Autor Tema: Impotencija  (Pročitano 1152 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
Impotencija
« poslato: мај 01, 2010, 01:54:21 »
J.M.
8/12/09, 00:09
Koji aspekti ukazuju na impotenciju?

--------------------------------------------------------------------------------

dadiska
8/12/09, 00:44
Lose postavljen Ma, kao i los aspekt Ma i Ur........:(

--------------------------------------------------------------------------------

J.M.
8/12/09, 01:27
da li su to jedini pokazatelji?

Ena
8/12/09, 08:09
Možda saturn u 7. i Neptun kao vladar 8. Kažu i Mars 180 Saturn, kontakt ova dva može da da i izdržljivost.
Mars i Neptun u lošem aspektu u sinastriji. Osoba Mars može da bude impotentna jer je osoba Neptun pogrešna za nju.

Chichak
8/12/09, 09:45
Los odnos MA/SA,jer SA blokira seksualnu energiju(MA),jos ako je SA u 8.polju i u losem aspektu sa MA to vec moze ukazati na ozbiljne probleme,pa cak i na nastranost.
Vl.5.polja u losem aspetu sa SA,itd.
Ne bi bilo lose postaviti karte ako znate neki primer pa da vidimo na primerima..

_SrNa_
8/12/09, 10:29
Na impotenciju kao sto su napisali Ena i Chichak ukazuju MA180°SA, dalje MA90°SA, SA u 8.kuci, MA u 8.kuci ili SCO, u losem aspektu sa SA i obrnuto SA90°, 180° sa MA, takodje ako je regent 5. ili 8.kuce MA ili SA u aspektu blokada, stresa.

Osim toga mora biti jos neki analogni pokazatelj u karti.

Mirabilis
8/12/09, 11:03
- impotencija-spolna nemoć radi organskih ili psiholoških (Ne, Pi, 12.k.) uzroka
Ma/Ne, Ma u Pi;
- tamo gdje Mars gubi svoju snagu, u Li, Ta, Can
- teško afliciran Ma, erektivna (Ma) disfunkcija (aflikcije)
- prebrza ejakulacija (Ma/Ur)
- seksualna (Ma, 8.k.) blokada (Sa, Cap)
itd.

Chichak
8/12/09, 11:23
- tamo gdje Mars gubi svoju snagu, u Li, Ta, Can
- teško afliciran Ma, erektivna (Ma) disfunkcija (aflikcije)
.

Sa ovim se ne bih slozila jer znam par primera gde je MA u padu ili izgonu,pa cak i afliciran i izuzetno su potentni:lep:

Eoja
8/12/09, 11:32
Ovo je u slučaju rm, a šta ukazuje na frigidnost kod rw?

Napadnuta VE od strane SA; MO u teškim aspektima od MA i SA?..
Afliktovan vladar pete... U petoj sabor teških planeta.

VE 90 SA; VE 90 UR..

Mirabilis
8/12/09, 11:34
Sa ovim se ne bih slozila jer znam par primera gde je MA u padu ili izgonu,pa cak i afliciran i izuzetno su potentni:lep:

a ja mogu reć da znam neke s ovim pa su impotentni. Sve je ovo generaliziranje i naravno da zavisi od cijelog natala hoće li isto donijeti impotenciju ili neće.

Chichak
8/12/09, 11:39
Ovo je u slučaju rm, a šta ukazuje na frigidnost kod rw?

Napadnuta VE od strane SA; MO u teškim aspektima od MA i SA?..
Afliktovan vladar pete... U petoj sabor teških planeta.

VE 90 SA; VE 90 UR..

VE aflikovana od SA,vl.5.aflikovan od SA,itd.
VE u kvadratu ili opoziciji s UR daje,naprotiv,burne i strastvene veze..

Eoja
8/12/09, 11:45
VE aflikovana od SA,vl.5.aflikovan od SA,itd.
VE u kvadratu ili opoziciji s UR daje,naprotiv,burne i strastvene veze..

