Autor Tema: STRELAC i JUPITER  (Pročitano 8631 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iščajeli kolutić

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
Odg: STRELAC i JUPITER
« Odgovor #30 poslato: март 03, 2011, 13:42:26 »
U Blizancima i Strelcu nisu egzaltirane planete, ali jesu čvorovi. Deveto polje nije polje Boga kao Apsoluta, već religije i praktičnog (institucionalizovanog) verovanja, te morala koji iz tog verovanja potiče. Bog kao čista ideja, jeste Neptun, iza njega nema ničeg što bi uzvišenije bilo. Zato deveta kuća sledi za osmom, jer se strah od smrti pobediti može ispravnim (moralnim) delovanjem i verom. No, ta vera je potpuno ovozemaljska, o čemu svedoči i činjenica da za ovom kućom sledi deseta kuća, klimaks ovozemaljske moći koju će natus imati.

Uzgred, Strelac mi je omiljeni vatreni znak, jako vedar znak, brzo se skapiram s njima.

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: март 03, 2011, 14:07:44 »

To što mi SO u Strelcu vlada 9 p. najviše mi je uspeha donelo na studijama. Ja sam upisala višu školu sa 30 godina, kada sam već imala decu i bila zaposlena.
Nakon završetka više škole, osećala sam da sam u naponu snage, pa sam nastavila dalje i završila fakultet, iz oblasti bankarstva. Nikada nisam pala ni jedan ispit, niti sam ikada dobila manju ocenu od 9. Imala sam najviši prosek ocena u generaciji.
Po završetku studija sam dobila preporuke od svojih profesora koji su veoma cenjeni u Srbiji, što mi je dosta pomoglo da odmah dobijem posao u svojoj struci.
Na žalost, za nastavak studija mi je ponestalo novca, jer ipak sam ja mama...ali to me nije nikad obeshrabrilo. Verujem da ću uspeti da uštedim za dalje, pošto sam samu sebe školovala ( opet JU u 2 polju ).

Naravno, ima tu i drugih stvari...ali eto, to je moje jako 9 p. i dobro SO i JU.
Da, SO kao vladar 9. ili u 9. baš ume da obasja ljude na studijama. Imam drugaricu sa SO u 9. u blizancima. Jeste malo duže studirala, ali na medicini ima prosek 9,8....

Inače, sa poznajem malo Strelčeva, naj drugarica je strelac, ali Asc. lav i SO u 5. polju tako da je više karakterom na lava, nego na strelca.

Ali imaju strelčevi onaj njihov ''blentavi'' prilaz.  ;D
Neposredan totalno. Pa dok ukapira da to ne prija svakom, prođe voz. Ali nije to njihova loša namera, već jednostavno radost koju nose u sebi tako ispoljavaju.
Brbljivi i na to zaborave, pa ako čovek ne ume da se izbori za reč, neće jednu procediti pored njih.
Strelčevi nisu zli ni lažljivi.
Baš sam uvek maštala da nađem momka strelca, ali ne mere se to meni.  ;D

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: март 03, 2011, 17:09:04 »
Tvoje jako 4 polje je znak tvoje velike duhovnosti. Često se ovaj donji kvadrant povezuje sa asketizmom, ali i izraženom duhovnošću osobe. Ljudi koji su onako, kao sveci... :D Posmrtna slava...tebe će se po dobrom sećati... :D

Alea, pod donji kvadrant mislis na AC do IC?   Prvi kvadrant?

Mislila sam pre svega na polja od IV do VII, jer su joj tu uglavnom skoncentrisane lične planete. Čitala sam da naročito izraženo IV polje daje ljude askete, duhovnijeg pogleda na svet, koji su često spremni na velika odricanja.
Inače, ovaj zapadni donji kvadrant daje ljude koji su mnogo više posvećeni dobroti drugih ljudi, jer prirodno naginju ka VII polju.

