Autor Tema: Sunce/Neptun  (Pročitano 4070 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
Sunce/Neptun
« poslato: мај 01, 2010, 02:37:53 »
rossonera1981
2/1/07, 23:43
ja sam vlasnica So 60 NE'..obavezno su ovi ljudi fasicnirani psihologijom, starim civilizacijama ili svime što je nepoznato i nedovoljno ispitano...' i mogu da se slozhim sa ovim...

--------------------------------------------------------------------------------

nirvana
5/1/07, 22:30
Sunce kvadrat Neptun......sta mi donosi - odnosi ovaj aspekt ?

--------------------------------------------------------------------------------

Mrs_Parker
6/1/07, 01:46
Sve sto si napisala Sanja je ok ali ja moje SO0NE ne bih menjala. On mi je doneo mogucnost osamljivanja i uzivanja u tome. Jeste da je 120 sa JU u ribama u 12 ali on je glavni u toj prici. Umem biti u pozadini, posmatrati i dobijati uvide, intuitivno osetiti ljude i energije koje me okruzuju. Kao mladja tu konjukciju nisam osecala ali vremenom dobija na snazi.

da igual
6/1/07, 12:04
ja imam SO 120 NE - ponekad razmišljam da sam trebala otić studirat psihologiju - mozda je zbog moje naglasene vode, pa imam razumjevanja i suosjecanja za druge, ali kad god mi se netko obrati s problemom ili se jednostavno pozali, pokusavam problem rjesiti s razumnim odnosno-posljedicnim pristupom - ko da sam psihijatar :D -->i nije da to radim kako bih bila dobra, bla bla - zaista me zanima kako funkcionira ljudska priroda, pa ju pokusavam kroz razgovore i analize shvatiti :)

također volim glumu, film, pisanje, lako se uzivim u neke druge polozaje (ali opet, imam naglasenu ribu i mjesec u lavu - tako da sve ima svojih ujecaja).

Neptun
6/1/07, 12:12
Svoj aspekt Sunce kvadrat Neptun opisala bih: "..Uhvati me cvrsto i ne popusta lud je za tisinom to ne propusta, vodi me u svoj plavicasti dol..";)
Sunce u Ribama pati (ko patika) za morem, vodom uopste, pati u ovoj betonskoj dzungli al'tu je Neptun i on me odvede do prve plaze, osecam pjesak pod nogama, zrake Sunca na svom tjelu i uziivaam,a onda pokupim svoj peskir, moram nazad, zadnja stanica metroa :)
Ehh taj moj Neptun, volim ga, volela bih ga mozda jos i vise samo kad mi ne bi uvek donosio razocarenja u ljubavi-iluzije i nekako kao da sve prozivim sama, svesno, jer Saturn mi ne dŕ da se bas opustim (srecom il nesrecom ne znam)..., eto tako ja dozivljavam aspekt Sunce/Neptun:cool:

imaginary
7/1/07, 06:19
Eh, zanimljive li teme za nekog sa opozicijom gore navedenih :(
Ja za ovu moju (o)poziciju mogu da kazem da je zivi uzas, pogotovo u mojoj kombinaciji (mislim sa Suncem i Neptunom u poljima u kojima su). Totalno se pronalazim u onoj Duporovoj konstataciji da 180 daje zrtve ideologije, i da im je ponekad tesko da razlikuju san i javu. Osetljivost na kvadrat.
Takodje, ne znam koliko ovo sto cu sada reci ima veze sa opozicijom (pa mi ne zamerite) ali par puta vec hvatam sebe kako mi se javlja zelja da se ubijem alkoholom, ili muckam neke lekove do besvesti (legalne, naravno, da ne pomislite da sam neki narkic:D ), ili se ubijam cigaretama.
Ponavljam, ne znam koliko ovo ima veze sa 'zadatom temom', samo sam povezala simboliku Sunca kao zivota, i Neptuna tj. navedenih "sredstava".

armin
10/1/07, 02:28
Prve duhovne intencije počeh pokazivati vrlo rano i pukim slučajem, puno prije nego mi počeše rasti, izdajničke dlake u ušima a kosa sjediti, naime samim činom mog rođenja. Sama simbolika pitoresknog i slikarski podatnog okružja koje me zadesilo dolaskom na ovaj tako nesavršen svijet, dovoljno govori onim duhovno upućenima. Rođen sam u kući na tek nekoliko koraka od govedarnice odnosno stočnog sajma, okružen stokom krupna zuba. Dovoljno je bilo preskočiti potok širok dva koraka i ući u svijet kravlje idile i La Fontainove inspiracije. Majka tvrdi da je to bilo negdje oko 22.15 jer bješe čula glasove kroz prozor sobe a to su se radnici druge smjene četkare, tada jedine tvornice u mjestu, vraćali kući nakon obavljene šihte. Ona još tvrdi da sam ja bio najbrži od sve braće i da me najlakše porodila. Ne znam da li je to fakat kojim bih se trebao dičiti ali navodno, po njenim riječima bješe tako.

Natalna politika tada ne bješe aktualna i ja se rodih kao četvrto od ukupno sedmoro djece koje je otac imao s mojom majkom a njegovom prvom ženom.

Bilo je to u srijedu, danu boga Merkura i za divno čudo, također u satu tog istog, dičnog i hermafroditskog boga, što saznah naknadno astrologijskim naputcima. Te je srijede noćni mir poremećen plačem novog stanovnika mlječnog puta i bučnim mukanjem krava muzara i onih koje to nisu bile. Svjedoci tog drskog čina bili su moja majka, priučena mjesna babica, sve okolne dokone krave i duhovi mojih predaka koji su neopterećeni fizičkim tjelom levitirali oko nas i uvjeren sam u to, već tada slatko smijali težnjama kojima žudim još i danas. Drvena kuća na kat, u kojoj sam prvi put provirio nos i omirisao svijet odavno je već srušena jer je već onda bila toliko trošna i stara da je bilo pitanje dana kada će postati samo obična drvena građa za grijanje ili materijal za klepanje Nerudinih ljubavnih soneta i stihova.

Te prve zemaljske dane i noći ili da budem malo precizniji, čitave prve dvije godine života, proveo sam, osim s ukućanima, u blizini i društvu krava i drugih papkara, opijen mističnim mirisom sjena i kravlje balege što je ostavilo neizlječive posljedice na autorovu psihu i on još i danas hoda mamuran i zbunjen ovim nesavršenim svijetom, uzaludno tražeći smisao i razloge postojanja a onima koji ga znaju djeluje, bar se tome nadam, samo zaneseno

Autor sam sebe katkad tješi da je to sve zbog planeta Neptuna koji između ostalog vlada i sanjarima a te srijede, na dan njegova rođenja, bješe došao tako blizu sunca da mu uspje došapnuti…evo nam dođe još jedan sanjar na nauk.

Eto, to je moj obol temi, naime imam konjukciju neptun sunce, mjesec i mars. nadam se da se to vidi iz priloženog teksta;))

http://i132.photobucket.com/albums/q24/armin_011/achart_e7pfileWQ1vom-u1113243242.gif

Mrs_Parker
10/1/07, 18:21
Dobro dosao neptunko... no ja ne vidim te konjukcije osi granicne (skoro 10 stepeni) sa Venerom... bice zato sto si stavio dejvisonku :)

armin
10/1/07, 20:22
mrs parker, nadam se da necu ispasti narcis. da li je to bilo upuceno meni. ;)

Mrs_Parker
11/1/07, 02:26
Jeste Armine jer kada kliknuh na tvoj link ne nadjoh adekvatnu kartu bar ne tu sa NE0SO i MO0MA :)

armin
11/1/07, 04:52
Jeste Armine jer kada kliknuh na tvoj link ne nadjoh adekvatnu kartu bar ne tu sa NE0SO i MO0MA :)
ne znam da li sam sada uspio.

http://i132.photobucket.com/albums/q24/armin_011/achart_e7pfileWQ1vom-u1113243242.gif

Lenora
11/1/07, 10:01
Moj Neptun nema aspekata, osim (generacijskog) trigona sa Plutonom (kojem je to takodjer jedini aspekt). Moram priznati da na neki nacin vlada mojim horoskopom. Ja sam sanjalica od kad znam za sebe, masta mi nema granica, narocito kad sam bila dijete. Tome svakako doprinose i riblje emocije, vrlo sam emotivna, osjetljiva, lako me povrijediti. S druge strane imam sklonost ovisnostima. Nikad, na sreću, drogu nisam probala, no kad sam pusila, bila sam neumjerena ( kutija do dvije dnevno) , s alkoholom takodjer - -kod mene nema sredine, uvijek idem iz krajnosti u krajnost, sve ili nista.

Mrs_Parker
11/1/07, 18:21
ne znam da li sam sada uspio.

nisi :D

armin
11/1/07, 18:31

ne znam kako je to moguće, ali meni pokazuje moj natal kad otvorim. dobro, probati ću opet:D

armin
11/1/07, 18:42

evo sada.

Selena Endimion
11/1/07, 19:32
Moj Neptun nema aspekata, osim (generacijskog) trigona sa Plutonom (kojem je to takodjer jedini aspekt).

Hoces reci generacijskog sekstila? Sigurna sam da je ovo bila slucajna omaska, ali zbog onih koji su tek na pocetku...

Moram priznati da na neki nacin vlada mojim horoskopom. Ja sam sanjalica od kad znam za sebe, masta mi nema granica, narocito kad sam bila dijete. Tome svakako doprinose i riblje emocije, vrlo sam emotivna, osjetljiva, lako me povrijediti. S druge strane imam sklonost ovisnostima. Nikad, na sreću, drogu nisam probala, no kad sam pusila, bila sam neumjerena ( kutija do dvije dnevno) , s alkoholom takodjer - -kod mene nema sredine, uvijek idem iz krajnosti u krajnost, sve ili nista.

Kod mene su se povezali u sekstile ma u Lavu, pl na samom kraju Djevice i Ne na pocetku Strijelca (dakle u trigonu sa Ma). I ja mastam hiljadu na sat, ovisnik o slatkisima, muzika mi puno znaci itd. Hm, a eto polako pocinjem da uvidjam kako mi "slucajni susreti" putujucih planeta sa natalnim Ne donose i neke zanimljive situacije...

armin
11/1/07, 19:55
eto šta radi Neptun. Nadam se da sada neće, blagodareći Mrs Parker;)

http://www.velimirovic.org/a/armin.gif

Lenora
12/1/07, 15:11
Kod mene su se povezali u sekstile ma u Lavu, pl na samom kraju Djevice i Ne na pocetku Strijelca (dakle u trigonu sa Ma). I ja mastam hiljadu na sat, ovisnik o slatkisima, muzika mi puno znaci itd. Hm, a eto polako pocinjem da uvidjam kako mi "slucajni susreti" putujucih planeta sa natalnim Ne donose i neke zanimljive situacije...

Hvala na ispravci. :roll: Da, mislila sam na sekstil, a kako pisem na poslu, uvijek zurim jer se bojim da netko ne vidi sto radim :D
Osim toga uvijek imam posla preko glave, ali ne mogu odoljeti a da ne svratim barem na kratko...mislim da cu samo nesto procitati, a opet napisem koju rijec...i tako cesto pogrijesim...

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
Odg: Sunce/Neptun
« Odgovor #1 poslato: мај 01, 2010, 02:38:21 »
Poseydon
25/1/07, 18:34
Pošto sam ja tipičan primer SO/NE aspekta, i to lošeg, imala bih ponešto o tome reći.... SO u Pi 90 NE, a SO vladar horoskopa.
Pisalo se po mnogim forumima o ovome, i svuda onako po šablonu, i jedino gde sam našla opis koji doslovce odgovara istini, bar mojoj, to je u Astropsihologiji Gorana Milekića, gde kaže:

Ovo su ljudi koji najviše od svega mrze laž.

To je toliko istinito! Možda i zbog SO u Pi ja sam stalno skoro u paranoičnom strahu da me ljudi lažu, da ne govore istinu, da će me na naki način izdati, izneveriti... Vrlo često uhvatim sebe kako potpuno nesvesno maltene 'preslišavam' sopstvene roditelje. I večita potreba da se dozna tajna tajnine tajne, i u bukvalnom i u simboličkom smislu.
I stalna, nasušna potreba da istina i pravda izadje na videlo. I identičan osnos prema sebi samoj, uvek govorim istinu, a i kad bi mi bilo pametnije da (s)lažem, baš zato što za njega znam iz astrologije, iznad mene lebdi slika "SO 90 NE" i pomislim 'ne smeš mu se prepustiti, ne smeš dozvoliti....' I ono od čega najviše strepim je da se pomisli ili ispostavi da sam ja nešto slagala ili varala, a nisam, i što kasnije ne bih mogla dokazati, a što bi bacilo večnu ljagu na mene. Sve ovo možda potiče i od asc Lava, koji bi da sve bude fer i korektno, istinito, pravedno. I baš zbog svega ovoga sam neko ko fanatično ispunjava obećanja, pa makar i da to bude na moju štetu.
Druga stvar su iluzije :ccc: Ili još preciznije- strah od iluzija. Opet kažem, o tome verovatno ne bih toliko razmišljala da nisam ušla u Astrologiju, ali to je stalna prisutna dilema da li je to zaista to, ili je samo iluzija, a i kad se spozna da je to ipak to, onda opet dalje pitanje da li je to pravi izbor, ili idealizacija koja će doneti razočaranje... I tako stalno u krug, i na kraju strada ovaj čovek- by Milekić, od sopstvenih haotičnih misli, dodajem ja.
No, nije ovaj aspekt crnjak najveći :) Jung nikad ne bi postao to što jeste, niti bi toliko spoznao da stalno nije bio u dilemi da je možda u krivu.

Ono što sam u poslednjih nekoliko godina naučila, i što se pokazalo kao jako dobro i uspešno, to je da se sasvim oslanjam na svoju intuiciju, unutrašnje signale, svoje emotivne doživljaje, naizgled 'slučajne' dogadjaje i spletove okolnosti, na svoje snove, a sve to mi je izuzetno jako naglašeno. Osluškujem sebe, prirodu, ljude oko sebe, sve moguće tajne znake, tako potpuno ulazim u tog Neptuna, i na kraju se ispostavi da je tako bilo i najpametnije. Skoro da sasvim isključujem racio, čak i kad su neke važne odluke u pitanju, i verovali ili ne, na kraće ili duže staze to se ispostavi da je bilo dobro rešenje. U početku sam bila konfuzna, ali sad sam toliko usavršila tu svoju 'veštinu', odnosno tu beskrajnu simboliku preko koje smo Neptun i ja u kontaktu, da svako jutro kad se probudim samo na osnovu sna znam ili naslućujem kakav će mi dan biti i šta bi se moglo dešavati. Ili na osnovu ljudi koje srećem, ili ne srećem, na osnovu asocijacija koje me podsećaju na ovo ili ono... Ili, npr. nikad ne forsiram nešto što vidim da ne ide, kasnije se uvek ispostavi da me je sam Bog čuvao nekog ili nečeg.
I za sve to sam Neptunu zahvalna, jer osećam da me čuva nekako (verovatno i uz pomoć JU u 12).
Snovi su posebna priča, sanjam recimo jedan te isti san posle kog se uvek dogodi jedna te ista stvar, tako sanjam godinama, ali taj san nikad nikom ne pričam dok se ta stvar ne dogodi, a samu sadržinu sna nikad nikom nisam ni ispričala, jer osećam da bih ga tako izgubila. Sanjam ocene koje moja drugarica dobije na ispitu, daleke rodjake koji su bili na operaciji u vreme kad sam ih ja sanjala, a ja to saznala posle 10ak dana, sanjam kolege koje tog dana neće doći na posao, sanjam ulice kojima nikada nisam prošla, a onda posle nekoliko meseci odem u Lisabon i hodam tom istom ulicom. I onda stojim u toj istoj ulici, sve je tu, Zara sa desne strane, a ja u potpunom tripu da li sam ja ovo nekad videla (iako sam prvi put u Lisabonu) ili sam samo sanjala, ili sada sanjam???
I tako, ja često kažem da u snovima imam jedan paralelni život, kog se ni za šta na svetu ne bih odrekla, a koji ako bih izgubila ni sama više ne bih bila živa.

