Autor Tema: Merkur u strelcu  (Pročitano 7080 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Merkur u strelcu
« poslato: мај 25, 2010, 23:29:49 »
o daaa ;D

Merkur u strelcu
Mudre i zabavne osobe, sa naglašenim smislom za humor, lepršavog intelekta. Vole da razmišljaju o velikim pitanjima, svetskim problemima i drugim krupnim životnim stvarima poput religije, filozofije itd. U svemu traže pravičnost, istinu i veruju u ideale. Manje su usmereni na praktičnu stranu života i nemaju sposobnost da sagledaju detalje. Zbog toga im detalji izmiču i događaju im se stvari koje nisu uobičajene za ljude praktičnog duha, u koje njih ne možemo ubrajati. Zato izbegavaju teške zadatke ili pribegavaju liniji manjeg otpora. Znaju da budu indiskretni, dogmatični i licemerni. Ne znaju da se racionalno ponašaju sami prema sebi i drugima, pa je kod njih uvek prisutna opasnost od rasipanja energije.

Merkur u Strelcu uglavnom daje jak intelekt i visoko obrazovanje, ali i religioznost. Znak Strelca je mesto Merkurovog izgona, što se neretko manifestuje lošim baratanjem činjenicama, pogrešnim viđenjem stvari i zauzimanjem pogrešnih stavova, ali, ako je horoskop dobar, osobe će uspeti da prevladaju ovaj problem i da postignu zavidne rezultate, prvenstveno u obrazovanju. Dobar horoskop daje velike intelektualne slobode i sposobnost da se ostvare visoki ciljevi (dobar položaj u javnim institucijama, školstvu, inostranstvu), a loš - licemerje i nepoštovanje moralnih normi na svim poljima, postavljanje neostvarivih ciljeva i idealizovanje stvarnosti do mere kada se smisao za realno potpuno gubi.

izvor:ne znam

sto se tice mog Merkura u strelcu koji je stacioniran u 12 kuci ..o daaaa:D
sta bih izdvojila:

-smotanost (izuzetna,padam , saplicem se, udaram, prosipam, radim potpuno nebulozne stvari, nekad me sramota)
-brzo pricam
-kako je strelac znak inostranstva-ja sam van -svoj na svome, brbljivija  nego kod kuce
-nejasno pricam-Me u izgonu u 12

i seticu se jos

a vi ?

i da obozavaam da filozofiram

recimo kad pricam sa mojom drugaricom Me u ribama-to je znacu presipanje iz supljeg u prazno satima
i zabavno nam je 8)

Van mreže Kocka je bačena

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
Odg: Merkur u strelcu
« Odgovor #1 poslato: мај 26, 2010, 00:51:29 »
i moj Me je u strelcu,ali u jakoj konjukciji sa Sa,tako da teško da mogu da odredim njegov uticaj a da izostavim Sa....

smisao za humor mi je slab,a jedan Me u strelcu bi trebalo da ga ima,pa je tu očigledan uticaj Sa,ali kada imam humor uglavnom je to ironičan i pomalo sarkastičan...

definitivno rasuta pažnja,mada ja bih to povezala da su i So i ASC u znacima promenljivog kvaliteta,i uopšte naglašen mi je promenljiv kvalitet što uvek sa sobom nosi i rasutos u mislima....takođe i Ju kao vladar ASC i dispozitor 4 planete u strelcu je u vodoliji,koji jeste fixni znak,ali je neiscrpna u idejama....generalno me mnogo toga zanima-od psihologije i filosofije,preko matematike i fizike do umetnosti

u životu sam malo putovala što je na prvi pogled čudno,jer mi je u strelcu 4 planeta,a Ju u 12.polju,a to je zato što je upravo Me vladar 3.polja-putovanja,u jakom aspketu sa Sa-koji uvek koči-valjda će ih biti kasnije ;)

dobar sam matematičar-tipučan primer Me/Sa aspekta

nisam nešto preterano trapava,ne lupam,posebno što mi s godinama sve više radi ovaj Me/Sa aspekt,pa sam sad više ćutolog....

a,da,setih se-snalažljiva s rukama,umem da šijem,crtam,pravim makete,seckam....