Sve sam to slučajno pročitala u knjizi "Astrologija odnosa" Robert P.Blaschke...
Ukratko, polja od ASC do DC označavaju noćno rodjenje a od DC do ASC dnevno rodjenje.
Prvi donji kvadrant je od ASC do IC , drugi od IC do DC. Ovim kvadrantom vlada JU koji je inače u Raku ( prirodni vladar IC - egzaltiran ) tako da označava osobe koje mnogo više brinu za dobrobit drugih ljudi.

bdw. Ja sam u srednjoj školi bila veliki buntovnik i sasvim prosečan djak, što se vidi po mom MA u Ovnu... :))

Van mreže Kocka je bačena

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: март 03, 2011, 17:15:22 »
Mislim da tebi ovaj MO 180 JU daje emotivnu preosetljivost, prenaglašenost emocija ponekad.
Možda zato i ne vidiš pozitivan uticaj SO u 9 p. 60 JU u 12 p.
To su oba polja karmička, oba su ti u ovom životu dala mnogo snage da podneseš teret koji te nekada guši.
Zamisli da nemaš ovakvo SO... :D

zamisli da nemam lične planete u aspektu sa Sa...kud bi mi kraj bio!

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #34 poslato: март 03, 2011, 17:16:39 »
U Blizancima i Strelcu nisu egzaltirane planete, ali jesu čvorovi. Deveto polje nije polje Boga kao Apsoluta, već religije i praktičnog (institucionalizovanog) verovanja, te morala koji iz tog verovanja potiče. Bog kao čista ideja, jeste Neptun, iza njega nema ničeg što bi uzvišenije bilo. Zato deveta kuća sledi za osmom, jer se strah od smrti pobediti može ispravnim (moralnim) delovanjem i verom. No, ta vera je potpuno ovozemaljska, o čemu svedoči i činjenica da za ovom kućom sledi deseta kuća, klimaks ovozemaljske moći koju će natus imati.

Uzgred, Strelac mi je omiljeni vatreni znak, jako vedar znak, brzo se skapiram s njima.

Evo kako sam to shvatila:

Ako je 8 polje polje smrti, u kome duša umire, ona nakon smrti odlazi u nebesa, koja su 9 polje. To je prvo polje nakon smrti duše, a šta su nebesa drugo nego gospod Bog.
Isto tako, ako je ovo polje Boga, onda je 3 polje Devica Marija, majka Isusova.
Ako se dobro sećam, a negde sam to pročitala ( a ja svašta pročitam, svašta umaptim ali se često ne sećam gde... :)) ) 12 polje je Isus, sin Božiji ( zato je polje 12 polje stradanja i žrtvovanja ).

U svemu bi idelano bilo kada bih uspela da se setim šta simbolizuje 6 polje, ali ne mogu... :-[

U svakom slučaju, ovako dobijamo krst, kao simbol raspeća.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: март 03, 2011, 18:06:23 »
Iz knjige "Astrologija sexualnosti i braka", Strelac na ASC iz malo negativnijeg ugla:

Strelac je otvoren, bezbrižan znak, sa prijateljskim i privlačnim životnim stavom.
Natusi su obično sportski nastrojeni, ljubitelji vežbanja i igara na otvorenom, kao i veliki ljubitelji slobode. To nije znak koji je sklon bračnom životu. I muškarci i žene Strelci cene slobodu previše da bi rado prihvatili bilo koju vrstu uzdržavanja ili restrikcije.
Sa izraženijim seksualnim znakom mogu imati slobodnu ljubav i vanbračne veze, ali Strelac je obično suviše ortodoksan i konvencionalan: previše ga se tiče šta će ljudi reći da bi skretao suviše od ustaljenih običaja.

Želja za dopadanjem čini Strelce sklone da vode mnogobrojne flertove. No, po pravilu, oni ne znače mnogo i ne sukobljavaju se sa njegovim bračnim životom.
Natusi ovog znaka su obično loši lažovi ali dobri detektori, intuitivno pogađaju iza bilo kojeg pokušaja da budu prevareni, šta je istina a šta ne.