Nastavak sledi....

amfitrita
14/2/07, 02:49
Neverovatno koliko je tacno za ovo sto je Sanja rekla da je sunce cak i u dobrom aspektu,gubitak volje...Imam ga u sextilu i ma koliko nekad zelela nesto da uradim,nema te sile koja bi mogla da me otrgne iz sna,da mi vrati volje,da krenem...I to su takvi snovi,takve mastarije o tom suncu,kako cu ja ovo i ono,i to najvise u tim odsutnim stanjima,kada se ne spava,preterano pusi,i slicno a nigde nista,nigde zrna da me natera da nesto pomerim iako sam svega svesna..To stvarno ume biti strasno,da potpuno odes negde,u neki daleki svet i dzaba sve,a od tebe nista,nista se nije pomerilo,nista dogodilo napolju,samo u glavi,u izmastanom..A ljubav i uopste interesovanju prema filmovima,psihologiji, psihijatriji, neistrazenom i tajnom,masonstvu,reziji,svemu u datoj simbolici ne prestaje...

miamar
17/2/07, 15:10
ja najvise kvadrata imam upravo s neptunom, neptun u 10. kuci pravi kvadrat sa suncem u 7., kao i s merkurom u 7. i s mjesecom u 1.

sto mi je to donjelo, ili donosi?

veliku, veliku mastu, uvijek zivim u neka, barem dva paralelna svijeta, doduse, to me je prije nekoliko godina pocelo muciti, pa sam to pocela kontrolirati donekle, ali opet cesto pobjegnem

nevjerojatno je koliko su ti svjetovi zivi i sveprisutni

snalazim se dosta dobro u relanom svijetu, ali mislim da sam uvijek imala problema upravo u ljubavnim vezama jer sam se mozda vezivala za pogresne, zbog pogresnih razloga
a opet, bile su to ljubavi velike, ali teske, teske...

ali nekad ni sama nisam sigurna sto je istina, a sto sam ja izmastala, uvjerila sebe da je istina...

pokusavam te aspekte trositi na poslu, u umjetnosti...

ak netko ima nesto reci na te moje aspekte, slobodno!:)

Manja
7/3/07, 14:11
Oni zajedno daju izuzetno jaku intuiciju i uvid u velike tajne i misterije. Ovaj aspekat daje dobre moreplovce koji odlaze daleko i imaju sposobnost da otkriju nešto. On takođe pomaže sveštenicima da napreduju u crkvenoj hijerarhiji. Ovaj aspekat često se pojavljuju kod osoba koje su uspešne kao lekari ili farmaceuti. Na emotivnom planu često daje tajnu vezu sa oženjenim muškarcem.U konjukciji često ukazuju na narkomane ili alkoholičare u jednoj krajnosti, a u drugoj velike isposnike, duhovne i spiritualne osobe.U lošim aspektima u ženskom horoskopu kreiraće prevare od strane muža. Otac ovakve osobe može biti alkoholičar. Nekad osoba može biti obmanuta od strane šefa. Na psihološkom planu osobe sa ovim aspektom imaju manjak volje.
To je,otprilike,sto verovatno svi znamo..sta ovaj aspekt moze dometi..ja sam upoznala osobu..tj radila horoskop koja je imala SU op NE u 10 u bliz..i otac joj je bio alkoholicar i imao je problema sa srcem..

anababy
7/3/07, 16:31
a kako biste protumačili Sunce u konjukciji sa Neptunom, oba su u 4-oj u strelcu :shock: ???

ljiljana
12/3/07, 02:17
Neptun i Strelcu u prvoj kuci 90 Sunce/Merkur konjukcija u 10 kuci Device.
Ne znam tacno znacenje,simboliku povrsno,ali znam da se gubim izmedju sna i jave.Da se dobro osecam dok mastam,po nesto prenesem na papir. Imam svoj idealni svet , ali u glavi .Ubojit sam govornik,bolje reci niko me ne razume:)Negde sam procitaja da je Neptun u prvoj kuci zastitnik?Vera,religija...

Poseydon
12/3/07, 02:37
Ja nekad davno rekoh 'nastavak sledi' a i ne znam više šta sam još imala reći :)) niti da li koga zanima, a i što bi zanimale moje intimne ispovesti...

Anyway, htela sam još dodati da moj SO Pi 90 NE je dao i pravi preokret u religioznosti moga oca- od nekadašnjeg 'osrednjeg' vernika čovek u poslednjih nekoliko godina se preobraća u posvećenog, ali toliko posvećenog da to odlazi u drugu krajnost, da maltene maltretira ukućane postom, molitvom, crkvom... ali ja ga donekle razumem, jer mi najviše liči na početnika u Astrologiji, koji tek otkriva istu, onako ostrašćen, fasciniran, oduševljen, pa nema mere i u svemu preteruje ;)

Takodje, zbog ovog aspekta mislim (jer ne znam zbog kog drugog bi bilo), mi ni dan danas ne znamo tačan datum tatinog rodjenja. Zna se da je rodjen 3. dan Uskrsa 1946. ali kako se to tad nije upisivalo, a i pola tih zvaničnih knjiga je zagubljeno, ni dan danas ne znamo tačan datum. Vodi se kao 03.06. ali to svakako nije, jer Uskrs mora biti pre Djurdjevdana. To bih u crkvi verovatno lako mogla saznati, ali mi se nikad nije dalo da kopam oko toga...

I treće, to je i samo SO Pi i bez ovog NE, tata je u vojsci bio rod ratna mornarica, služio u Puli, to je sam birao, iako je tako služio 3 godine umesto 2 :)

ljiljana
12/3/07, 12:23
So 90 NE Moj otac je takodje bio u mornarici,a i ceo zivot je radio na brodu i plovio.Mada So u Devici,a NE u Strelcu.Religiozan umereno , potpuno patrijahalan.Za mene, sve na svetu,emotivno.Nikad prisutan,fizicki.

ninic
20/4/07, 19:25
neko je prosli put rekao da ne voli i da izbegava ljude sa losim aspektom sunca i neptuna...interesuje me zasto? na mene sunce konj. merkur opozicija neptun deluju u smislu da se nejasno izrazavampa (bar drugi tako kazu) da cesto nisu razumeli sta sam htela da kazem,da sam izgubljena,da sam bezvoljna i ima veze sa opisom mog tate....

Astrid
21/4/07, 13:27
Draga Ninic

Nemoj da te tuđe riječi obeshrabre. Nije važno što te ljudi ne prepoznaju sada, jednom će to sve da se otkrije i shvatiti će da si osoba koja je čak i požrtvovnija od drugih. I sa više ljubavi. To što te ne razumiju, to je njihov problem, a ne tvoj. Tvoj postaje ako to primaš srcu.

To što je Sunce predstavnik i djeteta i oca i muškarca, u društvu sa Neptunom, može samo da govori o toj osobi koja je eventualno daleko, koja je u svojoj vjeri, nedostupna kad nam treba. Možda je također ne sagledavaš u dobrom svjetlu, a može da bude i neki umjetnik. Osoba je nezanimljiva, ali i romantičarskog raspoloženja.

I ne bih se složila sa tim da je ovaj aspekt to što ti navodiš. Riječi su Merkurova domena, a ne Sunčeva. Sunce svijetli, a tvoje se svjetlo samo slabije vidi zbog magle, zbog maske koju koristiš prije zbog toga da svoj neuspjeh pripišeš nerazumijevanje umjesto strahu da se suočiš sa odgovornošću u cjelini. Hrabri svoje Sunce i svoju volju, pa će nestati i ti oblaci koji te prikrivaju.

ninic
21/4/07, 17:05
merkur mi je takodje u opoziciji sa neptunom...

"To što je Sunce predstavnik i djeteta i oca i muškarca, u društvu sa Neptunom, može samo da govori o toj osobi koja je eventualno daleko, koja je u svojoj vjeri, nedostupna kad nam treba. Možda je također ne sagledavaš u dobrom svjetlu, a može da bude i neki umjetnik. Osoba je nezanimljiva, ali i romantičarskog raspoloženja."

:) to je to...

watcher
22/4/07, 14:33
Neptun u VI kuci,u jarcu...sklonost umetnosti,ali samo na licnom planu

Infinity
4/5/07, 15:12
Najjači uticaj u mom natalu je uticaj Neptuna u strelcu,na ascendentu u egzaktnom trigonom sa Suncem u ovnu u četvrtoj kući.Zato za sebe slobodno mogu reći da spadam u "Neptunijance" i da se to ispoljilo na svim mogućim nivoima.Pre svega na duhovnom,jer kao što napisah u jednoj svojoj pesmi..beskraj je tek početak mojih putovanja..Neizmerno sam zahvalna Neptunu u trigonu sa Suncem na svim duhovnim spoznajama koje mi je doneo.To su istraživanja najvećih dubina i letovi u najvećim visinama.Doneo mi je proučavanje misticizma i svih ezoteričnih disciplina,bavljenje poezijom,fotografijom,večita putovanja,duhovna,intelektualna,kao i ona konkretna,koja me ispunjavaju radosnim osećajem kosmopolitizma.Ovaj Neptun na ascendentu doneo mi je i veliku intuiciju,empatiju sa svim živim bićima,kao i totalni uvid u svoju psihu i dušu,kroz koju spoznah beskraj života,beskraj sebe same i onu božansku energiju u sebi i u svemu oko sebe...

petka
5/5/07, 03:08
I ja sam vlasnik konjukcije Sunca i Neptuna (aplikaciona, orbis 3 stepena) u Strijelcu, u 3.kući.Neptun vladalac 7.kuće.Kako to na mene utiče? Ne oduzima mi volju, čak nasuprot-imam veoma izraženu volju, maštam, jer mi to prija, kao neki izduvni ventil, ali tačno znam zašto to radim, veoma sam realna, volim film, stare civilizacije, cigarete, obožavam more. I kad sam najumornija šetnja pored mora odnese sav umor,svu tenziju. Kod izbora bivšeg muža-omanula. Ali ipak se brzo osvijestila, pa je on sada bivši.

sagg.ca
7/5/07, 02:36
O, Neptun..:kafa: :cig:
Obozavam mog Neptuna!
Lepo se smestio na vrh 5. kuce, na 21;06 Skorpiona, sa Jupiterom vlada devetom kucom. Milina bozja.. Toliko sam u stanju da idealizujem one koje volim da sam sama sebi ponekad smesna :haha:
I da li treba da kazem da sam se udala za coveka koji ima bradu? Sve je to Neptun.. tajna, idealizacija, ljubav vaznija od svega... :dagi:
Stvarno ga obozavam, mislim Neptuna, a on to i jeste - obozavanje- :mah:

AstrAl
10/5/07, 14:01
Ja mislim da je meni Neptun uzrok mnogih nevolja na licnom nivou.Inace pozicioniran je u 2 kuci u Strelcu i u opoziciji je sa Suncem i Merkurom koji su polozeni u 8 kuci.Doduse Sunce mi je pri kraju 8 tako da se mislim tumaci kao da je u 9-oj kuci.Jedino sto je u dobrom aspektu sa Saturnom koji je polozen u Lavu u X kuci.Ima li ko neko tumcenje ovih prokletih opozicija na Neptun?Jako me muci

marye
10/5/07, 14:32
I ja imam taj aspekt
Sunce u skorpiji u III kuci na 6 st i neptun u jarcu na 1 stepenu,a neptun je vladar 7 polja

electra
23/3/08, 06:34
ja imam SO0JU (u ovnu u XII kuci) i sve to u kvadratu sa NE koji je u jarcu u IX kuci. hmmm... odlican sam lazov mada ne volim da lazem jer se nenormalno plasim da budem uhvacena (u lazi). definitivno zivim dva zivota-jedan u realnosti, a drugi (ili vise njih) u glavi. stos je u tome sto mi ovaj unutrasnji svet puni baterije kako bih opstala u spoljasnjem. nemam problem sa mesanjem ta dva sveta. imam izrazenu intuicju ali jos uvek nisam sigurna u nju iako se X puta dokazala. stalno sam u strahu da mozda gresim, ali polako ucim da joj verujem. napredujem:D koliko mogu da budem hiperaktivna i stalno u gomili ljudi, da imam 3 drustva i da ne ulazim u kucu, toliko mogu da budem sama u tisini, izmedju 4 zida, bez tv-a (bez kompa ne) i da mi bude extra.
zanimljivo je to sto se moji prijatelji cude sto imam razumevanja za one koji za mene nemaju, sto cak i "neprijatelja" i njegove postupke mogu da opravdam. desilo se to da me je prijatelj mog prijatelja nepravedno (iz neznanja) optuzio za neku glupost i onda sam ja morala da tom nasem zajednickom prijatelju objasnjavam zasto je ovaj tako postupio, (da ga bukvalno opravdavam) kako se njih dvoje ne bi posvadjali. tog sto me je optuzio nisam htela da ispravljam jer mi nista ne znaci i nije me briga sta misli:) . rekla bih da je to preuzimanje uloge o kome ste pisali. kod mene se to, nekad pozitivno, nekad negativno po mene ispoljava. dobro je sto mogu da se ubacim na tudje mesto, shvatim kako se oseca i da mu pomognem, ali ne valja kad to radim na spostvenu stetu:D .

jel ima neko nesto da doda u vezi ovih mojih aspekata (i kuca)? ne znam bas kako da ih protumacim.

moontrineuran
26/5/08, 01:46
sun na 2 stepenu u devici VI kuca trine neptun 28 step. X kuca u strelcu ???
sta vi mislite...... meni je ovo dosta ok....
mada nisam vidovit.... : ) mozda, da mi je neptun na 29 stepenu...

pozz

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #2 poslato: мај 01, 2010, 02:38:49 »
Vindex
27/5/08, 13:21
ja imam kvadrat doduše ne jak ali ga imam ;)

astrotanja
11/6/08, 21:12
Šta to je sve? Neptunovka sam i ja, ali ja to volim kod sebe, bar ono šta ja radim sa svojim Neptunom, koji je u konjukciji sa Suncem, vl. As u četvrtoj u Škorpionu. Na ovoj konjukciji treba raditi, da bi bio pozitivan efekat. Upoznavanje sebe, skidanje velova tajni, ali ne samo sebe, to je za početak, jer je kod mene Sunce vl. ascedenta. Ja obožavam tu zagonetku kao što je ulaženje u nešto nepoznato, tajanstveno, nedokučivo. Neptun mi je na 19 stepenu u Škorpijonu i ja volim da pišem i pričam o svemu tome. Ubeđena sam da se uz zanimanja kao što je psiholog i psihijatar, može dodati i astrolog, ali astrolog koji ima intuitivnu spoznaju, koji ulazi u psihu te osobe, odnosno u ono što je skriveno. Meni se moji klijenti obraćaju upravo tražeći razumevanje, podršku, a ja im kažu dajem entuzijazam, optimizam, što potiče od ove konjukcije. Ta kunjukcija je u sekstilu sa Uranom i Plutonom, koji su u drugoj u Devici. Ja ljudima volim da dajem nadu, ali ne da ih lažem, već da im pomognem da pronađu izlaz i ubeđena sam da to dolazi od ovog aspekta, a ne od Meseca u Devici, koji mi pomaže da budem realna, vidim detalje, dajem dijagnoze.Neptun u konj. sa Suncem doneo mi je i supruga koji se bavi duhovnim, oca koji je utopista, koji je religiozan ali i on je odličan u otkrivanju tajni, ima detektivski karakter, ali volo je i da pije. Neptunom vlada Pluton, koji je u konjukciji sa Uranom, a to mi je već donelo drastične promene u životu, ali to je već neka druga tema. Neptun mi daje intutivno sagledavanje stvarnosti, kao i potrebu da kako sebe doterujem, prikazujem u drugom svetlu, odnosno to je kao neka vrsta prekrivanja, bojama, šminkom. Nosim i naočare, mada na to utiču i drugi elementi u horo. Neptun mi je doneo i da stanujem preko puta od benziske pumpe, da imam štampariju u kući, jer to su i boje i još dosta toga. Dao mi je maštu. i Događa mi se kad nešto jako želim da to ma kako izgledalo nemoguće i ostvarim. Nije to stvar volje, već pre stvar vere, kod mene gde je Neptun u konj. sa Suncem. Imala sam problema sa imunitetom, alergije, sklona sam i infekcijama, ali i to sam radom na sebi i kontaktom sa jednim duhovnjakom prevazišla. Ima još puno toga kao porodičnih tajni itd.

http://i28.tinypic.com/28iat8o.jpg

Spo
23/6/08, 15:50
Opozicija.:((

Sunce u devetoj, Neptun u trecoj, a vladar sedme.
Nije dobro.