Otprilike isto mislimo.

Mada, burne vezne ne znače nužno nepostojanje frigidnosti. Poznajem tri-četiri slučaja VE90UR koje upravo zbog nemogućnosti doživljavanja orgazma i uopšte neuživanja u odnosu idu od partnera do partnera, iz jedne burne veze u drugu, valjda u pokušaju da dožive strast.

ivaninvan
8/12/09, 11:49
O MO u teškim aspektima od MA i SA?..

apsolutno da osim MA&SA i mesec mora biti umešan iz više razloga
1u pitanju je veoma intiman (mesecev) čin
2 upravlja žlezdama
3 upravlja željama
4 upravlja podsvešću a tu je najčešći razlog

Eoja
8/12/09, 12:02
apsolutno da osim MA&SA i mesec mora biti umešan iz više razloga
1u pitanju je veoma intiman (mesecev) čin
2 upravlja žlezdama
3 upravlja željama
4 upravlja podsvešću a tu je najčešći razlog

Upravo zato sam i pomenula MO. Onaj ? na kraju je manje-više hipotetičke naravi, u smislu kako ostali o tome razmišljaju.

J.M.
8/12/09, 12:32
Los odnos MA/SA,jer SA blokira seksualnu energiju(MA),jos ako je SA u 8.polju i u losem aspektu sa MA to vec moze ukazati na ozbiljne probleme,pa cak i na nastranost.
Vl.5.polja u losem aspetu sa SA,itd.
Ne bi bilo lose postaviti karte ako znate neki primer pa da vidimo na primerima..

Izvoli::)
http://img704.imageshack.us/img704/6868/karta.gif

Chichak
8/12/09, 12:35
Otprilike isto mislimo.

Mada, burne vezne ne znače nužno nepostojanje frigidnosti. Poznajem tri-četiri slučaja VE90UR koje upravo zbog nemogućnosti doživljavanja orgazma i uopšte neuživanja u odnosu idu od partnera do partnera, iz jedne burne veze u drugu, valjda u pokušaju da dožive strast.

Proveri ti da kod njih neki drugi faktor ne uzrokuje frigidnost,podjimo od toga da frigidnost nije fizicka posledica vec psihicka,podsesna.

J.M. super sto si postavila primer.
Ovde mi u oci upadaju dve stvari:

Prvo,vl.5.polja je SA pa jos u izgonu,pa jos u egzaktnom kvadratu sa MO.
Ovo je tipican primer da je blokada duboko u podsvesti i da je psiholoske prirode.
Ovde postoji i emotivna blokada i na ovome se mora ozbiljno raditi,ljubavni zivot mu je dosta ostecen.
VE u kvadratu sa JU ukazuje na nezadovoljstvo,prekinuto zadovoljstvo,itd.

Da ne ulazimo u psihologiju ovog coveka,jer to nije tema.
Bas "lep" primer.

lolla
8/12/09, 12:40
J.M. ti si dobila dopuštenje za postavljanje te karte?
Naime, tematika baš i nije najugodnija, pa sumnjam da bi netko
mimo svoje volje volio da mu se karta secira po pitanju impotencije.

Inače, evo još dodatnih infosa o impotenciji, možda pomogne...
http://www.medicina.hr/seksualnost/clanci/muske%20seksualne%20disfunkcije.htm

Caky
8/12/09, 12:46

Pa kod nekog se aspekt izrazi drugacije...kao one rasprave na temi o slavi - "Ja imam to i to, pa nisam slavan/a". Znaci, nece svako sa tim aspektima biti impotentan, ali vecina impotentih ljudi ima te aspekte.

J.M.
8/12/09, 12:56
jesam, jer ga zanima da li je to psihicke ili fizicke prirode.

ivaninvan
8/12/09, 13:28
SA 90 Mo, saturn na regulusu mesec na plejadama, mora da je dublji uzrok, da nije neki krvni sud zbog sa u lavu

J.M.
8/12/09, 13:31
nije isao da zatrazi strucnu pomoc..naravno! :udri:

sasa
8/12/09, 13:48
Fizičkih problema ovdje nema.. eventualno moguća psihička blokada... kakve pretrage je napravio da tvrdi da je impotentan?

