Natalna astrologija > Aspekti

VENERA/SATURN

<< < (2/11) > >>

Mina:
amfitrita
23/8/07, 22:33
E caprina, stvarno si zlatna...hvala mnogo!:jea:
posle cu komentarisati...mada ovo smo mozda trebali staviti na ve/sa temu, ali nece valjda biti na odmet i ovde, dobro dodje u svakom slucaju...

--------------------------------------------------------------------------------

caprina
23/8/07, 22:47
Tekst je odlican, kao i mnogo toga drugog sto pise Liz Grin. Mozda bi ga trebao neko prebaciti na neki drugi ili novi topik, jer je vrlo interesantno prodiskutovati o Veneri i Saturnu... a i susrecu se na nebesima ovih sedmica... pravo vrijeme...

--------------------------------------------------------------------------------

Alex78
24/8/07, 10:16
ja mogu da diskutujem o tome iz licnog iskustva....
T kvadrat Ve180Mo90Sa90Ve
Mo 12. kuca Sco
Ve 6. kuca Bik
Sa 8.kuca lav

amfitrita
24/8/07, 12:41
ajde da ne budemo offtopic, ipak ovde treba da se raspravlja o dobru i zlu, da predjemo na ve/sa susret, koji je svakako aktuelan na nebu, pa ti Alex mozes lepo objasniti sta tebi donosi taj aspekt, kao i svi ostali, ja cu navesti neke primere cim budem imala vremena... bilo bi zanimljivo cuti i muske sa istim aspektom...

bamby
25/8/07, 23:28
i ja sam u upitniku... ne znam na sta sve da mislim, ako imas neke predloge, samo reci :)

Hello darling, evo me konacno. :shame: :shame: :shame:

Slicno samo drugacije. Tvoja kombinacija je promenljivo zemljana a sam SA u egzaltiranom vaginom vazduhu. Ono sto ce tebi u devici doneti ove konjukcije jeste zapravo priprema za SA povratak. Utoliko su stvari bitnije, a i plus ti kaci MC sto se po meni u ovakvoj postavci stvari cini od presudne vaznosti. Do dolaska SA na MC imas jos nekoliko meseci i bilo bi sjajno da mozes sto bolje da ih iskoristis. SA u devici nije izdasan sem ako su misao i rec u pitanju, nekakvi propisi, sudska akta, klesani mostovi, ali njima ne moze da sudis. ;) Mislim da bi ponajbolje defile kroz devicu mogla da iskoristis kroz odradjivanje pripravnickog.
Trebalo bi da bolje vreme za odlazak u inostranstvo bude kada SA udari na MO kroz 120. Kada je neka planeta u devici to je ponajvise rad za druge i oko drugih, a jos kada je u 10 kao kod tebe, to je bukvalno rad za druge, za male pare ali zato kada udje u vagu moci ces samo da se smeskas i uzivas. Uzmi taj master kod nas ili neke postdiplomske i onda kada za to dodje vreme ako budes jos zagrejana pali napolje na doktorat ili specijalizaciju.
Od SA0VE90NE sumnjam da ces se izvuci bez nekih lekova, ne antidepresiva, moguce da ti se jave problemi sa stomakom i klasicnim devicanskim problemima, nervoza, zeludac, creva, stomak. Kako je SA u igri i VE moguce da ce se to i na kozi ispoljiti ili kroz neku hormonsku zajebanciju.
Sto manje nerviranja, sto vise citanja.
Posle SA0VE sledi ti 0 sa JU koja ce definitivno i po pitanju partnerstva, inostranstva i studija sve da rascisti i dovede na svoje mesto.
Pojuri lagano oko pripravnickog, slobodno pucaj i na najbolje kancelarije, pa polako... ;)

Nema razloga za frku i paniku, praticemo stanje i desavanje. :jea: :dagi:

bamby
25/8/07, 23:31
SA0VE180NE ostavih cigare konacno. :D

Lilit
26/8/07, 02:08
Oh, za pohvalu Ocu naseg Neba! :)

p.s. Bambic, jel mozes da zvirnes ako ima nesto zanimljivo da se odrazi tranzit na moj natal. Ono sto ja primecujem je da intezivno razmisljam da zapocnem vezu sa deckom koga poznajem vise godina unazad, sa kojim sam uvek imala momente kao da smo 100 godina u vezi,a to nikad nismo imali....

u poslednjih mesec i po o tome oboje razmisljamo, kao da smo na neki nacin sazreli da se upustimo u dublji odnos... koliko je to iluzija ili ta prica moze da pije vodu...mene muci lately..........

amfitrita
26/8/07, 14:17
Bamby draga, hvala puno na osvrtu, znaci mi mnogo!:jea:
I ja se nadam da ce saturn kroz devicu morati da odradi svoje, ipak prolazi mc, nije bezveze tu, mora da me namuci i izuci jos jednu bitnu stepenicu da bih dosla do svog povratka, prvi put do malo zrelije sebe...i verujem da nece biti lako, spremna sam podneti to pa kako bude jer sam svesna da ovo jeste mozda jedna od kljucnih stepenica za sve dalje i da bez nje necu nauciti nista pa hrlim u zagrljaj znanju, velikom odricanju, novoj velikoj skoli... A sto se tice ljubavi, sve se vec sada u znaku saturn/venere stavlja pod pitanje, (izgleda zbog ovog mucnog hoda venere sto se stalno vraca saturnu) velike neke reci, koje nadam se moraju biti razresene uskoro, ili su samo znak da ce trajati neki nikad nereseni u potpunosti odnos, sve do momenta dok saturn dotakne i natalnu veneru, da se urazumi u ljubavi, donese racionalnu odluku napokon... videcemo...

caprina
27/8/07, 23:49
Ovih dana je u BiH otvoren jedan interesantan muzej. Zove se Muzej prekinutih veza. Naravno, radi se o ljubavnim vezama koje su iz ovog ili onog razloga prestale. Ljudi tu donose fotografije, poklone, pisma, uspomene, sve sto ima veze sa bivsom vezom, a zele to da bace (da vise nije kod njih) ili da ipak sacuvaju, a da ne drze u kuci.

Ne znam da li je ovo licencirani stranjski projekat (mirise mi na to) ili originalna bosanska dosjetka, ali je preslikala situaciju na nebu.

amfitrita
28/8/07, 00:35
Bas praktican muzej!:D Svacim se bave ovi ljudi danas...

U prilog VE/SA i pomenutih prekinutih veza, navodim primer meni bliske zenske osobe uz njeno dopustenje, kao tipicnog predstavnika ovog kontakta (ve90sa) koja je imala vezu kakvu samo moze da simbolise opis ove dve planete, a potom i takav brak, jedna velika patnja, prvenstveno jedan ogroman strah, koji ona sada tek posle cetiri godine, ima snage uopste da prizna sebi, jer ima zena koje to nikad ni ne ucine, a sve su manje vise primeri zrtava, za sigurne kuce i trauma centre, sa velikim traumama i potisnutim strahovima koje ovo moze da izazove... i suocava se po prvi put sa sobom i svim onim sto je zatrpavala u sebi, sto ju je partner naucio modelu da tako treba, i da se na tome zasniva brak, sa stalnim prebacivanjima, i konstantnim osecajem krivice, koji ti zna zicu pa nanovo i nanovo stvara novi kompleks u njoj, stvara novi strah, ne znajuci da od nezne princeze u vremenu pravi santu leda, stvorenog od zamrznutih osecanja, od straha da ih uopste pokaze, od besa i ljutine koji su na kraju preplavili njen zivot, da bi doslo do kulminacije u vidu velikog praska, i pucanja upravo sada, polovinom avgusta na ovaj cuveni tranzit, u kom se ona prepoznala sa svojom inace natalnom retro venerom kao vladarom horoskopa, koja doziva i priziva poslednje kapi snage u sebi da kaze, ne mogu vise ovo da trpim... napokon...
Od pocetnicke lepote zanosa, od prvog verovanja u to da ljubav postoji, da je neko ume voleti ova venera, prvi put shvata da je nekom lepa, da je nekom pozeljna, privlacna, voljena, da je sexualna, stalno obasuta komplimentima, kojih se stidela, a koji joj pocese leciti sve one komplekse mlade devojke, koja ne veruje da je lepa iako jeste, da nije debela, danije frigidna, da nije nedostojna ljubavi...on je uverava, i to takvom silinom, da ona ne moze da sumnja u njega , u tu ljubav...neko je prosi, neko hoce brak i decu sa njom..hej...zar neko to uopste zeli sa mnom pita se ona, sa mnom ovakvom i onakvom...dobija potvrdu da ima ljubavi, da je i ona nekom jedna, jedina, voljena, obozavana iako je ceo zivot to prizeljkivala, potajno se nadala, ali uvek sumnjala, na sav glas osudjujuci brak, sumnjajuci u njegovu dobrobit jer do tog momenta nije bilo coveka koji ju je mogao uveriti u to, samo povredjivanja, samo osatvljanja, i ogroman strah od ostavljanja, od usamljenosti i nevoljenosti...misleci da se to sto sada oseca i sto joj neko govori i uverava u svoju ljubav, ne moze ponoviti, da je to to, da ne postoji niti ce postojati neko drugi ko bi mogao takvu ljubav joj pruziti..i sve lici na bajku..ili spansku seriju... Prolazi vreme, ide saturn, ceka na svoje...otapa se led, krecu prva ljubomorisanja, prva terorisanja, koja sto vreme vise odmice pocinju dobijati nenormalne, patoloske obrise...od nemogucnosti da se izadje sa drugaricama, sa sestrama, da se svako vece mora ostati u kuci i javljati u odredjeno vreme sa fiksnog telefona, sto postoji u vezi..do nemogucnosti da uopste se odvoji od njega za vreme trajajanja braka, kada potpuno dominira strasna posesivnost, nema poziva, nema prijatelja, nema nikoga do njega...ceo zivot podvrgava se njemu i ona ne sme nista.. prvo sam se pitala da li ona stvarno to zeli, jer je svima nama sa strane sve to izgledalo besmisleno i bolesno, kao jedan mazohisticki tip koji upravo privlaci ovakvu vrstu muskaraca koji muce zenu, (cega naravno ima, i sama ona to kaze) okivajuci je za sebe, da bih sada tek dobila i njeno drugo priznanje, da strah od njega nije dozvoljavao nista, a ona nije imala snage da se otrgne, smatrajuci se krivom i slabom, i dalje uplasenom... Ogroman je to strah, za koji se ne zna, koji se vesto skriva od drugih, od sopstvene porodice, i niko ne moze nista da pomogne , da ucini, dok ona to nije dozvolila, dok konacno nije otvorila dusu , i pocela da otvara skrinju, da izadju emocije, da se pobedi strah... Verujem da se neke stvari nikad nece ni saznati, sramota je kaze ona.. kazu sve te zene koje se mogu pronacu u delu ove price, ne uopste retke, sramota te je od sebe same, sto nisi mogao da se suprostavis, da kazes, da viknes...sto si dopustio, a znao si sve sto sada znas..strah je odneo prevlast nad razumom, nad ljubavlju, sve je pocelo da nestaje...i naravno nema ljubavi vise, na strahu se ona nije mogla odrzati, a toliko ga je volela...
I svi mi koji je volimo, sada smo srecni, jer je ona po prvi put srecna, prvi put slobodna, jer se uspela suociti, pogledati sebe, ne zanemariti sebe, okrenuiti se od bola, shvatajuci i priznavajuci da ga ne voli vise, da ga ne voli vec dugo iako to sada moze reci posle toliko vremena...

Ona je asc vaga, VE je retro u blizancima, u 8 polju, u kvadratu sa MA (VL 7)SA( VL 3 I 4) u devici u 11 polju, u 180 sa NE iz strelca( vl 5), i 120 sa Pl, i 60 sa MO iz ovna (vl umetnute 9)... ne bas vesela venera...iako je dispozitor ME u raku, retro (vl 9) konj sa suncem (vl 10), 120 sa UR (vl 3), sextil sa MASA (iz device ) i 90 sa PL(vl 2)...

Alex78
28/8/07, 10:14
Bas praktican muzej!:D Svacim se bave ovi ljudi danas...