Čarobnica
23/6/08, 16:52
Sunce i Neptun u konjukciji u 1.kući u Strelcu, treća kuća prazna delom u Vodoliji, delom u Ribama.
I još pravi trigone sa Saturnom, Jupierom i Mesecom, sekstil sa Plutonom i kvadrat sa MC.

Čitajući ovu temu shvatila sam zašto nekad nemam snage i pored silne volje a i zašto pored sve pravdoljubivosti i realnosti koju nosim sebi, mogu da se, kao što je Sanja, pravim Toša kad me neko laže i obmanjuje!
Nekima opraštam laž i puštam ih i dalje da me lažu a prema nekima umem da budem surova i da im odmah u lice onako bezobrazno, drsko i oštro saspem da znam da me lažu...

Mirabilis
24/6/08, 00:35
Imam Sunce trigon Neptun. Mnogo toga što je u predhodnim postovima pisano važi i za mene. Ono što mi je posebno interesantno jest snovi kao simbolika Neptuna i Sunce koje simbolizira neke važne ličnosti, predsjednike i sl. Tako bih ovom aspektu pripisala neke zanimljive snove koje sam imala o Predsjednicima, npr.skraćeno:
1. Sjedili predsjednik Francuske Sarkozy, predsj. Mesić i ja za stolom na nekom ručku, i jeli kupus. Kad smo pojeli ja se ustala da raščistim stol, kad kaže meni Sarkozy, 'Ma pusti, sjedi, ja ću, zar ne znaš da sam prije nego sam postao Predsjednik bio konobar.' :D
2. Ovaj je o Clintonu, prijašnjem Predsjedniku SAD-a. Davno je bio taj san, ne sjećam se točno, uglavnom stojim na autobusnoj stanici blizu kuće i čekam autobus s kojim treba doći Clinton. Čuli za to neki ljudi pa se i oni počeli skupljat i tako mi čekamo... stiže autobus eto Clintona, mi svi mašemo, maše i on nama, i odlazi nekud dalje, a mi svi sretni što smo ga vidli....:D
3. Sanjala jednom i Dalai Lamu kako dolazi u ZG avionom, i ja ga dočekala na vrhu neke zgrade. Na ulicama je bila ogromna masa ljudi, on sletio avionom na tu zgradu i tako nas dvoje pričamo i zaključili kako je bolje da ode jer previše je to ljudi pa će on doć tjedan dana kasnije...čavrljali smo nešto još nesjećam se o čemu...i prije nego je otišao dao mi neko pismo...:D
Evo ova tri su mi najupečatljivija ostala, još ih je bilo, nekoliko o pokojnom Papi prije nego je umro...
Evo koliko Neptun može biti maštovit kad sanja...
:haha:

lado
24/6/08, 18:21
sunce u biku u 8. kuci u opoziciji sa neptunom koji je skorpiji u 3. kuci...koliko se razumem los aspekt:? :? donosi mrznju izdaju...prema kome????:? :?

Spo
25/6/08, 13:08
sunce u biku u 8. kuci u opoziciji sa neptunom koji je skorpiji u 3. kuci...koliko se razumem los aspekt:? :? donosi mrznju izdaju...prema kome????:? :?

Ili cemo biti prevareni ili cemo mi nekog prevariti.:shame:
U mom slucaju ce biti ovo prvo...
Pozdravljam astro srodnika...natali nam prilicno lice.;)

lado
25/6/08, 14:41
ja iz iskustva znam da cu pre da budem prevarena i nasamarena nego obratno.:udri: :udri:

Vindex
28/6/08, 16:40
pa ovako ako imate kvadrat sunca i neptuna netko vas vara a vi to orktivate, ako imate trigon opet vas vara ali ne otkrivate zbog prirode trigona.

u ovom slučaju je kvadrat bolji.

Čarobnica
28/6/08, 17:08
Vindex,

ja imam konjukciju Sunca i Neptuna i te kako umem da otkrijem kada me neko laže i vara!

Vindex
28/6/08, 17:15
hahahahah ovako,

ti i sama imaš moć da lažeš i što ćeš vieš ti manipularati manje će tebe drugi jer ćeš moći zamagaliti svoje pravo lice. ako to ne radiš energije sen eće zamijeniti i oni će tebe

i nećebiti šanse žive ih skužiš jedino ako ima kvadrat neki.

Čarobnica
28/6/08, 17:49
Baš zanimljivo:)

slabo ti ja koristim tu svoju moć! Možda bih mogla da počnem:)

Hvala ti.

Pelagria
28/6/08, 17:52
;) Nemam aspektirano Sunce i Neptun zajedno. Ali sam primijetila da kada benefici tranzitiraju moj Neptun u obliku trigona ili sekstila, ponekad i konjunkcije, da sam sklonija citanju, spavanju, sanjanju, zaljubljivanju...nadalje, primijetila sam da ako zapocnem vezu pod ne znam kako lijepim i jakim aspektima, ako tranzitni Neptun tada ima dodir sa nekim mojim benefikom, da se na kraju uvijek razocaram...nekako sam sretnija kada taj Neptun meni nista ne radi.

Nea--
28/6/08, 20:28
Kako je najbolje postaviti se prema osobi sa problematicnim Neptunom? :(

Nekoliko meni dragih osoba je takvo - nikome ne vjeruju (ili svima zivima vjeruju), ne znaju se uopce zezati i sve shvacaju ozbiljno, odnosno u stvari uopce nista ne shvacaju... i sve krivo vide i tumace ... :( :(

Sto uopce moze usreciti i opustiti nekoga takvog ?!

Pelagria
28/6/08, 20:36
Sto ih usrecuje? Usrecuje ih vjerojatno glazba, mir, bajke, ljepota opcenito. Prema njima ne treba biti grub, kritican ili sarkastican...igrajte po njihovim pravilima kada je igra s njima u pitanju...jer ako nas smeta to sto su NE ljudi cudni, vjerujte mi...mi smo njima jos cudniji...:ccc:

Nea--
28/6/08, 20:40
Ne nego sto ih usrecuje od drugog ljudskog bica...

A da moras stalno s njima biti dobar i drag bez obzira kakvi su oni s tobom, ne znam bas.. to mi zvuci malo demagoski (jer onda oni nece nista nauciti, nece primiti pravi feedback svoga ponasanja ?!)

Vindex
28/6/08, 20:47
astrotanja pa i tebe mogu dodati na onaj svoj spisak o astrolozima koji imaju aktivne ras alghethi i sabik :D merkur na 16 strijelca

i ne bi se javila :D cccccccccc

Pelagria
28/6/08, 22:15
kako da netko sa naglasenim NE primi feedback o svom ponasanju? Ako ima umjesan SA to moze, inace tesko...

Usrecuje ih da ih se voli...malim znacima paznje, pismima, posvetama, lijepom pjesmom, dobrom klopom...lijepim putovanjem...biti s njima pa makar suteci...:x :P :ccc:

Menora
1/7/08, 06:58
obozavam mog malog neptunka ...u mom pisanju se vidi njegov uticaj ...hm veliki deo moje prve kuce je u ribama (pa mi je i zbog toga jako vazan) i nekada se osecam kao podvojena licnost (ipak su vodolija i ribe jakooo razliciti) ... moj muz ima Ve u ribama :hm: ...
ali je se setih jedne stvari iz moga detinjstva ...kada sam bila jos mala devojcica (Me) izmisljala sam razne price konjukcija (Ne) pa sam imala u svom opusu price raznih boja (ovo ne znam sta je;imala sam crvenu,zutu,plavu pricu itd) ali se secam da mi je pravi hit bila ZLATNA PRICA gde je glavni lik zlatna kokoska koja ima male zlatne pilice :)) ... ja sam bukvalno od toga pravila ozbiljne predstave (sakupim bracu sestre,goste koji su nam dosli u posetu,mamu tatu pokupim drugarice sa ulice i onda ja drzim predstavu i pricam svoje price ...)...kada sam to radila u skoli(ovo moze biti 9 kuca) ja sam stvarno UBEDJIVALA moje drugarice da je to istina koje su se cudile mojim pricama (narocito ovoj zlatnoj) ...pa mislim stvarno ...eto kako mi je nekada radio neptun a i bila sam ubedjena da cu biti ili glumica ili lekar da idem u Afriku da lecim bolesnu decu koja su u to vreme (ali i sada ) umirala od gladi ...
uf da kasnije malo kada sam bila malo veca i iskusnija organizovala sam malo ozbiljnije predstave i lepo naplacivala ulaznice (Ne u 10 )...

astrotanja
1/7/08, 21:09
Verovali ili ne, ja sam(Ascedent u Lavu, a Sunce u konjukciji sa Neptunom u Škorpionu) kao jako malo dete, razgovarala sa nekim nevidljivim bićima i sećam se toga, da sam šaputala dok smo razmenjivali ni sama ne znam šta. To je bivalo dok sam bila sama kod kuće (Naptun u četvrtoj), To mi je ostalo u sećanju, doživljaj sreće, ali ne i slika kako su ona izgledala. Nekako čini mi se da sam ih čula, ali ne i videla i znam da to nije bilo dečje maštanje, a ni igra. Sada verovatno mislite da sam luda,ali ja sam po prvi put imala potrebu da to negde, među sebi sličnima ispričam.:hm:

electra
1/7/08, 21:47
ja imam malo slabiji kadrat, ali SO je u XII kuci u ovnu i odlican sam lazov (sto nije bas za pohvalu) mada ne volim da lazem i varam. S obzirom da je SO u konjunkciji sa Ju, obicno me kad slazem ubije griza savesti.

Menora
1/7/08, 22:34
Verovali ili ne, ja sam(Ascedent u Lavu, a Sunce u konjukciji sa Neptunom u Škorpionu) kao jako malo dete, razgovarala sa nekim nevidljivim bićima i sećam se toga, da sam šaputala dok smo razmenjivali ni sama ne znam šta. To je bivalo dok sam bila sama kod kuće (Naptun u četvrtoj), To mi je ostalo u sećanju, doživljaj sreće, ali ne i slika kako su ona izgledala. Nekako čini mi se da sam ih čula, ali ne i videla i znam da to nije bilo dečje maštanje, a ni igra. Sada verovatno mislite da sam luda,ali ja sam po prvi put imala potrebu da to negde, među sebi sličnima ispričam.:hm:

ma zato smo se ovde i skupili kao mali pilici da bismo rekli ovde sve sto nismo nikom smeli :) ...eh sta ja jos imam da vam pricam :D ...
:mah:

nora
1/7/08, 22:51
...eto kako mi je nekada radio neptun a i bila sam ubedjena da cu biti ili glumica ili lekar da idem u Afriku da lecim bolesnu decu koja su u to vreme (ali i sada ) umirala od gladi ...uf da kasnije malo kada sam bila malo veca i iskusnija organizovala sam malo ozbiljnije predstave i lepo naplacivala ulaznice (Ne u 10 )...

Cim sam procitala ovu recenicu, pomislila sam da moras imati JU u 12., pa sam provirila da vidim :)

Imam ga i ja, zato mi je to jaaaaaako dobro poznato...

Al to je vec neka druga tema...

:mah:

lopta
1/7/08, 22:58
Ja imam SO120NE....Masta mi je stvarno bujna....
Dok sam bila klinka stalno sam umisljala da sam neka poznata glumica ili "pevaljka"
Ali znaci samo masta....a volja jedna obicna ogromna nula.
Tu mi je i Ne120Ve.... Obozavam da zavodim i da se cesto prestavljam onakovom kakva nisam kod suprotnog pola, ali samo kada zelim da se igram....ne znam zasto, ali sam u svim mojim vezama varala....ne bukvalno, ali flertom i poljupcima uvek....
Jednostavno umislim nesto....

amfitrita
5/7/08, 01:46
Mozda ce biti glupo pitanje, ali me zanima iz puke radoznalosti, kako vi sa SONE kombinacijom, posebno u konjunkciji, "stojite" sa mackama u zivotu? Tipa, da li ste ima naklonjeni ili jos bolje one vama, da li ih volite kao zivotinje ili ne i tome sl? Uvek kada to vidim uvek mi na pamet padnu macje oci, i znam dosta zena sa tom kombinacijom, koje eto ko blesave vole te macke i one im se sunjaju uvek, pronadju ih, bilo da sede u centru grada u pola noci, pojavi se naka odnekud... Uistinu, trebalo bi da ovo gore navedeno ima veze ovo sa vladarom 6 polja, no bez obzira pitam...
:roll:

imaginary
5/7/08, 02:16
Amfi3ta,

ja nemam konjunkciju, ali imam NE 180* SO, i machke obozhavam od kad znam za sebe. Uvek smo ih imali mali milion, poshto je i moja baba opsednuta njima bila oduvek. I stvarno uvek negde nadjem neku machku, odma' se zalepi za mene. Secam se jedne scene iz Soluna, sa jednog davnog letovanja, kada sam sa roditeljima ushla u neki butik, i odjednom se pojavilo jedno malo belo machence, maltene niotkuda. Butik je bio krcat, a ono samo izvirilo iz neke kutije, i zalepilo se za mene. Secam se da je izbila strashna guzhva kad smo hteli da izadjemo, jer se ono nije odvajalo od mene, a na kraju se ispostavilo da je bilo gazdino. Grk je urlao ko lud na mene, jer sam ja vec shcapila to mache, kao da se znamo 100. godina, a moj otac se pravdao na srpsko-grchko-kineskom kako nisam imala nameru da ga ukradem, jel...

E sad, poshto ja imam NE/SO 8* separaciono, mozhda i nije do ove opozicije nego do skoro egzaktnog MO 120 NE, al' eto, podsetila si me...:hm:

amfitrita
5/7/08, 03:06
e da, svakako da treba uzeti u obzir i mesec, slicna je tu prica sa tim u vezi. A posebno kod tebe, posto ti je kako i kazes skoro egzaktno, aplikaciono koliko vidim...
Ja eto ne volim macke, nekako me odbijaju, ja sam od onih koji izmedju psa i macke, uzvek biraju psa ili konja... a stalno sam u okruzenju tih ljudi sto su okruzeni bas mackama. Pritom mi je Ne 90 Ve(vl 11i 6, pa eto prijateljica i svakodnevnice sa njima), Ne120Mo, i Ne 60 So...
Vecina mojih prijateljica, kao i sestara uziva u njima. Sestra od tetke ih drzi u kuci, stanu, pa kad spavam kod nje moraju da zatvaraju vrata da ne bi macka ulazila, pa ona tada grebe po vratima, bas hoce kod mene... ma sta da ti pricam... A ona ume satima da uziva sa mackom. Kaze da je opusta, umiruje, sta vec...
Ona ima Mo u 6 u ovnu, 120 Ne, aplikacija.
Prijateljica jedna od pre, ceo zivot ima dramu sa mackama u toj meri da se sa njima poistovecuje. Ona cak nekako lici na macku, kao egipatske fore lepote po ocima i kosi, (venera na aldebaranu (sto je oko bika, a predstavnik istoka) na asc), pride Ne u 6. Njen zivot je cudo jedno kada su u pitanju macke. Uzasno vezana za njih, dozivljava ih kao decu otprilike, sto nikako ne kapiram, no.. Ima i So120Ne.

Prijateljica iz srednje, zivi sa mackom, Mo0NE u 6 u strelcu 120 So u lavu.

Sinoc sedim u drustvu nekom sa zenama, i u sred lokala u kom sedimo, maca mala prilazi toj jednoj zeni koja sedi sa mnom. I ona se silno raduje, stavlja je u krilo, maca nece da ode, maze se nicim izazvane kao da se znaju 100 godina, niko ne zna otkuda se tu pojavila, zena presrecna, hoce da je vodi kuci...i posto sam imala njene podatke, bacim sada pogled (zato sam i pokrenula pitanje), a ona ima vl 6 NE 0 SO 0ME sve u 1, u sco. Kaze da obozava macke, da joj stalno prilaze, i da ih jako voli, naravno i ima jednu kod kuce...

