Autor Tema: 1 polje u sinastriji  (Pročitano 2279 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
1 polje u sinastriji
« poslato: август 29, 2011, 16:45:26 »
Tražila sam da nađem negdje neke tekstove o 1p u sinastriji, možda nisam dovoljno tražila, ali našla nisam ništa.
Pa kako to da se tako malo piše o 1.kući, njenom vladaru, planetama tamo i šta s time u sinastriji?

Kad analiziramo natalnu kartu, prvo gledamo u Asc i kuda je otišao vladar, u koju kuću i koje aspekte pravi, jer to je početak analize svakog horoskopa, taj podatak otkriva nam čemu osoba teži u životu i kuda fokusira najviše svoje energije.

1.k je fizičko tijelo i općenito život. Kad se srećemo s drugima, srećemo se preko 1.k, da bi odnos dalje stvarali u nasuprotnoj 7.k
Početak svakog odnosa kreće od 1.k i vladara 1.k, i tamo gdje taj vladar ode u sinastriji, tamo nam je ta osoba najinteresantnija. Naravno, vladar 1.k tek je jedan u nizu elemenata koji se analiziraju kod sinastrije, ali bez njega nema ni početka odnosa dvije osobe.  Dalje se gledaju aspekti koje vl.1.k formira sa planetama druge osobe i ovdje je važno koja su životna podrčja aktivirana s tim aspektima, jer će tim poljima oboje svjesno ili nesvjeno da teže.

Npr u poslovnim odnosima vl.1.k jedne osobe aspektirati će planete u/ili vladare poslovnih kuća (2,6,10), u ljubavi će to biti odnos 1.k sa 5.k i 8.k (nekad i 12.k), za formiranje porodice i braka odnos 1-4, za prijateljske odnose će biti važan spoj 1.k sa 11.k. itd.

Van mreže Kron

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: 1 polje u sinastriji
« Odgovor #1 poslato: август 29, 2011, 21:07:36 »
za formiranje porodice i braka odnos 1-4, za prijateljske odnose će biti važan spoj 1.k sa 11.k. itd.
Mislis 1-7?

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #2 poslato: август 30, 2011, 00:01:04 »
za formiranje porodice i braka odnos 1-4, za prijateljske odnose će biti važan spoj 1.k sa 11.k. itd.
Mislis 1-7?
da, brak 1-7, porodica 1-4.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #3 poslato: август 30, 2011, 12:38:55 »
Elizabeth Taylor i Richard Burton.
- zabavljali su se još dok su bili svako u svom braku, poslije su se oženili bili zajedno više od 10 godina. Pa da vidimo uticaj 1p na njihov odnos.

Taylor: Asc Strijelac, vladar Jupiter 15 Le
Sa Ascedentom u Burtonovoj 9.k koja se, između ostalog, odnosi na drugi brak, ona mu je bila druga žena.
Jupiter u njegovoj 6.k, početak njihovog odnosa je poslovan.
Od aspekata 90 SO/SA na vrhu 8.k, jaka privlačnost i seks. Sunce je vl.6.k što ponovo naglašava poslovan odnos, a Saturn dispozitor Venere - vl.7.k braka. Sunce je dispozitor i Neptuna - vl 12.k odnos je počeo tajno.
Iako Taylorin vladar 1.k Jupiter aspektira samo dvije Burtonove planete SO i SA, preko njih su aktivirane one kuće, koje su bile dominanta njihovog dugogodišnjeg odnosa.

Milana

• Gost
« Odgovor #4 poslato: октобар 11, 2011, 22:11:50 »
Sta bi moglo da znaci kad je nash Chiron egzaktno na partnerov asc?