U prilog VE/SA i pomenutih prekinutih veza, navodim primer meni bliske zenske osobe uz njeno dopustenje, kao tipicnog predstavnika ovog kontakta (ve90sa) koja je imala vezu kakvu samo moze da simbolise opis ove dve planete, a potom i takav brak, jedna velika patnja, prvenstveno jedan ogroman strah, koji ona sada tek posle cetiri godine, ima snage uopste da prizna sebi, jer ima zena koje to nikad ni ne ucine, a sve su manje vise primeri zrtava, za sigurne kuce i trauma centre, sa velikim traumama i potisnutim strahovima koje ovo moze da izazove... i suocava se po prvi put sa sobom i svim onim sto je zatrpavala u sebi, sto ju je partner naucio modelu da tako treba, i da se na tome zasniva brak, sa stalnim prebacivanjima, i konstantnim osecajem krivice, koji ti zna zicu pa nanovo i nanovo stvara novi kompleks u njoj, stvara novi strah, ne znajuci da od nezne princeze u vremenu pravi santu leda, stvorenog od zamrznutih osecanja, od straha da ih uopste pokaze, od besa i ljutine koji su na kraju preplavili njen zivot, da bi doslo do kulminacije u vidu velikog praska, i pucanja upravo sada, polovinom avgusta na ovaj cuveni tranzit, u kom se ona prepoznala sa svojom inace natalnom retro venerom kao vladarom horoskopa, koja doziva i priziva poslednje kapi snage u sebi da kaze, ne mogu vise ovo da trpim... napokon...
Od pocetnicke lepote zanosa, od prvog verovanja u to da ljubav postoji, da je neko ume voleti ova venera, prvi put shvata da je nekom lepa, da je nekom pozeljna, privlacna, voljena, da je sexualna, stalno obasuta komplimentima, kojih se stidela, a koji joj pocese leciti sve one komplekse mlade devojke, koja ne veruje da je lepa iako jeste, da nije debela, danije frigidna, da nije nedostojna ljubavi...on je uverava, i to takvom silinom, da ona ne moze da sumnja u njega , u tu ljubav...neko je prosi, neko hoce brak i decu sa njom..hej...zar neko to uopste zeli sa mnom pita se ona, sa mnom ovakvom i onakvom...dobija potvrdu da ima ljubavi, da je i ona nekom jedna, jedina, voljena, obozavana iako je ceo zivot to prizeljkivala, potajno se nadala, ali uvek sumnjala, na sav glas osudjujuci brak, sumnjajuci u njegovu dobrobit jer do tog momenta nije bilo coveka koji ju je mogao uveriti u to, samo povredjivanja, samo osatvljanja, i ogroman strah od ostavljanja, od usamljenosti i nevoljenosti...misleci da se to sto sada oseca i sto joj neko govori i uverava u svoju ljubav, ne moze ponoviti, da je to to, da ne postoji niti ce postojati neko drugi ko bi mogao takvu ljubav joj pruziti..i sve lici na bajku..ili spansku seriju... Prolazi vreme, ide saturn, ceka na svoje...otapa se led, krecu prva ljubomorisanja, prva terorisanja, koja sto vreme vise odmice pocinju dobijati nenormalne, patoloske obrise...od nemogucnosti da se izadje sa drugaricama, sa sestrama, da se svako vece mora ostati u kuci i javljati u odredjeno vreme sa fiksnog telefona, sto postoji u vezi..do nemogucnosti da uopste se odvoji od njega za vreme trajajanja braka, kada potpuno dominira strasna posesivnost, nema poziva, nema prijatelja, nema nikoga do njega...ceo zivot podvrgava se njemu i ona ne sme nista.. prvo sam se pitala da li ona stvarno to zeli, jer je svima nama sa strane sve to izgledalo besmisleno i bolesno, kao jedan mazohisticki tip koji upravo privlaci ovakvu vrstu muskaraca koji muce zenu, (cega naravno ima, i sama ona to kaze) okivajuci je za sebe, da bih sada tek dobila i njeno drugo priznanje, da strah od njega nije dozvoljavao nista, a ona nije imala snage da se otrgne, smatrajuci se krivom i slabom, i dalje uplasenom... Ogroman je to strah, za koji se ne zna, koji se vesto skriva od drugih, od sopstvene porodice, i niko ne moze nista da pomogne , da ucini, dok ona to nije dozvolila, dok konacno nije otvorila dusu , i pocela da otvara skrinju, da izadju emocije, da se pobedi strah... Verujem da se neke stvari nikad nece ni saznati, sramota je kaze ona.. kazu sve te zene koje se mogu pronacu u delu ove price, ne uopste retke, sramota te je od sebe same, sto nisi mogao da se suprostavis, da kazes, da viknes...sto si dopustio, a znao si sve sto sada znas..strah je odneo prevlast nad razumom, nad ljubavlju, sve je pocelo da nestaje...i naravno nema ljubavi vise, na strahu se ona nije mogla odrzati, a toliko ga je volela...I svi mi koji je volimo, sada smo srecni, jer je ona po prvi put srecna, prvi put slobodna, jer se uspela suociti, pogledati sebe, ne zanemariti sebe, okrenuiti se od bola, shvatajuci i priznavajuci da ga ne voli vise, da ga ne voli vec dugo iako to sada moze reci posle toliko vremena...

Ona je asc vaga, VE je retro u blizancima, u 8 polju, u kvadratu sa MA (VL 7)SA( VL 3 I 4) u devici u 11 polju, u 180 sa NE iz strelca( vl 5), i 120 sa Pl, i 60 sa MO iz ovna (vl umetnute 9)... ne bas vesela venera...iako je dispozitor ME u raku, retro (vl 9) konj sa suncem (vl 10), 120 sa UR (vl 3), sextil sa MASA (iz device ) i 90 sa PL(vl 2)...

Au, ovo je jako, jako tuzno i tako mi je poznato..... Svaka cast na otreznjenju!!!
Ja kao vlasnik Ve90Sa90Mo180Ve potpisujem ovo boldirano!!!!!

Lilit
28/8/07, 16:19
Kao vlasnik nemilog aspekta Ve0Sa, iskreno se nadam da sam otplatila svoju tesku, mucnu i nadasve vrlo bolnu simboliku ovog aspekta ili makar njegov sustinski deo.

U pitanju je veza sa muskarcem koji je rodjen 8.3.1985 u 3:50 ujutru u Beogradu .

Vezu smo zapoceli oko 23 juna(par dana gore dole) 2002 a zavrsili je definitivno u noc 15. marta 2006 najneprijatnijim iskustvom u mom zivotu.

Ovaj odnos je bazicno ponikao na obostranoj nesigurnosti, koja je prerasla u emotivnu zavisnost, obojena vrlo vrlo neprijatnom komunikacijom, svakodnevnim svadjama, agresijom, posesivnoscu, ljubomor i osecanjem krivice.

Posle samo 3 dana poznanstva jedan razgovor se pretvorio u svadju i plakanje, a ste je tek usledilo posle godinu dana, moze se samo naslucivati.

Nakon mesec dana veze ja sam htela da je okoncam, ali sosptveno osecanje krivice je dominiralo jos pune dve i po godine nakon toga.

Postojali su trenuci kada ni roditelji nisu mogli da me odvrate od cistog ponora, jednostavno za mene je vazilo geslo "ne mogu bez njega, ne mogu sa njim".

Strasno je sto sam bila svesna da ON u meni budi istovremeno i najgora i nalepsa osecanja.... taj razvrat u mojim osecanjim,glavi pa i telu je jako bolno iskustvo...

I ovde je musko tacno znalo tu "zicu" u zeni kojom je drzao potpuno u saci, i vesto koristio kako bi sto duze i jace manipulirao i cinio da se ja iznova i iznova vracam ruci koja me gusi!

Uopste ne preterujem kad kazem da su postojali momenti potpunog beznadja kada sam mislila da se nikad necu otresti njega, i sad kad samo posmislim na sve to bude mi lose... ali sam negde duboko u sebi rekla, kad tad cu izadji iz njegovih ralja, jer moja sloboda nema cenu, tu bi pre svega zaslugu dala Uranu u Strelcu na zenitu, kao vladaru mog asc, ili cu biti slobodna ili me nece biti!

Krajem 2005. sam upoznala sadasnjeg decka, koji se pojavio u najgorem periodu mog zivota(pored ove veze bilo je jos jako losih dogadjaja), kao da ga je sam Bog poslao. U njemu sam od pocetka videla pravog andjela, sto je on kasnije dokazao i dan danas to cini.

15. marta, te noci mi je doslovno pruzio ruku spasa, i danas se pitam da tad nije ucinio to sto jeste... ko zna kako bi ova prica tekla.

Medjutim narednih skoro godinu dana veze sa novim deckom, ja sam u mislilma bila sa prethodnim, i dalje drzala nasu sliku na stolu, cula se telefonom,patila za njim... sto je potpuni apsurd s obzirom sta sam sve dozivela od njega, ali sledila sam razum, jer sam znala da samo tako mogu da se izborim sa sobom, pre svega.

Ali upravo taj moj stav je ono sto se vezuje za ovaj aspekt i sto je njegova nagorcija strana, neverica da neko moze da me voli kao on, tom strascu i jacinom! Ne shvatajuci da je u stvari njegova "ljubav" nista do strah koji je vladao celim njegovim bicem, strah od samoce i cista nesigurnost.

Bilo je potrebno dosta vremena da se ocistim od gorcine i zacelim rane, jer sam zaista bila kao ranjena lavica,i iskusim odnos koji se pre svega zasniva na postovanju,miru, konstruktivnim razgovorima umesto svadja, jedan zdrav i stabilan odnos, pun razumevanja.

Bitka je bila ljuta, ali ja sam je dobila. Dobila sam bitku sa samom sobom.

Zato se iskreno nadam da sam kao sto rekoh ono najgore otplatila , ako nekoga zanima kakvi su se sve aspekti upleli , jer mi ce cini i da je karmicka veza u pitanju, ostavila sam podatke, pa za vezbu makar ;)

amfitrita
28/8/07, 17:08
Mislim da je jako tesko svakoj zeni koja ima slicno iskustvo da se uopste usudi dalje da udje u vezu drugu, da se nekom da...jer posle svega prozivljenog, jako je komplikovano za jednu takvu izmucenu dusu, da proba opet, da se upusti nekom, opet u strahu od nove povrede...i sestra mi kaze da ne zna kako ce sada uopste dozvoliti nekom da joj se priblizi..potrebno je mnogo rada na sebi, mnogo vere u sebe pre svega, a zatim i da poveruje tom nekom ko je mozda skroz ok ali ce uvek postojati sumnja, uvek neki trag od onog starog i strah da se slucajno ne ponovi...to je bas skola za samu osobu, gde se treba nanovo suociti sa sobom, nekom dati priliku, pobediti sebe...sto i lilit kaze... nije lako u svakom slucaju, i bitno je da treba tim zenama vracati veru u ljubav, tj. pre svega veru u sebe i svoje samopouzdanje sto ovde cesto muskarac moze da uskrati,a ona poveruje u sve to, da izmaniluse njome, i stvori osecaj emotivne zavisnosti i nemoci da ume biti sama i uopste dozvoli sebi radosti i slobodu...

da igual
28/8/07, 22:48
:)

sasa
29/8/07, 16:54
Kao vlasnik nemilog aspekta Ve0Sa, iskreno se nadam da sam otplatila svoju tesku, mucnu i nadasve vrlo bolnu simboliku ovog aspekta ili makar njegov sustinski deo.

U pitanju je veza sa muskarcem koji je rodjen 8.3.1985 u 3:50 ujutru u Beogradu .

Vezu smo zapoceli oko 23 juna(par dana gore dole) 2002 a zavrsili je definitivno u noc 15. marta 2006 najneprijatnijim iskustvom u mom zivotu.

Ovaj odnos je bazicno ponikao na obostranoj nesigurnosti, koja je prerasla u emotivnu zavisnost, obojena vrlo vrlo neprijatnom komunikacijom, svakodnevnim svadjama, agresijom, posesivnoscu, ljubomor i osecanjem krivice.

Posle samo 3 dana poznanstva jedan razgovor se pretvorio u svadju i plakanje, a ste je tek usledilo posle godinu dana, moze se samo naslucivati.

Nakon mesec dana veze ja sam htela da je okoncam, ali sosptveno osecanje krivice je dominiralo jos pune dve i po godine nakon toga.

Postojali su trenuci kada ni roditelji nisu mogli da me odvrate od cistog ponora, jednostavno za mene je vazilo geslo "ne mogu bez njega, ne mogu sa njim".

Strasno je sto sam bila svesna da ON u meni budi istovremeno i najgora i nalepsa osecanja.... taj razvrat u mojim osecanjim,glavi pa i telu je jako bolno iskustvo...

I ovde je musko tacno znalo tu "zicu" u zeni kojom je drzao potpuno u saci, i vesto koristio kako bi sto duze i jace manipulirao i cinio da se ja iznova i iznova vracam ruci koja me gusi!