I tako, masa nekih suludih primera koje sam sad izvrtela prisecajuci se, a ima ih jos dosta, ...cisto me interesovalo jer je vec postalo simptomaticno to oko mene :D

Dora
5/7/08, 05:24
Mozda ce biti glupo pitanje, ali me zanima iz puke radoznalosti, kako vi sa SONE kombinacijom, posebno u konjunkciji, "stojite" sa mackama u zivotu? Tipa, da li ste ima naklonjeni ili jos bolje one vama, da li ih volite kao zivotinje ili ne i tome sl? Uvek kada to vidim uvek mi na pamet padnu macje oci, i znam dosta zena sa tom kombinacijom, koje eto ko blesave vole te macke i one im se sunjaju uvek, pronadju ih, bilo da sede u centru grada u pola noci, pojavi se naka odnekud... Uistinu, trebalo bi da ovo gore navedeno ima veze ovo sa vladarom 6 polja, no bez obzira pitam...

hm...videh macke, pa rekoh da se ukljucim...mora da ima neke veze sa mnom... :D vrlo,vrlo sirok kvadrt So i Ne...al zato i ja imam Ne120Mo i vladar VI mi je u V...eno moje debelo zuto okato cudoviste spava u susednoj sobi...generalno volim sve sto ima cetiri noge i ne odaziva se na pacov...al macke su mi definitivno favoriti..:bravo:

electra
5/7/08, 13:33
So90Ne ali malo slabiji, So u XII kuci. obozavam macke. ne pamtim da u zivotu nisam u nekom trenutku imala bar jednu macku. cuvala sam po tri macora istovremeno, sto je ludnica ziva, a pored njih i kuce.

amfitrita
5/7/08, 14:56
Tradicionalisti ce nas morati ispraviti. Verovatno dodati ME kada je rec o malim zivotinjama, ili pak neki vezuju VE za ovu pricu.
Ja ne bih odustala od NE na ovu temu, jer previse se pojavljuje kao naglasen u horoskopima onih koji vole ove zivotinje. Mozda ako pricamo o kombinaciji NE SO, ili NE u lavu, mozemo govoriti o mackama uopste, pa i o lavu kao kralju medju njima, tigru etc, ili onima koje imaju neki pedigre, neko kralljevsko poreklo...
A sa ovim nasim malim domacicama, mislim da ce vise uticati MO, kao i ME, odnosno nesto sto nam je domace u tom smislu, a malo.
Dovoljno od mene za macke, i previse. :D

imaginary
5/7/08, 18:51
Verovatno dodati ME kada je rec o malim zivotinjama

U pravu si :-]
Volim machke, ali sam ipak papagaj-fan.
Definitivno ME u Blizancima, pernato, sitno, da sitnije ne mozh' biti :-]

lado
5/7/08, 19:06
kad videh pricu hajde i ja da kazem SO180NE i obozavam macke. a da sam kao dete imala bujnu mastu jesam i to mnogoooo. znala sam sama sebi da napravim pozornicu da pevam glumim jao sad mi to zvuci pomalo i smesno. i sad volim da sanjarim...:igra: :igra: :igra:

astrotanja
29/7/08, 00:23
Ja sam naišla na podatak kod G. L. Dammara, u astrološkom udžbeniku Astrološki tumač da je konjukcija Sunca i Neptuna vrlo česta kod astrologa. On takođe tvrdi da se kod višeg tipa osobe sa ovim aspektom pojavljuju više misli i ideje i da je uspeh ovih ljudi najčešće nematerijalan, ukoliko ne postoji još neki jači i stalniji uticaj, a koliko primećujem evo i kod nas na ovom malom prostoru ima puno što astrologa, što ljubitelja astrologije sa ovim aspektom.;)

Menora
3/8/08, 19:38
Ja sam naišla na podatak kod G. L. Dammara, u astrološkom udžbeniku Astrološki tumač da je konjukcija Sunca i Neptuna vrlo česta kod astrologa. On takođe tvrdi da se kod višeg tipa osobe sa ovim aspektom pojavljuju više misli i ideje i da je uspeh ovih ljudi najčešće nematerijalan, ukoliko ne postoji još neki jači i stalniji uticaj, a koliko primećujem evo i kod nas na ovom malom prostoru ima puno što astrologa, što ljubitelja astrologije sa ovim aspektom.;)

... i ja sam ovo procitala u knjizi J.Kartera (Osnovni principi astrologije) :) ...meni je bas logicno ;)

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #3 poslato: мај 01, 2010, 02:39:18 »
Tristran
10/8/08, 07:24
Nacisto ste me zbunili...

Ili me je zbunio Neptun?

Kad ljudi sa trigonima i sekstilima opisuju svoj Neptun...opis vazi i za nas sa "slupanim " Neptunom.

Meni pravi opoziciju i kvadrature sa vladarom i svetlima, ali ima i dva dobra aspekta. Nije ni dispozicija losa...

Znaci li to da je Ne/So, prvenstveno Ne/So, bez obzira da li je u pitanju 0, 60, 120, 90, 180?:? :? :?

Obozavam macke, imam slikarski(iako zanemaren) dar,osecaj za boje i fotografiju, pisem, imam cudne snove, intuiciju...ali sam se i davila, prosla kroz anafilakticki sok, alergicna sam na ujede insekta...

Znaci li to da kod mene rade i dobri i losi aspekti Neptuna(ukupno pet vrlo jakih, ptolomejskih sa osnovnim planetama)...

Napominjem da je na 12. stepenu.

I jos...moze li neko da objasni znacenje Neptuna u Strelcu, stoput sam procitala i nikako da utuvim u glavu(Ne u 3...:) )

Lyra
12/8/08, 16:16
Dobro rade moj i tvoj Neptun, a Tris? :)

Meni jos uvik nekako teško pada to, što mi energija stalno negdi odlazi (ostale stvari sam poprilično savladala). Što teško započinjem stvari...Valjda to taj moj T-kvadrat.

Sofka
12/8/08, 17:55
citajuci s odusevljenjem komentare forumasa htjela sam nesto dodati na konto price o neptunu jer imam sunce u vodnjaku u 12. kuci i ascedent u ribama, no zaboravila sam sto sam htjela reci. mozda je bolje i da sutim. to je neptunova simbolika. :) neptunijanci se razumiju i bez rijeci... :x

amfitrita
13/8/08, 01:13
Tristran, to sto kazes "slupan" Neptun, on je Neptun, kako god. I on svoje dela. Bilo u dobrom ili losem aspektu, poziciji, dispoziciji. Kontakt je kontakt. Sa bilo kim. To vazi za sve, ne samo za njega. E sad, naravno da postoje finese, razlike... pre nego sto kazemo planete su u dobrom ili losem aspektu, vazno je da ne zaboravimo da one jesu u Aspektu, u odnosu prvo, znaci vec tako deluju..a onda cemo prezicirati i dodavati ovakav ili onakav je taj kontakt...
Tako da, trigon benefika i malefika je prvo odnos istih, tako da bas i nije lep, i ne mora uopste biti, ali onda ide dalji opis, trigonski, laksi rekli bismo.. pa dispozicija, pa u krug..
U slucaju koji pominjes Ne/So je prvo Ne/So pa onda sve ostalo... mislim tako bar ja gledam na stvari..:)
I slupan Neptun vise toga uradi na svom polju, od onog neslupanog. Ovom neslupanom i nije toliko stalo. Naravno, da se razumemo, sve zavisi od cele postavke, pricam uopsteno.

imaginary
13/8/08, 02:04
Kontakt je kontakt.

Svidja mi se ovo objashnjenje, prosto ko pasulj, meni je trebalo vremena da to skontam. Mada mene u celoj toj prichi koja me je na pochetku bunila nije zanimao toliko NE, nego UR, ali na isto se svodi, kontakt postoji, i on tera svoje. Ili, kako ono reche Milekic - "bez obzira da li je aspekt dobar ili losh, on je odredjena potreba shto zhivi duboko u choveku".http://smileys.on-my-web.com/repository/Happy/happy-122.gif

Tristran
14/8/08, 18:11
Hvala Amfitrita i Imaginary, odlicno objasnjeno znaci...malefik/benefik, prvo kontakt, pa tek u drugom planu-priroda aspekta...

Moj Ne 180 Ve0So me je mnogo namucio , ali doneo i prave venerijansko/neptunske darove...

armin
14/8/08, 19:10
Hvala Amfitrita i Imaginary, odlicno objasnjeno znaci...malefik/benefik, prvo kontakt, pa tek u drugom planu-priroda aspekta...

Moj Ne 180 Ve me je mnogo namucio , ali doneo i prave venerijansko/neptunske darove...

kaže marx da je svijest proizvod visokoorganizirane materije. dijelom se slažem. svijest je posljedica visokoorganiziranog ratia ne ulazeći u implikacije što je materija, ili što je ideja. suvišno za moj diskurs.
svijest počinje onda kada inkorporiramo ratio u naše mišljenje toliko da postane dio nas. dakle, ne samo da zaključujemo logičkim aparatom koji posjedujemo već da svijest odnosno ratio kola kao krv našim tijelom. svijest se nalazi i na koži, i u crijevima, u plućima etc..
svijest je stanje, metaforički augmentativ za ratio uzgred budi rečeno.

vraćam se astrologiji nakon potrebnog uvoda. malefici i benefici su posljedica racionalnog ali i iracionalnog a ne svijesti. hoću reći one ne postoje u svijesti. bar ne u mojoj. wittgenstein bi se složio sa ovim. toplo se nadam:)
to naprosto ne može biti u prirodi stvari. oni postoje samo u našem ratiu. u svijesti ne.
svaki planet odnosno svaki simbol odnosno njihova interpretacija je posljedica naše apercepcije, ne percepcije. spoznajnog zaključka dakle, a ne spoznaje same po sebi. postoji distinkcija.

kada netko kaže kontakt malefika i benefika, znači da razumije samo jednu prirodu simbola. simboli ne mogu biti niti malefični niti benefični, ali takođe niti neutralni. samo potrebni za ustroj. oni imaju iste dimenzionalne vrijednosti. kontakt dvaju simbola nema nikakav predznak osim ako ga nema u našem ratiu, u našoj logičkoj konstrukciji. misliti ne znači baratati logičkim aparatom odnosno ratiom već razumjeti prirodu funkcioniranja istog.
želio sam reći da smo mi ti koji dajemo vrijednost simbolu. kada netko kaže da je neptun malefik on ga takvim vidi ili takvim interpretira. i on jest doista takav. ali u njegovom subjektivnom solipsizmu. objektivni svijet ne postoji. postoji samo onaj svijet kojega mi stvaramo. zato nam je potreban oprez. kako u tumačenju simbola tako i uopće u spoznaji i spoznajnim zaključcima. dedivinizirani smrtnici znaju biti bahati u svojoj kozmogoniji. pritom mislim i na sebe, naravno.
ako sam zakomplicirao ili bio nejasan, drago mi je:x ne mislim više eksplicirati.

amfitrita
14/8/08, 22:25
Armine, retoricki vitezu nasih poimanja, potpisuje ti tekst, ona sto mislis da gleda ili razume samo jednu prirodu simbola :D

amfitrita
14/8/08, 22:28
simboli ne mogu biti niti malefični niti benefični, ali takođe niti neutralni. samo potrebni za ustroj. oni imaju iste dimenzionalne vrijednosti. kontakt dvaju simbola nema nikakav predznak osim ako ga nema u našem ratiu, u našoj logičkoj konstrukciji. misliti ne znači baratati logičkim aparatom odnosno ratiom već razumjeti prirodu funkcioniranja istog.
želio sam reći da smo mi ti koji dajemo vrijednost simbolu. kada netko kaže da je neptun malefik on ga takvim vidi ili takvim interpretira. i on jest doista takav. ali u njegovom subjektivnom solipsizmu. objektivni svijet ne postoji. postoji samo onaj svijet kojega mi stvaramo. zato nam je potreban oprez. kako u tumačenju simbola tako i uopće u spoznaji i spoznajnim zaključcima. dedivinizirani smrtnici znaju biti bahati u svojoj kozmogoniji. .

a(r)min

Tristran
14/8/08, 22:34
Alo , covece, man' se filozofije i Vitgenstajna , ovo je samo astrologija,ja samo hocem da znam sto me pcele izujedase i sto ljosnuh u reku onomad, i umalo sto nisam postala mali, decji grob u travu zarastao...A to mi je Neptun poklonio, cini mi se...

armin
14/8/08, 22:40
Armine, retoricki vitezu nasih poimanja, potpisuje ti tekst, ona sto mislis da gleda ili razume samo jednu prirodu simbola :D

amfitrito draga, koju tako radi dekliniram u padežu:cig: naravno da me razumiješ. i ono što nisam napisao. jasno mi je to. toliko smo bili zajedno i toliko pričali, istina prije mnogih vjekova, da se i dalje uvažavamo, kao onda, davno nekada:ave:

Tristran
14/8/08, 22:46
E ja te ic nisam razumela, Armine...

E sad...ako ja kazem -dobar taj Neptun i dobra ta opozicija...onda se vracam u proslost i ne trcim preko mostica, i ne natopi mi se jakna, i ne izvuku me onesvescenu...

U stvari, ako se ne razumem u astrologiju, onda svoje davljenje ne povezujem sa Neptunom...i opet...sve to nema veze sa tim.

Ni Natali Vud nije znala da joj je Neptun u 12.polju, pa se plasila vode i na kraju-udavila...

Pripisuj ti njemu sta hoces, Neptun je Neptun.

A simbol ne postoji u mom raciu i ne podleze nikakvoj logickoj proceni, on egzistira u mom nesvesnom, tj. gostuje u mom nesvesnom, a dolazi-iz kolektivnog nesvesnog-ili iracionalnog, ako ti je taj termin drazi...

armin
14/8/08, 22:49
Alo , covece, man' se filozofije i Vitgenstajna , ovo je samo astrologija,ja samo hocem da znam sto me pcele izujedase i sto ljosnuh u reku onomad, i umalo sto nisam postala mali, decji grob u travu zarastao...A to mi je Neptun poklonio, cini mi se...

potcjenjuješ astrologiju ili sebe. spoznaja ne bira metod već čovjeka.
mada mislim da je to ego-trip. ali svatko ima pravo na izbor:udri:

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #4 poslato: мај 01, 2010, 02:39:46 »
armin
14/8/08, 22:51

E sad...ako ja kazem -dobar taj Neptun i dobra ta opozicija...onda se vracam u proslost i ne trcim preko mostica, i ne natopi mi se jakna, i ne izvuku me onesvescenu...

U stvari, ako se ne razumem u astrologiju, onda svoje davljenje ne povezujem sa Neptunom...i opet...sve to nema veze sa tim.

Ni Natali Vud nije znala da joj je Neptun u 12.polju, pa se plasila vode i na kraju-udavila...

A simbol ne postoji u mom raciu i ne podleze nikakvoj logickoj proceni, on egzistira u mom nesvesnom, tj. gostuje u mom nesvesnom, a dolazi-iz kolektivnog nesvesnog-ili iracionalnog, ako ti je taj termin drazi...

potruditi ću se biti jednostavan. autopoietika govori o samostvaranju i afirmaciji. želim misliti na taj način, afirmativno, i to je sve.:uci:

armin
14/8/08, 22:52

i još nešto. ja znam da si ti pametna, i to bez ikakve sumnje. zato ne izigravaj ono što nisi:devil:

Tristran
14/8/08, 22:59
Ja pametna? :))

Ako je pametna osoba koja upravo jede vocni jogurt i piskara po astro-forumu, jer je sve sto je mogla u zivotu uradila nepametno...:haha: ...pa se tako leci od depresivnosti, neka ti bude...

Ma i ja hocu da razmisljam afirmativno, tj. da nateram Neptunce da radi u moju korist...

Man me filozofije...

Ona ima oblike, ali nema mirise, boje i zvukove...