J.M.
8/12/09, 13:55
nije napravio nikakve pretrage medicinske, iako ima taj problem vec nekoliko godina, kao i problem sa prostatom :( znaci postoji zelja kad je sa nekom devojkom, ali ne i mogucnost.

J.M.
8/12/09, 13:56
Proveri ti da kod njih neki drugi faktor ne uzrokuje frigidnost,podjimo od toga da frigidnost nije fizicka posledica vec psihicka,podsesna.

J.M. super sto si postavila primer.
Ovde mi u oci upadaju dve stvari:

Prvo,vl.5.polja je SA pa jos u izgonu,pa jos u egzaktnom kvadratu sa MO.
Ovo je tipican primer da je blokada duboko u podsvesti i da je psiholoske prirode.
Ovde postoji i emotivna blokada i na ovome se mora ozbiljno raditi,ljubavni zivot mu je dosta ostecen.
VE u kvadratu sa JU ukazuje na nezadovoljstvo,prekinuto zadovoljstvo,itd.

Da ne ulazimo u psihologiju ovog coveka,jer to nije tema.
Bas "lep" primer.

tek sad sam videla tvoj odgovor :mah:

Mirabilis
8/12/09, 14:16
Izvoli::)
http://img704.imageshack.us/img704/6868/karta.gif

U ovom primjeru mislim da je uzrok psiho/emocionalne prirode pa se manifestiralo kroz fizički problem. Vl.5.k. Saturn u 12. - šta on to nosi 'prljavo' iz svoje prošlosti, a s čime se njegov Djevičanski Ascedent ne može nositi? U kakvo ga je seksualno iskustvo odveo perverzni, sklon eksperimentiranju ili nasilni Ma90Ur, još iz osnovno školskog doba (Ur u 3.)?

J.M.
8/12/09, 14:24
to moram da ga pitam..ako mi bude rekao..
ono sto takodje nosi iz svoje proslosti je pokusaj samoubistva bivse devojke...to je trajalo dve godine sa njene strane, ti pokusaji...

sasa
8/12/09, 14:39
Onda psihička blokada.. Ur 0 Me 0 So Vl 12 90 Ma

J.M.
8/12/09, 14:40
onda znaci, da ide kod psihologa da bi resio problem.......?:hm:

J.M.
8/12/09, 15:06
Inače, evo još dodatnih infosa o impotenciji, možda pomogne...
http://www.medicina.hr/seksualnost/clanci/muske%20seksualne%20disfunkcije.htm

thanks za link...:)

Lotosov cvet
8/12/09, 16:12
Ja znam musku osobu koja je "imala " ovaj problem.
Posto nisam vise u kontaktu sa njim, nadam se da je nasao nacina da taj problem resi.
Nemam vreme rodjenja, pa ne znam da li ima svrhe da postavljam kartu? !

J.M.
8/12/09, 18:15
mislim da su aspekti bitni.....postavi, valjda moze i tako...

Lotosov cvet
8/12/09, 20:00
Evo natala sa hipotetickim vremenom rodjenja u podne.

http://i46.tinypic.com/dewl15.gif

Mirabilis
8/12/09, 21:07
Chichak, 'izuzetno potentni' Mars u Vagi....

Chichak
8/12/09, 21:18

Jel to na moj racun?:D
Ako se odnosi na moj horoskop,ja sam zensko(a odnosilo se na muske horoskope kad sam pisala o tome),ali rado cu podeliti i svoje vlastito iskustvo sa vama ako nekog zanima,naravno u cilju astroloskog obrazovanja..;)

Lotosov cvet
8/12/09, 21:36
Izvinjavam se sto se mesam, ali mislim da se prethodni post odnosi na tvoju konstataciju!