Uopste ne preterujem kad kazem da su postojali momenti potpunog beznadja kada sam mislila da se nikad necu otresti njega, i sad kad samo posmislim na sve to bude mi lose... ali sam negde duboko u sebi rekla, kad tad cu izadji iz njegovih ralja, jer moja sloboda nema cenu, tu bi pre svega zaslugu dala Uranu u Strelcu na zenitu, kao vladaru mog asc, ili cu biti slobodna ili me nece biti!

Krajem 2005. sam upoznala sadasnjeg decka, koji se pojavio u najgorem periodu mog zivota(pored ove veze bilo je jos jako losih dogadjaja), kao da ga je sam Bog poslao. U njemu sam od pocetka videla pravog andjela, sto je on kasnije dokazao i dan danas to cini.

15. marta, te noci mi je doslovno pruzio ruku spasa, i danas se pitam da tad nije ucinio to sto jeste... ko zna kako bi ova prica tekla.

Medjutim narednih skoro godinu dana veze sa novim deckom, ja sam u mislilma bila sa prethodnim, i dalje drzala nasu sliku na stolu, cula se telefonom,patila za njim... sto je potpuni apsurd s obzirom sta sam sve dozivela od njega, ali sledila sam razum, jer sam znala da samo tako mogu da se izborim sa sobom, pre svega.

Ali upravo taj moj stav je ono sto se vezuje za ovaj aspekt i sto je njegova nagorcija strana, neverica da neko moze da me voli kao on, tom strascu i jacinom! Ne shvatajuci da je u stvari njegova "ljubav" nista do strah koji je vladao celim njegovim bicem, strah od samoce i cista nesigurnost.

Bilo je potrebno dosta vremena da se ocistim od gorcine i zacelim rane, jer sam zaista bila kao ranjena lavica,i iskusim odnos koji se pre svega zasniva na postovanju,miru, konstruktivnim razgovorima umesto svadja, jedan zdrav i stabilan odnos, pun razumevanja.

Bitka je bila ljuta, ali ja sam je dobila. Dobila sam bitku sa samom sobom.

Zato se iskreno nadam da sam kao sto rekoh ono najgore otplatila , ako nekoga zanima kakvi su se sve aspekti upleli , jer mi ce cini i da je karmicka veza u pitanju, ostavila sam podatke, pa za vezbu makar ;)

Hvala ti lijepa za ovaj tekst Lilit

Ovakve informacije su naljepši dio astrologije gdje se točno vide jedinstvene vanjske manifestacije određenih aspekata na natalnu kartu. Jedinstvene kažem jer svaka osoba reagira ( na iste ili slične aspekte) na sebi svojstven način. To je -život- koji nam nosi nevjerojatne situacije i tu je sav čar i ljepota astrologije. Tu su i praktična saznanja što i kako i na koji način se mogu ispoljiti neki aspekti, samu iskustvenu praksu, zasnovanu upravo na ovakvim životnim iskustvima ljudi čija se karta gleda...

Gledajući samo kartu bez povratnih informacija osobe kojoj se gleda karta propušta se najbolji dio u astologiji a to je rad s klijentom uživo u 4 oka ,odnosno, ovakve ili slične životne priče koje samo život zna "ispričati".

Pogledajte i sami gdje je bio tranzitni Ju i Ne kad je započeta veza... Ju u 5 a Ne 90 Ve. Ju u 5 predispozicija za zaljubljivanje odnosno aktivacija 5 kuće... a egzaktan aspekt Ne 90 Ve što znači da je Ne direkto odgovoran za tu vezu, a Ne veze zna se kakve su, idealizirajuće, osoba jednostavno nemože vidjeti kakva je ta druga osoba i stvara vlastitu sliku o toj osobi koja apsolutno nema veze s stvarnosću i to su transcedentalne vrlo snažne veze "ljepljivog" karaktera, teško je istrgnuti se iz takve veze.... otrežnjenje i prizemljenje zna biti dosta bolno a zna se tko donosi otrežnjenje i prizemljenje... naravno Sa koji je krajem 2005 i početkom 2006 šetao 90 na Mo ali i na Ve koja je bila odgovorna za ovu vezu pa tako je sad bitna i za prekid kad Sa donese otriježnjenje i prizemljenje... ( emocionalni šokovi i vjerojatno rasčišćavanje odnosa s prijateljima )

Kako se život poigrao najbole prikazuje da je namjestio krajem 2005 Ju u 8 na Ve i Sa 90 Ve, znači ponovo može biti veza zbog Ju u 8 i na Ve uz taj Sa riješavanje i otriježnjenje na planu ljubavi donio je novu vezu a da prethodna nije ni završila ( Sa donosi rješenja s zakašnjenjem zato se i odugovlačilo toliko usprkos novoj vezi )...

Ako tome pridodamo i tranzit Pl preko So ( pritisak autoriteta na polju odnosa s drugim ljudima/partnerima, ujedno i pritisak na samu ličnost) koji je 2 - 3 godine šetao preko So eto razloga da Lilit to razdoblje prepozna kao najteže u svom životu ( uz naravno natalni Pl 180 Mo koji "služi " kao "pojačivač" zbivanja u životu i daje dodatnu "dramatiku opasnosti" )

Dodatak- Ve je bitna i zbog toga što je mjesečev dispozitor

Mina:
Breskva
7/9/07, 01:24
Uživala sam čitajući vaše postove. Nekako su drugačiji od ostalih na forumima...topliji.:)

Veliki poljubac od nove forumašice:mah:

Ja imam opoziciju Saturna i Venere u natalu. Liz Grin kaže da je to jedan od najtežih, ako ne i najteži aspekt za ženu. Muškarcima je već lakše sa ovim aspektom, emotivni grč jeste tu (Ima i ženomrzaca), ali njima taj aspekt nekako više govori o partnerkama.

Iako sam lijepa cura ( Izvinjavam se na ovoj egocentričnoj opaski, podznak sam Lav:D ) od rane mladosti je nekako teže išla "Ljubav". Nikakvu vezu i nisam imala do svoje 23 godine. Moja Venera u Ovnu zaljubljivala se , o da, vrlo strasno, djetinjasto, optimistično, iskreno .., ali veza se nikako nije ostvarivala. Sve je ostajalo na sanjarenju, platonskoj vezi, mom uzaludnom nadanju da će se nešto desiti. Jednom sam bila povrijeđena jer je predmet moje "ljubavi" bio neko ko nije znao da voli (Doslovno). To je bila moja iluzija da smo u nekoj vezi. Vremenom sam nekako počela da vjerujem da sam baksuz u ljubavi, da me nikada neće voljeti neko koga ja volim, da nikada neću imati lijepu, pravu vezu. Taj osjećaj prerastao je u strah od ljubavi, u samoću na koju sam se već navikla. I eto Saturna...

Onda sam otkrila Astrologiju, i našla odgovore na mnoga pitanja.
Opustila sam se i riješila da "Otopim" svoju Veneru. Borila sam se protiv tih emotivnih strahova i grčeva , opterećenja i kočnica tako što sam najprije promijenila sebe, svoj način razmišljanja. I, eto, desila se ljubav :) ( Već 2,5 god) Avaj, i on ima istu opoziciju :eek:

U vrijeme kada se desila konjunkcija Saturna i Venere meni je donijela umalo prekid veze. Strahovi su se vratili , al ovaj put praćeni mojom ljubomorom i posesivnošću (Nikada takva nisam bila). Strah od samoće, strah da ne ode od mene ..ludilo u glavi.:ccc:

Sada pokušavam da se suočim sa tim, jer znam da je Saturn zato tu, i da me neće pustiti da ponovo uživam dok ne savladam svoju lekciju..do kraja.

Gargicko
7/9/07, 14:51
Draga Breskvice, jako dobro znam te slomove u dusi, sto mi je i Boki Djondovic pokusao da objasni, ali Saturn je uvek tu da me zaledi i ne da mi jednostavno pozitivno da razmisljam! Ja imam konjikciju Saturna i Meseca u kvadratu sa Venerom, i delimicno zato se i zanimam za astrologiju, kazem, zanimam, jer se smatram tek pocetnikom. Elem, ja sam toliko daleko otisla u tim strahovima i nesigurnostima da se odrazilo na moje fizicko zdravlje! Uvek je tako, psihicko uslovljava fizicko, ucim se trenutno da oporavljam dusu i da se menjam iz korena, jer ja znam gde je spas, ali se nekad osecam kao da sam izgubila kompas i lutam u magli... Ja nisam imala ljubavnih problema, ali su mi moji strahovi bili sasvim dovoljni. Klasika, ugrozena Venera je u 12, a vladalac je 1. Sama sebi najgori neprijatelj. I to jeste tako, ali samo zato sto sam ja to dozvolila, nisam se oslanjala na Mars Uran trigon Saturn Mesec, jer su Mars i Uran u Vagi, slabi i ne aktivni, ali kako god, moram to da naucim... Pozdrav svima. 26.10.1972.god. 4 20 am Novi Becej. E, ubi me ovaj komp, ne znam da posaljem svoju natalnu

sasa
7/9/07, 15:39
Nije stvar u življenju nekog drugog aspekta već u prevladavanju " blokada " u nama samima... u tvom slučaju Sa 0 Mo i Sa 90 Ve, što znači da treba vlastitim iskustvom ( i naravno vremenom, cca od 2002 na dalje ) prevladati tu emocionalnu zatvorenost, što znači naučiti pokazati vlastite osjećaje prema vani, a ne ih gomilati na unutra što naravno nije dobro ...

Nevezano za ovu temu zanimaju me problemi koje si navela... da li ti problemi datiraju cca 2005/2006 godine i tiču se dramatičnih problema / emocionalnih razdvajanja na polju doma i/ili problema/pritisaka na polju posla odnosno zdravstveni problemi čini mi se da se radi o sluznicama na crijevima ( područje abdomena) ???

Gargicko
7/9/07, 16:25
Tacno je da su se moji problemi zahuktali 2005. god. vezano za posao, takodje i na emoiconalnom planu, tada mi se ucinilo da sam pogresila u izboru partnera i upoznala sam jednu osobu, koja mi se tada cinila, kao moja druga polovina, ali sve je ostalo na lepim SMS porukama, dalje nije islo. Ja bih bila totalni licemer da sam nastavila i da se to produbilo, tako da je to prekinuto na vreme. Decko je rodjen 20.10.1977. u 10 30 am u Zrenjaninu, pa ti vidi da li ima tu neke hemije! Problem je bio u stitnoj, imala sam benigni tumor, sve su povadili pa se ispostavilo da se iskomplikovalo malo, izvadili su i paratiroide, pa sada muku mucim sa kalcijumom. Moram non stop da nadoknadjujem kalcijum koji je jako nizak od opercije. Inace, operacija je bila 15.11.2006.god.

sasa
7/9/07, 16:43
Hvala na informacijama.. s obzirom na Ve u djevici moj prvi "pik" bilo je sluznice crijeva no na drugom mjestu rekao bih ili štitnjača ili koža .... uglavnom područje Ve.

U "lošim" razdobljima "biramo" one osobe s kojima ćemo i ispuniti te "loše" aspekte...

Dobro je znati da si mirna od takvih ili sličnih događaja do 2060 godine ;) ;)

Gargicko
7/9/07, 18:08
Bas lepo, Sasa, svasta mi je taj tranzitni Jupiter doneo, kada je bio u Skorpiji, ali sve je to naizgled bilo lepo, ali na kraju ostaje gorak ukus u ustima... Inace, bila sam strahovito lenja u tome periodu, a to sam upravo vezivala za tranzitni Jupiter, nista tada nisam mogla da naucim. Nije dzabe ona stara da se pod Jupiterom stedi, a pod Saturnom trosi! To je ziva istina!

sasa
8/9/07, 09:51
Nema ovo veze s Ju... Pl je bio u pitanju...

Malo smo off topic... nadam se da nećete zamjeriti...