Sta da radim, sve mi sedi na glavi Ve-Sa -Ma, nad Mesecom u Devici u zizi t kvadrata, trpecete moj cinizam jos godinu...:cig: :ccc:

armin
14/8/08, 22:59

tvoje nesvjesno je samo nespoznato. nesvjesno ne postoji. samo kontekst mu daje tu osobinu. i neću više.

armin
14/8/08, 23:03
Ja pametna? :))

Ako je pametna osoba koja upravo jede vocni jogurt i piskara po astro-forumu, jer je sve sto je mogla u zivotu uradila nepametno...:haha: ...pa se tako leci od depresivnosti, neka ti bude...

Ma i ja hocu da razmisljam afirmativno, tj. da nateram Neptunce da radi u moju korist...

Man me filozofije...

Ona ima oblike, ali nema mirise, boje i zvukove...

Sta da radim, sve mi sedi na glavi Ve-Sa -Ma, nad Mesecom u Devici u zizi t kvadrata, trpecete moj cinizam jos godinu...:cig: :ccc:
ono neću više nije bilo za ovu temu:))
vrlo je jednostavno. služiš se mimikrijom, a ona znači racionalizaciju jedne vrste. racionalizacija upućuje na strah i na prepuštanje. prepuštanje upućuje na besciljnost a besciljnost na nemanje spiritusa rectora. čovjek se definira riječima. nemoj to zaboraviti.:x

ninic
1/9/08, 20:42
aj da napisem nesto o mom neptunu...SO 180 NE
nije da ga nesto preterano volim,al ume ponekad da bude i dobar...onda kada odem u svoj svet i napunim baterije 100 % i onda kada moje zelje,nadanja i ocekivanja obogati mastom...tad mi je najdrazi i tad se sa njim najbolje osecam...takodje moze da bude dobar iza pretvaranje,umem da se pravim luda dokle hoces,a da pritom savrseno znam kakve su namere druge osobe..naravno to samo radim kad sam primorana situacijom ili kad mi je u tom trenutku ta osoba potrebna iz nekog razloga...mogu i da slazem,odglumim i sakrijem,jako dobro,ali se posle toga jako lose osecam...ali ja ne mogu da kazem da je to savest,nije mi zao sto sam slagala nekog,tesko mi je jer sam slagala sebe,lose se osecam,to me pritiska,cesto nesvesno...lazem da bih izbegla svadju ili sakrila sebe od istine...kao da mi i lazi jako puno oduzimaju energiju u tom smislu...malo ljudi me stvarno poznaje.savrseno ulazim u psihe drugih ljudi,mogu da se stopim sa svakim,tako da mi ljudi i okruzenje izrazeno dodaje ili smanjuje energiju...u tom smislu sam povodljiva...slaba volja,jako slaba volja...da nema trigona sa plutonom ne znam kako bih...neodlucnost u tome cime zelim da se bavim,sta bih ja to uopste trebalo da radim bla bla...jako sam osetljiva na BUKVALNO SVE.to mi se isto uopste ne svidja..ono sto ste pominjali ovde,otac je fizicki odsutan uvek i bio,cela oceva strana voli da popije-muskarci,a kad bolje razmislim i sa mamine je tako...mada tako je u celoj Srbiji,al mi opet ovo moje deluje izrazenije...i otac takodje pun tajni.koje ja uvek otkrijem cak i kad se ne trudim uopste.takodje ste pominjali macke-koje obozavam od kad sam bila mala...jurila sam ih po selu onako divlje,i na silu ih "pripitomljavala",gradila im kuce :)) ...haos je bio.kako ja dodjem u selo tako dvoriste puno macaka :) i jako sam konfuzna,zapetljana,lako zbunjiva za banalne stvari...mogu da razumem sve i svakog i da nadjem opravdanje...intuicija mi je izrazena dosta kroz snove,ne ispunjavaju se na identican nacin kako ih sanjam,ali ako sanjam da je neko nesto uradio,on je to uradio,mozda ne u sobi koja je bila u snu,ali negde drugde sigurno jeste...prepoznajem ljude,saosecam se sa njima,znam kakvi su,zasto su takvi,tu nema prevare,obmane i ostalo...i ne svadjam se,nemam potrebu da nepoznatim i nebliskim ljudima govorim svoje ruzno misljenje o njima,samo se od njih sklonim...sklonim se i nema me vise....ne znam nije neptun toliko los,ali ima puno ljudi koji nemaju neki svoj svet,nekad pozelim da budem jedna od njih,mislim da bi mi bilo lakse....stvarnost nije onakva kakva je mom svetu,al sto je najgore ja i to mogu da razumem :) :haha:
i eto tako je to kod mene nekako.......:lep: i da,najvise volim brutalno iskrene,hrabre ljude sa jakim suncem....:)
:dagi:

Tristran
7/9/08, 23:01
Jako mi je slicno iskustvo sa So 180 Ne kao tvoje.
A mislim da se negde u osnovi slazem sa Arminom, iako govorimo razlicitim jezicima.
Mislim da treba biti svestan nekog loseg aspekta, prirode planete koja ga cini i leciti je kroz onu njenu bolju simboliku.

ninic
8/9/08, 01:45
tristran i ja se slazem sa vama :)

nisam sigurna kako mi zvuci prethodni post,ja ispadoh sad neka lazljiva ludaca koja ulazi u psihe drugih ljudi i pritom je bezvoljna i nesposobna...:haha:
e nije to tako..ja sam samo napisala ono sto mislim da mi je od neptuna,kakva mogu da budem pod njegovim uticajem..al imam ja i druge aspekte u svojoj karti..
dovoljno dobrih prijatelja koje i kad bih htela ne bih mogla da slazem,kojima sve kazem u lice i za koje sam uvek tu..to su ljudi za ceo zivot i oni me poznaju bolje od same sebe.njih je birao rak u meni,i razocaranja od tih ljudi nikad nisam dozivela,iako mi je neptun vladar 11....:jea:

Tristran
8/9/08, 05:55
Ma ne, draga, zvucala si super, i skoro sve sto si napisala mogu da potpisem!
Vrlo si sve iskreno i lepo opisala.

Kod mene se So180 Ne vrlo slicno ispoljava, osim sto sam ja lajavi Blizanac sa jakim Marsom-ja imam neodoljivu potrebu da ljudima koji su ispali losi prema meni prvo sve prospem u lice(tako sam sebi stvorila dosta neprijatelja), pa tek onda nestanem.

Obicno kazem da vise volim tako, nego da iste te stvari pricam jos godinama u jastuk.:)
Kao sto sam cinila nekada...

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #5 poslato: мај 01, 2010, 02:40:10 »
emily2
22/9/08, 11:36
Evo da se i ja prikljucim temi :D
Kod mene je ovaj aspekt dosta naglasen iz razloga sto mi se SO nalazi u Ribama pa pravi kvadrat sa NE(koji je u konj.sa MO).
Dakle oba su mi svetla napadnuta od NE,pa nekad nisam ni sama sigurna sta je tacno uzrok nekim mojim slabostima.
Ako krenem od vitalne snage..nema je!
Cesto sam danima,nekad nedeljama malaksala,iscrpljena(ni od cega),bez energije,nemam snage da se pomerim dalje od kreveta.
Sto se tice volje..uh..jaaaaako slaba volja,jako lako klonem duhom,lako padam u depresije i vecinu meseci u godini me drzi takvo depresivno raspolozenje.
Opet kazem,vise nisam sigurna kom bi aspektu to pripisala,da li MO/NE ili SO90NE ili sve zajedno..
Imam dosta destruktivne misli(ME u ribama) i jako se tesko "dizem" iz takvog stanja,ali interesantno je to da nikada u zivotu nisam koristila tablete,antidepresive,droge,osim cigareta i kafe,zaista se trudim da se cak i kad moram lecim prirodnim putem.
Velika sam naivcina pa me vrlo cesto izmanipulisu.
Jako sam osetljiva i neverovatno absorbujem negativnu energiju od ljudi i iz prostora sto mi dodatno isisava i ovako slabu energiju.
Jedino dobro iz ovih aspekata sto imam je snazna intuicija i umetnicki talenat.

emily2
22/9/08, 11:59
Eh, zanimljive li teme za nekog sa opozicijom gore navedenih :(
Ja za ovu moju (o)poziciju mogu da kazem da je zivi uzas, pogotovo u mojoj kombinaciji (mislim sa Suncem i Neptunom u poljima u kojima su). Totalno se pronalazim u onoj Duporovoj konstataciji da 180 daje zrtve ideologije, i da im je ponekad tesko da razlikuju san i javu. Osetljivost na kvadrat.
Takodje, ne znam koliko ovo sto cu sada reci ima veze sa opozicijom (pa mi ne zamerite) ali par puta vec hvatam sebe kako mi se javlja zelja da se ubijem alkoholom, ili muckam neke lekove do besvesti (legalne, naravno, da ne pomislite da sam neki narkic:D ), ili se ubijam cigaretama.
Ponavljam, ne znam koliko ovo ima veze sa 'zadatom temom', samo sam povezala simboliku Sunca kao zivota, i Neptuna tj. navedenih "sredstava".

Hej imaginary,ja mislila da ti ovaj aspekt nemas..:))

imaginary
22/9/08, 14:15
Hej imaginary,ja mislila da ti ovaj aspekt nemas..

Pre skoro dve godine i ja mislila da ga imam, po principu - shto je babi milo... http://casa-latina.ru/s/s/icon_imslow.gif
Al objasnishe mi ljudi da ne znachi svaka linija na astro.com-y aspekt.
Imala sam ja bolji biser, ko nadje - chastim boorek,
mala pomoc - pominje se MO u tom biseru. http://casa-latina.ru/s/s/icon_imslow.gif

emily2
22/9/08, 15:13
Pre skoro dve godine i ja mislila da ga imam, po principu - shto je babi milo... http://casa-latina.ru/s/s/icon_imslow.gif
Al objasnishe mi ljudi da ne znachi svaka linija na astro.com-y aspekt.
Imala sam ja bolji biser, ko nadje - chastim boorek,
mala pomoc - pominje se MO u tom biseru. http://casa-latina.ru/s/s/icon_imslow.gif

A slusaj,i ja idem kod Pedje u skolicu,i njegova je teza da planete nisu u aspektu ako nisu u kvadratnim,opozicionim,i dr. ZNAKOVIMA...MEDJUTIM!!!
Ima dosta astrologa,a videces i sama,(kao i u tvom primeru)koji kazu da mnogi takvi aspekti ipak rade,i to rade pa razbijaju!I to cak i konjukcije u razl.znakovima.
Tako da se ne drzis 100% onoga sto neko tvrdi ili kaze,najbolje ces shvatiti sama radeci horoskope a uporedo i prateci svoj..

imaginary
22/9/08, 15:19
Dobro, de, ne morash da se zhestish,
ako ti je lakshe tako - eto neka imam i dve opozicije SO i NE,
meni ne smeta, vazhno da nije kvadrat... http://casa-latina.ru/s/s/icon_private.gif
P.S. ja ti rekoh chini mi se, da se ovde uopshte ne radi o znacima, nego o direkcijama, al' ne mere.

emily2
22/9/08, 15:42
Ma sha si se ufatila tih direkcija..:ccc:
A i da znas,laksi je kvadrat od opozicije,opozicija je i jaci i tezi aspekt,kvadrat bar ima i svojih prednosti,moze se iskoristiti u svoju korist,a opozicija ne.
Izvini ali morala sam..:haha: toliko si me cimala zbog ovog aspekta,du.. si mi pomerila :udri:

imaginary
22/9/08, 15:47
Ma sha si se ufatila tih direkcija..

Pazi, shta sam se ja uhvatila direkcija?
A ti mi em meshash SO u Raku em NE u Strelcu, koji je pritom retrogradan.
Pa pre cu po tim tvojim pravilima da imam ME 180 UR, shta je s tobom?
Pitah te onomad, zashto onda niko u opisu ne pomenu SO 120 PL?

A i da znas,laksi je kvadrat od opozicije,opozicija je i jaci i tezi aspekt,kvadrat bar ima i svojih prednosti,moze se iskoristiti u svoju korist,a opozicija ne.

Aj' da reche za UR, pa da kazhem - ok, u pravu je, UR opozicije su jache.
A ovako - aj neka bude ko shto ti kazhesh, ako stvarno verujesh u to.
I odakle ti to da opozicija (ili bilo koji aspekt) ne mozhe da se iskoristi?
A shta je sa dispozitorima?

emily2
22/9/08, 16:09
Eto,odosmo u off topic:)
Jeste Uranova opozicija najjaca,ali sama opozicija ima prirodu urana,pre ces do uspeha doci sa kvadratom jer on tera na akciju,daje motiv,nagoni na rad,istrajnost,a sa opozicijom je mnoooogo teze ostvariti tako nesto i to uz ogromne prepreke i ogroman trud(a i veliko je pitanje cak i uz sav taj trud dal ce do uspeha uopste i doci).
Naravno,nisam rekla da ne moze ali jaako tesko.
A sto se tice direkcija,pa nisu one jedine koje mogu aktivirati neki aspekt,zato sam ti rekla sta si se uhvatila za njih.
Isto tako neki aspekti(recimo,u mom slucaju ovaj gore sto sam opisala)aktivirani su od kad sam se rodila..

ahernar
22/9/08, 23:55
Kvadratom stizes do materijalnog (ne mislim samo na novcani, naravno) uspeha.

Opozicijom dolazis do razvoja svesti.

Kvadrat je vise spoljasnja akcija, opozicija je unutrasnja.

zoka
23/9/08, 01:09
Kvadratom stizes do materijalnog (ne mislim samo na novcani, naravno) uspeha.

Opozicijom dolazis do razvoja svesti.

Kvadrat je vise spoljasnja akcija, opozicija je unutrasnja.
Mislis li da sunce opozicija neptun vremenom moze osobu i osvestiti i dati joj da shvati ko je naspram neptuna a u simbolici sunca
sa zaprepastenjem gledam kako jedna osoba as ribe sa neptunom u opoziciji sa suncem ne vidi koliki je slabic covek sa kojim zivi a mimo toga je sasvim razumna i zanimljiva osoba.

electra
23/9/08, 01:14
vlasnica sam jednog kvadrata i mogu da kazem da sam mnogo dobar lazov, ali su moje lazi uglavnom bezazlene i nisu tako ceste. osim toga sunce je u 12. kuci ciji je vladar neptun

emily2
23/9/08, 03:25
vlasnica sam jednog kvadrata i mogu da kazem da sam mnogo dobar lazov, ali su moje lazi uglavnom bezazlene i nisu tako ceste. osim toga sunce je u 12. kuci ciji je vladar neptun

Eto vidis,mom SO-u je takodje vl.NE i u kvadratu su ali ja ne umem ni jednu emociju da sakrijem a kamoli da slazem.
Mislim sve i da hocu,provale me i pre nego sto izustim..:x

ahernar
23/9/08, 09:57
Mislis li da sunce opozicija neptun vremenom moze osobu i osvestiti i dati joj da shvati ko je naspram neptuna a u simbolici sunca
sa zaprepastenjem gledam kako jedna osoba as ribe sa neptunom u opoziciji sa suncem ne vidi koliki je slabic covek sa kojim zivi a mimo toga je sasvim razumna i zanimljiva osoba.

Mislim da ta osoba od partnera i partnerstva ne ocekuje isto sto i ti (ma koliko to sto ti ocekujes bilo razumno).;)

Kad sam rekla da je opozicija mogucnost osvescenja, onda nisam mislila da tzv. benefik u opoziciji treba da pobedi tzv. malefik. Opozicija jeste, kao i kvadrat, neka vrsta borbe. Ali, ta se borba (jos i vise nego kvadrat) ne prevazilazi pobedom jednog od ucesnika, nego njihovim jedinstvom. To je Hegelova dijalektika (a ne Fihteova, i ne Selingova;) ). Teza, antiteza i sinteza. Dakle, rezultat opozicije je, iskljucivo, sinteza. Sinteza je jedinstvo teze i antiteze, ato (kod Hegela) znaci: jedinstvo identiteta i neidentiteta. Benefik u opoziciji je uvek nesto sa cime se identifikujemo (dakle, u hipotetickim okvirima iskljucivo date opozicije). Malefik dozivljavamo kao negaciju tog svog identiteta. A onda spoznajemo da nas identitet nije to sto smo mislili da jeste (teza, benefik). Ali, nije ni nesto njemu suprotno (antiteza, malefik). Pa, sta je, onda?! Nesto sasvim trece? Ne. Nego, jedinstvo 1) onoga sto smo na pocetku uspostavili (olako i nepromisljeno) kao svoj identitet i 2) njegove negacije. To, na neki nacin jeste skroz drugacije i od 1) i od 2). Medjutim, ne moze se reci da je sasvim trece zato sto je apsolutno zavisno od toga od cega se, ipak, na neki nacin, razlikuje (dakle, od 1) i 2) ).