U karti je upecatljivo da je MA u izgonu, a dispozicijom ide u VE u padu.
Steta sto ne znam vreme zbog ASC i rasporeda kuca...:mad:

Mirabilis
8/12/09, 23:17
Chichak, ne odnosi se na tvoju natalnu:D , nego na tvoju konstataciju što je napomenula LotosovCvijet. Šteta što nema položaja kuća jer se zapravo i ne može konkretnije ući u problematiku, al svakako Marsov vladar u padu 90 Ne ne pridonosi situaciji.

Chichak
8/12/09, 23:22
Izvinjavam se sto se mesam, ali mislim da se prethodni post odnosi na tvoju konstataciju!

U karti je upecatljivo da je MA u izgonu, a dispozicijom ide u VE u padu.
Steta sto ne znam vreme zbog ASC i rasporeda kuca...:mad:

Aaa,misli na ovu gore postavljenu kartu?
Nikako da ukapiram..:shame:
Pa nisam time htela reci da ona nije u pravu,nego da to nije nuzno pravilo,mozda se nisam dobro izrazila.
Mogu postaviti neku kartu kao primer..

Mirabilis
8/12/09, 23:26
pa nije nužno pravilo, kao što se vidi iz ovog gore primjera MA u LE, zavisi od ostatka natala.

Mrs_Parker
10/12/09, 04:19
Koji aspekti ukazuju na impotenciju?

Aspekti mogu pokazati fizicku disfunkciju pri erekciji, a cela natalna karta ukazuje na impotenciju koja nema fizicki uzrok, jer je takva impotencija vezana za psihu i celokupan razvoj coveka. Treca mogucnost je nuspojava psihoaktivnih supstanci kao i mnogih lekova za anksioznost i depresiju.

J.M.
10/12/09, 16:39
Aspekti mogu pokazati fizicku disfunkciju pri erekciji, a cela natalna karta ukazuje na impotenciju koja nema fizicki uzrok, jer je takva impotencija vezana za psihu i celokupan razvoj coveka. Treca mogucnost je nuspojava psihoaktivnih supstanci kao i mnogih lekova za anksioznost i depresiju.

Mr_Parker, to ste pisali za kartu koju sam ja postavila? Nisam najbolje razumela...:uci:

HastaLaVista
10/12/09, 17:02

nemoj tako da izvlacis iz konteksta:D
prvo covek je frigidna devica :D

pa nagazen Mesec od Saturna u padu
dispozitor Marsa u padu
nema vode
mozda onako
vise frigidan

ovo je pocetnicko misljenje

alea
10/12/09, 19:02
Hmm, njegova VIII u blizancima, a Me u devici 0Ve i 0 Ma.
Kod ovog čoveka je verovatno sve u glavi, on verovatno mnogo više voli intelektualni sex. Mislim, ako to uopšte i postoji, verovatno mnogo više polaže na priču, razgovor, pre nego na fizički kontakt...

Lotosov cvet
10/12/09, 19:28
Hmm, njegova VIII u blizancima, a Me u devici 0Ve i 0 Ma.
Kod ovog čoveka je verovatno sve u glavi, on verovatno mnogo više voli intelektualni sex. Mislim, ako to uopšte i postoji, verovatno mnogo više polaže na priču, razgovor, pre nego na fizički kontakt...

Alea, napisala sam da ne znam tacno vreme rodjenja, pa sam stavila podne.
Tako da ASC i raspored kuca nisu tacni!

Inace je veoma pricljiv, zanimljiv, interesantan, ali i devincanski cist, pedantan, sve pod konac, kritican, sitnicav, proracunat na neki nacin...
Ne znam da li je primarni problem bio fizicke prirode (posto je bila neka intervencija na reproduktivnom sistemu u detinjstvu), pa je to prouzrokovalo "problem u glavi"

HastaLaVista i ja sam imala osecaj da je hladan, tezak, kao da u njemu nema strasti...