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: октобар 11, 2011, 22:27:38 »
Po nekoj logici, mislim da ce osoba ASC povrediti na neki nacin osobu Chiron, ali ovo je samo pocetak price, jer obicno, sam Chiron simbolise oplemenjivanje kroz patnju, tako da bi moglo da podrazumeva da ce mozda on biti dosta popustljiv prema ASC, da ce mu na neki nacin biti i zastitnik i ucitelj, ali ce na neki nacin biti pomalo povredjen. Mislim, ipaj ASC ima musku energiju Yin, posto ima prirodu MA, ali opet verovatno zavisi dosta i od znaka u kom se nalazi konjunkcija.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #6 poslato: октобар 11, 2011, 22:39:28 »
Po nekoj logici, mislim da ce osoba ASC povrediti na neki nacin osobu Chiron, ali ovo je samo pocetak price, jer obicno, sam Chiron simbolise oplemenjivanje kroz patnju, tako da bi moglo da podrazumeva da ce mozda on biti dosta popustljiv prema ASC, da ce mu na neki nacin biti i zastitnik i ucitelj, ali ce na neki nacin biti pomalo povredjen. Mislim, ipaj ASC ima musku energiju Yin, posto ima prirodu MA, ali opet verovatno zavisi dosta i od znaka u kom se nalazi konjunkcija.
mislim da čak nije loše, ukoliko ta konjukcija nije oštećena nekim težim kvadratom ili opozicijom, u odnosima liječnik/pacijent.

Milana

• Gost
« Odgovor #7 poslato: октобар 11, 2011, 22:57:36 »
mislim da čak nije loše, ukoliko ta konjukcija nije oštećena nekim težim kvadratom ili opozicijom, u odnosima liječnik/pacijent.

Nalazi se u znaku Raka, i jeste ostecena kvadratima i opozicijama planetama obe osobe. Neki komplikovani,mucni odnos bi ovo bio, ne?   A josh interesatnije je za znati,da vlasnik ascendenta je sa hendikepom (ne veoma ozbiljni).  No, ovo nije odnos ljecnik/pacijent.  ???

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #8 poslato: октобар 11, 2011, 23:20:01 »

Nalazi se u znaku Raka, i jeste ostecena kvadratima i opozicijama planetama obe osobe. Neki komplikovani,mucni odnos bi ovo bio, ne?   A josh interesatnije je za znati,da vlasnik ascendenta je sa hendikepom (ne veoma ozbiljni).  No, ovo nije odnos ljecnik/pacijent.  ???
da onda je odnos mučan, jer Kiron istinski ima potrebu da pomaže i da liječi, ništa mu nije mučno. Odnos Kirona u sinastriji puno teže pada u tim nekim običnim odnosima. Ne mora zapravo niti da bude u pitanju odnos liječnik/pacijent, dovoljno da se radi o nekom kome je pomaganje, tj iscjeljivanje,  ljubav i potreba. Čim predstavlja teret, onda je mučno.

Milana

• Gost
« Odgovor #9 poslato: октобар 11, 2011, 23:27:46 »
da onda je odnos mučan, jer Kiron istinski ima potrebu da pomaže i da liječi, ništa mu nije mučno. Odnos Kirona u sinastriji puno teže pada u tim nekim običnim odnosima. Ne mora zapravo niti da bude u pitanju odnos liječnik/pacijent, dovoljno da se radi o nekom kome je pomaganje, tj iscjeljivanje,  ljubav i potreba. Čim predstavlja teret, onda je mučno.

A zasto predstavlja teret vlasnik Kirona?  Radi pomenute opozicije i kvadrate koje napadaju ovu konjunkciju?

Vlasnik Kirona je na neki nacin privucen ovom osobom radi ta njena "bespomocnost i posebnost". hoce da joj pomogne,narocito emotivno,psihicki (Ca). Ali, radi teske aspekte, odnos ce biti mucan,na to si mislila Mirabilis?

@ Alea, kako mozhe vlasnik Kirona da bude povredjen tu,kad je vlasnik asc taj koji je s hendikepom? Mislim ,mozhe  ;) ali opet je manje ranjiviji valjda.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #10 poslato: октобар 11, 2011, 23:46:54 »

A zasto predstavlja teret vlasnik Kirona?  Radi pomenute opozicije i kvadrate koje napadaju ovu konjunkciju?

Vlasnik Kirona je na neki nacin privucen ovom osobom radi ta njena "bespomocnost i posebnost". hoce da joj pomogne,narocito emotivno,psihicki (Ca). Ali, radi teske aspekte, odnos ce biti mucan,na to si mislila Mirabilis?