Opozicija je najvisa apstrakcija u horoskopu.

zoka
23/9/08, 12:16
Meni je svakako apstrakcija posebno sto ih ja nemam u horoskopu a to moze biti isto tako naporno.
Nadam se da cu jednom shvatiti sve te analize sinteze ,teze i anti teze i to nesto sasvim trece ....
Ali ako neko ima neki praktican nacin razumevanja opozicije volela bi da mi pojasni onako da mi "pokaze prstom"
:udri: :udri: :udri:

emily2
23/9/08, 14:10
Mislim da ta osoba od partnera i partnerstva ne ocekuje isto sto i ti (ma koliko to sto ti ocekujes bilo razumno).;)

Kad sam rekla da je opozicija mogucnost osvescenja, onda nisam mislila da tzv. benefik u opoziciji treba da pobedi tzv. malefik. Opozicija jeste, kao i kvadrat, neka vrsta borbe. Ali, ta se borba (jos i vise nego kvadrat) ne prevazilazi pobedom jednog od ucesnika, nego njihovim jedinstvom. To je Hegelova dijalektika (a ne Fihteova, i ne Selingova;) ). Teza, antiteza i sinteza. Dakle, rezultat opozicije je, iskljucivo, sinteza. Sinteza je jedinstvo teze i antiteze, ato (kod Hegela) znaci: jedinstvo identiteta i neidentiteta. Benefik u opoziciji je uvek nesto sa cime se identifikujemo (dakle, u hipotetickim okvirima iskljucivo date opozicije). Malefik dozivljavamo kao negaciju tog svog identiteta. A onda spoznajemo da nas identitet nije to sto smo mislili da jeste (teza, benefik). Ali, nije ni nesto njemu suprotno (antiteza, malefik). Pa, sta je, onda?! Nesto sasvim trece? Ne. Nego, jedinstvo 1) onoga sto smo na pocetku uspostavili (olako i nepromisljeno) kao svoj identitet i 2) njegove negacije. To, na neki nacin jeste skroz drugacije i od 1) i od 2). Medjutim, ne moze se reci da je sasvim trece zato sto je apsolutno zavisno od toga od cega se, ipak, na neki nacin, razlikuje (dakle, od 1) i 2) ).

Opozicija je najvisa apstrakcija u horoskopu.

Koliko sam ja eazumela,prihvatanje sebe u potpunosti,sa manama i vrlinama,prihvatanje svojih krajnosti,jel?

ahernar
24/9/08, 18:24
Da. S tim da prihvatanje sebe automatski povlaci i, da tako kazem, duhovni napredak. Tako da, kad covek sebe prihvati takvog kakav je, on vec samim tim postaje drugaciji - bolji, pametniji, sta god...

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #6 poslato: мај 01, 2010, 02:40:37 »
n.gemini
27/9/08, 23:49
Evo i ja da se javim, kao vlasnik opozicije Sunce-Neptun ;)
...neodlucnost u tome cime zelim da se bavim
ah s tim sam se vjecito patila :ccc:
...jako sam osetljiva na BUKVALNO SVE
E to mislim da je prva odlika ovog aspekta! Naravno ima svoje i prednosti i mane. Prednosti u smislu izrazene intuicije ako se uspije dobro kanalisati i iskoristiti, a mane jer takva osjetljivost zna biti uzrok ocaja i depresivnih misli usljed nerealnih ocekivanja. Naravno sve zavisi i od ostalih faktora u karti, mislim da je ta sklonost depresijama kod mene podrzana i dosta izrazenim Saturnom u karti... :((

Tatijana
3/2/09, 02:02
Kod mene je SO u ribama u kvadratu sa neptunom mene je ponekad tako tesko pokrenuti u poslu a kad napravim taj prvi korak onda je ok(kazem u poslu jer mi je So u 10 kuci a Ne u 6)..lazem u granicama mada s godinama sve vise a sto se tice alhohola,cigara,opijata tu sam inferiorna i veliki sam protivnik toga(a nadam se da ce tako biti i u buduce s obzirom da sam verovatno prosla kriticne godine)..nezadovoljstvo mi se ispoljava na poslu kad god napredujem na poslu ja posle toga dam otkaz...i definitivno imam problem sa autoritetima tako jer ih nemam.

alea
8/2/09, 21:17
So 0 Ne i Ne na asc...pri čemu je So u 12. kući a Ne u 1.
Meni je doneo da ne kažem "crne rupe"...Mislim da sam u jednom momentu svog života došla do tačke kada mi se odvojila duša od tela...tako bih to nazvala. Fizički sam tu, a psihički...mislim da sam zalutala...:help:

http://img152.imageshack.us/img152/5774/aleacq1.gif

kocka je bacena
8/2/09, 21:37
So 0 Ne i Ne na asc...pri čemu je So u 12. kući a Ne u 1.
Meni je doneo da ne kažem "crne rupe"...Mislim da sam u jednom momentu svog života došla do tačke kada mi se odvojila duša od tela...tako bih to nazvala. Fizički sam tu, a psihički...mislim da sam zalutala...:help:

pa,mislim da o ovome mozes najbolje da popricas sa Vindexom,njegov Ne je takodje na ASC...u svakom slucaju Ne na ASC ti je sigurno doneo da ne umes racionalno da sagledas situacije,ili bolje reci sebe,jer ASC predstavlja tebe samu....na mom ASC su ribe,pa i pored toga sto mi Ne ne pravi nijedan od glavnih ptolomejskih aspkata,sem Ne 60 Pl-sto je genarcijski aspekt umem itekako da zalutam u svom svetu maste,ihaj!!!ali,borim se....

sasa
9/2/09, 01:02
Ne na asc ili u 1 kući prvenstveno je bogat unutarnji život osobe...

Ne aspekt sa So označava nejasan indentitet osobe... naime često se radi o tome da otac iz bilo kojeg razloga nije bio prisutan u odgoju osobe... znači na neki način blokada ličnosti do 36-39 godine života

alea
9/2/09, 01:14
Ja imam i jedan i drugi aspekt, i plus konjukciju So i Mo u 12. kući. Stvarno mi je unutrašnji život veoma bogat, kao i emocije. Zato i kažem da mi se čini da mi se telo odvaja od duše. Doduše...bliži mi se 36..za desetak meseci...:D

Roberta
9/2/09, 01:37
Ne na asc ili u 1 kući prvenstveno je bogat unutarnji život osobe...

Ne aspekt sa So označava nejasan indentitet osobe... naime često se radi o tome da otac iz bilo kojeg razloga nije bio prisutan u odgoju osobe... znači na neki način blokada ličnosti do 36-39 godine života

To uopse nemora da znaci da ako neko ima Sunce sa Neptunom, otsustvo oca ili otac u nekoj tajni i sl. Sve zavisi da li je Sunce odredjeno na 4. ili 10. kucu, a ako nije to sto kazes uopste nije pravilo.

sasa
9/2/09, 13:50
Rekoh...
naime često se radi o tome da otac iz bilo kojeg razloga nije bio prisutan u odgoju osobe...

dakle često, ne uvijek...

Evo možemo pitati Aleu za oca i da li je bio prisutan u njenom odgoju...

Ashwini
9/2/09, 16:17
Rekoh...

dakle često, ne uvijek...

I ne mora da bude fizićki odsutan...

sasa
9/2/09, 16:29
Riječi su da se čitaju , zar ne? rekoh prisutan u odgoju... što ne znači da je bio fizički prisutan ili fizički ne prisutan

Neki dan imao sam na konzultacijama jednu osobu koja ima ovaj aspekt i gdje je otac bio prisutan ali ne kao odgojni "elemet" već je to prepustio u potpunosti da radi majka ( iz određenih razloga koje ne namjeravam reći )

alea
9/2/09, 16:47
Mogla bih reći da otac nije bio prisutan kao faktor vaspitanja u mom životu. Ali sam istovremeno jako, ali jako vezana za njega. Čak sam i u momentu kada sam trebala da biram sa kim ću ostati da živim, majkom ili ocem, izabrala njega. Kada se razboleo od raka, brinula sam o njemu. Ozdravio je, hvala Bogu. A i moji su se pomirili..pre par godina. :)

Tristran
9/2/09, 17:23
Moj otac je bio odsutan od moje 13. godine, ne pre. Iako sam i ja bila jako vezana za njega (Ve 0 So)
I naravno da jako licim na njega.

Ali je i pre toga vaspitanje u potpunosti prepustio majci(koja je bila dominantna figura).

I slazem se sa gubljenjem identiteta. Ja sam tek sad tamo gde je trebalo da budem sa 25 godina.
Godine potpunog gubljenja sebe, lutanja po mracnoj sumi...

Jungovci smatraju da je slika odsutnog ili prezaposlenog oca koji se stalno ceka,
izuzetno opasna za psihu devojcice. Eto Neptuna!

alea
9/2/09, 17:37
Ja nikako nisam povezivala ovaj aspekt sa tom situacijom.
Nekako sam više povezivala sa svojom imaginacijom, senzibilnošću, idealizmom..opet kažem, natprosečni umetnički talenti, za sve...slikanje, muziku, čak sam naučila da šijem, sama. Sve mi polazi od ruke.
Doduše, Ne mi je na samom asc, orbis 0,27 ako se ne varam. Dupli sam strelac, So i Mo su mi u 12. kući, Ne kao što rekoh u 1.
Ta 12. je u škorpiji, kakve su to suprotnosti...

sasa
9/2/09, 18:31
Tristran, nije indentitet izgubljen već nejasan... razlika je...

Radi se o tzv. "blokadi" ličnosti gdje se osoba često indentificira s nekom osobom i na neki način ili se dokazuje toj osobi ili "živi" njen indentitet dok se ne "odblokira" vlastita ličnost odnosno indentitet...

ninic
9/2/09, 22:04
A kada dolazi do odblokiranja licnosti? u kom periodu? jel moze to da se zna? Ja imam osecaj da mi se to sad desava...al mozda i gresim.hah:cool:
otac je bio odsutan malo fizicki a i psihicki kad je tu fizicki.nekako na njega nisam nikad mogla da se oslonim jer je nekako nejasan,ne mogu da kazem da nema karakter i da je los,ali meni nije bio autoritet u smislu da sam mogla neka zivotna pravila da naucim od njega.previse je bio mekan i naivan za neke stvari dok za druge po meni nebitne rigorozan i vrlo strog :roll: bas bzvz. nekad mislim da je trebalo ja njemu da budem otac :hm:
da je bio drugaciji mislim da bih ja bila mnogo jaca licnost i mnogo odlucnija osoba.

alea
9/2/09, 23:44
Ja mislim da mene roditelji doživljavaju kao "ostvareni san"...mislim da sam isuviše samostalna, svoja, imam svoj integritet i identitet..bar ja tako smatram...ako me Ne nije zavarao :hm:
U svakom slučaju, mislim da su oni prilično vezani za mene...i ponosni na sve što sam uradila u životu..
Da nije to So 0 Mo u 12. kući u škorpiji, ta povezanost sa roditeljima?

http://img4.imageshack.us/img4/5457/aleawx1.gif

Ashwini
9/2/09, 23:49
SO0NE je relativno čest aspekt i po svojoj prirodi jedan od težih.

Ovde se radi o sjedinjavanju dva potpuno različita principa - SO koje simbolizuje svetlost i sve ono što je vidljivo i NE koji simbolizuje sve ono što je skriveno, što svrstavamo pod nesvesno i nevidljivo. SO je organizacija, autoritet i hijerarhija, dok je NE simbol haosa. SO predstavlja ego,volju i inicijativu, a NE kao krajnje nematerijalan operiše isključivo na emocionalnom i transcendentalnom nivou.
Kako SO predstavlja celokupnost bića ova konjunkcija najčešće ukazuje na probleme u formiranju identiteta. Neptun slabi Sunce i time volju, inicijativu i vitalnost i to će se najviše osetiti u oblastima koje opisuje polje u kome se konjunkcija nalazi i kroz polja kojima SO i NE upravljaju.

Kada vidite SO0NE u horoskopu, isto kao i NE na ASC, budite sigurni da pred sobom imate hipersenzibilnu osobu. Ovo su istinski preosetljivi ljudi i baš svašta ih može izbaciti iz ravnoteže. Zbog toga mogu naići na nerazumevanje okoline.

Otac mora biti uzrok nekog razočarenja ili patnje. Najčešće je to slika oca koji je prisutan tokom odrastanja, ali kao i da nije zato što je prezaposlen, inferioran u odnosu na majku, slab, bolestan ili nesposoban da uspostavi dovoljno snažnu emotivnu vezu sa detetom. Može biti razočaran, žrtva nekih okolnosti ili se tako osećati i to svoje iskustvo preneti na dete.

Žrtvovanje kod SO0NE proizlazi iz nemogućnosti suočavanja sa realnošću materijalnog sveta. To jeste slika odricanja materijalnog i okretanje duhovnom, pa time je i slika svetaca. Žrtvovanje i odricanje se gotovo redovno mogu povezati sa SO/NE. I sam aspekt predstavlja razočarenje koje nosi Neptun u život koji simboliše Sunce.

Nikada ne treba zaboraviti da je Neptun u svojoj suštini malefične prirode i njegov pozitivan uticaj je moguće osetiti samo kroz rad na sebi. Kako je to najlakše ili jedino moguće učiniti zavisi u najvećoj meri od ostatka karte, ali kreativnost, umetnost i religija su najčešće putevi kojima ovi ljudi krenu.

U pogledu vitalnosti i zdravlja ova konjunkcija može biti posebno teška, naročito ako je u vezi 6/8/12 zato što upućuje na slabost, podložnost različitim uticajima usled hipersenzibilnosti, otežano postavljanje dijagnoza, često pogrešne dijagnoze ili bolesti kojima nije moguće otkriti pravi uzrok. I vrlo često psiha ima ključnu ulogu.

Da bi se radilo na ovom aspektu ključan je položaj planete koja upravlja znakom, dakle Venere kod konjunkcije u Vagi, Marsa kada je u Škorpionu, Jupitera kada je u Strelcu...

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #7 poslato: мај 01, 2010, 02:41:01 »
alea
10/2/09, 00:12
Uff, ubi me u pojam!
Baš sam sada pisala o tome kako sebe doživljavam kao ženu-Neptun!
Ako imam sve ove aspekte, gore navedene, šta sam ja onda?
Jesam hipersenzitivna, baš prolazim kroz jedan težak period u životu..religiozna sam, istina, umetnik sam..lako me je povrediti, kada patim, razara me ( Mo u škorpiji, 12. kuća). Možda preuveličavam patnju, pa je doživljavam 100 puta jače nego drugi...ali to uglavnom niko ne zna..
Možeš li molim te baciti pogled na moju kartu?

alea
10/2/09, 00:32
I još samo jedno pitanje:
ako u sinastriji na taj moj čitav stelijum planeta, dodje još i muški Ne, između mog So i Mo, pa sa oba pravi konjikciju, da li to znači da ja nemam "ružičaste" naočare već "pepeljare"?
Ko tu onda koga laže?:cool:

Tristran
10/2/09, 00:44
Tristran, nije indentitet izgubljen već nejasan... razlika je...

Radi se o tzv. "blokadi" ličnosti gdje se osoba često indentificira s nekom osobom i na neki način ili se dokazuje toj osobi ili "živi" njen indentitet dok se ne "odblokira" vlastita ličnost odnosno indentitet...

Ja se nisam identifikovala ni sa kim...

Samo sam tesko mirila suprotnosti u sebi-So 90 Mo, vladar u Blizancima...sve u aflikcijama sa Neptunom-ko sam, sta sam, sta zelim, kakav posao, zivot, prijatelje, partnera...Bio je to period lutanja i eksperimenata...