Kao bračni partneri pre su druševni nego strasni, izuzetno radoznali ali donekle dosadnih saveta.
Postoji dobar deo idealizma i entuzijazma u ovom znaku. Međutim, njihov jak mentalitet ne mora uvek biti zdrav. Takav mentalitet vodi izboru bračnog partnera vrednujući razloge koji su samo prividno valjani.
Možda najgori partner za Strelca je osoba uskih i ograničenih pogleda.
Brak ove vrste degeneriše se u sarkazam, svađu, i uopšte nesreću, koja ponekad vodi u odvajanje. Ipak, pod uslovom da nije previše sputan i ograničen, brak je uglavnom podnošljivo zadovoljavajući i nije karakterisan ekstremima bilo koje vrste.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #36 poslato: март 04, 2011, 19:01:10 »
Jupiter je bio vrhovni bog rimskog panteona . Uprkos uvreženom mišljenju da su Rimljani preuzeli grcke bogove i dali im svoja imena, Jupiter nije bio prosta kopija grckog Zevsa. Ocigledna veza postoji, ali ne i apsolutna jednakost; Rimska mnogobožacka religija nastala je na temeljima helenske i etrurske tradicije, ali je razlika odraz osobenosti ove dve kulture. Dok se u Zevsu ogleda spontanost i temperamentnost Starih Grka, u Jupiteru snaga i dostojanstvo Rimljana. Nesumnjivo je da su obe civilizacije imale ogroman značaj u začetku i razvoju zapadne astrologije. Ipak, izmedju astrološke i mitološke simbolike se ne može se uvek staviti znak jednakosti....

Mnoge paganske religije su svoja vrhovna božanstva povezivali sa nebom i gromovima (vavilonski Marduk, nordijski Tor, slovenski Perun), pa je tako Jupiter, poput grčkog Zevsa, prvenstveno bio bog neba, munja i gromova. Savremena zapadna astrologija ovo osnovno obeležje mitološkog Jupitera kao gromovnika skoro u potpunosti negira, te simboliku neba i munje prebacuje na novootkrivenog Urana,odnosno znak Vodolije. Ovde se moraju izuzeti predstavnici hamburške škole (uranska astrologija), koji, iz samo njima poznatih razloga, uzimaju Jupitera za vladaoca znaka Vodolije.

Jupiter je u rimskoj tradiciji imao mnoštvo atributa koji su se dodavali uz njegovo ime u zavisnosti od prilike.Tako su ga najčesće zvali Jupiter Optimus Maksimus (najbolji i najveći). Povezanost ovih atributa sa astrološkom simbolikom Jupitera kao najvećeg benefika više je nego očigledna.

Jupiter je najčešće prikazivan kao zreo muškarac sa bujnom kosom i bradom. U ruci je držao munju, a na stopalima mu je stajao orao. Njegovo sveto drvo bio je hrast. Munja, orao i hrast su takodje bili simboli Zevsa, pa je ovo u neposredno preuzeto iz grčke tradicije. Hrast je često kod drevnih naroda povezivan sa gromovnicima, a predstavljao je snagu, hrabrost i zaštitu, dok je orao bio simbol slobode i pobede.

U starom Rimu Jupitera su poštovali kao zaštitnika države. Po jednoj legendi, za vreme vladavine kralja Nume Pompilija, Jupiter je sa neba poslao sveti štit (ancile) rimskom narodu, kao simbol večne zaštite. Kako bi osigurao relikviju od moguće krađe, Numa je naredio da se napravi jedanaest sličnih štitova, da se među njih, kao dvanaesti, stavi ancilo, te da svi zajedno odnesu u hram na čuvanje. Ova priča ima mnogo dublju simboliku u astrološkom smislu, jer ovde imamo očiglednu povezanost Jupitera i broja 12. Ne samo da je Jupiter suvladar dvanaestog znaka (Ribe),već je njegova pozicija u dvanaestom polju posebno zaštićujuća.

