Autor Tema: Mars u Jarcu  (Pročitano 17626 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mina

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
Odg: Mars u Jarcu
« Odgovor #135 poslato: јун 01, 2010, 22:21:43 »
[

svakako aspekti pokreću horokop. Svi aspekti pokreću horoskop, i  kvadrat i trigon i ostali. Mars je sam po sebi aktivna planeta sam po sebi je izazovan i njemu je dovoljan i trigon da bi se pokrenuo...Marsu ne treba poziv na izazov.....njemu samo treba dobra solarna energija....
Mars u Jarcu je usmjerena akcija, a pod kvadratom to je usmjerena akcija sa preprekama. Šta će mu prepreke...? Prepreke frustriraju...iskvadriran Mars u Jarcu je kao Mars u kavezu....frustriran je, blokiran....
MA u Jarcu vojnik koji ide u akciju....ali kvadrirani Mars u Jarcu je vojnik koji djeluje na području za koji nije osposobljen....
[/quote]

Tacno tako...evo dokaza moj primer Ma u Jarcu.

naucila strani jezik samouko
samostalno radim
veoma aktivna po pitanju posla (lenja za kucne poslove to jeste) ali generalno gledano postigla vise nego neko moje okruzenje licnim sposobnostima, dakle nije mi nista bilo poklonjeno
terala inat kad je neka vrsta istine i onoga sto smatram da je dobro (isplatilo se u 90% slucajeva, izuzmimo moj emotivni zivot)
kad se necega latim, teram do kraja...veoma tesko odustajem samo ako nesto hocu...

Van mreže MARKO

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #136 poslato: јун 01, 2010, 23:08:12 »
Potonje se odnosilo na Mars:
U pravu si, izvini nisam dobro pročitao,  :)

Van mreže Mjesečina

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #137 poslato: јун 01, 2010, 23:12:43 »
@ Mina i Mirabilis: cijenim svačije gledište i u tom pogledu nemam što nadodati.
@ Marko : Drago mi je da smo se razumjeli :)

Van mreže bamby

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #138 poslato: јун 02, 2010, 00:39:36 »
Tajna, niko ovde nije rekao da je njegova osnovna osobina kukavičluk.

Uostalom, ta izjava je potekla od muškarca sa MA u Jarcu...

I ako i jeste obojen tom osobinom, tome doprinosi baš SA koji sigurno nije planeta hrabrosti, već naprotiv...sama lagenda kaže da je u STRAHU od ispunjenja proročanstva SA jeo svoju decu...što baš i nije čin velike hrabrosti...

Druga stvar, MA u Ovnu je hrabar, i najhrabriji je MA od svih, a baš u Ovnu je SA u ( izgonu ili padu...opet ne znam... :-\ )...

Pad na valjda 20 stepeni ovna, mada po meni SA uopste nije lose u tom znaku. Mnogo mu je gore u biku, a o raku i lavu da ne pricamo.
MA u jarcu je tiha borba koja planine razvaljuje, nije on jurisnik, ali jeste usamljeni "ratnik". On ima svoj cilj i doci ce do njega, kada i kako to samo on zna, a borbu koju vodi "protivnici" nece ni osetiti, veoma cesto, sve do trenutka dok ne shvate da su porazeni. Imam kartu dvojice muskih koji su sve zacrtano ostvarili ali nemam odobrenje da ih kacim, ako bas nekog bude zanimalo, dacu na pp podatke.
Po mom iskustvu najhrabriji je u sco, taj bi i na djavola udario...
"Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih."
Duško Radović

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #139 poslato: јун 02, 2010, 02:55:55 »

I ako i jeste obojen tom osobinom, tome doprinosi baš SA koji sigurno nije planeta hrabrosti, već naprotiv...sama lagenda kaže da je u STRAHU od ispunjenja proročanstva SA jeo svoju decu...što baš i nije čin velike hrabrosti...