I jesam se dugo osecala blokirano-ali to nije identifikacija.
Samo nisam mogla da se pohvatam ko sam i sta zapravo zelim, lomile su me suprotnosti u sebi.
Nejasne dijagnoze-tacno.
Bolesti usled nezadovoljstva-tacno je i to.

Otac mi je jak Lav-ali sa stelijumom u dvanaestom polju. Mamin vladar 7. je npr. Mars u Ribama.
Kako okrenem-moj otac je ipak neptunski tip-preosetljiv, krije emocije, suvise se oslanja na majku,
nikada nije sasvim odrastao(planete u Raku u 12)...

Tristran
10/2/09, 01:15
Neptunski kompleks vezan za oca ispoljava se tako sto se nesvesno aranziraju situacije u kojima se voli nedostupan muskarac-dakle, uvek zauzet, ozenjen, veciti bracni trougao,svetski putnik, lutalica, covek koji zivi u celibatu("Ptice umiru pevajuci"), emotivno distanciran, nesposoban da komunicira,alkoholicar, psihicki bolestan, porocan, tajanstven i neuhvatljiv...

I sto je najgore, uvek takva(neadekvatna) osoba nosi u sebi projekciju-neke nepojamne, neverovatne, filmske idile i srece.
Osoba aranzira ovakve price iznova i iznova-sve do potpunog umora i sloma zivaca.
Tj. do potpunog razocaranja.
Ona tako ostaje trajno u vlasti kompleksa oca-usamljena, u mrezi nestvarnih fantazija, i najzad-potpuno razocarana.
Nikada nije prevazisla tzv. kompleks Elektre, nije se separisala, ostala je na nesvesnom planu trajno zaljubljena u ocinsku figuru-a iza ovoga se krije vapaj za razumevanjem, za emocijama koje nisu dobijene u periodu kada je to bilo neophodno.
Narocito je opasno kad majcinska figura nije adekvatna i ne pruza mogucnost da se devojcica identifikuje sa njom.

Ali, okretanje surovoj realnosti uopste nije resenje ove price, a moje misljenje je da resenje nije(vec sam imala raspravu sa Sanjom oko ovoga) ni u prihvatanju porocnog i bolesnog u coveku.

Osoba sa neptunskim aflikcijama je razocarana osoba.

Milekic je resenje ovog aspekta video u bezgranicnoj veri, i mislim da je bio u pravu. Ovo je aspekt koji trazi obnavljanje najpozitivnijeg idealizma.
Obnoviti veru, elan, optimizam. A odbaciti iluzije i njihovu posledicu-sklonost obmanama i samoobmanama i osecaj razocaranosti.

I to je izlaz iz zacaranog kruga-tada vise nema potrebe za ljubavima koje bi nas povredile.

Ovo sto pisem ima veze sa So/ Ne u zenskim horoskopima, ali i sa Ve/ Ne.

ninic
10/2/09, 01:54
Tristran ovaj post je odlican...
pronalazim se u skoro svemu...jel si ovo nasla negde tekst o ovom aspektu ili...?
i jel zna neko kad dolazi do pronalazenja tj odblokiravanja licnosti kod ovog aspekta? u vreme saturnovog povratka mozda zbog sazrevanja....?

Tristran
10/2/09, 02:19
Ne, ovo su moji zakljucci, inspirisani Regovcem, jungovkom Majom Storh, ali i plod mog dugogodisnjeg rvanja sa Neptunom, citanja drugih jungovaca, zapisivanja snova i posmatranja sebe.

Ne umem da ti odgovorim sa astroloske strane. Obecala sam davno da cu prekucati jedan tekst Regovca na tu temu(koji me patosirao!), samo da prekopam hrpu Astrologosa...

Mislim da do rusenja blokade dolazi-u zavisnosti od toga koliko se aktivno posvetis resenju ovog ozbiljnog problema...

Ja novca za terapiju nisam imala. Bila sam terapeut samoj sebi , citala, istrazivala i ucila iz svojih losih iskustava.

Tristran
10/2/09, 02:34
Sustina je ova:osoba ne veruje da je zasluzila ljubav i srecu, otud afinitet prema onome sto je patolosko.

Idealizacija nedokucivog i nedostupnog muskarca i nesposobnost da se realni partner prihvati takav kakav jeste, takodje je jedan od oblika ispoljavanja ovog kompleksa.

Otud sindrom 'madam Bovari' i prevare u ljubavi koje se takodje vezuju za ove aspekte.

Jer kompleks oca povezan je sa formiranjem Animusa.
Ako je ta figura destruktivna-on ima teznju da nas zadrzi u mrezi fantazija
i spreci pojavu realnog, konkretnog muskarca u nasem zivotu.
U tim situacijama-zena bukvalno otera coveka koji je voli, jer on ne zadovoljava njene nerealne fantazije o ljubavi, njene idealizovane standarde.

Otuda drugi pol ovog problema-usamljenost.

I zbog toga, ako se ovaj Neptun ne integrise, ne savlada imamo dve situacije: bira se izmedju zrtvovanja i usamljenosti.

Postoji treci put. Osvescivanje, rad na sebi.I obnavljanje pozitivnog idealizma.

P.S.
Na slican nacin se neresen Edipov kompleks ponekad ispoljava kod muskaraca-znate one sto biraju surove, hladne, nedostupne, zauzete zene, i koji vas prezru cim vas dobiju? Edipovci, aha...

ninic
10/2/09, 02:54
Milekic je resenje ovog aspekta video u bezgranicnoj veri, i mislim da je bio u pravu. Ovo je aspekt koji trazi obnavljanje najpozitivnijeg idealizma.
Obnoviti veru, elan, optimizam. A odbaciti iluzije i njihovu posledicu-sklonost obmanama i samoobmanama i osecaj razocaranosti.

I to je izlaz iz zacaranog kruga-tada vise nema potrebe za ljubavima koje bi nas povredile.
ja se slazem sa ovim...odbaciti iluzije,nerealna nadanja i ocekivanja vezana za ljubav,odbaciti bilo kakva mastanja...pretvoriti sve to u optimizam i pustiti stvari da se dogadjaju (bez uzivanja u iscekivanju i ocekivanju necega,nego uzivanje u stvarima koje se dogadjaju)...

i da, otera onog koji je voli,jer cezne za nedostupnim...

alea
10/2/09, 09:58
Malo je reći da sam oduševljena ovimšto si napisala...toliko istine, toliko "surove realnosti"...potrudi se, zbog svih nas koji se još uvek borimo sa Ne na svom egu, da pronadješ što više ovakvih tekstova!

A Edipovski kompleks, misliš li da proističe iz nedostatka majčinske ljubavi, pa tera osobu da odbaci ženu koju je bezgranično želeo samo zato što mu se istinski, svom ljubavljnu predala?

Veliki pozdrav!

alea
10/2/09, 10:29
Citat: ninic;29952
ja se slazem sa ovim...odbaciti iluzije,nerealna nadanja i ocekivanja vezana za ljubav,odbaciti bilo kakva mastanja...pretvoriti sve to u optimizam i pustiti stvari da se dogadjaju (bez uzivanja u iscekivanju i ocekivanju necega,nego uzivanje u stvarima koje se dogadjaju)...

Mislim, sve to tako dobro zvuči, samo kako to uraditi?
Kako, kada se svakog jutra budiš sa istom mišlju o tom nekom, neadekvatnom a tako željenom, kada si ga opet sanjala, po stoti put, i sve je bilo tako realno? A spavala sai sviga 3-4 sata te noći, kao i svake druge...
I opet ustaješ ili grcajući u suzama u momentima kada ti do svesti dopre, kao munja, misao da je to bio san koji se ne može ostvariti...ali već posle sat vremena, ili te preplavi apsolutna sreća da će se ipak to dobro završiti, on će te pozvati telefonom, i reći da je bila greška, da te voli još uvek...
Druga varijanta kako će proći taj dan, bila bi...ležiš u krevetu ceo dan, potpuno slomljena, jer te je obuzela užasna hladnoća oko srca, pri pomisli da mu više ne značiš ništa... i tako satima, dok konačno u neko doba, ne stupi na scenu varijanta 1. i ti opet počinješ da se nadaš...
A život prolazi pored tebe...

Čarobnica
10/2/09, 11:09
Drage moje, ne očajavajte sa tim aspektom i ja ga imam i ja sam manje više prošla kroz sve što i vi...evo jednog teksta koji može da vam pomogne:)

http://rs.keplerunited.org/img/clanci/04%20Neptun%20-%20Carobnica.pdf

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #8 poslato: мај 01, 2010, 02:41:24 »
alea
10/2/09, 11:42
Kakav divan tekst..utešan..

Da li je orbis od 11 stepeni veliki za konjukciju, izmedju Mo i Ne?

lopta
10/2/09, 12:11

Divno. Samo treba savladati ziveti u "sada"
Sto je ponekad vrlo tesko, bar meni...
A za odbacivanje nade, zar se ona ikada zaista moze odbaciti? I sta smo bez nje?

lopta
10/2/09, 12:19
A Edipovski kompleks, misliš li da proističe iz nedostatka majčinske ljubavi, pa tera osobu da odbaci ženu koju je bezgranično želeo samo zato što mu se istinski, svom ljubavljnu predala?

Veliki pozdrav!

Me ne.
Bar koliko ja znam edipovci su oni sto se drzE za maminu suknju,a odbacete ili bolje receno ti odbacis njih kada pocnu sa "MOJA MAMA to drugacije radi, MOJA MAMA, pravi crveni pire, MOJA MAMA mi pravi liniju na kosulji kad ces vec jednom ti to nauciti, MOJA MAMA najbolje zna, MOJA MAMAAAAAAAA......"

sasa
10/2/09, 12:22
Netreba smetnuti s uma da je razlika i u aspektu koji čine ove dvije planete...

nije isto da li se radi o opoziciji, kvadratu ili konjukciji... "najteži" aspekt je svakako opozicija... jer je to klackalca... gdje nemožeš biti samo So ili samo Ne a moraš biti i jedno i drugo... kod kvadrata je rješenje uz napor, i sam kvadrat potiče na rješenje, dok je konjukcija po "snazi " ekvivalentna opoziciji, no međutim konjukcija je neutralan aspekt gdje jedno ne isključuje drugo, kao što se dešava u opoziciji...

alea
10/2/09, 12:28

nije isto da li se radi o opoziciji, kvadratu ili konjukciji... "najteži" aspekt je svakako opozicija... jer je to klackalca... gdje nemožeš biti samo So ili samo Ne a moraš biti i jedno i drugo... kod kvadrata je rješenje uz napor, i sam kvadrat potiče na rješenje, dok je konjukcija po "snazi " ekvivalentna opoziciji, no međutim konjukcija je neutralan aspekt gdje jedno ne isključuje drugo, kao što se dešava u opoziciji...

Saša, kod mene su sve konjukcije sa ličnim planetama, i asc, a 60 o sa Ju i 60 s Pl.

Ja se pogubih u Neptunu...:help:

alea
10/2/09, 12:30
Me ne.
Bar koliko ja znam edipovci su oni sto se drzE za maminu suknju,a odbacete ili bolje receno ti odbacis njih kada pocnu sa "MOJA MAMA to drugacije radi, MOJA MAMA, pravi crveni pire, MOJA MAMA mi pravi liniju na kosulji kad ces vec jednom ti to nauciti, MOJA MAMA najbolje zna, MOJA MAMAAAAAAAA......"

Ili, JA NI SVOJOJ MAMI NISAM REKAO DA JE VOLIM!!:D

Ashwini
10/2/09, 15:33
Sustina je ova:osoba ne veruje da je zasluzila ljubav i srecu, otud afinitet prema onome sto je patolosko.

Idealizacija nedokucivog i nedostupnog muskarca i nesposobnost da se realni partner prihvati takav kakav jeste, takodje je jedan od oblika ispoljavanja ovog kompleksa.

Otud sindrom 'madam Bovari' i prevare u ljubavi koje se takodje vezuju za ove aspekte.

Jer kompleks oca povezan je sa formiranjem Animusa.
Ako je ta figura destruktivna-on ima teznju da nas zadrzi u mrezi fantazija
i spreci pojavu realnog, konkretnog muskarca u nasem zivotuU tim situacijama-zena bukvalno otera coveka koji je voli, jer on ne zadovoljava njene nerealne fantazije o ljubavi, njene idealizovane standarde.

Otuda drugi pol ovog problema-usamljenost.

I zbog toga, ako se ovaj Neptun ne integrise, ne savlada imamo dve situacije: bira se izmedju zrtvovanja i usamljenosti.

Postoji treci put. Osvescivanje, rad na sebi.I obnavljanje pozitivnog idealizma.

Odlično Tristran, pravi opis lošeg SO/NE odnosa:bravo:

Ashwini
10/2/09, 15:40
Alea, sa ovakvom pozicijom Neptuna koji je podržan od vladara potrebno je prihvatanje i kanalisanje. Ako odbaciš Neptunove kvalitete ostaće ti samo njegove negativne manifestacije.
Neptun na ASC može biti nepodnošljiva lakoća ili teškoća postojanja zavisno od puta koji odabereš, ali ni život nije bajka, a to je ono što bi hteo NE na ASC.

-atina-
10/2/09, 15:50
....

-atina-
10/2/09, 15:51
...

-atina-
10/2/09, 15:52

meni JE SO60NE ali ME 1800NE i ne bih da skrecem temu ali bih samo da pitam
da li se ovo pojasnjenje opozicije moze primeniti na druge planete na pr. SA180UR, SO180JU , ME180JU..

sorry

alea
10/2/09, 16:04
Alea, sa ovakvom pozicijom Neptuna koji je podržan od vladara potrebno je prihvatanje i kanalisanje. Ako odbaciš Neptunove kvalitete ostaće ti samo njegove negativne manifestacije.
Neptun na ASC može biti nepodnošljiva lakoća ili teškoća postojanja zavisno od puta koji odabereš, ali ni život nije bajka, a to je ono što bi hteo NE na ASC.

U pravu si...život nije bajka. O tome sam pisala na postu o Neptunu, kako me je tresnuo o pod, da se razbijem u paramparčad. Otuda sada ovo moje zanimanje za astrologiju...da saznam šta se meni to desilo ustvari. Suština je u tome - bila je samo iluzija...
Mislim da sam do sada uglavnom živela Ne kroz njegove pozitivne osobine. Zato sam slikar, ikonopisac...ali je prosto vrlo teško, gotovo nemoguće profiltrirati i odbaciti negativne ili pozitivne osobine..ili ja ne znam kako?

armin
10/2/09, 17:16
Biti ono što jesi ili biti ono što nisi, ono što drugi žele da budeš. Hamletovsko astrološko pitanje. U aspektu sunce/neptun nalazi se upravo to pitanje. Pitanje identiteta i potrage za njim.
Da bi bio ono što jesi moraš prvo biti ono što nisi, moraš prvo biti neptun, i tek potom postati sunce, jastvo, svoj vlastiti suveren, i živjeti svoju kozmogoniju, svoj solilokvij, zasjati na svom nebu. Ovo potonje je nadasve važno jer govori o našoj kreaciji, našem samoostvarenju, a ono nam jednostavno daje vjeru u smislenost nas samih i našeg života. Samoostvarenje je put ka vjeri, ali ne božanskoj, već našoj vlastitoj vjeri, onoj koja nam je puno bliža. Onoj u kojoj nam ne treba posrednik između nas i nje. Ona se već nalazi u nama, samo, trebamo je tek otkriti.
Ta vjera je praktične naravi. Čini nas smislenijim i snažnijim, a snaga je naravno potrebna, jer život je stalno iskušenje koje je zahtjeva.