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: мај 26, 2010, 01:38:29 »
Ja ne znam kakvu to tešku karmu teglim kad mi je zapalo da u ovoj inkarnaciji imam mamu sa ME u strelcu...evo nekih osnovnih stvari koje bih ja pripisala tom njenom merkuru:
-kad priča vic, dok stigne do kraja onaj koji sluša zaboravi šta je bilo na početku
-kad prepričava neki film, kraće traje sam film nego njeno prepričavanje
-kad recimo negde idem i ona mi objašnjava put do tamo, na osnovu njenog opisa izgleda da treba preći pola Njujorka uzduž i popreko zaobilaznim ulicama, a po pravilu kad usput pitam nekog drugog objašnjenje obično bude "Druga ulica levo"
-ne daj bože da je pitam da mi objasni neko srodstvo. Umesto da kaže da joj je neko recimo brat od rođenog ujaka i time završi priču, ona krene da priča čitav rodoslov, uključi u priču još 20 ljudi (naravno, sa sve biografijama - kad je ko prestao da piški u gaće, kad je prvi put obukao dugačke pantalone pa nadalje) i završi se uvek pričom o nekoj komšinicinoj tetki iz nekog tamo sela...
-krenem da kupim cigare i pitam da li joj treba nešto, i onda krene otprilike ovakav traktat "Čekaj...kafe ima, mleka ima, šećera ima, brašna ima, al' dobro to nam ne treba...jesi mislila da praviš palačinke ovih dana? Nisi? Što? A mogla bi..." pa onda ja tu kažem "Dobro!!!! Pusti šta imamo, pitam šta nemamo!" i onda ona opet "Šta sam rekla? A, da. Ima kafe, šećera, mleka, jogurta...da, što slabo piješ jogurt? Kupila sam juče i vidim da ga nisi načela..." i tako ti njeni monolozi potraju i po 15-20 minuta i kad ona izređa sve šta imamo (retko kad zafali nešto) onda ja mogu da idem po cigare...

Eto, ako se setim još nečega dopisaću :D
...mislila sam na ono drvo koje Halevi pominje u svojoj knjizi o Hazarima. Mislila sam o tome da je svako od nas jedno takvo drvo: što više rastemo uvis ka nebu, kroz vetrove i kišu ka Bogu, tim dublje moramo ponirati korenjem kroz blato i podzemne vode ka paklu.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: мај 26, 2010, 01:50:08 »
kod mene se nije ispoljio tako :)

ako nesto mrzim  to je odugovlacenje
Merkur mi je 0 Uran pa znam i da ubrzavam ljude kad mi nesto pricaju, jer nemam strpljenja

kakve mama ima aspekte?
dispozitor?

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: мај 26, 2010, 02:04:43 »
JU u Vodoliji, a Merkur je u V u konjukciji sa Suncem (spaljen), Venerom i Marsom i u kvadratu sa PL
...mislila sam na ono drvo koje Halevi pominje u svojoj knjizi o Hazarima. Mislila sam o tome da je svako od nas jedno takvo drvo: što više rastemo uvis ka nebu, kroz vetrove i kišu ka Bogu, tim dublje moramo ponirati korenjem kroz blato i podzemne vode ka paklu.

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: мај 26, 2010, 03:20:47 »
Ja ne znam kakvu to tešku karmu teglim kad mi je zapalo da u ovoj inkarnaciji imam mamu sa ME u strelcu...evo nekih osnovnih stvari koje bih ja pripisala tom njenom merkuru:
-kad priča vic, dok stigne do kraja onaj koji sluša zaboravi šta je bilo na početku
-kad recimo negde idem i ona mi objašnjava put do tamo, na osnovu njenog opisa izgleda da treba preći pola Njujorka uzduž i popreko zaobilaznim ulicama, a po pravilu kad usput pitam nekog drugog objašnjenje obično bude "Druga ulica levo"
-ne daj bože da je pitam da mi objasni neko srodstvo. Umesto da kaže da joj je neko recimo brat od rođenog ujaka i time završi priču, ona krene da priča čitav rodoslov, uključi u priču još 20 ljudi (naravno, sa sve biografijama - kad je ko prestao da piški u gaće, kad je prvi put obukao dugačke pantalone pa nadalje) i završi se uvek pričom o nekoj komšinicinoj tetki iz nekog tamo sela...
-krenem da kupim cigare i pitam da li joj treba nešto, i onda krene otprilike ovakav traktat "Čekaj...kafe ima, mleka ima, šećera ima, brašna ima, al' dobro to nam ne treba...jesi mislila da praviš palačinke ovih dana? Nisi? Što? A mogla bi..." pa onda ja tu kažem "Dobro!!!! Pusti šta imamo, pitam šta nemamo!" i onda ona opet "Šta sam rekla? A, da. Ima kafe, šećera, mleka, jogurta...da, što slabo piješ jogurt? Kupila sam juče i vidim da ga nisi načela..." i tako ti njeni monolozi potraju i po 15-20 minuta i kad ona izređa sve šta imamo (retko kad zafali nešto) onda ja mogu da idem po cigare...