Druga stvar, MA u Ovnu je hrabar, i najhrabriji je MA od svih, a baš u Ovnu je SA u ( izgonu ili padu...opet ne znam... :-\ )...

Pa to sto je izjava potekla od MA u Jarcu ti upravo i govori o teznji tog Marsa - kukavica nece za sebe da kaze da je kukavica, jer bi se time suocio sa svojim problemom i to prevazisao, jer je kukavicluk u osnovi strah.

MA u Jarcu uvek ocekuje vise od sebe i samokritican je jer i najmanji promasaj smatra slaboscu i kukaviclukom.

Naravno da je MA bolji u svom sedistu, kao i svaka druga planeta, te nema razloga za poredjenjem. Ali kako je MA hrabrost egzaltacija mozda nece podrzati tu hrabrost kao sediste, ali sigurno nece od MA napraviti kukavicu - to nema nikakve logike.

Sto se tice toga da SA nije udobno u Ovnu, ne govori mnogo o MA u Jarcu, tako da ne vidim zasto to povezujes.

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #140 poslato: јун 02, 2010, 03:21:37 »
Evo vam horoskop MA u Jarcu, koji nikada nije bio bolestan, ima fenomenlan metabolizam, nije lomio nista, izuzetne hrabrosti (gnusa se fizickog obracuna), gotovo nemoguce ga je izvesti iz takta, nije kukavica... Neumorne snage i istrajnosti, fizicki iznenadjujuce jak s obzirom na konstituciju, intelektualno orjentisan, neumoran, izuzetan sahista i mislilac, porodica dugovecna i jaka geneza.

e sto volim kad ovako ispisaste.
Jel ima neku manu? A?
To da nikad nije bio bolesta - to nije tachno. Svi su bolesni ponekad.
To kakav metabolizam ima to je za sebe prica.
To sto nije lomio nista tipichno za marsa u jarcu.

To koliko je hrabar to ne znash ( sem ako ga nisi videla na bojnom polju ?  :) )

Konstitucija nema veze sa snagom, objasnih gore, sustina snage je kost i misichna celija.
Bilderi uglavnom nisu jaki, jer su njima celije vece nego obichnim ljudima zbog programa ishrane.
Cuveni kreatin sluzi da nabije vodu u misicine celije. Svaka celija veca za bude malo veca pa samim tim ima 1000 00000 celija tkivo bude "deblje"

Snaga dolazi iz cvrstoce miscnog tkiva i veznog tkiva.

Zato vecina boraca i nisu preterano "nabildovani" i krupni.

Znam da covek nikad nije bio bolestan a ima 62 godine (mislim nista ozbiljnije od prehlade - bukvalno). Imao je problem sa zubima u smislu velicine korena i guranja zuba medjusobno. Ima krvnu sliku kao deckic, pritisak u normali, odlicno srce, nervi. Uvek je miran i pribran, gotovo je nemoguce izbaciti ga iz takta.

Hrabrost se ne vidi samo na bojnom polju, svasta. Hrabrost je i spremnost da pogledas probleme i neprijatnosti u lice, da se sa njima suocis, da se ne plasis situacija, niti ljudi, da si spreman na konfrontaciju ako zatreba, da si spreman na stradanje i zrtvu zarad vere, ubedjenja ili neceg treceg. Covek moze biti hrabar i neustrasiv u zivotu i bez bojnog polja.

Konstitucija zavisi od vladara 1, sto je MA u njegovom slucaju. Nisam to vezala za MA kao planetu nego za MA kao vladara 1. Metabolizam zavisi takodje od vladara 1 i jos ponecega... Tako da pregledaj dobro horoskop pre nego sto kritikujes.