Gargicko
8/9/07, 12:26
Necemo vise o tome, jer sam stvarno promasila temu, ali kako ti predlazes da prevazidjem taj fatalni susret Saturna i Venere? Krenula sam na jogu, da naucim da izrazim svoje emocije, bila sam i kod jedne divne dr koja se bavi homeopatijom, pa , nekako mi se cini, da lutam u mraku, taman pomislim da sam nasla resenje, kad hoces, Saturn kaze no, no, vrati se nisi naucila lekciju!!! Pokupila sam opste ne zadovoljstvo sobom, u svakom pogledu, zasluga moje konstelacije planeta u natalu, ali da se vratim Saturnu i Veneri, posto je kod mene i Mesec upleten, moje samo detinjstvo od 0-4 god. je bilo obelezeno tugom, moj otac je poginuo sat vremena posle mog rodjenja, u pitanju je bila saobracajna nesreca, isao je na posao. Moja majka je sa 20 god ostala udovicas i vise se nikada nije udavala! Da li je to taj Mesec Saturn 90 Venera? Majka bez ljubavi? Napominjem, imala sam ok detinjstvo, odgajili su me tatini roditelji, a sa majkom sam pocela da zivim od 10 godine. Eto, ukratko sta sve taj aspekt moze da donese, ali, naravno, nije samo jedan aspekt u pitanju,treba sagldasti ceo natal da se dobije neka slika.Pozdrav!

sasa
8/9/07, 13:19
Nije stvar u življenju nekog drugog aspekta već u prevladavanju " blokada " u nama samima... u tvom slučaju Sa 0 Mo i Sa 90 Ve, što znači da treba vlastitim iskustvom ( i naravno vremenom, cca od 2002 na dalje ) prevladati tu emocionalnu zatvorenost, što znači naučiti pokazati vlastite osjećaje prema vani, a ne ih gomilati na unutra što naravno nije dobro ...

Breskva
8/9/07, 16:26
Draga Gargicko, jako mi je žao zbog svega što si prošla. Kada nam je ugrožen Mjesec, još od Saturna, ugroženo nam je djetinjstvo, majka, i sve se to odražava na život kasnije, a sve opet na zdravlje.

Slažem se sa Sašom, treba "pobijediti" Saturna uz pomoć svih dobrih aspekata koje je bog dao. Da je lako, nije, jer to onda ne bi bio Saturn.

Saturn grubo blokira emocije donoseći jedno tupo, melanholično osjećanje koje nas prati u stopu. Od jednog takvog osjećaja u djetinjstvu i ranoj mladosti kasnije se formira karakter - postajemo hronično melanholični, zatvoreni, zablokirani, "meni ništa ne ide" tipa , "ja sam baksuz" ..I tu Saturn pobijeđuje. Jer takvim razmišljanjem ništa dobro ne možemo privući u svoj život, ne možemo čak ni živjeti one dobre aspekte i tranzite. Ono što nam to ne dozvoljava nisu više zvijezde , nego mi sami, naš karakter kojeg nam je Saturn formirao.
To je moje mišljenje i iskustvo, i ono najbolje u astrologiji : pred nama su naše mane i vrline, naš karakter koji kroji našu sudbinu.

amfitrita
2/10/07, 18:24
Jeste spremni za konacni treci susret, samo sto nije...:P , tj.kako smo rekli, negde 13/14 octobra evo ih lepotica i zver ponovo igraju, ali u devici i njihova ovogodisnja fama se konacno privodi kraju...
Bas me zanima kako su podneli ovi u vezama celo leto, sto imaju npr, slican kontakt, posebno onima sto skripi, i da li se nesto resilo bitno u odnosima...ili mozda ocekuju poslednji nalet... Ako neko ima iskustva bilo bi super da nas upoznaje sa pricom, i kako je doziveo sve to..
Mislim da sam i ja primer jednih od njih, (moja Ve je u konj sa njegovim Sa, a on ih ima natalno u 90, iako ja to nemam natalno, sem Sa u vagi) jer se nesto bas dugo vuklo, a na leto se svasta bitno izreklo, cak je pocinjalo da zvuci da to ide ka necemu velikom, i to inicijativno ne sa moje strane, da bi sada pocelo da jenjava sve ono sto je bilo previse emotivno i bolno, i sto je imalo nadu... mozda je ostala samo neka iskrenost ali ne potpuna, jer je nekako jasno da to ne ide tako, kad neko nije spreman, ili mozda oboje... potreba da se nesto odrzi ali na vise prijateljskim osnovama, da se ne zameramo iako postoje neke emocije... osecanje koje me ganja, jeste da mozda od toga nista vise nece ni biti, nekako sam mirnija, kao da se lopta spusta skroz, a mozda ovaj kontakt Ve/Sa, bas u devici i donese razresenje, da se konacno pitanje na tu temu vise ne postavlja, da ga nema...;)
videcemo...

lasta
2/10/07, 21:13
Spremni, spremni i te kako, napokon, konjukcija u sekstilu sa Marsom:bravo: Znam da se mnogi sa ovim aspektom neće oduševiti naročito ako vam pravi nešto sa ličnim planetama, ali lepotica (Venera) će malo da se dozove pameti, a čika Saturn da joj pomogne da rasčisti situaciju oko sebe.

Volim da vidim ove dve planete u kontaktu i ako to mnogi ne vole, ali moja Venerica je u Jarcu u sextilu sa Saturnom, odatle meni da ih volim zajedno i to u Devici je za mene sasvim OK.
Hm, lepotica i zver, ne mogu pristati da Saturna gledam da je zver sa Venerom, pre bi to dodelila Neptunu ili Plutonu, oni mogu da donesu obmane, iluzije ili opsesije i sl, Saturn hladi, čisti što ne valja, ne dozvoljava da se leti po oblacima bez pokrića, ali kad vas Saturn u kontaktu sa Venerom voli, dugotrajno je, odano i postojano. Jeste da nema ludetanja, strasti, raznih ludologija, ali ume doneti ljubav za ceo život, a kad ne dozvoljava mora da debelo nešto ne valja ;) Ne žalite ako vam rasturi vezu ili donese neke probleme na polju emocija, da je valjalo trajalo bi :cool: Verujte Saturnu na reč, ostali bi mali i nikad ne bi porasli i ako je nekad to odrastanje bolno treba da smo mu zahvalni. Šta bi jedna kapriciozna i hirovita Venerica da joj po nekad ne doaka Saturn da je pita kako je :D

da igual
2/10/07, 21:51
ja sam spremna :D
sa sa 0 sa0ve 180 ve i 120 me i ma.. let's talk about looooove :D

vou-vo-je-i-je. je.

miamar
2/10/07, 22:13
meni ljepotica i zvijer upravo tada ce praviti i konjukciju sa natalnim suncem u sedmoj kuci!!???

sto bih mogla ocekivati? :P

mozda neku ljubav, mozda se konacno prestane predomisljati, mozda...???

da igual
2/10/07, 23:20
pa tebi ce biti aktiviran vl. 7. i sa saturnom i sa venerom, a mars i merkur ce drzati ove fine sakstile sa suncem, zajedno sa ju i ma, te ur, vl asc - po meni bi trebalo pitanje partnerstva i ljubavi kod tebe biti aktivno s 13.10.

sta se desavalo u tvom ljub. zivotu u posljednjih godinu dana?
sa ti je presao u 7. polje i imala si povratak..

Astrid
3/10/07, 00:13
Ne samo što Saturn nije "zvijer" nego da njega nema, mislite li da bi veze opstale na duže relacije?

Mislite li da bi bez njega mogli potpisati bračni ugovor?

E jok Bona !! Sa njime ima da naučiš čitati i pisati ukoliko zagriješ stolicu, ali onda ćeš barem znati dobro matematiku, imaš konkretne rezultate. Znaš i da si pored te osobe osigurana, da možeš se osloniti na njega.

Tek on daje jedini tu strpljivost beskrajnu i zrelost da se uđe u neke veze. Pa ako nisi zreo dovoljno, nema ništa od te Venere.

Što će meni donijeti, e ne znam, ali da ću nešto graditi i zidariti u svom stanu, sigurno hoću. I malo se zabrinuti za zdravlje .. he he he

amfitrita
3/10/07, 00:33
Al me napushiste za zver:D ,tako mi i treba, iako sam ja mislila simbolicno..pa znate svi pricu lepotice i zveri...eh, nema ni veze, mislim da se razumemo...
..moja majka i otac su mi dokaz te i takve ljubavi za ceo zivot, ona ima u jarcu tu konjunkciju, a on opoziciju preko petog polja(a vl 5 , prvog deteta je Ve, sto sam i ja), zajedno su od momenta od kada su se prvi put ugledali, od rane mladosti...a ako sam zaista i volela u zivotu, to je zapravo i bila zasluga kontakta uporednog Ve/Sa, najdugotrajnije, najstabilnije i najvece ljubavi...moze se reci zaista najpoucnije, najbolnije i najdivnije, sa stalnim ucenjem, a i dalje me uci, pa se pitam hoce li me do kraja nauciti a negde znam da hoce, mozda sa ovim poslednjim susretom u vezi sa celom tom pricom.. ili tek kad tranz saturn sedne na moju Veneru u devici, ili ceo zivot skola na tu temu, ko ce ga znati, lekcija je svakako potrebna... i uvek se nekako ukacim na ovaj kontakt, otuda i toliko cimanje oko nje:)
I da, spremna sam, jer sta god da bude, bice zaista poucno verujem...

lasta
3/10/07, 01:33
Al me napushiste za zver:D ,tako mi i treba, iako sam ja mislila simbolicno..pa znate svi pricu lepotice i zveri...eh, nema ni veze, mislim da se razumemo...
..moja majka i otac su mi dokaz te i takve ljubavi za ceo zivot, ona ima u jarcu tu konjunkciju, a on opoziciju preko petog polja(a vl 5 , prvog deteta je Ve, sto sam i ja), zajedno su od momenta od kada su se prvi put ugledali, od rane mladosti...a ako sam zaista i volela u zivotu, to je zapravo i bila zasluga kontakta uporednog Ve/Sa, najdugotrajnije, najstabilnije i najvece ljubavi...moze se reci zaista najpoucnije, najbolnije i najdivnije, sa stalnim ucenjem, a i dalje me uci, pa se pitam hoce li me do kraja nauciti a negde znam da hoce, mozda sa ovim poslednjim susretom u vezi sa celom tom pricom.. ili tek kad tranz saturn sedne na moju Veneru u devici, ili ceo zivot skola na tu temu, ko ce ga znati, lekcija je svakako potrebna... i uvek se nekako ukacim na ovaj kontakt, otuda i toliko cimanje oko nje:)
I da, spremna sam, jer sta god da bude, bice zaista poucno verujem...

Amfritita :dagi:

Ti kao jedna Vagica sa tri planete u Vagi od kojih je jedna i egzaltirani Saturn, a Saturn ti je vladar treće, a bogami i dobrim delom druge kuće, vrednuješ sve preko odnosa i njima daješ prioritet.
Kontakt Venere i Saturna je za tebe jako bitan jer već tvoja Venera nosi u sebi Saturna iz Vage, odmeravaš ti važeš, ali....da li uvek jer ljubav pameti nema i ako je kod tebe Venera u Devici, Merkur vuče Veneru na Asc. E, sad Venera ti je u padu, a dispozicijom ide u izgon u konjukciju sa Uranom koji je jedan od vladara tvoje treće kuće, u prevodu sva tvoja nadanja pretvoriš u ambiciju u odnosima. Počneš malo da flertuješ, da se zezaš, posle bi ti i nešo više i taman kad pomisliš da je to to, probudiš se jedno jutro i vidiš da nema ništa od svega, tad nastupi kvadrat Venere i Neptuna i ode mast u propast, a Mesec poludi od bola. Dobar je za tebe Saturn, ko zna kud bi nam ti odlepršala da ne ateriraš s vremena na vreme ;)

amfitrita
3/10/07, 02:04
Lasto, divno si sve ovo pojasnila..hvala puno, i bas se nasmejah sa ovom poslednjom recenicom... zamalo odlepsala:)

miamar
3/10/07, 08:17
eh, da, svasta bi se tu ljepog moglo desiti, barem po astrologiji, pa vidjet cemo, obavjestiti cu vas:)

a sto mi se dogadjalo u zadnjih godinu dana??
ovako, negdje kad mi je saturn krenuo preko venere,u 6. kuci,upoznala sam decka koji je pokrenuo nesto emocionalno u meni, i bila sam zahvalna nebesima jer se to dogodilo prvi put nakon duge 4 godine od posljednje veze i veeeelike ljubavi

ali sve je to bilo nesto aljkavo, on nikako da se odluci, pa onda ja nikako da krenem, ali nikako ni da taj odnos krene

i tako s prelaskom saturna u 7. i njegovim povratkom na natalnu poziciju ne mogu reci da se dogodila prava veza, ali ipak za mene je to sve skupa znacilo zaista puno jer sam opet naucila dosta o sebi, ali i kao sto sam rekla, ponovno pronalazenje emocija je za mene bilo puno

onda sam ovo ljeto s tim deckom napokon pocela nesto konkretno, ali opet previse komplikacija i onda- negdje pocetkom augursta kao grom iz vedra neba- upoznam nekogacdrugoga, puklo nas je oboje u istoj sekundi, ali....

