Autor Tema: Jupiter u Raku  (Pročitano 1272 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nataly

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
Jupiter u Raku
« poslato: мај 14, 2013, 20:18:42 »
Jupiter u Raku...
Egzaltacija...
Ovog juna posle 12 godina ,Jupiter ulazi u znak svoje egzaltacije...
Kažu da je dobro imati ga u natalu, da znači ovo i ono, ali mnogi ga ne vole ,bolje reći preziru ga... preziru one koji ga imaju u natalu ...ovi što preziru, su obično osobe koje imaju SA u Raku. ili JU u izgonu...itd..
 To sam primetila... a vas pitam za mišljenje:

Šta vi mislite, zašto ga pojedini ljudi , pa čak i astrolozi  preziru???

PS..
I ako ste raspoloženi,pokušajte da ga opišete, tj.date njegovu simboliku...

Van mreže virgo

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
Odg: Jupiter u Raku
« Odgovor #1 poslato: мај 14, 2013, 20:56:22 »
Ja ga imam u natalnoj,u Raku u 8 polju..mislim da sam zbog toga JAKO vezana za porodicu,rodni grad,i bez obzira što volim da
putujem,ne bih lako mogla otići odavde"za stalno...
Onda opisuje brojnu porodicu,baka je imala 7 djece,svi smo jako vezani,stalno zajedno,itd..

Simbolika Ju u 8 može biti i to što mi je metak prošao bukvalno pored glave i ostah živa... :D
A za ostalo,ne znam,baš bih voljela da pišu oni koji ga imaju u Raku..

Van mreže Nataly

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: мај 14, 2013, 21:17:51 »
Kada kažem Jupiter u Raku ,imam mnoge asocijacije i slike..
 Jedna od tih slika je moja stara porodična fotografija, na kojoj su prikazani moji deda i baba i porodica na okupu..
I nije slučajno što me  ta slika velike razdragane porodice asocira na Jupitera u Raku, jer  planeta u Raku, to je kao da je u četvrtom polju..
To polje simbolizuje naš početak i naš kraj..naše poreklo i okolnosti pod kojima ćemo završiti ovaj životni ciklus..kolevka i grobno mesto..

Ali ,da se vratim na staru porodičnu fotografiju..moji baka i deda su okupljeni sa mnogobrojnom porodicom za velikim trpezarijskim stolom... vidi se na slici bogata trpeza ,izobilje hrane , a deca otvaraju velike kutije sa poklonima..svi su lepo i raskošno obučeni ..deda je u paradnoj uniformi i okačio je sve svoje  ordenje na grudi ,zlato sija i na grudima moje bake a na njenoj glavi  vragolasto nakrivljeni šešir, ukrašen sa puno raznobojnog cveća, po poslednjoj modi...a moja majka, tada mala devojčica, obučena je u predivnu haljinu, kao princeza, sa loknama koje padaju na leđa i belim šeširićem...
Trpezarija je ukrašena  sa puno sveća i na zidovima su portreti čuvenih predaka..i knige ..puno knjiga na policama..i klavir u uglu...za kojim sedi žena...i svira..
Napolju se vidi, da je leto u punom sjaju, sve je zeleno i ruže u bašti su u predivnim bojama..
Muzika i razgovori sa ne mogu čuti ,jer to je foto ,ali uvek sam zamišljala da žena svira Šopena, da je razgovor učen i sa puno francuskih izraza, a da napolju pada lepa plaha letnja kiša, koja budi sva čula i donosi dobre plodove u izobilju...i ruže mirišu...
To je moja vizija i doživljaj Jupitera u Raku...

Možda je ovaj tekst onako malo...ne znam...ali nije ni čudo, jer Jupiter mi je postavljen u desetoj ... ipak, ja ga imam u desetoj u konj. sa Venerom ...

Van mreže Nataly

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: мај 14, 2013, 21:23:21 »
Ja ga imam u natalnoj,u Raku u 8 polju..mislim da sam zbog toga JAKO vezana za porodicu,rodni grad,i bez obzira što volim da
Onda opisuje brojnu porodicu,baka je imala 7 djece,svi smo jako vezani,stalno zajedno,itd..

Simbolika Ju u 8 može biti i to što mi je metak prošao bukvalno pored glave i ostah živa... :D

Zdravo virgo...hvala na komentaru ,slažem se..
Evo i ja napisah svoje impresije o Jupiteru
Nadam se da će i drugi, koji ga imaju u karti..pisati....

Van mreže virgo

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: мај 14, 2013, 21:40:24 »

Vidjeh..opis stare fotografije i kod mene bi bio skoro isti,i možda neskromno i svi prelijepi na njoj  :D

Van mreže Nataly

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: мај 14, 2013, 23:49:20 »

Vidjeh..opis stare fotografije i kod mene bi bio skoro isti,i možda neskromno i svi prelijepi na njoj  :D
[/quote]

To da je opis tvoje stare fotografije skoro isti kao kod mene, to mi je logično, jer  poreklo i određuje ovaj položaj Jupitera ..
Nego interesuje me  šta  misliš, zašto ga pojedini ljudi , pa čak i astrolozi  preziru???