MITOLOŠKI I ASTROLOŠKI JUPITER

Pojam mitolološkog Jupitera je vrlo kompleksan. U odsustvu Sunca, kao predmeta obožavanja, bog Jupiter u rimskoj tradiciji dobija solarne atribute. Na Jupiterovu vezu sa „najvećim svetlom“ upućuje i Terencije Varon, rimski filozof, koji u svom delu „O latinskom jeziku“ navodi da Iuppiter znači „otac dana“. Još zanimljivija je postavka u „Astronomici“, gde Manilije, ne negirajući Jupiterovo sedište u Strelcu, boga Jupitera vezuje za znak Lava. Izgleda da je ovo bila autentična ideja Manilija, kao rođenog Rimljanina. On jasno razdvaja mitološkog i astrološkog Jupitera, kao i Ptolomej koji uvek kada govori o planeti koristi reč „zvezda“, želeći da izbegne identifikaciju planete i božanstva. Postavlja se pitanje da li mitološkog Jupitera zbog povezanosti sa gromom i munjama treba dovesti u vezu sa Vodolijom. Poznato je da antički astrolozi to nisu činili; tako na primer, Ptolomej u Tetrabiblosu gromove stavlja pod simboliku Škorpiona. Konačno, možda ne treba napustiti ideju da simbol Strelca već sadrži ova obeležja u sebi kroz munjevite strele koje odapinje Kentaur.

Dalja astrološka analiza boga Jupitera, upućuje na povezanost sa astrološkim Marsom (preko crvene kose, ovce, orla). Ako se osvrnemo na opšte karakteristike Jupitera u Starom Rimu, možemo uvideti da on kroz povezanost sa Suncem i Marsom nosi energiju velikog vatrenog trigona. Iz ugla rimske tradicije Jupiter jeste jedinstvo svetlosti (Sunce) i snage (Mars). Sa astrološkog stanovišta Jupiter ostvaruje snažnu vezu sa Suncem i Marsom preko svog noćnog tripliciteta u Ovnu, Lavu i Strelcu. Ove tri planete stalno korespondiraju među sobom, među svojim znacima i kućama. Tako i Sunce ima tendenciju da snažno poveže ovaj vatreni trigon svojom egzaltacijom u Ovnu i radovanjem u devetoj (Jupiterovoj) kući. U hebrejskoj tradiciji, Mars, Sunce i Jupiter su povezani preko tri sefirota koji predstavljaju drugu trijadu kabalističkog drveta života – Geburah (Mars), Tifaret (Sunce) i Hesed (Jupiter). Indijska astrologija upućuje na jaku vezu kuća kojima ove planete prirodno vladaju (prva, peta, deveta). Naziva ih bavama darme naglašavajući zajedničku sudbinu svih planeta koje se u njima nađu. Srednjevekovni astrolog Morin ove iste kuće naziva kućama bivanja i života, ukazujući da prvo polje označava – život sam po sebi, peto polje - život kroz potomstvo, a deveto - bivanje u Bogu.

Ovan, Lav i Strelac su vatreni znaci koji simbolizuju kreaciju - plamen života. Od svih njih Strelac je poslednji u nizu, a njime vlada Jupiter koji gradi most od ljudskog ka božanskom. Njegovo polje naziva se Deus (Bog). U rimskoj tradiciji Jupiter je bog sam po sebi, pa bi priča o njegovim „božanskim“ obeležjima bila čist pleonazam. Ipak, izgleda da su neki rimski pisci uviđali njegovu posebnost u ovom smislu, jer Vergilije u Eneidi zaključuje da je Jupiter taj koji vodi junake na putu prema božanskom. Mitološkog Jupitera možda nećemo moći neposredno da povežemo sa putovanjima i znanjem, iako su to njegova osnovna astrološka obeležja. No, sva naša znanja i putevi se završavaju u Bogu, a svi naši darovi dolaze odatle. Ako bismo pažljivo analizirali Jupitera u rimskoj tradiciji, baš kao i Zevsa u grčkoj, pronašli bismo mnoštvo detalja koji bi nas naveli da ih povežemo sa mnogim znacima zodijaka. Možda to nije slučajno, jer ako je Jupiter simbol božanskog onda on može objediniti sve u sebi, jer na kraju, kada obiđemo čitav zodijački krug, tamo nas čeka Jupiter, ruku pod ruku sa Neptunom, u sazvežđu Riba, koje nisu ništa drugo do istinska vera u kojoj prepoznajemo svoju božansku prirodu i manifestaciju Boga u svemu, baš kao što antički astrološki spev kaže:

„Ko bi mogao nebo da spozna, sem nebeskim darom,
Boga ko otkriti može, sem ko je sam bogova deo...“

(Marko Manilije, “Astronomika”)

izvor:http://www.zvezdarijum.org.rs/jupiter2.htm

Van mreže Kron

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: март 04, 2011, 19:57:25 »
Mislim da tebi ovaj MO 180 JU daje emotivnu preosetljivost, prenaglašenost emocija ponekad.
Možda zato i ne vidiš pozitivan uticaj SO u 9 p. 60 JU u 12 p.
To su oba polja karmička, oba su ti u ovom životu dala mnogo snage da podneseš teret koji te nekada guši.
Zamisli da nemaš ovakvo SO... :D

zamisli da nemam lične planete u aspektu sa Sa...kud bi mi kraj bio!
Kocka i ja imam taj raspored SO i JU u IX i XII (samo je SO u Jarcu a JU u Ovnu i nemam aspekt)
Trazio sam za JU u XII na vise mesta ... pominje se kao andjeo cuvar, srecna zvezda, sreca isl. uglavnom sreca u smislu 'kakvu sam imao srecu" da mi se ne desi to i to ... u nekim brzim i nepredvidljivim situacijama ... i osecaj da te prati sreca ...
Verovarno ima i varijacija zavisno od znaka u kome je JU.
A SO u IX daje licnost koja naginje osobinama Strelca i Jupitera ...

Van mreže Kron

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #38 poslato: март 04, 2011, 20:13:27 »
12 polje je Isus, sin Božiji ( zato je polje 12 polje stradanja i žrtvovanja ).
Ta simbolika Ribe vazano za Hrista ja zato sto je on zapoceo eru Riba , tjst, ziveo na pocetku astroloske ere Riba...
Ima dosta simbolike Riba u Hriscanstvu (apostoli mahom ribari, riba, zrtvovanje itd.)

Van mreže Kron

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #39 poslato: март 04, 2011, 20:21:49 »
 ... odlomak teksta sa teme o JU
"
Jupiter u dvanaestoj kući

Ovo su introspektivne osobe sa posebnim duhovnim sposobnostima. Samoća i duhovnost im prijaju. Tada dolazi najviše do izražaja njihova intuicija i kreativnost. Poseduju veliku sklonost ka mistici i okultizmu. Žive u svom svetu, na svoj način i tempom koji sami određuju. Na druge ljude znaju da deluju vrlo magnetično. U emotivno-ljubavnim i erotsko-seksualnim doživljajima mogu da dostignu savršenstvo. Skloni su preteranom uživanju alkohoma, narkotika i drugih poročnih stvari.
"

Van mreže anja

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #40 poslato: март 04, 2011, 21:06:03 »
hahahaa,ja sam jedan zakrzljao strelac u prethodnom znaku.  O0

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #41 poslato: март 04, 2011, 23:28:58 »
12 polje je Isus, sin Božiji ( zato je polje 12 polje stradanja i žrtvovanja ).
Ta simbolika Ribe vazano za Hrista ja zato sto je on zapoceo eru Riba , tjst, ziveo na pocetku astroloske ere Riba...
Ima dosta simbolike Riba u Hriscanstvu (apostoli mahom ribari, riba, zrtvovanje itd.)

I ne samo zbog toga, već zato što Ribe simbolišu žrtvovanje. One su jedini znak koji u svojoj prirodi ima ono najčistije saosećanje, trpljenje i odricanje...

Van mreže Kron

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #42 poslato: март 04, 2011, 23:52:30 »
Da

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #43 poslato: март 05, 2011, 00:06:01 »
 :-*