sve je jos uvijek na kemiji koju nenormalno osjecamo kad se vidimo i jasno dajemo do znanja da se svidjamo jedno drugome, ali on nesto odugovlaci, nacelno imamo neke dogovore koji bi se trebali ostvariti ubrzo, pa se ja nadam da ce astrologija u tome pomoci :))

on je puno,puno toga toliko netipican za mene, ali po onome sto izaziva tako tipican opet

dakle, ni ja ne mislim o saturnu nesto lose, on nosi tu tezinu koju na kraju blagosiljamo i ja ga volim
dakle, on u mojoj sedmoj kuci? ponovno aktiviranje mene kao zene, a buduci je meni ta 7. kuca veeeelika, mora on jos odraditi to sunce, koje je vladar 7. njegove pozitivne aspekte, ali i merkura i njegove negativne aspekte...

vidjet cemo

nadam se da ce ubrzo krenuti s konkretnim, lijepim vijestima:P

Mina:
Morska Vaga
3/10/07, 13:00
...Eeeee, a kod mene je tek igranka :)
Ja sam ljeto, inace, provela u "rasciscavanju" svih nedorecenih odnosa, i hvala Bogu da mi je Saturn (moj vladar Asc.) dao "hladnu glavu" i dosljednost da istrajem... Setao mi se pri tom kroz 7. kucu, preko mog Vertex-a i tacke braka, pa nije cudo sve sto se izdesavalo... Osim kristalno jasne slike ljubavnog odnosa koji je tada jos trajao, donio mi je i "rasciscavanje" svega sto je spadalo u "odnos" sa bivsim muzem, a tice se nekih nasih medjusobnih ocekivanja... U oba slucaja sam ja bila inicijator, jer ipak je Saturn moj vladar! :jea:
Vrlo interesantno je to bilo posmatrati i kroz prizmu sinastrije, jer je Asc. covjeka s kojim sam imala vezu tacno na mom Vertex-u, a Jupiter bivseg na mojoj tacki braka :) Inace, pomenuta veza se pocela "zakuhavati" prosle godine, bas kad je Saturn prvi put prelazio preko njegovog Asc, odnosno mog Vertex-a ;) a i Merkurove natalne pozicije iz Davison-a... Rasciscavanje svega sto nas veze i/ili razdvaja uslijedilo je kada je u julu Saturn, ovaj put skupa s Venerom, po drugi put presao preko te iste tacke: njegov Asc. - moj Vertex - Merkur iz Davison-a... Druga konj. retro Venere i Saturna, bas na mojoj tacki braka na 27 st. Lava, u mojoj 7. kuci, donijela je neke "svjeze" dogadjaje na istom "planu", ali da ne duzim - radi se o tome da su ove "setnje" kroz moju 7. kucu zaista ostavile traga u mom zivotu... Vec rekoh da mi je Saturn vladar Asc., a kako sam Vaga - Venera mi je takodje bitna, valjda je razlog u tome...
Konjukcija koja slijedi je u stvari jako zanimljiva i zato sto gradi aspekte i sa Marsom i Merkurom, jer se desava na 3-4 st. Djevice, kad je Mars na 5 st. Raka a Merkur na 8-9 st. Skorpije. Sve u svemu - vrlo zanimljiva situacija :jea: Meni ce u stvari cetverostruko biti "atakovan" Mjesec - vladar mog Desc. - jer je natalno polozen na 7 st. Skrpije pa ga sve ovo "dotice" :)
Vjerujte da nemam snage razmisljati sta to znaci, jedva sam docekala da Saturn izadje iz Lava i "oslobodi" mi "sedmicu" :) a izgleda da mi tek slijedi vatromet :zviz: Ajde, vidjecemo...

Mala_Maki
3/10/07, 21:07
Mogulija, mogulija, mogulija? :D

Nesto volim da se javljam na ove teme kada na licnom primjeru komentarisemo, dosta stvari sam pokupila bas odavde.

Dakle, meni je retrogradna Venera pravila 120 natalni Mars, i jeste osjetilo se to nije da nije :D Nesto se ne sjecam da sam nesto zesce osjetila za vrijeme konjukcije sa Saturnom, ustvari mislim da jesam za vrijeme one prve jer su tad Sa0Ve pravili 120 Mars natalni (vladar 7), i da je citava ta "aktivacija" ;) tada pocela. Jel moze neko da da tacne datume i pozicije ove zadnje 2 konjukcije?

Od sledece ne znam sta da ocekujem, ne ocekujem nista, mislim da ce Ju da napravi egzaktno 120 natalna Venera tada, pa mozda se nesto desi.... I povratak Saturna blizu....

Ne znam, mozda sve ovo nije dovoljno dobro, ili ja trazim razloge za konacno razrjesenje (ozvanicenje), ove "veze", jer sumnjam da ce mi nekoga novog donijeti. Kad nije pod sve Sa120Ma (vladar 7), i prvi Ju120Ve, ne vjerujem da ce sad.

Natalno nemam odnos Sa i Ve, on ima Sa180Ve, u sinastriji njegov Sa 120 moja Ve, samo da se nekako rijesi, a kako.....

ahernar
19/10/07, 06:28
Jedan moj jako dobar drug, svojevremeno ljuti panker, sa ciroki-kornetima, koji nema veze, inace, sa poezijom, napisao je (tad, dok je jos bio panker) jednu jedinu pesmu u svom zivotu. Garantujem (iz licnog iskustva) da ona govori upravo o susretu Venere i Saturna.

Video sam cvet medj' trnjem
Trnjem spasao lepi cvet
Ono mu uzelo miris i boju
On od bezumlja uvenuo

Čarobnica
18/6/08, 18:40
Moje iskustvo prosle godine definitivno je imalo veze sa tim aspektom Venere i Saturna.
Naime, putem interneta 27.6. 2007. upoznala sam jednog momka. Vec 2.7. rasplamala se ljubav.
I sada se talasa zavisno od drugih aspekata:)

Vindex
18/6/08, 18:41
ja znam masu ženski koje imaju venera saturn i čuo sam da ne mogu nikako svršiti .

- imaju aspekt kvadrata.

Čarobnica
18/6/08, 18:54
Ma daj,

nije istina...
mozda jos nisu nasle pravog:):):)

upravo Saturn zadovoljava moju Veneru:)

Vindex
18/6/08, 20:52
ja govorim natalno venera kvadrat saturn.

Menora
18/6/08, 21:12
A sa kojim aspektom mogu svrsiti ??? A sa kojim visestruko svrsavaju ???

Čarobnica
19/6/08, 00:20
Vindex,

pa i ja govorim o natalnom:)

Vindex
19/6/08, 14:44
evo brojao sam imao sam 13 klijentica koje imaju venera 90 saturn, usvim slučajevima je venera u kardinalnom elementu i treba im jako dugo da dožive orgazam ako ga uopće i dožive.

drugi extrem je nimfomanija zbog nemogućnosti orgazma.

Čarobnica
19/6/08, 15:13
Ali zar to ne zavisi malo i od drugih aspekata?

Pogledaj bas moj natal i reci mi molim te jesam li nimfomanka ili frigidna?:)

kocka je bacena
28/7/08, 17:04
ja znam masu ženski koje imaju venera saturn i čuo sam da ne mogu nikako svršiti .

- imaju aspekt kvadrata.

ja natalno imam Sa 0 Ve,i to Ve u skorpiji :devil: ali dzaba nikada nisam dozivela orgazam...:(( :hm:

supernova
28/7/08, 17:38
ja natalno imam Sa 0 Ve,i to Ve u skorpiji :devil: ali dzaba nikada nisam dozivela orgazam...:(( :hm:

Ova venera voli mars, za seks bi ti odgovarao partner u znaku ovna ili škorpije, ali s obzirom da je ovdje venera u izgonu, takvi partneri bi te mogli povrijediti...

kocka je bacena
29/7/08, 12:14
Ova venera voli mars, za seks bi ti odgovarao partner u znaku ovna ili škorpije, ali s obzirom da je ovdje venera u izgonu, takvi partneri bi te mogli povrijediti...

Nikad nisam bila ni sa ovnom ni sa skorpijom u vezi,ni u krevetu!!!:D

supernova
29/7/08, 12:40

E pa probaj, pa ćeš vidjeti.:D Onda se javi.:mah:
Samo budi oprezna, jer tvoja venera je u izgonu u ovim znacima, dobro je ali izgleda kao hodanje po vatri.

Pufnica
29/7/08, 13:51
evo brojao sam imao sam 13 klijentica koje imaju venera 90 saturn, usvim slučajevima je venera u kardinalnom elementu i treba im jako dugo da dožive orgazam ako ga uopće i dožive.

drugi extrem je nimfomanija zbog nemogućnosti orgazma.

Kada vec pricate o ovako lepoj temi, odmah da vam kazem da JA IMAM VE90SA, a pri to je VE u Jarcu , a SA u Vagi i nikada sa orgazmom nisam imala problema. To verovatno ima veze sa SO u Skorpiji. xi,xix,xi...
Pobijam ti teoriju!:D

Moony
1/8/08, 10:39
Imam nedoumicu oko momka koji ima SA0Ve u 12. kuci...Ja imam stabilnu vezu ali kad sam pored njega osecam veliku privlacnost. U kompozitu imamo SA na ACu i Mesec0Sunce0Merkur u blizancima u 11. kuci. Da ne pominjem VE u 12. ! U konjukciji sa Jupiterom iz 11. ....Ljudi, sta da se radi...Jel ce to uvek ostati samo na nivou tajne ili sta...Pomoc!

Menora
9/8/08, 07:47

28/7/08 16:04

...ili Ma u Sco a po meni je jos bolji Ma u Ovnu :haha: - proverila moja Ve u Sco :D jako lepo radi :zviz: ... zelim ti da nadjes tog pravog i da se izgubis u dubinama ljubavi i strasti :P
:mah:

da igual
14/8/08, 12:56
Vlasnici VE/SA aspekta u natalu,
jer vam proradila trenutna konjunkcija VE/SA na nebu? :)

Lilit
14/8/08, 13:15

Takodje, VE0Sa u Skorpiji i jos u VIII kuci , da ne cuje zlo, ali za mene nikad nije bio problem da dozivim orgazam, sta vise. Pored toga ovaj aspekt je u sexstilu sa Merkurom , pa moda zbog toga dobijam na frekventnosti dozivljaja...

Lilit
14/8/08, 13:19
Takodje, VE0Sa u Skorpiji i jos u VIII kuci , da ne cuje zlo, ali za mene nikad nije bio problem da dozivim orgazam, sta vise. Pored toga ovaj aspekt je u sexstilu sa Merkurom , pa moda zbog toga dobijam na frekventnosti dozivljaja...

Samo jos da odgovorim za trenutno stanje na nebu, kod mene je ta tranzitna konjukcija u VII kuci, i za divno cudo ne radi, obicno jeste tokom proteklih godina, pa sam prilicno iznenadjena.

Mada razmisljala sam i o tome da mozda vremenom naucis da handlujes taj aspekt... primera radi, sinoc sam bas htela da cujem bivseg iz nekog benignog razloga,ali eto odustala sam olako, mrzelo me da ustajem iz kreveta :D

Tristran
14/8/08, 16:51
Ej, ne mogu da verujem, pa meni tranzitni SaOVe na Mo u Devici...t kvadrat...

Sinoc me zvao bivsi!!!:ccc:

Oterala sam ga u...sto obicno ne radim...al ovaj je to debelo zasluzio...

A on natalno ima Ve 90 Sa...bezte od takvih na kilometar, uzas...

Lilit
14/8/08, 17:35
Ej, ne mogu da verujem, pa meni tranzitni SaOVe na Mo u Devici...t kvadrat...

Sinoc me zvao bivsi!!!:ccc:

Oterala sam ga u...sto obicno ne radim...al ovaj je to debelo zasluzio...

A on natalno ima Ve 90 Sa...bezte od takvih na kilometar, uzas...

Triki, necemo diskriminaciju na osnovu aspekata ;)

Tristran
14/8/08, 17:42
Joj, izvinite, ovo je samo posledica loseg iskustva, kad bi znala sta sam prosla- ne bi me upozorila zbog astro-generalizacije......

Ali zar ne mislis da muskarac koji ima Sa 90 Ve(i to aplikacija, skoro egzaktno) cesto ima potrebu da malo muci i maltretira zene?

Čarobnica
14/8/08, 18:28
Imam natalno Veneru u kvadratu sa Saturnom, moj partner Veneru trigon Saturn a u sinastriji takođe imamo Veneru u kvadratu sa Saturnom!

