Autor Tema: Zanimljivi psiho-testovi  (Pročitano 30497 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
Zanimljivi psiho-testovi
« poslato: мај 25, 2010, 18:43:32 »
Ovde možemo ostavljati linkove za zanimljive testove da ne bismo otvarali stalno posebne teme.

Evo jednog o emocionalnoj inteligenciji. Ne morate se registrovati, samo idete na "I agree"

http://www.queendom.com/tests/access_page/index.htm?idRegTest=1121
...mislila sam na ono drvo koje Halevi pominje u svojoj knjizi o Hazarima. Mislila sam o tome da je svako od nas jedno takvo drvo: što više rastemo uvis ka nebu, kroz vetrove i kišu ka Bogu, tim dublje moramo ponirati korenjem kroz blato i podzemne vode ka paklu.

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
Odg: Zanimljivi psiho-testovi
« Odgovor #1 poslato: мај 25, 2010, 19:08:00 »
Užas  :'(

Snapshot Report
Self-report Component
Subscale IQ score = 59
Subscale percentile = 0.38   

59
According to your self-report answers, your emotional intelligence is very poor. People who score like you do feel that they have trouble dealing with their own emotions and those of others. They struggle to overcome difficulties in their lives and they are unable to control their moods. It's hard for them to understand how best to motivate themselves and reach their goals. In addition, they find social interactions quite difficult, for several reasons. They may have trouble allowing themselves to get close with others, finding it difficult to be vulnerable enough to establish intimacy. They also report having trouble offering support to others, likely due to the fact that they do not understand where others are coming from or they lack ideas about how best to help. Perhaps by working on your problem areas, you can become more confident in dealing with your own emotions and those of others.
...mislila sam na ono drvo koje Halevi pominje u svojoj knjizi o Hazarima. Mislila sam o tome da je svako od nas jedno takvo drvo: što više rastemo uvis ka nebu, kroz vetrove i kišu ka Bogu, tim dublje moramo ponirati korenjem kroz blato i podzemne vode ka paklu.

Van mreže Mina

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: мај 25, 2010, 19:39:05 »
katastrofa :(

Snapshot Report
Self-report Component
Subscale IQ score = 87
Subscale percentile = 19 

87

According to your self-report answers, your emotional intelligence is somewhat poor. People who score like you may at times feel that they have trouble dealing with their own emotions and those of others. They sometimes struggle to overcome difficulties in their lives and they are not always able to control their moods. It may be hard for them to understand how best to motivate themselves to overcome obstacles and reach their goals. In addition, they find social interactions difficult at times, for several reasons. They may have trouble allowing themselves to get close with others, finding it difficult to be vulnerable enough to establish intimacy or perhaps lacking understanding of, or comfort with, social interactions. Perhaps by working on your problem areas, you can become more confident in dealing with your own emotions and those of others

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #3 poslato: мај 25, 2010, 19:40:21 »
Self-report Component
Subscale IQ score = 123
Subscale percentile = 95

123
According to your self-report answers, your emotional intelligence is good. People who score like you do feel that they have little trouble understanding and dealing with their own emotions and those of others. They generally are able to overcome difficulties in their lives and they are able to control their moods in all but the most trying of times. It's easy for them to motivate themselves to overcome obstacles and reach their goals. In addition, they find social interactions to be quite easy and fulfilling, for several reasons. They are comfortable allowing themselves to get close with others, and feel comfortable being vulnerable enough to establish intimacy. They also report having an easy time offering support to others; this is likely due to an empathetic nature and a clear mind when it comes to offering good advice.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #4 poslato: мај 25, 2010, 19:41:31 »
55 je minimum, a 155 maximum jel da?

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: мај 30, 2010, 17:55:38 »
Evo jednog simpatičnog testa sa drugog foruma. Sad čitam svoje odgovore i umirem od smeha

Psiho-Test PS: nemojte citati rezultate, pre nego sto uradite test, osim ako nemate nameru resavati..
svakako, it's just a game ... 
=====================
Cak i najsretniji ljudi imaju periode kad im se svakodnevno zivot cini dosadnim i nekako suvise svakodnevnim.Mada je lijepo osjecati se sigurno i znati da ce sutrasnji dan biti lijep, pretjerana izvjesnost ubija nas u pojam, gubimo inspiraciju.Ali mi znamo kako da pobjegnemo od te svakodnevne rutine, bar nakratko.Odgovor je u trazenju stimulacije, u povremenim uzbudjenjima.Da biste uspjeli da uzivate cak i u svakodnevnom zivotu morate znati ovu tajnu.
Kako mi sami nalazimo uzbudjenje u nasim zivotima
Hajdemo na putovanje kroz nase djetinjstvo i kroz svijet uzbudjenja i zabave.
Odgovorite na slijedeca pitanja

1.Usli ste na glavnu kapiju zabavnog parka.Tacno ispred vas stoji veliki tobogan.Red za karte je suvise dugacak, koliko dugo cekate da bi ste se vozili

2.Konacno je dosao red na vas.Sad se vozite strmoglavom brzinom.Kakva osjecanja ta brzina izaziva u vama

3.U trenutku najveceg uzbudjenja sine se sunovracuju nadole, pravo u bazen.Vas vagoncic prolazi kroz oblak kapljica vode i vi ste potpuno isprskani.Sta kazete ili viknete u tom trenutku

4.Sada ste odlucili da odete na vrtesku.U toku voznje, iz nepoznatog razloga bas konjic koga vi jasete pokvari se i stane.Koje rijeci upucujete konjicu

5.Vasa voznja na toboganu bila je uzbudljiva, ali mogla je biti i bolja.Kada biste vi projektovali tobogan-kakav bi on biokAKVU BISTE STAZU SMISLILI-OPISITE RIJECIMA.

Rezultati psiho-sexualnog testa:

Da li ste uzivali u zabavnom parku......... 

U psihologiji ritmicni pokreti gore-dole predstavljaju sexualna zadovoljstva, tako da vasi odgovori odrazavaju vas stav prema sexu.

Rešenje:
1.Vrijeme koje provodite cekajuci u redu otkriva koliko vremena posvecujete, ili biste zeljeli da vas partner
posveti predigri.

2.Ono sto osjecate dok se vozite otkriva kako se osjecate dok vodite ljubav.

3.Po Jungu, voda je simbol izvora zivota.
Rijeci koje ste izgovorili u trenutku kad se tobogan sjurio u vodu govore o tome sta biste rekli na vrhuncu sexualnog cina.

4.U psihologiji konj je simbol muskosti.
Rijeci koje ste uputili pokvarenom pastuhu jesu rijeci koje biste uputili sebi li partneru ako niste na visini zadatka.

5.Vasa zamisao idealnog tobogana ukazuje na vasu viziju savrsenog sexa.
Usponi i padovi tobogana su metafora bura i zatisja u vodjenju ljubavi.

Moji odgovori su bili:
1. Pola sata-sat
2. Skok adrenalina
3. A u pi*** mate***u
4. Šta je sad ovo koji k****, šta mu je?
5. Potpuno vijugav, kao onaj na Adi (ako još postoji)

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #6 poslato: мај 30, 2010, 18:14:14 »
Evo jednog simpatičnog testa sa drugog foruma. Sad čitam svoje odgovore i umirem od smeha

Psiho-Test PS: nemojte citati rezultate, pre nego sto uradite test, osim ako nemate nameru resavati..
svakako, it's just a game ... 
=====================
Cak i najsretniji ljudi imaju periode kad im se svakodnevno zivot cini dosadnim i nekako suvise svakodnevnim.Mada je lijepo osjecati se sigurno i znati da ce sutrasnji dan biti lijep, pretjerana izvjesnost ubija nas u pojam, gubimo inspiraciju.Ali mi znamo kako da pobjegnemo od te svakodnevne rutine, bar nakratko.Odgovor je u trazenju stimulacije, u povremenim uzbudjenjima.Da biste uspjeli da uzivate cak i u svakodnevnom zivotu morate znati ovu tajnu.
Kako mi sami nalazimo uzbudjenje u nasim zivotima
Hajdemo na putovanje kroz nase djetinjstvo i kroz svijet uzbudjenja i zabave.
Odgovorite na slijedeca pitanja

1.Usli ste na glavnu kapiju zabavnog parka.Tacno ispred vas stoji veliki tobogan.Red za karte je suvise dugacak, koliko dugo cekate da bi ste se vozili
malo, ili nimalo, ne volim čekanje.
2.Konacno je dosao red na vas.Sad se vozite strmoglavom brzinom.Kakva osjecanja ta brzina izaziva u vama
vrtoglavicu i mučninu
3.U trenutku najveceg uzbudjenja sine se sunovracuju nadole, pravo u bazen.Vas vagoncic prolazi kroz oblak kapljica vode i vi ste potpuno isprskani.Sta kazete ili viknete u tom trenutku
j**** pas mater!!!
4.Sada ste odlucili da odete na vrtesku.U toku voznje, iz nepoznatog razloga bas konjic koga vi jasete pokvari se i stane.Koje rijeci upucujete konjicu
a jesam baksuz...kud si se baš meni pokvario...
5.Vasa voznja na toboganu bila je uzbudljiva, ali mogla je biti i bolja.Kada biste vi projektovali tobogan-kakav bi on biokAKVU BISTE STAZU SMISLILI-OPISITE RIJECIMA.
pravocrtnu, bez zavoja i skretanja, s maximalnom brzinom...ubrzanje tobgana bi bilo postepeno, a zaustavljanje naglo...
Rezultati psiho-sexualnog testa:

Da li ste uzivali u zabavnom parku......... 

U psihologiji ritmicni pokreti gore-dole predstavljaju sexualna zadovoljstva, tako da vasi odgovori odrazavaju vas stav prema sexu.

Rešenje:
1.Vrijeme koje provodite cekajuci u redu otkriva koliko vremena posvecujete, ili biste zeljeli da vas partner
posveti predigri.

2.Ono sto osjecate dok se vozite otkriva kako se osjecate dok vodite ljubav.

3.Po Jungu, voda je simbol izvora zivota.
Rijeci koje ste izgovorili u trenutku kad se tobogan sjurio u vodu govore o tome sta biste rekli na vrhuncu sexualnog cina.

4.U psihologiji konj je simbol muskosti.
Rijeci koje ste uputili pokvarenom pastuhu jesu rijeci koje biste uputili sebi li partneru ako niste na visini zadatka.

5.Vasa zamisao idealnog tobogana ukazuje na vasu viziju savrsenog sexa.
Usponi i padovi tobogana su metafora bura i zatisja u vodjenju ljubavi.

Moji odgovori su bili:
1. Pola sata-sat
2. Skok adrenalina
3. A u pi*** mate***u
4. Šta je sad ovo koji k****, šta mu je?
5. Potpuno vijugav, kao onaj na Adi (ako još postoji)

hahahah, do suza sam se nasmijala.... ;D

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: мај 30, 2010, 19:15:33 »

hahahah, do suza sam se nasmijala.... ;D
I ja, al' mislim da ima istine, posebno ovo pod 3 i 4 :D
Za stavku 3 bih se iznervirala jer ne znam kako ću mokra kući (gledaće me ljudi na ulici k'o budalu), što se tiče četvorke pisala sam kratke odgovore na papir dok sam rešavala,ali  odgovor je bio mnogo duži - otišla bih kod gazde i tražila pare nazad, a ako neće da mi ih vrati ispsovala bih ga na sva usta i rekla bih mu da mu je zabavni park sranje i da više u životu neću tu da dođem

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #8 poslato: мај 30, 2010, 19:23:59 »
tražila sam još takvih testova, ali svi su na engleskom...

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: мај 30, 2010, 19:25:55 »
Okačiću ja, samo da nađem :)

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: мај 30, 2010, 19:27:50 »
POSMATRANJE KITOVA

Stojite na palubi malog broda i posmatrate kitove. Nepregledni plavi okean vas okružuje sa svih strana. Talasi vam orošavaju lice dok se naginjete preko ograde u nadi da ćete videti ta misteriozna stvorenja iz dubina. I evo ih - porodica kitova je izronila nedaleko od brodića.

Koja od ovih rečenica najbolje opisuje tu porodicu?

1. Mala beba kit pliva iza ogromne majke.
2. Beba kit pliva priljubljena uz majčin stomak.
3. Tata i mama kitovi plivaju sa bebom.
4. Beba kit se okreće uz veliki mlaz vode i odlazi sama u stranu.

Rešenje:

Kit je čest simbol Jungovog arhetipa ‚‚ Velike majke ‚‚. Odnos koji se zamislili između kitova vezan je za vašu vezu i osećanja koja imate sa majkom.

1. Mala beba kit pliva iza ogromne majke.
Uloga majke je višenego ogromna za vas. Može biti da vaša majka utiče na vas, vaš način mišljenja i ponašanja čak i sada kada ste vi odrasla osoba. Ne bi bilo tako loše da prekinete te neviljive niti koje vas vezuju za majčinsku suknju i potrudite se i potrudite se da budete samostalni. Na kraju krajeva, majka vas nije odgajala da biste večito ostali dete.

2. Beba kit pliva priljubljena uz majčin stomak.
Očajnički vam je potreban fizički kontakt. Normalno je i prirodno imati potrebu za toplinom ljudskog dodira, ali u vašem slučaju ta potreba je suviše izražena. Muškarci koji su ovako odgovorili treba posebno da se zabrinu jer postoji mogućnost da u patnerki u stvari traži zamenu majke. - Zrela ljubavna veza teško se može i zamisliti ako se vi ponašate kao "Mamin sin".

3. Tata i mama kitovi plivaju sa bebom.
Vi gajite ista osećanja prema majci i ocu( u ovakvoj situaciji se obićno zaboravi otac). Najverovatnije je vaš život u detinjstvu bio srećan i bezbedan i kao rezultat toga vi imate uravnotežen pogled na svet.

4. Beba kit se okreće uz veliki mlaz vode i odlazi sama u stranu.
Dostigli ste visok nivo samosvojnosti i na najboljem ste putu da postanete zrela odrasla osoba. Međutim, vaše insistiranje na samostalnosti i samovoljnosti može vas načiniti svojevoljnim, tvrdoglavim a ponekad i sebičnim.

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: мај 30, 2010, 19:28:53 »

Ne mogu da verujem! Kako sam mogao ispasti tako glup? Previse cesto nam se svima dogadja da ovo sebi kazemo. Izgori nam tost, prospemo kafu po vaznim papirima, uspavamo se ujutru, posecemo prst - ljudski je ponekad zabrljati. Niko nije savrsen i svako od nas to iz dana u dan dokazuje. Setite se ovoga sledeci put kad se budete smejali nekome ko je pogresio. Na kraju krajeva, desice se i vama da dodjete sa razlicitim carapama na posao.

Setate niz ulicu, mislima ste miljama daleko, i odjednom nalecete na kantu za djubre, udarili ste u nju i ona se prevrce. Sta ispada iz nje:

1. nista - kanta je bila prazna
2. gomila djubreta prosipa se po ulici
3. kore od jabuka, koske od krmenadli i drugi otpaci hrane
4. pedantno zavezana kesa za djubre

RESENJE:
Vase tumacenje sadrzaja kante za djubre otkriva stvari koje nosite u sebi i trudite se da ih sakrijete od pogleda drugih.

1. nista - kanta je bila prazna - ljudi koji su ovako odgovorili zive bez mnogo preterivanja. Sve se vidi, sve je jasno. Ova jednostavnost i iskrenost cini ih privlacnim drugim ljudima.

2. gomila djubreta prosipa se po ulici - oni koji su odgovorili da je kanta bila puna djubreta mozda izgledaju kao otvorene i neposredne osobe, ali u sutini imaju previse neizrecenih osecanja u sebi. Takva osecanja se mogu primetiti samo u vidu opste frustriranosti, ali ako malo razmislite mozda biste se setili prilika kada ste se uzdrzavali i niste rekli ono sto ste stvarno mislili i osecali?

3. kore od jabuke, kosti od krmenadli... - oni koji su zamislili gomilu kuhinjskih otpadaka jesu osobe koje potiskuju svoju zelju za hranom i veliki apetit. Mozda ste upravo sada na dijeti ili pocinjete sledeceg ponedeljka? Da li ste trudite da pristedite smanjujuci troskove ishrane?

4. pedantno vezana kesa za djubre - ljudi koji su videli crnu kesu za djubre kako ispada iz kante spadaju u osobe koje imaju izgradjen osecaj za samokontrolu. Mozda i previse jak. Gnusate se pokazivanja slabosti ili kukanja - vas ponos to ne dozvoljava. Ali znajte da pokazivanje pravih osecanja drugima nije znak slabosti.

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: мај 30, 2010, 19:29:47 »
Zamislite vedro plavo nebo bez ijednog oblacka. Sama pomisao na to trebalo bi da vas odobrovolji. Sada spustite pogled i primetite pejzaz oko vas. Koji vas od ovih prizora najvise umiruje i opusta:

1. belilo ravnica pod snegom
2. plavetnilo mora
3. zelenilo planina
4. polje zutog poljskog cveca

RESENJE:
Pejzaz koji ste zamislili kao kontrast cistom plavom nebu otkriva skriveni talenat koji postoji u dubini vaseg neprobudjenog uma.

1. Belilo ravnice pod snegom - Obdareni ste izuzetnim senzibilitetom koji vam pruza mogucnost da na prvi pogled razumete situacije i da desifrujete slozene probleme bez dodatnih dokaza i objasnjenja. Posedujete ono sto je potrebno za uspesnog rukovodioca a pomalo ste i vizionar.

2. Plavetnilo mora - Prirodno ste obdareni za odnose medju ljudima. Ljudi postuju vasu sposobnost za dobru komunikaciju i to kako vi spajate razlicite grupe ljudi. Samo vase prisustvo pomaze ljudima da im rad bude laksi i uspesniji, cineci vas neprocenjivim clanom svakog tima.

3. Zelenilo planina - Dar koji vi imate je izrazena sposobnost za komunikaciju. Uvek ste u stanju da pronadjete reci koje ce izraziti vasa osecanja i ljudi oko vas brzo shvate da se i oni upravo tako osecaju. Kaze se da se udvoje zadovoljstvo duplira a bol deli. Vi uvek znate kako da pomognete ljudima da se nadju na pravoj strani te jednacine.

4. Polje zutog poljskog cveca - Vi ste magacin znanja i kreativnosti, prepuni ideja i beskonacnog potencijala. Osluskujte i dalje osecanja drugih ljudi i nikada nemojte prestati da radite i sanjate snove, jer onda nema stvari koju ne mozete postici.

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: мај 30, 2010, 19:33:46 »
Svi smo bili u prilici da gledajuci horor film, vidimo glavnog junaka kako prolazi kroz taman hodnik i pozeleli da viknemo: "Ne ulazi tamo! Jesi li lud?!" - Ali, sta biste vi uradili da ste na njegovom mestu?
Sledece putovanje vodi nas u svet tame, svet gde je vrlo tanka linija izmedju malih uzbudjenja i pravog pravcatog straha...

1. Nalazite se u staroj napustenoj zgradi, zgradi u koju ljudska noga godinama nije krocila. Otkrivate stepenice koje vode u podrum. Polako silazite, borjite stepenice jednu po jednu. Jedan... dva... tri... Koliko je stepenica do dna?

2. Prostorija ispod zemlje je potpuno tamna. Iznenada, iz te tame, cujtete kako neko ispusta neke zvuke. Da li to neko tiho jeca? Nerazgovetno mumla? Da li se obraca vama?

3. Kakva je vasa reakcija na te zvuke? Da li pokusavate da nadjete tu osobu? Da li instinktivno bezite uz stepenice? Ili ste se ukocili od straha i nepomicno stojite?

4. Sada cujete nekoga da vas zove i vidite obris osobe koja silazi niz stepenice. Ko je ta osoba koja silazi niz stepenice?

RESENJE:
Napustene zgrade i podzemne prostorije jasni su simboli neprijatnih uspomena i starih mentalnih oziljaka. Vasi odgovori otkrivaju kako se borite sa starim uspomenama iz proslosti.

1. Broj stepenica do dna ukazuje na to koliko na vas uticu oziljci iz proslosti. Oni koji su zamislili dugacko stepeniste nose duboko urezane rane iz proslosti.

2. Zvuci koje ste culi otkrivaju u kojoj ste meri i na koji nacin ste se vi izvukli iz tih bolnih iskustava iz proslosti. Oni koji su culi plac, to su oni koje su drugi tesili u tim teskim trenucima i uz ciju pomoc su uspeli da ih prebrode. Oni koji su culi nerazgovetno mumlanje najverovatnije su prolazili kroz teska vremena sami. Mumlanje koje cujete u tami je vas duboko pokopani bol. Mozda je doslo vreme da odskrinete vrata i dozvolite da vas sunce obasja. Oni koji su culi da im se neko obraca spadaju u osobe koje nose svoje oziljke kao medalje na reveru. Nice je rekao: "Ono sto nas ne ubije, cini nas samo jos snaznijim". Vi ste, po svoj prilici, pristalica te filozofije.

3. Vasa reakcija na zvuke u tami pokazuje kako vi reagujete na bolne situacije iz proslosti. Ako ste krenuli u potragu da otkrijete odakle dolazi taj zvuk, najverovatnije ste preduzimljiva osoba i u zivotu. Suocavajuci se sa problemima, kad-tad cete sigurno naci resenja. Oni koji su odmah potrcali uz stepenice, predstavljaju osobe koje su vec poznate po tome sto ignorisu probleme ocekujuci da ce oni sami od sebe nestati. U slucaju da ste se ukocili u mestu od straha, moguce je da imate neresenih problema iz svoje proslosti koji vas muce i ne dozvoljavaju vam da napredujete u zivotu.

4. Osoba koja se pojavljuje na vrhu stepenista i poziva vas jeste neko na koga mozete da se oslonite kada imate problema.

Ovde sam imala baš zanimljive odgovore:
1. Jako dugačko stepenište, jedva mu se nazire kraj
2. Neki ludak, koji je tu godinama zatvoren, bunca nepovezane stvari i ne primećuje me
3. Stojim i pokušavam da vidim koliko je opasan, na kraju rešim da ga ne diram jer ne znam šta može da mi uradi
4. Ubica sa nožem ide da me ubije (nisam znala da treba zamisliti nekog koga poznajem, baš sam se uživela u scenografiju horor filma)

Van mreže Kocka je bačena

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: мај 30, 2010, 19:35:48 »
pretpostavljala sam da će biti takav rezultat....

Self-report Component
Subscale IQ score = 101
Subscale percentile = 53

According to your self-report answers, your emotional intelligence is not extremely good. People who score like you do feel that their ability to understand and deal with their own emotions and those of others is just barely acceptable. Emotionally intelligent people have an easy time overcoming difficulties in their lives and they are generally able to control their moods. It's easy for them to motivate themselves to overcome obstacles and reach their goals. In addition, they find social interactions to be quite easy and fulfilling, for several reasons. They are comfortable allowing themselves to get close with others, and feel comfortable being vulnerable enough to establish intimacy. They also report having an easy time offering support to others; likely due to an empathetic nature and a solid ability to offer advice. Perhaps by working on your problem areas, you can become more confident in dealing with your own emotions and those of others.