Autor Tema: MESEC u RIBAMA  (Pročitano 5804 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
MESEC u RIBAMA
« poslato: мај 13, 2010, 18:11:29 »
Ovaj mesec, davno sam procitala, moze biti blazenstvo ili prokletstvo. Sto sam starija sve vise mi se cini da je on oboje, nekad cak u isto vreme. Ja sam sva od emocija i sva sam od te treperavosti i nekad mi se cini da krvarim sa svakim tudjim uzdahom a nekad da letim jednostavno zato sto sunce sija i nista vise mi nije potrebno. Biti vecito osudjen da osetis sve, svaku promenu u atmosferi, raspolozenje sveqa oko sebe, nekada toliko iscrpi da moras da pobegnes od svega. I ja bezim, ali ne zato sto se plasim bilo cega, jer u ribama je vera cvrsca od planine, vec zato da odmorim dusu od svakolikih ljudskih iskustava koje dozivljavam kroz sebe i kroz druge...Ne plasim se nicega  a opet plasim se svega, plasim se tuge i srece podjednako. Kazu da je ovaj MO imao Hrist, ali nevazno, njegov princip jeste hriscanski pre svega, on je oprastanje i razumevanje cak i kada ego besni, kada SO i MA hoce osvetu, on ne da, on se vraca, on "razume", on oseca...

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: MESEC u RIBAMA
« Odgovor #1 poslato: мај 14, 2010, 14:27:03 »
U poslednje vreme sad baš čitala o Mesecu u Ribama.
Pa sam na više mesta naišla na to da ume da bude emotivno neusresređen, da se emocije rasipaju na mnogo čega, upravo zbog ogromne količine istih.
Pročitala sam negde  kako je jedan čovek izjavio ''kako ja da znam da ona mene voli, kad je ona prema svima ista i divna. Kako da znam da sam joj ja nešto posebno'' ?

Ibis, kolko ima istine u tome, jer tvoj Mo ne samo da je u Ribama, već je i u kvadratu s Neptunom....

Je l'  ti se dešavalo da npr. jednog muškarca voliš, a da si u drugog zaljubljena?

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: мај 14, 2010, 14:32:34 »
Pa sam na više mesta naišla na to da ume da bude emotivno neusresređen, da se emocije rasipaju na mnogo čega, upravo zbog ogromne količine istih.
Pročitala sam negde  kako je jedan čovek izjavio ''kako ja da znam da ona mene voli, kad je ona prema svima ista i divna. Kako da znam da sam joj ja nešto posebno'' ?

Ibis, kolko ima istine u tome, jer tvoj Mo ne samo da je u Ribama, već je i u kvadratu s Neptunom....

Je l'  ti se dešavalo da npr. jednog muškarca voliš, a da si u drugog zaljubljena?

Ne.
Kad sam zaljubljena zaljubljena sam do daske i corava za sve druge.
Pa seti se one prokletinje sa MO Sc, sta sam mu sve oprostila...
Ali mislim da je to zbog sedme kuce, moje strast je usmerena na partnera i to onako lavovski odano.
E sad ako ne volim vise, to je onda druga prica, a i tada cu razumeti tu osobu, iako su emocije oslabljene ili su nestale.
A "on" moze da zna samo po tome sto cu mu ja to reci.  ;)

Van mreže Milica

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: мај 14, 2010, 14:39:13 »

Ne.
Kad sam zaljubljena zaljubljena sam do daske i corava za sve druge.
Pa seti se one prokletinje sa MO Sc, sta sam mu sve oprostila...
Ali mislim da je to zbog sedme kuce, moje strast je usmerena na partnera i to onako lavovski odano.
E sad ako ne volim vise, to je onda druga prica, a i tada cu razumeti tu osobu, iako su emocije oslabljene ili su nestale.
A "on" moze da zna samo po tome sto cu mu ja to reci.  ;)
Pa da, em u Ribama, em kvadrat s Neptunom.
Umeš da skrivaš, da se pretvaraš.
Ali ne da se pretvaraš iz zle namere, već zbog toga što ti bude žao da nekome kažeš da ti više nije stalo.
I onda kad dogori do noktiju, ipak kažeš i odeš.
Je l'  tako?

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: мај 14, 2010, 14:47:15 »

Pa da, em u Ribama, em kvadrat s Neptunom.
Umeš da skrivaš, da se pretvaraš.
Ali ne da se pretvaraš iz zle namere, već zbog toga što ti bude žao da nekome kažeš da ti više nije stalo.
I onda kad dogori do noktiju, ipak kažeš i odeš.
Je l'  tako?

umem da sakrijem i u pravu si sakrijem UVEK ono sto ne zelim da osobu povredi...
ali mrzim da krijem bilo sta ipak je moj MO u 1 kuci, a vladar mu je JU takodje u 1...

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: мај 15, 2010, 08:54:15 »
Ovaj polozaj daje vizionare pesnike i umetnike. Ljudi osecaja i vere. Teze savrsenstu i mnogo pate jer im je nedostizno. Lako se zaplacu.