Elem, primećujem da ga je ova konjukcija malo opustila prema meni jer je jedno vreme bilo malo udaljavanja ako izuzmemo kilometre između nas, šalje poruke kao kad smo se upoznali, svaki drugi dan me pita kad dolazim što se nikad nije dešavalo, gotovo se pitam šta mu je!!!

Lilit
15/8/08, 00:32
Joj, izvinite, ovo je samo posledica loseg iskustva, kad bi znala sta sam prosla- ne bi me upozorila zbog astro-generalizacije......

Ali zar ne mislis da muskarac koji ima Sa 90 Ve(i to aplikacija, skoro egzaktno) cesto ima potrebu da malo muci i maltretira zene?

Moguce je da tvoj ex ume da bude nezgodan prema zenama, ne znam kako mu je Ve jos aspektovana, samo treba ipak obratiti paznju na negativne komentare... kao sto si rekla, ne treba nista generalizovati. To je sve.

Ako ti je vec naneo neku bol, preguraj ovaj aspekt, budi istrajna i pre ces postati vrlo verovatno i ravnodusna prema njemu. Vreme je ubedljivo najmocnija dimenzija, za SVE. :jea:

imaginary
15/8/08, 19:39

Da.

gost
15/8/08, 20:17

- imaju aspekt kvadrata.

Sto ne proveri bar sa jednom? :))

Dora
15/8/08, 20:29

:haha: :haha: :haha:

Čarobnica
15/8/08, 20:35

Možda se boji da se ne uveri u suprotno:D

ninic
15/8/08, 20:37

:) :)) :)) :bravo:

da igual
15/8/08, 22:19
jel ima tko iskustva s opozicijom tranzitnog saturna na natalnu veneru?

htjela bih da čujem kakve su se stvari dešavale kod onih koji su je proživjeli :)

zahvaljujem

Tristran
16/8/08, 15:00
Hvala Sanja, predivno i istinito!!!

Ja nemam taj aspekt u natalu...(ako ne racunam....hmmmm...polukvadrat, 45)ali mislim da mozes da zivis taj aspekat, ukoliko ga muskarac ima u natalu, a ti si sa njim...

Moj bivsi je imao model "mucenica" u familiji-od bake , preko mame i sestre. Posto se nisam uklapala u taj "mucenicki" model, brzo je postao bivsi...

amfitrita
16/8/08, 16:06

--- Citat: Sanja;21590 ---Predobro, Sanja svaka cast, sjajan tekst. Istinit, toliko istinit. Ne znam da li igde postoji tako jednostavno dobro pojasnjenje ovog kontakta.
Ja sam primer onih koji su ziveli zivot kroz partnerovu postavku Ve (ge) 90 Sa(vi) a pride Ne (sag0 pa sve to cini jedan brutalni t kvadrat, koji je mogu sad komotno reci, bio najveci test moje licnosti, na svim poljima.
Da, ovi su muski koji hoce da razbiju ponos i dostojanstvo zene. Koji ne vole kad si dobar u necemu, iako ce te hvaliti i bodriti, ali sustinski ne zeleti da budes bolji. Uspehom im slamas sve. Svaki put kada uradis nesto jako dobro, nesto sto je samo tebi bitno, postignes odlican rezultat, negde briljiras, prvo sto ces videti je promena u njegovom pogledu. Znam taj pogled, oci mu se cakle. I tada te gleda kao Boginju, kao nedostiznu. I onda postajes njegov plen. Sve ce tada uraditi, pricati sve ono sto mozda nikad niste culi, a sto ste toliko iscekivali, bice najfiniji, najljubavniji, najtopliji, slomice se da te pokosi, da tvrdjavu osvoji, da dodje, jer on jedini zna put do mesta gde ste najslabiji, do onog tananog u vama, trazeci onaj vas umilni pogled, da bi opet zavladao vama. I vi cete pasti, po ko zna koji put. Kao da je vreme stalo. Prepustate se, podcinjavate se, dopustate mu da vlada, a njegov jedini cilj je osvojen. Opet je iznad vas, vi ste dole. Ni sami ne znate kako se to desilo. I jovo nanovo.

Meni je interesantno i uzasno u isto vreme, sto zena koja zivi tu pricu, ma koliko bila inteligentna i uspesna, smatra da to uopste toliko nije vazno dok je sa njim, ne ceni ili ne vrednuje dovoljno to kod sebe toliko, kao da joj to nista ne predstavlja iako je tu odlicna i vazno joj je generalno mnogo. Nekako kao da hoce da mu se tu povinuje, pa ni ne napreduje, on je stavlja u tu stagnaciju. Jer njegovo polje delovanja upravo napreduje u tom njenom stagniranju, on se hrani njenom apstinencijom na polju sopstvenog razvoja i napretka. A njoj nisu bitne ministarske fotelje iako lako moze da napravi odlicnu pricu, ona samo hoce da je voli. Zanimljiva si mu kad si sjajna u oblasti koju radis, ili se necim bavis, nebitno, bitno da si tu sjajna, ali isto tako to ne moze da podnese. E pa sad...

I strasno je kakav osecaj u osobi izazove njegova hladnoca, ili suocavanje sa tim da ga gubi, da odlazi. U pravu si Sanja, skorpionska osveta nije nista za ovo. A ja imam i sco dosta, ne moze da se poredi. To su stanja u kojima ne prepoznajes sebe. Kao da dobijas neku neverovatnu snagu, koja se radja iz te ljubav/mrznje odnosa, pa iz besa, nerazumevanja, ljubomore, nepriznavanja, a snaga je tolika da njom planine mozes da pomeras, a njemu da napravis dzumbus. Moje kamenice su samo letele na prozor. :D I nisam nista polupala, a verovatno bih da nije izasao napolje. :shame: Neprepoznatljiva i nikad vise rodjena sila u coveku. Slika i prilika: hodam sad kao Zombi, kroz noc.
Mogu da pisem do sutra, bolje da stanem.

Nego ovo mene interesuje. Gde je tu radost?
Da li osoba koja nosi ovu postavku, moze zaista doci do te radosti, srece kada je ljubav u pitanju?
Ili ce moci samo da se zaljubi u sliku na zidu, nekog muzeja?

amfitrita
16/8/08, 16:38
Ok, skontala sam. Znaci, to je to. :)

ninic
16/8/08, 20:39
ja sam odusevljena :) odlicno ste ovo napisale,svaka cast :) !!!

gost
17/8/08, 11:12
da, to je isto zanimljivo.
od mog prvog momka koji je imao VE u Jarcu 180 SA u Raku, usledili su: VE Vagi 90 SA u Raku, VE u Raku 0 SA u Raku, VE u Bliz. 0 SA Bliz, VE 0 SA Le, VE Sc 180 SA Ta... možda sam neke izostavila, ali jedno je sigurno - to je samo prikazivalo moj emotivni i mentalni razvoj kroz njih, i baš zato što sam neprekidno bila u tom aspektu ja se osećam prilično kao da ga sama imam. Moj otac takodje ima VE Sc 90 SA Le, i preko svih muškaraca ja nekako sazrevam.

Ako su svi ti ljudi imali takve aspekte Sa i VE, onda je negde u tebi postojala potreba za takvim lekcijama, postojala potreba da se te lekcije prodju i sa takvim ljudima bude. Ti imas sa venerom samo 60 Ur, dakle (ajde najuproscenije) nasusnu potrebu za slobodom, ali ne bilo kakvom, vec pobunjenom, gnevnom, odbacujucom, otresajucom. A da bi do toga doslo, mora se prvo osetiti to sto mora biti odbaceno i od cega se treba osloboditi. Mora se biti slomljen, mora se biti odbacen ili ponizen. Samo tada se okreces sebi, pa sve onda dalje sto si tako savrseno u postovima napisala (ajde bre vise sa tom knjigom :) ). Saturn ti daje sliku onoga sto ne zelis, jer kako bi drugacije znao sta je to sto zelis? Kako ces znati da je dan, ako pre njega ne bese noc? Kako ces znati sta je sreca ako si svaki dan srecan, ili patnje neke ne bese (ve90/180SA) koja ti pokaza kako da srecan (ili slobodan - VE60UR) budes? ;)

gost
17/8/08, 12:35
(počela sam da pišem, btw)

Samo udri, velika je praznina na policama za astrologiju odkad Gorana vise nema. :uci:

--- Kraj citata ---

Mina:
Mala_Maki
17/8/08, 16:25
Odlicno :bravo: :bravo: :bravo: Itekako sam odradila ovaj Sa180Ve u njegovom horoskopu. Krivo mi je sto tada kad nisam mogla da ustanem iz kreveta zbog bolesti od ljubavi, nisam znala astrologiju. Ustvari tada sam pocela da trazim, da bih skapirala zasto mi se sve desava. I taman je bilo ovako. I imam predikciju kako ce se sve zavrsiti ;)

Sofka
17/8/08, 20:29
ja bih imala jedno pitanje za postaviti u vezi s aspektom venera/saturn. moze li se ovaj aspekt tumaciti i iz ugla mars/saturn? primjerice, muskarac s aspektom ma90sa moze biti slomljen i izlozen zavisti od strane zena, a djevojka s aspektom ma90sa imati zelju da slomi muskarca?

Breskva
17/8/08, 23:20
ja bih imala jedno pitanje za postaviti u vezi s aspektom venera/saturn. moze li se ovaj aspekt tumaciti i iz ugla mars/saturn? primjerice, muskarac s aspektom ma90sa moze biti slomljen i izlozen zavisti od strane zena, a djevojka s aspektom ma90sa imati zelju da slomi muskarca?

Saturn-Mars je različita energija od one Saturn-Venera, mada neki tvrde da to što je Saturn-Venera u ženskom horoskopu, to je isto saturn-Mars u muškom..

Muškarac Saturn-Mars je uvijek pomalo nasilan, u jednom ženskom horoskopu ovaj aspekt je označio veoma markantnog muža, ali od kojeg se osoba plaši (sa vlada 7). Dakle, ovaj je aspekt neće natjerati da slomi muškarca koliko će naletjeti na muškarca koji ima želju da slomi nju.:D

Muškarac Venera-Saturn je drugačije energije, on je nepovjerljiv prema ženama i ili ih mijenja kao čarape ne vezujući se nizajednu ili ostaje sam u svom svijetu zatrpan poslom.

Ja imam Veneru opozicija Saturn i mogla bih o tome pisati i pisati...Interesuje me da li se nešto ovdje mijenja sa Saturnovim povratkom? Dakle, znamo koliko je ovaj aspekt težak i naporan, jer udara na ljubav, a ako je moguće osloboditi ga se, otplatiti dugove, šta god..Da li nam može Saturnov povratak pomoći u tome?

da igual
18/8/08, 00:39
Evo breskva, ja ti upravo proživljavam SA povratak - tj. sad kroz par dana će aktualizirati upravo moju VE/SA opoziciju..

I SA mi nameće issue baš s jednim takvim VE (Li) konjunkcija SA (Li)..

Ne znam ti još šta reći.. osim da je interesantno, intenzivno, varljivo i trenutno bez vidljivog rješenja - dakle sporo (SA) mučenje :D, mada bi moglo biti i bolno, al sam se kolko je moguće odvojila od emotivnog ovdje..

Sofka
18/8/08, 01:37
breskva, hvala na odgovoru.

Breskva
18/8/08, 12:29
Evo breskva, ja ti upravo proživljavam SA povratak - tj. sad kroz par dana će aktualizirati upravo moju VE/SA opoziciju..

I SA mi nameće issue baš s jednim takvim VE (Li) konjunkcija SA (Li)..

Ne znam ti još šta reći.. osim da je interesantno, intenzivno, varljivo i trenutno bez vidljivog rješenja - dakle sporo (SA) mučenje :D, mada bi moglo biti i bolno, al sam se kolko je moguće odvojila od emotivnog ovdje..

O, shit:D No, i to je jedna od varijacija na temu Sa-Ve:roll:

"Sviđa" mi se što nas gura ka Saturnovcima, ili da proživimo tu našu VE-Sa ili njihovu ili obje. :kafa:

Dokle?

Da li ćemo ikada naučiti tu Saturnovu lekciju? Da li će nekada reći ok., bravo, to bi bilo to, položila si..? Tebi Saturn vlada 7 , ja da sam na tvom mjestu vjerovatno bih pomislila da je taj trenutak došao sad:)

Sofka, nema na čemu

da igual
18/8/08, 12:45
O, shit:D No, i to je jedna od varijacija na temu Sa-Ve:roll:

"Sviđa" mi se što nas gura ka Saturnovcima, ili da proživimo tu našu VE-Sa ili njihovu ili obje. :kafa:

Dokle?