Sto se mana tice, normalno da ima ali nisu relevantne za pitanje hrabrosti MA u Jarcu o kome se diskutuje.Evo mana, da ti bude jasnija slika - ima problem da ostvari bliskost, vrlo je distanciran i hladan, previse racionalan, orjentisan na karijeru - zanemaruje porodicu, tvrdoglav, svojeglav, nepristupacan, gord, arogantan, samoljubiv itd. Imao je jednu opasnu zivotnu sitaciju i nosi tesko breme na svojim plecima od tada. Eto to su mane i problemi, vecina nije vezana za MA a i ove koje jesu su vec usvojene i svima poznate karakteristike MA u Jarcu, oko kojih smo se svi slozili, te je bilo suvisno to navoditi.

Veruj ili nemoj tvoja volja...

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #141 poslato: јун 02, 2010, 03:26:31 »
MA u Jarcu je ogromna količina strpljenja i trpljenja (vladar Jarca je SA=vrijeme), nije povezan sa mudrošću i njegova snaga proizlazi iz osjećaja dužnosti, ne hrabrosti. Na što ovaj MA troši svoju snagu (svrha), pokazuje polje u kojem se nalazi, a što njome postiže (rezultat), pokazuje dispozitor SA. Trigoni mogu ovog MA omesti u njegovim nastojanjima (Jarac simbolizira asketizam, trigoni širenje i opuštanje), dok mu kvadrati pune ''rezervar''. Opozicije ga blokiraju.

Ovo je sve tacno, ali ako je MA hrabrost, kao sto jeste, sigurno mu to u egzaltaciji nece nedostajati. Ne mora biti i nije prvo sto bi se navelo u opisu tog polozaja, ali nije ni suprotno kao sto se tvrdilo.

Cinjenica jeste da mnogo zavisi os SA, pa sam ja idealan primer kako pocetna snaga i jacina postanu slabost i strah kasnije, to sam dozivela mnogo puta. Sa druge strane znam i sta znaci MA u Jarcu i kakav mi je pocetni impuls, sigurno nije nesiguran ili plasljiv, vrlo je hrabar i neustrasiv.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #142 poslato: јун 02, 2010, 07:07:55 »

Pad na valjda 20 stepeni ovna, mada po meni SA uopste nije lose u tom znaku. Mnogo mu je gore u biku, a o raku i lavu da ne pricamo.
MA u jarcu je tiha borba koja planine razvaljuje, nije on jurisnik, ali jeste usamljeni "ratnik". On ima svoj cilj i doci ce do njega, kada i kako to samo on zna, a borbu koju vodi "protivnici" nece ni osetiti, veoma cesto, sve do trenutka dok ne shvate da su porazeni. Imam kartu dvojice muskih koji su sve zacrtano ostvarili ali nemam odobrenje da ih kacim, ako bas nekog bude zanimalo, dacu na pp podatke.
Po mom iskustvu najhrabriji je u sco, taj bi i na djavola udario...

Što se tiče SA, u Ovnu je valjda egocentrik i egoista, a u Raku je katastrofa...
I, slažem se ja sa tobom...i uopšte ne mislim da je MA u Jarcu loš, niti je moje mišljenje bilo da ga povežem sa kukavičlukom, naprotiv, ja ga povezjem sa primišljenošću, zrelošću, realnošću, težnjom ka ostvarenju cilja...mislim sam na prethodnih nekoliko strana pokušavala da dokažem svoj stav o njemu, kao zrelom muškarcu koji i ume i može do cilja.

Uostalom, ako ćemo sa ličnog stanovišta, opet, više mi prija MA u Jarcu koji razume i ispunjava moju VE i MO nego MA u Ovnu kojeg imam ja, i koji ih svojom sirovišću samo povređuje.
« Poslednja izmena: јун 02, 2010, 07:26:37 alea »

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #143 poslato: јун 02, 2010, 07:55:56 »

Cinjenica jeste da mnogo zavisi os SA, pa sam ja idealan primer kako pocetna snaga i jacina postanu slabost i strah kasnije, to sam dozivela mnogo puta. Sa druge strane znam i sta znaci MA u Jarcu i kakav mi je pocetni impuls, sigurno nije nesiguran ili plasljiv, vrlo je hrabar i neustrasiv.

i onda proradi dispozicija i sta bude?