Mrs_Parker
11/12/09, 03:48
Mr_Parker, to ste pisali za kartu koju sam ja postavila? Nisam najbolje razumela...:uci:

Nisam pisala vezano za konkretnu kartu, nego sam ti dala odgovor na prvo pitanje na temi ;)

Mirabilis
11/12/09, 11:00
nemoj tako da izvlacis iz konteksta:D
prvo covek je frigidna devica :D

pa nagazen Mesec od Saturna u padu
dispozitor Marsa u padu
nema vode
mozda onako
vise frigidan

ovo je pocetnicko misljenje

šta se svi Marsevi u Vagi osjetili prozvani, prvo Chichak, sad ti?:D
Dobro je rekla Mrs Parker, prvo treba generalna slika eventualne impotencije, čiji uzrok može biti i nuspojava lijekova, a i bez kuća, teško da se da izvest neki konkretan zaključak.
I šta, Djevice su generalno frigidne? Znači kad vidimo idući put nečiju kartu s problemom impotencije i naglašenom Djevicom - 'O pa vi ste prirodno frigidan/impotentan?'
I sad ja izvlačim iz konteksta Marsa u Vagi....:D
Nema veze tu voda...prije problem može donijet prenaglašeni zrak, koji previše razmišlja i teško se opušta...

J.M.
11/12/09, 12:25
ja sam imala odnos sa devicom 7 godina koja svaki put prerano zavrsi.. i posle 7 godina, on je i dalje potpuno stegnut u tom odnosu...ne ume da se opusti uopste....

J.M.
11/12/09, 12:26
p.s. ne generalizujem, samo dajem primer...

HastaLaVista
11/12/09, 13:15
šta se svi Marsevi u Vagi osjetili prozvani, prvo Chichak, sad ti?:D

I šta, Djevice su generalno frigidne? Znači kad vidimo idući put nečiju kartu s problemom impotencije i naglašenom Djevicom - 'O pa vi ste prirodno frigidan/impotentan?'I sad ja izvlačim iz konteksta Marsa u Vagi....:D
Nema veze tu voda...prije problem može donijet prenaglašeni zrak, koji previše razmišlja i teško se opušta...

opet ona
nije "kriva" nijedna planeta odvojeno vec kombinacija ovo plus ono :)

on nema prenaglasen vazduh
a sama znas da nedostatak vode zna da da "nedostatak osecajnosti"

iskreno koji to vazdusni znak moze da bude sitnicaviji i da vise razmislja i analizira od device?

Mirabilis
11/12/09, 13:31
za prenaglašen zrak sam rekla generalno neovisno o postavljenim primjerima.
nedostatak vode - nedostatak osjećajnosti istina, al to ne mora imat puno veze s impotencijom, više s kvalitetom seksualnog odnosa.
istina Merkurovi znaci, Ge i Vi suviše sitničavi i analitični...

MARKO
11/12/09, 14:23
nedostatak vode - nedostatak osjećajnosti istina, al to ne mora imat puno veze s impotencijom, više s kvalitetom seksualnog odnosa.

Na koju osećajnost misliš, koliko ja znam vodeni znaci su najemotivniji ?

Mirabilis
11/12/09, 14:48
Na koju osećajnost misliš, koliko ja znam vodeni znaci su najemotivniji ?

kako misliš na koju osjećajnost?

MARKO
11/12/09, 14:52

Ovo boldovano

Mirabilis
11/12/09, 14:59
Ovo boldovano

šta ima nejasno u rečenici 'nedostatak osjećajnosti'?
-nedostatak feelinga za druge, osoba nema onaj 'touch', osjetilni tajming....

MARKO
11/12/09, 15:04
šta ima nejasno u rečenici 'nedostatak osjećajnosti'?
-nedostatak feelinga za druge, osoba nema onaj 'touch', osjetilni tajming....

Pa to pitam, izgleda kao da vodeni znaci nisu emotivni a oni su najemotivniji, teoretski.

Mada i taj osećaj za druge mi nije najjasnije šta si htela da kažeš, može neko bliže objašnjenje, otišla mi sva krv u stomak sad sam jeo a mozak ne prima krv :?