Da li ćemo ikada naučiti tu Saturnovu lekciju? Da li će nekada reći ok., bravo, to bi bilo to, položila si..? Tebi Saturn vlada 7 , ja da sam na tvom mjestu vjerovatno bih pomislila da je taj trenutak došao sad:)

Sofka, nema na čemu

Koja je uopće Saturnova lekcija ovdje :))

To što mi se čini da jest - nekako naliči na jako lagan ispit..
pa mi je sve to skupa sumnjivo..
Kažu 'suđeni' bi se trebao sad pojaviti, pojavio se jedino ovaj i priča s njim mi je sad po novome onako malo iuuuuuu ...:roll:
SA aktivira moju SA180VE - hoće li to biti odjeb? vidjet ćemo

Hoće li se za mjesec dana pojaviti neki u koga ću se zaljubiti preko ušiju i to će biti to :D it doesn't work that way with me

kocka je bacena
15/1/09, 16:55
Evo,da se i ja ukljucim udruzenju sa Ve Sa aspekt...kod mene je Venerica na 29.stepenu Sco,a Sa na 2.stepenu strelca i sve to u 8. kuci,s tim da Sa ima konjukciju sa vrhom 9. kuce-i pogadjajte,doneo mi je velikih problema po pitanju ucenja!!!;)

Tradicionalni astrolozi ovaj aspekt ne bi ni uvazavali,ali moracu da ih razocaram,jer radi i to bas radi...Venera u sco mi je donela puno strasnih veza, a kako je Ve bitna za moj podznak-ribe jer je u istoim egzaltirana,ja kroz veze ili tacnije sex pokazujem svoja osecanja,gde se u potpunosti predajem...No,ova Ve u kombinaciji sa Sa mi je donosila i puno patnje,bola, i plakanja:(( Moja najveca ljubav (barem za sada) je bila sa 14 godina starijim muskarcem,a to je bas tipicno sa VeSa aspekt...dakle,iskustvo...bese to strasna veza(ve u sco),ali i mucna (ve0sa),sa puno prekida (Sa),sa puno vracanja (Sa) i hvala bogu posle 2,5 godine ta veza je zvanicno zavrsena...ali,zvanicno!!!:D nezvanicno,trajala je jos 2 godine,mada vise nisam sigurna da li se ova veza ikad zavrsila...by the way jos se ponekad cujemo i vidimo!!!:Djer i posle svega on ostaje osoba koja mi je veliki prijatelj(Sa-vladar 11. kuce)

oavkva venera mi je donela puno intenzivnih veza,a jednu takvu sam imala u toku svoje 22. godine,kada mi je direktovani Pl seo na natalnu Veneru-i bese veza bas takva,kakvu samo Pl moze doneti-opsesivna,duboka i jedno potpuno predvanje,barem s moje strane...ali,Pl uvek donosi i kraj,pa se ova veza zavrsila vrlo bolno za mene... mislila sam:boze,ako i ovo prezivim,prezivecu sve!:( :ave: prezivela sam...nekako...sada nisam u vezi (ve0sa-samoca) i dobro mi je...ne znam da li bih mogla u skorije vreme podneti jos jedan raskid...

inace,nekako se tokom celog svog zivota lepim za starije muskarce (najcesce je to oko 7 godina stariji-tipicno Saturnovski,zar ne?;) )...valjda me to zivotno iskustvo koji takvi muskarci imaju obara s nogu...

ovo je bilo ukratko...sad odoh da nastavim da pravim svoju skulpturu od kamena (Ve0Sa)....

da igual
16/1/09, 20:53
ovo je jako lep osvrt na VE/SA položaj..

alea
7/2/09, 13:41
Evo,da se i ja ukljucim udruzenju sa Ve Sa aspekt...kod mene je Venerica na 29.stepenu Sco,a Sa na 2.stepenu strelca i sve to u 8. kuci,s tim da Sa ima konjukciju sa vrhom 9. kuce-i pogadjajte,doneo mi je velikih problema po pitanju ucenja!!!;)

Tradicionalni astrolozi ovaj aspekt ne bi ni uvazavali,ali moracu da ih razocaram,jer radi i to bas radi...Venera u sco mi je donela puno strasnih veza, a kako je Ve bitna za moj podznak-ribe jer je u istoim egzaltirana,ja kroz veze ili tacnije sex pokazujem svoja osecanja,gde se u potpunosti predajem...No,ova Ve u kombinaciji sa Sa mi je donosila i puno patnje,bola, i plakanja:(( Moja najveca ljubav (barem za sada) je bila sa 14 godina starijim muskarcem,a to je bas tipicno sa VeSa aspekt...dakle,iskustvo...bese to strasna veza(ve u sco),ali i mucna (ve0sa),sa puno prekida (Sa),sa puno vracanja (Sa) i hvala bogu posle 2,5 godine ta veza je zvanicno zavrsena...ali,zvanicno!!!:D nezvanicno,trajala je jos 2 godine,mada vise nisam sigurna da li se ova veza ikad zavrsila...by the way jos se ponekad cujemo i vidimo!!!:Djer i posle svega on ostaje osoba koja mi je veliki prijatelj(Sa-vladar 11. kuce)

oavkva venera mi je donela puno intenzivnih veza,a jednu takvu sam imala u toku svoje 22. godine,kada mi je direktovani Pl seo na natalnu Veneru-i bese veza bas takva,kakvu samo Pl moze doneti-opsesivna,duboka i jedno potpuno predvanje,barem s moje strane...ali,Pl uvek donosi i kraj,pa se ova veza zavrsila vrlo bolno za mene... mislila sam:boze,ako i ovo prezivim,prezivecu sve!:( :ave: prezivela sam...nekako...sada nisam u vezi (ve0sa-samoca) i dobro mi je...ne znam da li bih mogla u skorije vreme podneti jos jedan raskid...

inace,nekako se tokom celog svog zivota lepim za starije muskarce (najcesce je to oko 7 godina stariji-tipicno Saturnovski,zar ne?;) )...valjda me to zivotno iskustvo koji takvi muskarci imaju obara s nogu...

ovo je bilo ukratko...sad odoh da nastavim da pravim svoju skulpturu od kamena (Ve0Sa)....

Moram da se osvrnem na tvoj post.
I meni je ovaj aspekt doneo ogroman, ali ogroman bol! Najveći u životu. Takodje, sa starijim od mene. Moja Ve 90 njegov Sa. Inače, sa je vladar moje VII kuće, retrogradni. On je Vodolija, njegovi su vladari Sa i Ur. I još, njegov je Mo u konjukciji sa njegovim Sa i sve to u konjukciji sa mojim Marsom, u IV kući..i 180 sa mojim Ur, u XI. Ima li neke simbolike u tome?
Da li to donosi vezu koja će se stalno obnavljati, ili je prekinuta zauvek?
Reci mi iz tvog iskustva..
Sada mi je tranzitni Sa 90 na mojoj Ve, od danas, pa do maja, i prosto me je uhvatila zebnja šta će mi doneti! Još bola, još patnje ili još nade?

http://img502.imageshack.us/img502/6625/aleakx4.gif

kocka je bacena
7/2/09, 14:35
Moram da se osvrnem na tvoj post.
I meni je ovaj aspekt doneo ogroman, ali ogroman bol! Najveći u životu. Takodje, sa starijim od mene. Moja Ve 90 njegov Sa. Inače, sa je vladar moje VII kuće, retrogradni. On je Vodolija, njegovi su vladari Sa i Ur. I još, njegov je Mo u konjukciji sa njegovim Sa i sve to u konjukciji sa mojim Marsom, u IV kući..i 180 sa mojim Ur, u XI. Ima li neke simbolike u tome?
Da li to donosi vezu koja će se stalno obnavljati, ili je prekinuta zauvek?
Reci mi iz tvog iskustva..
Sada mi je tranzitni Sa 90 na mojoj Ve, od danas, pa do maja, i prosto me je uhvatila zebnja šta će mi doneti! Još bola, još patnje ili još nade?

http://img502.imageshack.us/img502/6625/aleakx4.gif

Ti natalno nemas aspekt Ve -Sa,ali tvoja je Ve u jarcu,a njen dispozitor Sa u raku...i takva Ve moze doneti starije partnere...

posto vi u sinastriji imate tvoja Ve 90 njegov Sa nije ni cudo sto si patila,ovo je jedan od najgorih aspekata u sinastriji...Ja ti zaista ne mogu reci da li je tvoja veza prikinuta za stalno,za pocetak nemam tvoju sinastriju,mada nisam bas strucnjak za sinastrije...u svakom slucaju aspket Ve/Sa cesto pokazuje vracanje,dakle ove veze se tesko raskidaju,sto opet ne znaci da se nikad ne zavrsvaju,ja sam sa svojim bivsim ostala u jako lepim odnosima....

tranzitni Sa 90 tvoja natalna Ve moze ti doneti neke patnje u ljubavi,ali zar to nije bas ovo?opet,moze ti doneti i zahladjenje u prijateljskim odnosima,jer ti je Ve vladar 11. kuce....ali,tranziti Sa ne moraju biti uvek losi,meni je pre par godina tranzitni Sa pravi 0 sa natalnim mesecom,i nije mi doneo nikakva razocarenja-bas naprotiv, doneo mi je raskid duge veze,ali raskid koji je bio neizbezan,bilo je samo pitanje vremena,e Sa mi je doneo da trezveno i razumno donesem odluku da raskinem vezu,secam se da sam te godine imala jako puno ispita i jos neke koje sam vukla iz prethodnih godina,ali sve me to uopste nije isparanoisalo,vec sam debelo zagrejala stolicu,i ocistila godinu u septembru,dok je vecina mojih prijatelja obnovila tu godinu...u svakom slucaju prelaskom Sa preko meseca ja sa m bila mnogo trezvenija nego inace....

Pozdrav!!!

ninic
8/2/09, 17:05
aspekt Ve/Sa u natalu...on mi mozda nije doneo bas puno srece po pitanju ljubavi,ali mi je zato doneo vezu u kojoj sam ja dobila toliko mnogo i toliko bogatog zivotnog iskustva...a neko to ne dobije ni kroz 10 veza;)
ovo je tako tacno :jea:

Lilit
22/2/09, 13:22
i da dodam još i ovo, baš zbog toga ovo je sporo emotivno sazrevanje. nakon mnogo muka, grčeva i patnji, osoba se može razviti iz gusenice u leptira, onda kada umesto da teži da voljenom biću bude idol, shvati da čovek jedino može biti sam sebi idol, primer, da jedino sebe može da menja, usavršava, ponižava i uzdiže. zato ne treba nikada ako imate ovaj aspekt žuriti sa brakom. ali nikada.

Razmisljam se, Sanja da li mislis da ne treba zuriti sa brakom u smislu prebrzog ulaska u brak ili da se to desi u nekim kasnijim godinama?

Mina:
Lilit
27/3/09, 01:47
Jel neko od vlasnika aspekta Sa0Ve dozivljava sa godinama da ima sve veci problem da izrazi sebe u odnosu sa partnerom?

Da joj treba mnogo i dugo da se opusti i bude to sto jeste?

Ili je problem u odabiru partnera?

Imam vezu sa deckom kome je asc u Jarcu i volim tu njegovu racinalnost, cvrstinu i iznad svega upornosti i nesalomivost. Ali mi je u emotivnoj strani tog Sa previse sa njegove strane kad me i sopstveni toliko gusi... Inace njegov horoskop gotovo da nema nikakav upliv vode... I jedina planeta koja je u vodenom znaku je Uran u Sco , i to je Ve0Uran u Strelcu u 11. Jedino sto je Mo u Biku pa se tu poklapamo, ali gledajuci ostalo mrka kapa...

Primetila sam da su muskarci sa asc u Sco dosta privuceni mnome.. zbog mojih pozicija u Sco, ali se pitam koliko mi osobe skorpionskog tipa uopste odgovaraju...

ako sam off topic slobodno me uklonite, trenutno sam zaokupljena sopstvenim mislima , tesko mi je razluciti!

kocka je bacena
27/3/09, 14:49
Jel neko od vlasnika aspekta Sa0Ve dozivljava sa godinama da ima sve veci problem da izrazi sebe u odnosu sa partnerom?

Jesi li pod ovim mislila da covek u vezi gubi sopstveno Ja...ako si na to mislila onda mogu da kazem da to nema neke veze sa Sa/Ve aspektom,jer covek u vezi inace pomalo gubi Ja,jer vise ne moze da razmislja za sebe,vec treba da razmislja za oboje...

Da joj treba mnogo i dugo da se opusti i bude to sto jeste?