Odlican opis, uz sve sto si opisala ovaj ME je prijatan za slusanje, ima optimizma i veselosti u nacinu razmisljanja i izrazavanja.

Van mreže Menora

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: мај 26, 2010, 07:15:23 »

znachi umirem od smeha , i evo, kada sam ovo procitala samo sam pomislila na moju cimerku ,odem, pogledam joj natal -dakle  LADNO IMA ME u STRELCU (u10 kuci)  , joooj sto volem ovo ... a presudno je bilo ovo za pricanje filmova hahahaah ... secam se dok smo zivele zajedno  pocne ona meni da prepricava   film  crna macka beli macor ( a detalji tipa -eee bila je ista krpa za sudje kao tvoja ...)  , i krenula tako ona  oko 18:00 casova , posto se to bilo oduziloooo ja joj rekoh da pozuri malo posto ocu malo i da spavam tu noc  :D

... da li je zato sto je meni Me u 9 kuci pa je obojen  strelcem (i prepoznajem se u nekim stvarima ; mada ce pre biti sto  imam ME0NE )  , ali  kada ja idem u prodavnicu kupim sve samo ne kupim ono zbog cega sam krenula u prodavnicu -pa se vracam nekada po sto puta  ::) ...
.....Neznanje je pocetak hiljadu novih pocetaka.I nemoj ga se nikad stideti...Lepota trazenja nije u nalazenju,nego u nasoj odluci da trazimo...M.A.

http://i296.photobucket.com/albums/mm162/minerva10/fbfbb3bb.jpg

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: мај 26, 2010, 07:51:07 »

I ja sam moju drugaricu prepoznala po ovome :), tipicno!

Ali ja i dalje ne znam zasto bi tu Merkur bio izgnan? Kazu da ni jedna planeta u Strelcu ne moze biti losa, pa ni ME naravno. Ako ME u Strelcu moze da 'gusi' sirinom i filozofijom, moze vala i onaj u Devici gde je u sedistu i egzaltaciji? pa da gusi do bola sitnicama i njihovom beskrajnom analiziranju...zar ne? Zasto je onda u Sa 'los'? Stvar uklusa, nekom smeta gnjavljenje sitnicama i analiziranje, a nekom 'sire filozofiranje', ali pamet se ne moze osporiti ni jednom ni drugom.

"ideali jaci od logike, izlaganje uverljivije od cinjenica", pa je odlican za pisca i mislioca (Njegos, Dostojevski)

Da vam kopiram fenomenalne delove teksta o ME u Sa pa da sami procenite? Sto da ne? Evo, sa starog Argusovog foruma:

TEDI: "Dakle, Merkur u Strijelcu je kako Buba ispravno kaze ' izbjeglica '. Ta neka osnova svojstva Merkura bila bi razvrstavanje, logika, razmisljanje na osnovi prisutnih cinjenica, analiza pojedinosti. Zbog elementa vatre, znaku Strijelca su vise prirasle srcu velike i kako on to obicno kaze ' bitne stvari ', a ne gomila 'beznacajnih pojedinosti'. Dakle, za razliku od Merkura u Blizancima i Djevici, a kojih najvise veseli kada su usredotoceni na razmatranje mnostva pojedinosti i svakoj pojedinosti pridaju 'biblijski' znacaj, Strijelac se obicno drzi krupnog plana, odnosno sinteze globalnog znacenja. Shodno tome, ovaj je Merkur dobar za stvaranje koncepcija i sintezu, selekciju, kako bi se uspjesno drzao onog sto je njemu bitno, ali nedostatak je, naravno u sposobnostima analize i temeljitosti razmatranja pri sintezi. Vatrena je priroda Strijelca toliko sklona odusevljenju da zbrda - zdola stvara koncepcije sa statistickim brojem uzoraka od jedan ili dva slucaja.
Kao osnovni problem Strijelca temeljen na smislu izgona Merkura mozemo navesti zanesenost neopipljivim cinjenicama i iluzornost. Ideali su jaci od logike, izlaganje uvjerljivije od cinjenica. Rezultat svega toga su ceste zablude koje bez sklonosti analizi i razmatranju, mogu trajati i godinama, iako obicno imaju vise srece nego pameti.
Po prirodnom horoskopu Merkur je kao sto znamo vladar treceg i sestog polja, a kada se nalazi u Strijelcu, u biti nalzi se u devetom znaku, odnosno devetom polju. Razmotrimo najprije simboliku treceg polja ko sto su komunikacija, logika, sposobnost razmisljanja i trezvenog rasudjivanja.
Merkur u Strijelcu u vatrenom je i otvorenom znaku, znaci prisutna je lakoca izrazavanja. To je tocno, ali lakoca je prevelika, odnosno prebrz je i bez autocenzure. U svakom slucaju izrazit ce se tako da najprije kaze, a pocet ce razmisljati o tome sto je rekao, tek onda kada nastanu nepovoljne reakcije okoline, a cak se i tada cudi u cemu je problem. Pretjerano otvoren i nespretno iskren, vrlo brzoplet. Ta brzopletost ga dovede u svakakve nevolje kojima je redovito sam kriv. Hrabrost je veca no sto bi trebala biti. Optimizam toliki da prevazilazi sam sebe. To se osobito izrazava u pretjeranoj sklonosti putovanjima ( 3. i 9. polje - putovanja ),skitnji, avanturizmu, brbljivosti, 'sasavim' postupcima koji su bazirani na 'sasavim' razmisljanjima. Voli se baviti svim i svacim, a problem je u tome sto zbog kolicine interesa sasvim lako dovede sebe do toga da ni u jednoj stvari ne bude dovoljno temeljit. To osobito dolazi do izrazaja kroz smisao setog polja. Simbolika sestog polja kao sto znamo, predstavlja ulaganja u rad, korisnost, ozbiljno razmatranje svakodnevnih duznosi i obaveza i ponasanje prema svom tijelu, odnosno stav o zdravlju.
Upravo u ovim bitnim segmentima svakodnevnog Merkur-Strijelac je sklon da zabrlja, te se ponasa neodgovorno i nezrelo. Definitivno se moze reci za Merkur u Strijelcu da: ako njegova svijest ne obuhvata cinjenicu da u zivotu treba biti potpuno odgovoran prema drugima, ali i prema sebi, kao i cinjenicu da je svaka slika sastavljena od mnostva bitnih sastavnih djelica, nikad nece sloziti svoj toliko zeljeni savrseni mozaik."