Eoja
11/12/09, 15:30
Sad će Asc Virgo, drveni advokat, da pojasni :D .

Ako su u karti neaktivirani vodeni znakovi, znači prazni, nema planeta, nema Asc, u tom slučaju osobi nedostaje emotivnost, ona je ili nezainteresovana za emocije kao takve ili ih uopšte ne umije ispoljiti.

S druge strane, ako nema zemljanih znakova, osobi nedostaje realnosti. Bez vatre nema ambicije, bez vazduha intelekta... U grubo, naravno.

To je Virgo pojasnila.

A, sada da doda: mislim da na nedostatak emotivnosti takođe ukazuje ukoliko su neaktivirani kardinalni znakovi.

MARKO
11/12/09, 15:39

E izvini, stvarno sam glup, lepo si napisala NEDOSTAK, što sve objašnjava a ja ne registrujem tu reč.

Da u pravu si, a ja sam brzoplet, ustvari čitam na brzinu jer sam još uvek na poslu pa i radim i gledam forum :mah:

Mrs_Parker
11/12/09, 16:33
Lepo je rekao jedan pisac (ko pogodi koji je dobije poklon) da se dobar ljubavnik ili ljubavnica pepoznaju po dobrom plivanju i uzivanju u vodi.

p.s.
impotenciju nije pominjao ;)

Eoja
11/12/09, 17:01
Lepo je rekao jedan pisac (ko pogodi koji je dobije poklon) da se dobar ljubavnik ili ljubavnica pepoznaju po dobrom plivanju i uzivanju u vodi.

p.s.

Hemingvej?

Mrs_Parker
11/12/09, 17:35
jok

Eoja
11/12/09, 17:47
Baš je ličila na njega ta izjava. On je volio da se hvališe kako se razumije u te stvari :D .

Baš me zanima ko je.

_SrNa_
11/12/09, 17:54
Osobe koje su dobri plivaci, prepustaju se lakse osjecanjima, a smatram da se to ne moze dovesti u direktnu vezu sa potencijom, odnosno generalizovati.

S psiholoskog aspekta, libido je usko povezan i moze biti blokiran kroz strahove da se ne zakaze pred partnerom, blokade.

Relevantini okidac- faktor je u glavi, jer sve polazi iz "potkrovlja".

Caky
11/12/09, 18:51

p.s.

Henri Miler?

J.M.
11/12/09, 19:04
hehehe...ja obozavam vodu i plivanje...hihihihi...frojd?

Eoja
11/12/09, 19:35
Henri Miler?

Liči i na Milera doduše.

Mislim da uz plivanje možemo dodati ples.

Čovjek koji ima osjećaj za pokret, ritam, muziku...

Caky
11/12/09, 20:22
Frojd je valjda prvo bio psihijatar, pa tek onda pisac...

_SrNa_
11/12/09, 20:30
Nije bio impotentan, mislim...Pa ga ubaciste u masinu...

Sigmund Freud, naucnik, filozof svjetskog renomea, profesor, pa knjizevnik!

Mirabilis
11/12/09, 20:41
Giovanni Cazanova :D
Da bi 'o impotenciji', možda bi prvo trebali o potenciji:
Šta se ovdje vidi - izražena voda/vatra uz nedostatak zraka i zemlje.....
Jel primjećuje netko sličnost s mojim natalom (nije da se hvalim al...)?
http://www.ultraphoto.org/images/nysjvexfba3txn4qjek.gif

J.M.
11/12/09, 21:13
citala sam da je ples usko povezan sa seksualnoscu...