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #144 poslato: јун 02, 2010, 08:41:55 »

i onda proradi dispozicija i sta bude?

Ovo sto si citirala vec ima odgovor na tvoje pitanje... bolovacu...

Van mreže MARKO

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #145 poslato: јун 02, 2010, 09:33:38 »
Pa to sto je izjava potekla od MA u Jarcu ti upravo i govori o teznji tog Marsa - kukavica nece za sebe da kaze da je kukavica, jer bi se time suocio sa svojim problemom i to prevazisao, jer je kukavicluk u osnovi strah.
I hrabar i kukavica osećaju strah ali razlika je što hrabar ne beži od opasnosti...

Citat
MA u Jarcu uvek ocekuje vise od sebe i samokritican je jer i najmanji promasaj smatra slaboscu i kukaviclukom.
Sad je MA počeo da bude i samokritičan, odkad MA razmišlja ?

Van mreže MARKO

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #146 poslato: јун 02, 2010, 09:39:40 »
Uostalom, ako ćemo sa ličnog stanovišta, opet, više mi prija MA u Jarcu koji razume i ispunjava moju VE i MO nego MA u Ovnu kojeg imam ja, i koji ih svojom sirovišću samo povređuje.
MA ne može da razume ali može da odgovara (ne mislim u verbalnom smislu), ustvari da bude kompatibilan...

Van mreže PeacefulWarrior

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #147 poslato: јун 02, 2010, 10:41:12 »

Znam da covek nikad nije bio bolestan a ima 62 godine (mislim nista ozbiljnije od prehlade - bukvalno).
Eh to sto se prehlada danas lako lechi ne umanjuje ozbiljnost prehlade kao bolesti. Dakle - jeste bio bolestan. :]

Ima krvnu sliku kao deckic, pritisak u normali, odlicno srce, nervi.

Cuj, moz to da bude istina ali ne mora. Kada se ulazi u takve analize za astrologiju jednostavno moras da imas siguran podatak ne nagadjanje.
Hrabrost se ne vidi samo na bojnom polju, svasta. Hrabrost je i spremnost da pogledas probleme i neprijatnosti u lice, da se sa njima suocis, da se ne plasis situacija, niti ljudi, da si spreman na konfrontaciju ako zatreba, da si spreman na stradanje i zrtvu zarad vere, ubedjenja ili neceg treceg. Covek moze biti hrabar i neustrasiv u zivotu i bez bojnog polja.

Konstitucija zavisi od vladara 1, sto je MA u njegovom slucaju. Nisam to vezala za MA kao planetu nego za MA kao vladara 1. Metabolizam zavisi takodje od vladara 1 i jos ponecega... Tako da pregledaj dobro horoskop pre nego sto kritikujes.

Sto se mana tice, normalno da ima ali nisu relevantne za pitanje hrabrosti MA u Jarcu o kome se diskutuje.Evo mana, da ti bude jasnija slika - ima problem da ostvari bliskost, vrlo je distanciran i hladan, previse racionalan, orjentisan na karijeru - zanemaruje porodicu, tvrdoglav, svojeglav, nepristupacan, gord, arogantan, samoljubiv itd. Imao je jednu opasnu zivotnu sitaciju i nosi tesko breme na svojim plecima od tada. Eto to su mane i problemi, vecina nije vezana za MA a i ove koje jesu su vec usvojene i svima poznate karakteristike MA u Jarcu, oko kojih smo se svi slozili, te je bilo suvisno to navoditi.

Veruj ili nemoj tvoja volja...

Dakle za ovo vazi isto.
I ne kritikujem horoskop, vec tvoj pristup.
A sad cu da ti objasnim i zasto.