Jung piše o individuaciji, razvitku personalnosti, Frankl o nagonu za smislom, ali mislim da se sve to može svesti pod zajednički nazivnik, 'potrage za sobom', onim što jesi suštinski, odnosno onim što imperativno moraš biti.
No da bi došao k sebi, prvo se moraš izgubiti, moraš nestati, gotovo postati duh, jer samo tako možeš i saznati što znači nemati sebe. Nisi čak ni persona, jer ne nosiš masku. Masku ti stavljaju drugi na lice. Postaješ sjena, kako to opet Jung kaže u svojoj terminologiji.
I nemaš izbora, on nam je deterministički uskraćen posjedovanjem tog aspekta. No taj aspekt nam nudi tu mogućnost praktične transcendencije, uvjetno rečeno. On nas sili na transcendiranje, na traženje sopstva ali to svakako ne znači da će nas uspjeti prisiliti, ali svakako znači da će nam tu mogućnost dati. I ne samo tu mogućnost već i mogućnost znanja, svijesti o tome što je znanje o sebi. A kroz to znanje o sebi i svijest o svijetu koji nas okružuje. Na taj način svaki pojedinac postaje vijesnik svijesti. Širi je dalje, oplemenjuje ne samo sebe, jer to nikada nije cilj pojedinca sa takvim aspektom, već prosor i vrijeme u kojem se nalazi, svijet, kako god. Da bi takav pojedinac djelovao on se mora kao što sam već rekao prvo prepoznati, pronaći, spoznati i to u svojoj vlastitoj svijesti. A gdje drugdje nego tu.

Nesvjesno ne postoji u čovjeku. Postoji samo nespoznato. Iracionalno, instinkt, nagon, predsvijest, svijest, nesvijest, id, ego, su samo termini koji nam služe u diskursu odnosno pomažu nam jezički odrediti razlikovanje među njima, gradirati stanje među njima i njihov suodnos da tako velim. Ali sve, baš svaka informacija i svo univerzalno znanje o čovjeku nalazi se u nama, u našoj nespoznatoj svijesti. Kolektivno nesvjesno kako Jung kaže i definira arhetipski rezervoar je samo nespoznato.
Nedopiranje do tog znanja znači samo ne-znanje a ne ne-svijest. Iracionalno, ne-razumno ne postoji u tom smislu. Bilo koji ljudski postupak pa makar to bio i neki ekstreman čin nije posljedica nagona već svijesti, doduše postavlja se pitanje kakve, ali to ne mijenja na stvari ili na prirodi stvari.

Čak i nagon, instinkt, automatske reakcije koje Freud smješta u id, ima prauzrok u znanju odnosno praznanju, prvotnom životnom impulsu ili ma kako ga mi nazvali svejedno, mora ga imati. Jednostavno je, barem mislim tako. Nema drugog izvora osim nas samih.
I tu se trebamo i pronalaziti.
Boga ću apstrahirati jer mu u ovom kontekstu nije mjesto. On je samo uzorni arhetip onoga što bi mi sami trebali biti. I da zaključim, ovaj aspekt nam nudi mogućnost ne samo da pronađemo izgubljenog sebe već i izgubljenu vjeru u smislenost našeg života.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #9 poslato: мај 01, 2010, 02:41:57 »
Tristran
10/2/09, 18:23
Me ne.

Ma da, to je uvek tako skolski, tako tipicno do karikature, tako se lako otkriva...:roll:
Mama je uvek-ona zena koju decak ne moze imati, zbog rivalstva sa ocem.

Da li si cula za Frojda?

Ili se zamislila nad simbolicnim znacenjem Snezne kraljice?:cig:

Tristran
10/2/09, 18:31
Malo je reći da sam oduševljena ovimšto si napisala...toliko istine, toliko "surove realnosti"...potrudi se, zbog svih nas koji se još uvek borimo sa Ne na svom egu, da pronadješ što više ovakvih tekstova!

Veliki pozdrav!

Voli se ono sto je nedostupno, neadekvatno, hladno i surovo. To je sustina.
Nisam analiticar, ali u tome je stvar. Mazohizam. Biti u vlasti Meseca, zene, majke.
Ne voljen-nego potcinjen.

Zato obozava kucku, a surov je prema zeni koja hoce da mu pruzi iskrenost.

Najgori primer koji znam-jedan dobar decko kog sam poznavala. Imao je ekstremno promiskuitetnu majku i kompleks zbog toga. Izabrao je devojku koja ga je varala i bezdusno se ponasala prema njemu(iako je on bio vrlo atraktivan, lep decko), kazu da je ulazila u otvoren flert i dodirivanje sa drugim muskarcima- pred njim.

Ubio se zbog nje, jako mlad.
Jungovci bi rekli da je slika majke, tj. njegova Anima bila toliko destruktivna da je postala-demon smrti.

Tristran
10/2/09, 19:05
Kakav divan tekst..utešan..

Da li je orbis od 11 stepeni veliki za konjukciju, izmedju Mo i Ne?

Ako je u pitanju aplikacija-mozda i nije.

lopta
10/2/09, 19:07
Da li si cula za Frojda?
Sta? Nisam iznela dobro Frojdovu definicuju za edipov kompleks?
Koliko ja znam edipovac je onaj koji u drugim zenama trazi majku.

Ili se zamislila nad simbolicnim znacenjem Snezne kraljice?:cig:

Nisam, ali sada si me ti zamislila.
Zasto?

Tristran
10/2/09, 19:13
Da bi ponovio pricu iz detinjstva. Libido je ostao vezan za majku, jednu nedostupnu zenu koja se ne moze imati. On moze da se zaljubi samo u takvu-koja na neki nacin lici na njegovu majku i slicno se ponasa prema njemu.

Onog trenutka kad projekcija nestane-kad pred sobom ima jednu obicnu, iskrenu i osecajnu zenu, on vise ne moze da bude zaljubljen. Nije se odvojio, separisao od figure majke. Nesvesno-trazi povredu i resenje kompleksa kroz nju.

Onog trenutka kada ta zena pokaze emocije-nije mu vise zanimljiva i on trazi novu Sneznu kraljicu.

Voli se ono sto je zabranjeno, daleko, nedokucivo, emotivno distancirano -Ve i Mo u muskim horoskopima, u kontaktu sa Ne ili 12. poljem...

ninic
10/2/09, 19:13
Divno. Samo treba savladati ziveti u "sada"
Sto je ponekad vrlo tesko, bar meni...
A za odbacivanje nade, zar se ona ikada zaista moze odbaciti? I sta smo bez nje?
ne mislim da treba odbaciti nadu...nadu i veru treba uvek imati,bez toga jesmo nista.treba odbaciti iluziju...samo sto je to ovde valjda tesko razlikovati.:(
mozda pokusati da se ta neka osoba ne dozivljava kao bozansko,ili kao neko ko jedini ume da vas voli-jer ko god da je ona to nije,niti je jedina...
@alea znam o cemu pricas...tesko je i izgleda neresivo (a nadam se da nije)ali kad shvatis da zivot oko tebe prolazi,da ljudi imaju zivot,da su se borili za sebe dok si ti bila puna razumevanja za sve okolo,a sebe stavljala u drugi plan,dok nisi imala snage da se zauzmes za svoje zelje.da si sam da si razocaran i da osoba o kojoj mislis ima zivot takodje....eto.a onda poverujes stvarno u sve svoje fantazije, iluzije i nadanja i krenes da ih ostvarujes, da se boris za njih i ides do kraja.i na kraju shvatis sta je od toga realno.onda se zapitas ko je kriv? ja znam da sam sama sebi kriva.onda prekorevas sam sebe i tesko ti je ne mozes ni drugima da oprostis sto oni nisu imali razumevanja za tebe koliko ti za njih,blokada i bes.izgubis se. jer svi su pronasli svoj put a ti si i dalje na raskrsnici. i to potpuno slomljen.
e onda ustanes,oprostis,i drugima i sebi i okrenes neki drugi list.shvatis da te je ta nerealnost odvela u mnogo goru propast nego sto je realnost,koja ti se ocigledno ne svidja ili bezis od nje ili sta vec.i valjda tako prihvatis to "sada".jer niko meni nije kriv sto sam preterano osetljiva,sto pustim da me drugi vode,sto i kad imam jasne stavove ja ih krijem,sto se plasim da se izborim za njih,sto pustam stvari da prolaze pored mene...niko drugi za to nije kriv niti je iko duzan da ima razumevanja za to.i onda mi se povratila vera u sebe u svoje sposobnosti svoje stavove,svoje zelje.sada verujem u sve to.ne nadam se da ce nesto biti,nego verujem da hoce i idem ka tome...plasila sam se da se ne razocaram.e pa zivot u tom strahu me je doveo u mnogo gora razocaranja nego sto bi bilo da se nisam plasila.a sada sam nikad vise svoja.i mnogo je dobro :)
sad vise nisam ni sigurna koliko ovo ima bas sve veze sa ovim aspektom:) ali velikim delom sigurno-da.to je moje iskustvo.ja sam mlada,ali eto zaista sam tako sve dozivela.mozda ce nekom znaciti ovo sto sam napisala...

Tristran
10/2/09, 19:18
ne mislim da treba odbaciti nadu...nadu i veru treba uvek imati,bez toga jesmo nista.treba odbaciti iluziju...samo sto je to ovde valjda tesko razlikovati.

Upravo tako!

Sta? Nisam iznela dobro Frojdovu definicuju za edipov kompleks?
Koliko ja znam edipovac je onaj koji u drugim zenama trazi majku.

Ili bira zene po modelu svoje majke, sto je sasvim druga prica.

A moze-kao kod Hickoka, da ubija druge zene- da bi ostao veran jednoj jedinoj, svojoj mami...Malo crnog humora, ali -u svakoj sali, pola istine...

ninic
10/2/09, 19:20
bira se izmedju zrtvovanja i usamljenosti.

obnavljanje pozitivnog idealizma.

lopta
10/2/09, 19:20
Da bi ponovio pricu iz detinjstva. Libido je ostao vezan za majku, jednu nedostupnu zenu koja se ne moze imati. On moze da se zaljubi samo u takvu-koja na neki nacin lici na njegovu majku i slicno se ponasa prema njemu.

Onog trenutka kad projekcija nestane-kad pred sobom ima jednu obicnu, iskrenu i osecajnu zenu, on vise ne moze da bude zaljubljen. Nije se odvojio, separisao od figure majke. Nesvesno-trazi povredu i resenje kompleksa kroz nju.

Onog trenutka kada ta zena pokaze emocije-nije mu vise zanimljiva i on trazi novu Sneznu kraljicu.

Voli se ono sto je zabranjeno, daleko, nedokucivo, emotivno distancirano -Ve i Mo u muskim horoskopima, u kontaktu sa Ne ili 12. poljem...

Vidis za simboliku Snezne kraljice nisam znala. Niti mi je ikad to palo na pamet. Hvala.
A sta je onda sa muskarcima koji su preterano vezani za majku(a i majka za njih)
koji celog zivota u zeni traze majcine kvalitete, tipa onog gore sto sam nabrojala.
"Zelim da kuvas, peres, peglas kao moja mama"
Mama najbolje zna, mama je najbolja....
Ko su oni?

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #10 poslato: мај 01, 2010, 02:42:24 »
Tristran
10/2/09, 19:24
Takodje-edipovci.:D

Ovaj kompleks se ispoljava na raznorazne nacine, zavisi kako kod koga...

lopta
10/2/09, 19:24
Procitala sam vec da si mi pre mog posta odgovorila na nedoumicu.:)

Tristran
10/2/09, 19:34
Ma ne zovu se oni dzaba analiticari...
Ima toliko prostora za razlicito ispoljavanje jednog jedinog problema, moze biti strasno zapetljano, jos kad izmiksamo Frojda i Junga, pa dodamo snove, mitoloske figure i astroloske aspekte, ko bi se ispetljao!

Nije uzalud lavirint jedan od simbola nesvesnog...

alea
10/2/09, 20:36
Istina je sve sto si napisla, a sada cu ti reci zasto:
Čovek o kome govorim, bio je opsednut sa mnom, od prvog momenta kada me je video. Slao mi je poruke sa nepoznatog broja, obožavao me, drhtao kad me vidi..mislim da sam ja bila ta njegova Snežna kraljica. U bukvalnom smislu reči! Verovao je da me nikad ne može imati, jer sam neuporedivo (najblaže rečeno) lepša, bolja od njega, (hmm teško je naći pravu reč, ali recimo tako)
Onog momenta kada me je dobio, niko srećniji nije bio! Mislim da ni sam nije verovao, posle 4 godine uzaludnog nadanja, da je to moguće!
I onda je dobio pred sobom pravu ženu, od krvi i mesa, običnu, iskrenu, željnu nežnosti i ljubavi..Snežna kraljica se istopila..on se prosto ohladio. Ustvari, ja ne znam šta se desilo..znam samo da je na zadnjem susretu rekao "Ja ni svojoj majci ne kažem da je volim"...mislim...
Šokirala sam se...čovek zreo..majci?

Tristran
10/2/09, 21:09
Dobro, ja sam time opcinjena, jer pisem tragicnu verziju Snezne kraljice.
Na kraju, Hans i Gerda ce umreti u ledenom dvorcu, ili ce se led obrusiti na njih, ne znam tacno, odlucicu...:cig:

Uglavnom-na kraju Gerda umire u Hansovom zagrljaju, njegov pogled je odsutan...
Oboje umiru nesrecni-on nesrecno zaljubljen u Sneznu kraljicu, a Gerda nesrecno zaljubljena u Hansa...:((
Oboje su neizlecivo bolesni. :(

Setite se kako to biva kod Andersena-od njenog ledenog poljupca sve se zaboravi...

Eto , kako trosim Ne 90 Mo, Ne 180 Ve 0 So...

Kako drugacije? :((

alea
10/2/09, 21:32
Uff, to je baš morbidno Tristan!
Ni Šekspir u Romeu i Juliji nije baš toliko tragedije sakupio na jednom mestu!

Šta ti misliš, da li se Sa u 90 sa Ve bukvalno "ohladi" što bi rekli, prestane da je voli, ili se samo pravi, skriva osećaje?

p.s. Ja sam nepopravljivi optimista i idealista!!:)

http://img201.imageshack.us/img201/3816/aleatt1.gif

Tristran
10/2/09, 21:37
Pa ti imas dobrog Neptuna!:D

Volim ja da udarim po tamnim temama...

Pa sad zavisi od aspekata, ali ja generalno verujem da je svakom iole normalnom coveku potrebna ljubav, i da se tu krije puno zara ispod leda...

A prica je namerno takva-hocu da se ljudi trgnu i uplase kad je procitaju, ne zelim neptunski da ih uljuljkujem...

alea
10/2/09, 21:52
Mislim i pored svega, da je moj Ne dobar..:)
Mada mi je doneo EQ čini mi se -0
Da ja pišem bajku, kod mene bi bilo da je i Ledena kraljica postala dobra i divna vila, pa bi se u to i Andersen ili jedan od Grimova upetljao u bajku, samo da svi budu srećni..
E to je već bajka...za odrasle :D

alea
10/2/09, 21:54
Ako je dakle, taj Sa o Mo, i sve to u Ovnu, šta to tebi govori?
A on je vodolija..

Tristran
10/2/09, 21:57
Onda mi se ne svidja. :( Ne volem zenske planete u Ovnu, pa to ti je...
Al' mora cela karta...

Slab sam ja astrolog, ja sam samo buduci pisac koji zloupotrebljava astrologiju...:P

alea
11/2/09, 11:37
Ti ćeš biti vrlo plodan pisac Tristan, jer ti je um usaglašen sa rukom...:)
Za razliku od mene kojoj je posle misli najbrži jezik:haha:
Morala bih da pišem brzinom svetlosti da bih sve to sklopila tako kako se namesti u mojoj glavi.
Mo u Ovnu ne pokazuje emocije, ili ih nešto baš i nema...a tek Sa!

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #11 poslato: октобар 13, 2012, 12:35:26 »
William Cullen Bryant, Sunce 0 Neptun u Škorpiji
(biografija)

- baš jedna posebna osoba, pjesnik, novinar, studirao pravo
- natalno moćna konfiguracija Dijamant (UR60NE60VE60PL, UR180PL - 90SA)
- prva pjesma koju je napisao sa samo 17g i koja ga je proslavila Thanatopsis (Meditacija o smrti)
- vladar 3.k (pisanje) Sunce 0 Neptun u Škorpiji je pjesma Thanatopsis, vladar Pluton na MC-u - njegova najpoznatija pjesma
- Sunce je i vladar 4.k - opisuje oca koji je njegovu pjesmu poslao na natječaj i koji ga je od mladosti podučavao u pjesništvu
- kako nije mogao živjeti od pisanja pjesama studirao pravo i radio u tom području - vladar 9.k studij i 10.k karijera 120 Jupiter u Jarcu