Chichak
11/12/09, 21:23
Giovanni Cazanova :D
Da bi 'o impotenciji', možda bi prvo trebali o potenciji:

Super primer za superpotentnog MA u Ribama:D

Mirabilis
11/12/09, 22:28

ne znam tko je jednom napisao ovdje na Forumu al mi se urezalo u sjećanje...'zbog čega bi Mars sam po sebi djelovao....' pa tako i u gore primjeru impotencije Marsa u Lavu...il ovdje u Ribama. Cijela natalna karta se mora posmatrati kod bilo kojeg pitanja pa tako i kod potencije/impotencije.
Kod Kazanove, Mars se nalazi u vatrenoj 5.k. i u konjukciji s Jupiterom...a ostatak karte da ne pričam...sve pršti o vatre, vode, Marsa i Plutona....
Inače je Mars u Ribama u znaku svog tripliciteta s obzirom na sjedište u Škorpiji, što mislim da se često smeće s uma kako se uz Mars uglavnom veže vatra, dinamika i izravnost.
Kazanova ima superpotentni horoskop.

Mrs_Parker
12/12/09, 03:21
citala sam da je ples usko povezan sa seksualnoscu...

Da i ples. Inace ono je misao Kundere ;)

Lotosov cvet
12/12/09, 09:38

Hm, ali taj MA u ribama u V dispozicijom ide u bika u VIII, koji je pravi seksualni hedonista.
Osim toga MA je na podjednakom rastojanju- 8 stepeni od JU i VE u ribama, sto donosi slonost ka preretivanju (JU) u ljubavi (VE) i erotici jer je sve u V kuci.

Inace, ja sa UR u V u vagi zaista poznajem puno ljudi koji imaju drugacije, nesvakidasnje ophodjenje prema svom seksualnom zivotu. Nisam se bas lepo izrazila, ali u nastavku cete razumeti sta sam htela reci...:ccc:

Npr. znam minimum tri devojke koje su do danas "virgo in tacta", tj. seksualno neaktivne...pa razmisljam da li da postavim neku kartu, ili da otvaram novu temu ili da jednostavno ne potezem sve to, jer uvek se neko nadje da ismejava ili osudjuje njihovu seksualnu apstinenciju.

Chichak
12/12/09, 12:02
Hm, ali taj MA u ribama u V dispozicijom ide u bika u VIII, koji je pravi seksualni hedonista.
Osim toga MA je na podjednakom rastojanju- 8 stepeni od JU i VE u ribama, sto donosi slonost ka preretivanju (JU) u ljubavi (VE) i erotici jer je sve u V kuci.

Npr. znam minimum tri devojke koje su do danas "virgo in tacta", tj. seksualno neaktivne...pa razmisljam da li da postavim neku kartu, ili da otvaram novu temu ili da jednostavno ne potezem sve to, jer uvek se neko nadje da ismejava ili osudjuje njihovu seksualnu apstinenciju. [/COLOR]

Ma ja se zezam za tog MA zbog prethodnog zezanja,vec sam pisala sta treba primarno uzeti u obzir kod ove teme,pa da se ne ponavljam.
Ja bih bas volela da postavis karte tih devojaka,slobodno otvori temu,uvek ce se na svakoj temi naci neko ko zeza,i to ne treba da bude razlog da ostali koji zele da uce trebaju da budu uskraceni za informacije;)

Mirabilis
12/12/09, 12:04
Kazanova u svakom slučaju nije stekao svjetsku slavu čitajući poeziju i pjevajući balade ženama pa ako njegov natal nije dobar primjer snažne potencije, ne znam čiji je.
Svugdje gdje je Uran, dolazi do neke vrste odstupanja od uobičajenosti, pa tako u 5. osoba može vrlo rano doživiti neka iskustva ili s druge strane vrlo kasno. Mislim da ostatak natala usmjerava tog Urana i na koji će se način manifestirati. Pa bilo bi zanimljivo da okačiš karte, jer seksualnoj neaktivnosti može bit svašta uzrok, od personalnog stava i takve odluke do poremećaja. Nadam se da oni neozbiljni koji se ismijavaju ovakvim temama neće ni dolaziti ovdje.