Ili je problem u odabiru partnera?

jedno glupo pitanje:kakav ti je to partner ako ti pored njega ne mozes da se opustis???ja imam taj problem sto trenutno zaista ne mogu da budem u vezi,jer imam svoje obaveze i svoj neki ritam zivota koji mi savrseno odgovara,i koji na zalost retko ko moze da isprati ili bolje reci nisam jos nasla osobu koja to moze ispratiti...u svakom slucaju kad sam bila u dugogodisnjoj vezi nisam imala problem opustanja.....

Imam vezu sa deckom kome je asc u Jarcu i volim tu njegovu racinalnost, cvrstinu i iznad svega upornosti i nesalomivost. Ali mi je u emotivnoj strani tog Sa previse sa njegove strane kad me i sopstveni toliko gusi... Inace njegov horoskop gotovo da nema nikakav upliv vode... I jedina planeta koja je u vodenom znaku je Uran u Sco , i to je Ve0Uran u Strelcu u 11. Jedino sto je Mo u Biku pa se tu poklapamo, ali gledajuci ostalo mrka kapa...

Ne znam zasto mi strelcevi toliko padamo na te jarceve....a meni su jos fatalni i bikovi:D mislim da ti ovim aspetom Sa/Ve na neki nacin sama privlacis takve tipove-koji ce te na neki nacin gusiti i koji ce biti racionalniji,odgovorniji,itd...evo,da se vratim opet na moju dugogodisnju vezu,bik-vodolija,njegov Sa egzaktna opozicija moja Ve....da,uzasno me je privlacila njegova racionalnost i crvstina,ali me je upravo to vrlo cesto i gusilo....

kod tvog partnera je dodatna teskoca sto kazes da nema upliva vode,ljudi sa slabim uplivom vode su najmanje osecajni,dakle tu je izarzen pre svega racio,jer je voda intuitivna,osecajna,itd....mislim da ima cak problem sa pokazivanjem osecanja....imam drugaricu dupla devica,sa samo 2 planete u vodi:Sa i Pl u sco-ogroman problem sa pokazivanjem osecanja,cak su joj odvratni ljudi koji joj pokazu sta ocecaju prema njoj (:shock: ???)

Ve0Ur sve to u strelcu,u 11. kuci-u ovom aspketu se ti potpuno ogledavas...

Lilit
27/3/09, 18:20
Da,sudeci po tome mislim da sam ja njemu mnogo vise legla nego on meni!

I sve da je tako 100% i da on nije za mene , ja se nekako pribojavam tog Sa jer sam primetila da i u odnosu prema drugima, prijatelji, porodica cesto sam suzdrzana, sto vise navodi da je problem u meni a ne u drugima :hm:

lolla
10/4/09, 15:54
Ja imam VE0Sa, s time da Venera i nije nešto aspektovana i još je u ledenom Jarcu.
Ne znam zašto, no u mene je velika želja za ljubavi, gotovo kao ona u Marilyn Monroe.
Iako mnogi kažu da Jarac teži ambiciji, ja duboko u sebi težim samo ljubavi, no, eto, nažalost, čini se kako mi ona i nije suđena u ovom životu, što me istinski frustrira:(

bixy
10/4/09, 16:44
Ispravi me ako grešim, ali mora da ne umeš da ispoljiš emociju i pretpostavljam da deluješ nezainteresovano. Kažem, izgleda tako, mada samo ti znaš kako ti je.

lolla
10/4/09, 16:47
Ispravi me ako grešim, ali mora da ne umeš da ispoljiš emociju i pretpostavljam da deluješ nezainteresovano. Kažem, izgleda tako, mada samo ti znaš kako ti je.

Kada mi se netko svidi, lupi me trema i navodno djelujem hladno i nezainteresirano.
A zapravo sam samo sramežljiva:shame:

Chichak
10/4/09, 17:30
Ja imam VE0Sa, s time da Venera i nije nešto aspektovana i još je u ledenom Jarcu.
Ne znam zašto, no u mene je velika želja za ljubavi, gotovo kao ona u Marilyn Monroe.
Iako mnogi kažu da Jarac teži ambiciji, ja duboko u sebi težim samo ljubavi, no, eto, nažalost, čini se kako mi ona i nije suđena u ovom životu, što me istinski frustrira:(

Pa ti jako tezis ljubavi zbog Meseca u ribama,Mesec je nasa dusa,SA 0 VE,pa i ceo stelijum u Jarcu koji ga naglasava mogu ukazati vise na to da ne pokazujes spolja svoja osecanja,tj da ti dugo treba da steknes poverenje i osecaj sigurnosti u partnera da bi se skroz otvorila.Ali nemas ti tako lose aspekte,velikim delom si ti taj SA, on je dominantna planeta u tvom horoskopu a u sedistu je,mislim da vise samu sebe blokiras svojim strahovima i to moze da se resi..

lolla
10/4/09, 18:00
Hvala ti;)
Valjda..s vremenom se i to resi.

Tristran
17/5/09, 16:00
potpuno je normalno da ćete prvo padati na tim testovima samo tako, i ja sam padala milion puta... ali ako posmatrate sebe a ne idete ko guska kroz maglu, naučićete vremenom (opet SA) da iznad ljubavi koju dobijate poštujete ljubav koju dajete i da likujete nad tim što dajete i nad sposobnosti da isto tako tu ljubav uskratite, ako vam je do toga. Da ste neko ko pripada samo sebi a ne drugima. Tada neće biti straha od laži, straha od izdaje, straha od straha. Tada ste moć i seks i snaga na nogama, tada ste neodoljivi jer ste idol, kako ženama tako i muškarcima, a to postajete zbog samog aspekta koji neku vrstu doslednosti kroz potrebu da čovek uživa usavršavajući sebe u smislu nedopuštanja bolesnim porivima da zamute razum - konstantno donosi, čak do gadjenja (VE/SA jeste gadjenje) spram slabih i onih koji nemaju hrabrost da budu otvoreni, iskreni i svoji.

Ako dispozicija radi, ja dispozicijom imam
-pomeranjem Saturna
Sa 0 Ve
Sa90 Mo

-pomeranjem Ve i Mo
Ve 60 Sa
Mo 60 Sa,

i pada mi na pamet da bi prvi teski aspekti mogli da govore o negativnom Sa/Ve obrascu, a druge dve dispozicije o mogucnosti razvoja( potreba da dispozitiraju zenske planete, a nikako Saturn iz 4 i 10, sto je vrlo znacajna simbolika, mrzi me da objasnjavam, vec znam).

Ovo bi moglo da objasni moju neverovatnu prijemcivost za Sa tranzit nad zenskim planetama, kao i za sinastrijsku konjunkciju SA/VE.Osecaj mi kaze da ce jun biti moja velika prekretnica u stavu i dozivljaju sebe.

Dodala bih-nikako osvetoljubivost i manijacko Ve/Sa ponasanje, nego-samo racionalno, s prividom hladnoce i samosvesno.

Kada zena shvati da je muskarac Ve/Sa samo nesposoban za otvorenost, u strahu i grcu, i koliko je ona emotivno zdravija od njega-sve dolazi na svoje mesto.

Mislim da je najbolji lek svest o sopstvenoj vrednosti.

Jedno pitanjce.

Ako muskarac ima veliki vazdusni trigon, kog cine-njegov vladar asc.Sa u Ge 120 Ur solarni vladar u Libra 120 Ve u Aq., kako biste ga opisali?
Znaci-SATURN 120 VENERA 120 URAN.

Ako su Ve 120 Ur i Ve 120 Sa antipodi, sta to znaci smuckano u jedan koktel?:hm:

alea
17/5/09, 21:14

Moja je Ve kao i tvoja u Jarcu, ali je kvadriraju Ma i Ur:(
Ja ne da imam potrebu za ljubavlju već mi se čini da bez nje ne mogu da živim.
Težim ja ambiciji, naravno, ali kada je ljubav u pitanju, padne mi klapna na oči.:P

Znam da budem vrlo nežna i da pokažem ono što osećam, ali znam da budem kao santa leda. U stanju sam dugo-dugo da budem u nekom grču, strahu da se prepustim osećaju, strahu da ću biti prevarena i odbačena. I onda se nekako postavim toplo-hladno. Malo pokažem, zagrejem, ali onda iz straha se nekako blokiram...i stalno, stalno sumnjam...užas..:udri:

Tristran
17/5/09, 23:20

Bicu ti dosadna, kao svaka teta:D ali tezi ka sebi, ka samoostvarenju, a zdrava i dobra ljubav dolazi upravo kroz to.

Jer je put ljubavi tajanstven i ponekad zaobilazan...

Da ne bi trazeci ljubav, izgubila sebe, vec sebe nasla.

Teta ti prica iz iskustva.:)

Ni ja nisam u tvojim godinama zelela nista sem ljubavi, ali sad je drugacije.

Ve u Jarcu sa Sa cesto i prelepim zenama da cekanje, prepreke u ljubavi, ljubav prema onom kog ne mozemo imati,visoke i zrele kriterijume, starmalost-zato se na vreme naoruzaj ambicijom!

Za svaki slucaj.

marlonion
18/5/09, 11:20
Cesto osetim naklonost zena u zrelijim godinama, uglavnom udatih, vidim to u njihovim ocima, ali taj Saturn, izgleda, spreci da se nesto odigra izmedju mene i njih:cool:

hironka
18/5/09, 16:16
Cesto osetim naklonost zena u zrelijim godinama, uglavnom udatih, vidim to u njihovim ocima, ali taj Saturn, izgleda, spreci da se nesto odigra izmedju mene i njih:cool:

Poslije SA povratka ,interesovanje ili veze sa starijih partnera su presla na mladje.
Ovako ili onako SA uvijek koci .:bes:

marlonion
18/5/09, 17:07
Poslije SA povratka ,interesovanje ili veze sa starijih partnera su presla na mladje.
Ovako ili onako SA uvijek koci .:bes:

Ima istine u tome da poslednjih godina osecam veliku naklonost prema dosta mladjim devojkama-klinkama ali jos uvek ponekad pozelim neku zreliju damu :cool:

da igual
18/5/09, 17:27
muškarci sa SA/VE kontaktom u natalu s godinama vole mlađe, dok su se u mladosti ložili na starije

Tristran
18/5/09, 18:52
Zar to ne vazi za sve muskarce ovoga sveta?:D

Sa jakim Saturnom, ili bez njega.

hironka
18/5/09, 18:53
Ima istine u tome da poslednjih godina osecam veliku naklonost prema dosta mladjim devojkama-klinkama ali jos uvek ponekad pozelim neku zreliju damu :cool:

Kako stojis u praksi.... mislim, poslije SA povratka ?

Chichak
18/5/09, 18:58
muškarci sa SA/VE kontaktom u natalu s godinama vole mlađe, dok su se u mladosti ložili na starije

Ista situacija je kod zena u horoskopu sa SA/MA kontaktom..

Tristran
18/5/09, 19:09
Hmmm...ja ne volem starije i tacka.
Volim malcice(ne previse) mladje, ono do 5-6 godina...

Jedino ako se ne poveca razlika sa godinama...:)

Tesim se da to dobro stoji samovesnim , jakim zenama
koje vole umetnost...

Lotosov cvet
18/5/09, 19:36
Ja natalno imam aplikacioni Sa120Ve, i da vam kazem da mi ovaj aspekt nije doneo bas puno veza. Doneo je stalno neko kocenje i oklevanje u ocekivanju nekog drugacijeg od sterotipnog balkanskog muskarca...:udri:
Inace kao devojcurak sam izgledala starija nego sto jesam, a danas kako sam starija izgledam sve mladja. Sa daje lepotu Ve sa godinama.
Inace su me uvek jurili neki stariji tipovi, sa razlikom u godinama 10+, ali nikada me nisu stigli. :)) :haha:
A meni su se uvek svidjali moji vrsnjaci ili dve godine mladji od mene. :shame:
(Mozda zbog Sa0Ma)
1976 godiste mi je omiljeno....

alea
18/5/09, 20:13
Hmmm...ja ne volem starije i tacka.
Volim malcice(ne previse) mladje, ono do 5-6 godina...

Jedino ako se ne poveca razlika sa godinama...:)

Tesim se da to dobro stoji samovesnim , jakim zenama
koje vole umetnost...

Ja sam primetila da se na mene uglavnom lože mladji:D čak i po 10 godina:ccc: !!!

Čarobnica
18/5/09, 23:00
Pandora draga, pa Saturn je baš Balkanac...a Saturn i Venera u kontaktu, posebno kvadratu meni liči na Ilijadu i Odiseju...pa Penelopa čeka li čeka :strik:
;)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju