nije osvetoljubiv ako je emotivno povredjen, isto kao što ni Škorpija ne mora biti osvetoljubiva ako je na višem stupnju razvoja i dobro aspektovana.