Chichak
12/12/09, 12:15
Pa pogledajte smo naglasenost njegovog 5.polja,podjimo od toga da je sam vl.ASC-ta otiso u 5.polje,dispozitor u njemu u sedistu,ceo stelijum u 5.polju,ali sve to je u Ribama,one same po sebi nagovestavaju promenljivost,nestalnost i mnostvo.
Kazanova je voleo ljubav samu po sebi,i nije se vezivao ni za jednu osobu(mislim da je bila samo jedna za koju se na kratko emotivno vezao),jer bi samo vezivanje ubilo ljubav-izgubio bi slobodu na taj nacin,na sta ukazuje istaknuti UR koji je upravo i vezan za vl.5.polja.

gost
16/12/09, 15:04
Marsa bi trebali posmatrati kao nesto poslednje u nizu dogadjaja. Dakle, kao nesto sto nam govori o tome kakav je sam seksualni cin. Sad, impotencija je definitivno psihicke prirode i govorim o slucajevima gde nema nikakve fizicke disfunkcije. Bitan je mesec, bitan je jupiter, bitna je venera. Svaka depresija, briga, grc, neraspolozenje vodi u stanje koje je plodno tle za impotenciju. Cak je jedan poznati porno glumac jednom izjavio da "k***c ne voli brigu". nuff said

alea
16/12/09, 19:54
Dobro, što bi rekli bitan je ceo natal:D
A bitne su valjda i kuće? Posebno V i VIII.
A kada samo kod toga, koja bi od ove dve bila važnija?

MARKO
16/12/09, 21:52
Dobro, što bi rekli bitan je ceo natal:D
A bitne su valjda i kuće? Posebno V i VIII.
A kada samo kod toga, koja bi od ove dve bila važnija?

8

Chichak
17/12/09, 00:19
5.kuca je primarna jer je vezana za dozivljaj ljubavi,to je sve ono sto volimo,sto radimo iz ljubavi,seks kao cin vodjenja ljubavi,u 5.kuci se prave deca,8.kuca je vise animalni faktor.

Mirabilis
17/12/09, 00:33
- Od elemenata vatra-strast, akcija i voda-emocije;
- ličnost So/Mo/Asc
- odnos Venere i Marsa
- 5.k.
- 8.k.,
- Škorpion, Pluton

Seksualnost je kompleksna, a potencija se ne svodi samo na Marsa i stanje 8.k.....

- na koncu je važno da seksualna energija neometano teče i da je skladno ukomponirana u ličnost....blokirana ili potisnuta vodi u impotenciju ili seksualne devijacije.

gost
17/12/09, 11:04
Zanimljivo kako se svi vrtite oko tog marsa i skorpiona, a niko da pomene jupitera? Rast, sirenje :D hedonizam, libido. Da li ste mozda zaboravili da strelac i bik imaju najjaci libido? Psiholoske blokade na stranu. :hm:

MARKO
17/12/09, 12:02
5.kuca je primarna jer je vezana za dozivljaj ljubavi,to je sve ono sto volimo,sto radimo iz ljubavi,seks kao cin vodjenja ljubavi,u 5.kuci se prave deca,8.kuca je vise animalni faktor.

Zatamljeno je 8 kuća osim toga seks ne mora da bude čin ljubavi, nekad je "kriva" situacija, nekad dosada, imaš raznih razloga za seks.... a deca mogu da se naprave i iz ovih par razloga za seks koje sam naveo jer je sve to neplanirani seks...

katarina
23/2/10, 15:07
Znm tipa koji je skorpion u podznaku i ima marsa i veneru u konjukciji u skorpionu i koji moze dve sekunde,to mu dodje ko impotencija bar tako misli njegova nezadovoljna zena

Milica
25/2/10, 20:33
Lose postavljen Ma, kao i los aspekt Ma i Ur........:(Ja znam jednog koji ima mars u raku (a mars mu je vladar asc.) i ima stelijum u ovnu u 5. - (so0ve0me) 180 sa...dakle i saturn loš, u raku...

a znam i jednog koji ima pl u 1. 90 ma0sa u raku u 10- e, ovaj ne može da svrši....seks s njim bi mogao da traje danima.