Ogromna emotivnost i zelja da se bude blizak, ali to tesko ostvaruju jer ih je lako povrediti, pa se povuku i zatvore u sebe. Imaju osecaj da ih niko nikada ne razume potpuno.Vrlo su religiozni i spiritualni. Nekada cak i praznoverni.

Mastaju o idealnoj porodici ali to tesko ostvaruju. Spremni na zrtvu i u brzi o drugome cesto sebe zanemaruju.

Intuicija i prorocki snovi. Vole da spavaju a sanjaju i na javi. Tesko im je da napuste svoj svet maste i deluju u realnosti pa su cesto optuzivani su za izgubljenost i nepaznju.

Lako preuzimaju krivicu na sebe i puno pate. Ocekuju previse i zbog toga stradaju. Dace i podelice sve sto imaju.

Emotivnost toliko duboka i lako zaplacu da ljudi nekad misle da se pretvaraju. Saosecajnost i unek spremnost da se pobrino o drugome. Nesebicnost.

Vrlo su spiritualni i religiozni, uz aflikicije cesto odu u sujeverje. Cest je raspad porodice, bez obzira na njihovu posvecenost i napor koji ulazu da je sacuvaju. Previse brinu i preuzimaju odgovornost i krivicu za sve.

Dobri i pazljivi roditelji, ali tesko su shvaceni ozbiljno i jos teze ostvaruju autoritet zbog mekoce kojom zrace.

Mastaju na javi, odsutnost.

Majka je voljena i nezna ali cesto neprisutna u zivotu osobe, neki nedostatak tu postoji. Majka moze biti bolesna ili u problemu, nekad cak i ran gubitak majke. Uz svu potrebu da joj se priblize i podsvesnu povezanost sa zenskom linijom u realnosti odnos sa majkom nije lak i blizak.

Nasledje kroz zensku liniju. Baba cesto ima veliku ulogu u zivotu.

Zbog prevelike emotivnosti tesko se nose sa realnim zivotom, pa u losijim horoskopima moze doneti ozbiljne psiholoske probleme.

Odlicno osecaju sve oko sebe, atmosfera je kjucna za njih. Ne trebaju im reci, samo malo mira i tisine i znace tacno kako se osecate i sta vam treba. Umeju da ugode i to rade cesto, ali pate jer retko to dobiju zauzvrat.

Odlicno za rad sa bolesnima, psihoterapiju, rad u bolnici, crkvi i sve u simbolici 12 polja i Riba.

Lako prastaju a jos lakse se uvrede. Stidljivost i nedostatak samopouzdanja.

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: мај 15, 2010, 09:09:17 »
Zar uvredljivost i samopouzdanje kao pojave nisu vezani za ego;)

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: мај 15, 2010, 09:11:52 »
Zar uvredljivost i samopouzdanje kao pojave nisu vezani za ego;)

Jesu mozda sam se lose izrazila -  lako ih je povrediti i nesigurnost -  jel moze tako?

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: мај 15, 2010, 09:16:08 »

Jesu mozda sam se lose izrazila -  lako ih je povrediti i nesigurnost -  jel moze tako?
moze se reci da je lako povrediti ovaj MO, mada on lako isklizne iz osecanja povredjenosti  :)

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: мај 15, 2010, 09:20:21 »

moze se reci da je lako povrediti ovaj MO, mada on lako isklizne iz osecanja povredjenosti  :)

Pa da, rekla sam i to - lako prasta.

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: мај 15, 2010, 09:22:40 »
jeste...oprosti, zaboravi, ide dalje...

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: мај 15, 2010, 09:27:51 »
jeste...oprosti, zaboravi, ide dalje...

gde me saljes, ne znam gde da idem... :D

Van mreže Paloma

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: мај 15, 2010, 10:00:34 »
Dobila sam nekoliko preporuka za ovaj sajt...i prvo sto ugledah jutros bese ova tema.. :-*
I ja imam Mo u Ribama..i potpuno se slazem sa svim napisanim... :)
Mozemo te karatkteristike okarakterisati kao jako humane ..ali cini mi se da smo mi sa MO u Ribama cesto najnehumaniji prema samima sebi bas zbog te preemotvnosti..
Mada..zbog toga sto smo cesto brizni prema vecini ljudi..mnogi sticu pogresan utisak zainteresovanosti za njih i gaje pogresne iluzije i tu nastane problem..(musko-zenski odnosi)
Meni se iz tog razloga desavalo da gusim svoje emocije i neznost dosta puta...i to gusenje me dovede do tolikog nezadovoljstva da je to uzas..Isto tako ako pokazem briznost ka nekoj osobi zbog situacije u kojoj se nalazi,desava mi se da se osoba jednostavno "zalepi" za mene i ocekuje takav vid podrske neprestano..sto opet dovede do prevelikog crpljenja energije..
Cesto smo nesigurni u sebe,to je tacno..ali postoje resenja i za to..

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: мај 15, 2010, 10:30:50 »

pa nigde...ti vec JESI MO Pi, glumis ga  :)

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: мај 15, 2010, 10:37:14 »

pa nigde...ti vec JESI MO Pi, glumis ga  :)

ne razumem...