Van mreže virgo

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: мај 14, 2013, 23:52:37 »

To da je opis tvoje stare fotografije skoro isti kao kod mene, to mi je logično, jer  poreklo i određuje ovaj položaj Jupitera ..
Nego interesuje me  šta  misliš, zašto ga pojedini ljudi , pa čak i astrolozi  preziru???
[/quote]

To prvi put čujem,nisam upućena dovoljno,moraće neko drugi...a ovako mi je nelogično :-[

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #7 poslato: мај 15, 2013, 01:50:03 »
Jupitera u Raku imao je Nostradamus, u formaciji Veliki vodeni trigon sa vladarem Mjesecom u Škorpiji i Uranom u Ribama.
Jupiter mu je bogato aspektiran: 0 SA, 0 MA, 180 SO, 180 ME
Rak znak porodice, a Jupiter obrazovanja, i njega je školovao djed (JU0SA u Raku) koji je mnogo znao o ljekovitom bilju (SA120MO), podučavao ga jezicima (JU 180 ME), matematici (0 SA), i astrologiji (120 UR).
Nostradamusov egzaltirani Jupiter u Raku u konjukciji sa Saturnom je baš lijepa slika njegovog djeda (SA) koji je bio pun znanja i poučio ga svemu i svačemu.
---------------------------------

Kod mene je također Jupiter u Raku, vladar Mjesec u Škorpiji. Ima mnogo aspekata i jako se odrazilo na učenje i znanje. Nema smisla da sad nabrajam šta me sve zanima i šta sve čitam/proučavam, ali puno je toga....Jupiter u 9.k...voli da uči i da putuje....

Astrologija svakako i radi Velikog vodenog trigona JU/UR/ME....

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #8 poslato: мај 15, 2013, 08:52:47 »

kad smo kod porodice, jedna od najpoznatijih 'tv- porodica' tj serija Cosby Show....nisam svima gledala horoskope, ali Bill i Phyilicia imaju stelije u Raku, a moja astro-blizanka  Ruby Huxtable Jupiter u Raku..... :)  šteta pa ne piše mnogo o njenom životu u biografiji....vjerojatno joj se odrazilo na školovanje....

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #9 poslato: мај 15, 2013, 09:08:18 »
Jupiter u Raku...
Egzaltacija...
Kažu da je dobro imati ga u natalu, da znači ovo i ono, ali mnogi ga ne vole ,bolje reći preziru ga... preziru one koji ga imaju u natalu ...ovi što preziru, su obično osobe koje imaju SA u Raku. ili JU u izgonu...itd..

PS..
prvi put čujem za takve reakcije o Jupiteru.....ali sam primjetila da mnogi očekuju mnogo od njegovih tranzita pa se razočaraju kad ne donese očekivano......što je logično ukoliko u natalnoj karti nije dobro postavljen, ne donosi mnogo...

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: мај 15, 2013, 18:43:20 »
Jupiter u Raku...
Egzaltacija...

PS..
prvi put čujem za takve reakcije o Jupiteru.....ali sam primjetila da mnogi očekuju mnogo od njegovih tranzita pa se razočaraju kad ne donese očekivano......što je logično ukoliko u natalnoj karti nije dobro postavljen, ne donosi mnogo...

I ja prvi put cujem da neko prezire ovu poziciju JU, ali jesam negde nesto nekad procitala, u smislu njegovih negativnih osobina.
Nataly, da li je tebi to neko licno rekao, znas li mozda zasto tako misle?

Ja recimo imam SA u Raku, i to je planeta koju nikako ne volim u svojoj karti! Ako nesto "prezirem" onda je to njegova pozicija ovde, a uz to je dispozitor mog vladara JU u Vodoliji.

Zanimljiva stvar, moja mama takodje ima JU u Raku, a njoj je taj JU u 9 p. i vladar joj je 2. i 5 p. sto su njena deca. Njoj je JU na samom kraju Raka, a meni SA na pocetku, tako da nemaju aspekt.
Inace, ni ja ne znam bas sta konkretno nosi polozaj JU u tom znaku, mada to verovatno puno zavisi i od toga kojom kucom vlada i sta ili koga predstavlja u nasim kartama.
Konkretno, mojoj mami predstavlja decu, mene i brata.

Ja sam negde naisla na neko tumacenje kako JU u Raku ume da bude veoma skrt, mozda je to ono sto ljudi ne vole, njegovu posesivnost i tu neku materijalnu i emotivnu glad! A to jeste osobina koju ja recimo cesto prepoznajem kod moje mame. Njoj je JU vladar i 2 p.
Ali, nije to ni ona klasicna skrtost, vec naprosto sve sto ima ona bi dala svojoj deci, mada voli puno da ima i za sebe, ali za druge ume da bude nekako skrta, ne znam kako bih to opisala osim da voli strasno da skuplja stvari, kao hrcak, garderobe od pre 2 veka, i kojekakvih stvari i svega i svacega, ali tesko se nekako odluci da poklanja, sve kao za nesto cuva.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #11 poslato: мај 15, 2013, 23:25:47 »
Gaj Marije, rođen 157.pr Kr, je vjerojatno imao  Jupitera u Raku, bio je izabran za konzula (JU) čak 7 puta. To bi bila egzaltacija Jupitera.....

157.pr Kr Jupiter u Lav ulazi negdje na jesen, a nažalost nema podataka o točnom rođenju Gaja Marija. Ipak, za položaj Jupitera u Raku, a time i njegovo rođenje do 8.mj postoji više pokazatelja:

- postoji legenda kako je Marije dok je bio dijete pronašao orlovo gnijezdo (Rak), a orlovi su se smatrali svetom pticom Jupitera. Poslije kad je postao konzul, odredio  da  je orao zaštitnik rimskog naroda (Rak/narod).
- prema Plutarhu, dok je služio vojsku u Numanciji, u razgovoru sa Scipionom Emilijanom, poslije neke večere (Rak) je bio pohvaljen i određen za nasljednika generala Scipiona (Jupiter u Raku 120 Pluton)
- njegov najveći protivnik bio je diktator Sula, natalno Saturn u Vagi, kvadrat Marijev Jupiter u Raku....
« Poslednja izmena: мај 15, 2013, 23:57:45 Mnemozina »