@ Alea, kako mozhe vlasnik Kirona da bude povredjen tu,kad je vlasnik asc taj koji je s hendikepom? Mislim ,mozhe  ;) ali opet je manje ranjiviji valjda.
pa čim su kvadrati/opozicije, znači da stvari ne idu glatko, postoje neke prepreke, o čem se radi reći će planeta koja kvadrira ili pravi opoziciju.
Zašto odnos može biti mučan - pa nije svatko sjedinjen sa svojim Kironom. Npr kad se moraš brinuti o nekome - neko to radi sa zadovoljstvom, netko jer mora. Nije vlasnik Kirona nužno privučem osobom čiju planetu aspektira, može biti i da taj aspekt jednostavno označava da je u njegov život iz nekog razloga ušla osoba o kojoj mora da se brine. E kako će on doživjeti i prihvatiti taj odnos, ovisi o njemu, tj aspektima.
Ti kažeš da vlasnik Kirona hoće da pomogne, naročito emotivno, ali kako radi teške aspekte, nema uvijek uspjeha u tome.

Milana

• Gost
« Odgovor #11 poslato: октобар 11, 2011, 23:52:27 »
pa čim su kvadrati/opozicije, znači da stvari ne idu glatko, postoje neke prepreke, o čem se radi reći će planeta koja kvadrira ili pravi opoziciju.
Zašto odnos može biti mučan - pa nije svatko sjedinjen sa svojim Kironom. Npr kad se moraš brinuti o nekome - neko to radi sa zadovoljstvom, netko jer mora. Nije vlasnik Kirona nužno privučem osobom čiju planetu aspektira, može biti i da taj aspekt jednostavno označava da je u njegov život iz nekog razloga ušla osoba o kojoj mora da se brine. E kako će on doživjeti i prihvatiti taj odnos, ovisi o njemu, tj aspektima.
Ti kažeš da vlasnik Kirona hoće da pomogne, naročito emotivno, ali kako radi teške aspekte, nema uvijek uspjeha u tome.

Hvala ti, to sam i htela da znam. Htela sam da se upustim u to,ali predosecala sam da ce biti corava posla.A mogla sam da biram dal hocu il necu ta osoba da udje u moj zivot,jer nije mi nit rodbina,nit nista. Znaci bio je nesta kao volonterski izbor.

Konjunkcija je napadnuta MA,VE,NE,SO,MA.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #12 poslato: октобар 12, 2011, 00:35:14 »

Hvala ti, to sam i htela da znam. Htela sam da se upustim u to,ali predosecala sam da ce biti corava posla.A mogla sam da biram dal hocu il necu ta osoba da udje u moj zivot,jer nije mi nit rodbina,nit nista. Znaci bio je nesta kao volonterski izbor.

Konjunkcija je napadnuta MA,VE,NE,SO,MA.
bitno je iz kojih kuća dolaze te planete, jer one označuju sa kojeg životnog područja dolazi problem.

Van mreže Kron

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: октобар 12, 2011, 15:29:21 »
Da se umesam ... nepozvan  :D
Kiron je rana tjst. osetljivo mesto koje ce biti povredjeno. Isto, ako je pod dobrim aspektima i podrzan ovo moze da bude mesto koje daje sposobnost lecenja i ucenja drugih ... kad se prevazidje sopstveni problem.
Ali ... i ja mislim kao Alea u ovom konkretnom slucaju ... jer su pod losim aspektima

edit. sad sam procitao celu temu. Pa ne mora on bukvalno da ga povredi, moze da ga povredi i to negovo stanje ASC , emotivno ...

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #14 poslato: октобар 12, 2011, 17:37:41 »
Da se umesam ... nepozvan  :D
Kiron je rana tjst. osetljivo mesto koje ce biti povredjeno. Isto, ako je pod dobrim aspektima i podrzan ovo moze da bude mesto koje daje sposobnost lecenja i ucenja drugih ... kad se prevazidje sopstveni problem.
Ali ... i ja mislim kao Alea u ovom konkretnom slucaju ... jer su pod losim aspektima

edit. sad sam procitao celu temu. Pa ne mora on bukvalno da ga povredi, moze da ga povredi i to negovo stanje ASC , emotivno ...
ta povreda ne mora nužno da bude od osobe s kojom imamo Kiron u sinastriji. Iskustvo povrede može biti od ranije, a tokom novog odnosa se samo aktivira - nekad ako ta povreda nije riješena, bolno sjećanje, a kad je riješena onda liječimo....