Autor Tema: DELINEACIJA NATALNE KARTE PO TA  (Pročitano 5528 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lotosov cvet

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
Odg: DELINEACIJA NATALNE KARTE PO TA
« Odgovor #30 poslato: јул 12, 2014, 15:23:24 »

Mi gresimo oko tranzita, jer se oni najcesce aktiviraju na skroz drugaciji nacin, recimo preko solarne il profekcione planete.

Koliko istine ima u ovome...u mom trenutno aktuelnom solaru sve vrvi od konjukcija...a nista bitno se nije desilo cak ni sa tr.UR0SO!
Udaljila sam se od astrologije, ubi me nedostatak vremena za sebe i svoje potrebe, jedva nadjoh kako se zove ovaj program u kome pravite karte...Morinus, upravo pokusavam da ga instaliram.

Van mreže Lotosov cvet

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: јул 13, 2014, 19:33:49 »
Instalirah konacno Morinus.
Alea, gde gledas mesecne promene profekcije?

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: јул 13, 2014, 22:12:37 »
E ovako Lotose, kada napravis svoju natalnu kartu, najpre gore na vrhu, ides na opciju Tables.
Zatim se spustis dole, na opciju: Profections.
Otvorice ti se dve opcije, ti ides na Main significators.
Zatim dobijes prozorcic u kome ides klikom za znak + da bi dosla do sadasnje godine. To su ti godisnje profekcije i tu mozes da vidis u koji znak ti je dosla godisnja profekcija.

Ako hoces da vidis mesecne profekcije za odredjenu godinu, levim klikom kliknes na godinu zivota, u prvoj koloni, i otvorice ti se opet jedna mala tabelica, a ti ides na 13 steps. Tada ti se otvara tabela sa tvojim mesecnim profekcijama, i primetices da ti mesecna profekcija svakog meseca pocinje nekoliko dana ranije nego prethodna, sto je normalno, jer nema svaki mesec isti broj dana. :)

Kada gledas mesecnu profekciju, jako ti je vazno da vodis racuna o tome da li u tom znaku, gde ti je pala mesecna profekcija, pada neka tranzitna planeta upravo tada, i narocito da li je to tebi ugao bilo natala, solara, profekcije...najjace deluje mesecna profekcija koja dodje u neki znak gde recimo i neka planeta menja pravac kretanja, jer su te stanice u kojima se planeta nadje, najosetljivije i gotovo uvek donose neki dogadjaj.

Npr, sada mozes da pratis ( kao i svi uostalom ) ovaj jul mesec, gde ti pada mesecna profekcija jer cemo imati 3 jako vazna dogadjaja: JU menja znak i ulazi u Lava, MA menja znak i ulazi u Skorpiju, i SA menja pravac kretanja, i krece direktnim hodom takodje u znaku Skorpije. Ovo ce najvise osetiti oni kojima i mesecna profekcija padne u ove znake, jos pogotovo ako su im to uglovi karte, ili su im to vladari profekcije ili natala. :)

Van mreže Lotosov cvet

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #33 poslato: јул 14, 2014, 06:32:46 »
Hvala ti, Alea.

Van mreže Mala_Maki

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #34 poslato: јануар 06, 2015, 11:31:36 »
Samo jednu gresku sam napravila u zadnjem postu gore. Dakle, danas mi godisnja profekcija dolazi u Vagu, ali s obzirom da se u solaru nalazi tu rMa, onda mi on postaje vladar, prije nego Ve (kao vladar Vage). Medjutim s obzirom da njega nece nista aktivirati, ni solarnog (u Vagi) ni natalnog (u Ovnu) ni profekcionog (u Ribama), onda ce vjerovatno ostati sve na nekakvoj zelji bez konkretnog dogadjaja.

Van mreže Mala_Maki

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: јун 09, 2015, 14:03:12 »
Malo bezveze upadam na ovu temu, ali nisam sigurna gdje drugo. Nasla sam onaj sajt gdje se racunaju firdarije i bez ikakvog udubljivanja vidjeh da su mi jasno oznacene godine koje su mi bile prekretnice, kad se mijenjao vladar firdarije (jel se tako kaze). Profekcije i TA ne koristim, odnosno nista mi nije jasno, a vjerovatno me nije dovoljno zainteresovalo da bih krenula da se udubljujem, i ne mogu da zaboravim Ur, Ne, Pl.

Ako pogledam sebe, vladar firdarije od 2010 mi je Mo, koji mi je inace vladar 10 kuce. Te godine je pocela da se pokrece prica oko mog napredovanja na poslu, koje je samo po sebi povlacilo i put u inostranstvo. To se i desilo pocetkom 2011. Krajem 2012, suvladar firdarije mi postaje Ju. On mi je inace neaspektovan u Lavu u 10 kuci. Opet se aktivira prica oko mog posla, opet odlazak u inostranstvo (cergarka...) Takodje mi je Ju i vladar solAC-a 2013/2014. Tranzitni Jupiter u Raku kroz 10 kucu, takodje pravi sekstil na natalni Mo (opet vladar 10 kuce). Od egzaktnih aspekata solarnih planeta imam solarni Mars i solarni Pluton u trigonu na natalni Mjesec (opet vladar 10). Mislim mozda je sve ovo moglo da se vidi i bez firdarije, odnosno ona mi je samo to potvrdila.

I eto kako meni Ju na Mo, a i Ju na Ve uvijek donese pricu vezanu za posao, nikad emocije.

Suvladar se mijenja sledece godine u martu, kad postaje Mars, natalno vladar 7, i bice mi aspektovana 7 kuca, kada tranzitni Uran krene preko stelijuma u Ovnu (i Pluton i Jupiter krenu da kvadriraju). Ocekujem neku emotivnu pricu. A i solar ce biti zanimljiv nego o tom potom.

Znam da sam spominjala i Ur i Plu a da je ovo TA, ali meni se uklapa.

Opet sam gledala firdarije, jer sam vidjela da mi ipak one najbolje pokazuju stanje dobrih/losih godina. U ovu pricu oko Mo kao vladara firdarije od 2010, tacno izgleda ovako

MOON :: May 6, 2010

Moon/Saturn - August 18, 2011 - ovo je bio period kad je nastala drama, kada sam citavih sledecih godinu ipo dana se lomila da li sam donijela dobru odluku da odem u inostranstvo, emotivno nisam bila sva svoja, na poslu je bilo vrlo promjenljivo, ma haos....

Moon/Jupiter - November 30, 2012 - ovdje vec pocinju da se vide naznake nekih bitnijih pomaka, onda u martu definitivnih pomaka, i onda od maja 2013 pocinje najljepsi period u mom zivotu, ako je suditi po zadovoljstvu koje sam osjecala (a bez da je bilo neceg konkretnog)

Moon/Mars - March 14, 2014 - ovdje se vec vracam nazad u staru firmu i ocekujem nastavak dobrog osjecaja i nastavka prethodnog trenda, medjutim nazalost sve ide jako sporo i na momente predosadno,

Moon/Sun - June 27, 2015 - ovo pocinje brzo, za par nedelja, medjutim ocekujem tek da ce se na jesen nesto odigrati, i vrlo vjerovatno imati veze sa nekom promjenom vezanom za posao. Natalno Mo/Su u trigonu.

Profekcije mi nesto ne rade, progresije i direkcije ne bas. U sustini zadnjih godinu ipo, cini mi se da mi nista nije radilo :)