Uzmimo na primer ti si, da kazem jaci astrolog. I sad pises knjigu i neki tamo interesati za astrologiju citaju tvoju knjigu.
I sad ti tu pises o njegovoj krvnoj slici i njegovom marsu.
Cekaj, jel si doktor, jel mozes da procenis krvnu sliku, koliko tachno znash sta je hrabrost itd?
Ok recimo da mozes da procenis krvnu sliku, da li si videla rezultate?

A svi to rade kad pisu, ne trude se da snose odgvornost.

Ja vam to pricam jer mislim da ce da bude bolje i za vas i za vase znanje.

Isto kao sto je Alea rekla za Milevu Eistein da je matemtaicki genije.
Zar je bitno da li jeste ili nije, bitno je da hodate po tankom ledu u kontekstu znanja o tome.
I na svemu tome bazirate ideje i zakljucke.

Jel vidite problem?

Taj problem mozes da primenis na hiljadu drugih stvari, ne samo u astrologiji nego u zivotu generalno.
Nije da se majem vasim zivotima ali mi jednostavno smeta da vidim da inteligentni ljudi ne koriste svoju inteligenciju.
Ne da pricaju gluposti vec nemaju dovoljno KRITICKO-ANalitickog Razmisljanja pri pristupu CISTO INTELEKTUALNIM temama.
( Sto je vise manje 90 % ovog foruma koji dozvoljavaju da ih sopstvena logika zaplice )

Van mreže Shiva

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #148 poslato: јун 02, 2010, 17:00:46 »
Evo moj slucaj:
vecito malokrvna (i moja sestra), bas nedostatak gvozdja u krvi.  A moj Mars u Jarcu dispozicijom ide u sediste. Jednom smo cak primale krv, jer se doktor pitao s obzirom na nalaze kako uopste stojimo na nogama. A nama super, znaci bavimo se sportom, roleri po keju, i sve, nismo ni pomislili da nam nesto fali. Ali kad doktor istripuje roditelje, deca zavrse na transfuziji :)). Al uvek se vrati ta malokrvnost.
A sto se zuba tice... paaa :), lepo je to Corto rekao, Mars izbio Saturna: kad sam bila mala drugarica me gurnula tako da sam pala na beton i slomila deo zuba ... mislim nije ona mislila da me tako jako gurnula :).

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #149 poslato: јун 02, 2010, 17:01:56 »
Pa vidi, PW ja SA HRABROŠĆU I TVRDOGLAVOŠĆU SVOG MA U OVNU TVRDIM I STOJIM IZA TOGA DA JE MILEVA MARIĆ BILA MATEMATIČKI GENIJE, A TO DA LI SE TI SA TIM SLAŽEŠ ILI NE JE MENI POTPUNO NEBITNO.

JA PRIZNAJEM DA SAM PROČITALA ZANEMARLJIVO MALO ASTROLOŠKE LITERATURE U ODNOSU NA VEĆINU LJUDI OVDE, I DA IMAM ZANEMARLJIVO ISKUSTVO, ASTROLOGIJA ME ZANIMA U POSLEDNJIH GODINU DANA, A SVOJE STAVOVE UGLAVNOM BAZIRAM NA SOPSTVENIM ZAKLJUČCIMA, I VRLO SAM PONOSNA NA TO ŠTO SE U MOJIM POSTOVIMA KRIJE ISKLJUČIVO MOJ LIČNI STAV, I MOJ LIČNI ZAKLJUČAK, MOJE LIČNO RAZMIŠLJANJE, I ŠTO NIKAD NISAM IZGUBILA KULTURU DIJALOGA NITI PREMA BILO KOME IMAM POTCENJIVAČKI STAV, VEĆ SE TRUDIM DA ŠTO VIŠE SAZNAM OD DRUGIH... A TO ŠTO SE TI SA TIM NE SLAŽEŠ I ŠTO NE ZADOVOLJAVA TVOJE INTELEKTUALNE SPOSOBNOSTI, JE MENI OPET OK, TVOJA STVAR...NADJI SEBI INTELEKTUALNO RAVNE PA SA NJIMA RAZMENJUJ MIŠLJENJA...