BOKI: "No, kako moze biti slab Merkur u Strelcu, kad je svaka planeta u Strelcu dobra! I Saturn ( ujedno smatram da je Saturn najpozitivniji ovdje ), i Neptun, i Uran i Pluton..Pa zar Dostojevski, Njegos,...'slab' Merkur u Strelcu? Nema trika, dobar je on tu ko pogled sa Durmitora na Lovcen, sve sa munjama, sto saraju nebom. Uzdignut u svojoj misaonosti, ovdje se On pita, vise nego bilo gdje, o pravednosti i moralnosti, uzima sve one Jupiterove osobine, i prvi put diskutuje o njima, ( diskusije uopste dar su ovog uticaja, pa nije ni cudo, zasto Tedi ima ovakav forum, a tek koliko ce se razviti sa konjukcijom Mjeseca ), rasclanjuje zito od kukolja. Zato je Merkur, ovdje brz, na momente nerazumljiv, ali svakako filozof broj jedan. Kao covjek kome je poslo za rukom da se nadje na raskrsnici prolaska karavana znanja, onako uz put saznaje o tajnama dalekih zemalja ( i geografija, i strani jezici, i drevne mudrosti... ), nema kad da konstruktivno sve prozme kroz analitiku, a i zasto bi, zar on ikada moze biti 'glup' kad mu konstantno dolaze pritoke saznanja sa svih strana, sa svih meridijana. Moze da mu prodje cijeli zivot tako, a da ne mora da se Bog zna sta, napreze, jer sve mu je na dohvat ruke. Pa, On je prvi izmislio ( bolje reci prikupio misli, zapise ) i poslagao ih u velike knizare, biblioteke ( jos ako je neki aspekt sa Saturnom i Mjesecom ). Zar, bi On trebao da smislja, kad mu je sve tu pred nosom. Zasto bas ti ljudi imaju uvijek pozamasno obrazovanje?
Radost mu je najveca da bas On pronadje misao, knjigu, ili mudrost, pomocu koje ce nahraniti svoju radoznalost, nego da se pita o zasebnom, nek se o tom pita Merkur u Devici, ili ono odojce u Blizancima, sto misli da je pokralo sve ovce sa Olimpa. Njemu je drago da je preteca svih mudraca, ( pa i svih astrologa ) jer je bas On natjero prvi put ljude da se pitaju sta je iza brda. Natjerao je i Mudrace sa Istoka, do bolje procesljaju stare knjige ( " Mazarot ", prvo znanje o zvijezdama ). Natjerao ih da onako optimisticki ( pa zar bi ko vise od njih vjerovao ) jure za Velikom zvijezdom na nebu, pravac Vitlajem. Da, bas On satrje onog vojnika u Sparti, da trci 42km i nesto, da prvi kaze vijest ( jadnicak nije imao jak Mars ili je imao los aspekt MA i ME, vijest se placa zivotom, ali izgleda da je bio i neki aspekt Saturna, koji ovaj podvig ucini trajnim, pa organizova maratone sirom svijeta ). Znaci, da Merkur u Strelcu jeste radost misljenja, ali bez drugih elemenata, ne znaci nista, obicna novinska vijest. Ali, ako je produbljen Saturnom, Jupiterom, dobije snagu Marsa, ili vjeru Neptuna, nema mu ravnog na zemlji. Postaje profesor profesorima. Znaci Buba ( moj najmiliji diskutante - jer ako ubjedim nekog ko ima Merkur 90 Uran, postajem pravi astrolog, znaci nisam Vas tek tako odabrao ), taj neko sto je napisao o drvecu i sumama, i tako dalje, ne zna da svaka planeta ima svoju visestrukost, da ima svoju snagu odakle se razvija, svoj izvor. Taj neko ne zna, da podje od osnovnosti, a to je da Merkur u Strelcu moze biti, a ne mora ( pretpostavka - je od ovog polozaja, pa i vec spomenuta relativnost ) i bijeli golub mira, i profesor Engleskog ( zato Vas djeca vole, pa zbog radosti, zbog novog pristupa, koju ima sa znanjem plasira ME 0 VE - vole djeca informisanog profesora, a ne mediokriteta ) i sporstki komentator, i sportska kladionica ( ajde potrefi nesto, majcin sine, kada Merkur navodi ljude da pretpostavljaju, a ne kako bi trebalo intuitivno da - pogadjaju ), i auto put, i stjuard, i uctiv covjek na Vi, i covjek koji je sa svima brat, i sajam automobila ( kao sto sajam automobila predstavlja i Jupiter u Blizancima i Merkur u Raku...), i taksista, i biblioteka, i tel. imenik za podrucje Dalmacije, i svi demonstranti sa natpisima o slobodi, i pisar u sudu, i razglednica sa Korcule ( u konjukciji sa Mjesecom ili Neptunom ), i Sabijski simbol ( dijete vozi u kolima autoputem, koje ce inace biti buduci teniski trener, i igra se sa igrackom u rukama, a igracka je arapski konj - sve Merkur u Strelcu - Vi sami izaberite stepen, ili da prepustimo Ognjenovicu )...itd.itd.
E, sad glavna stvar je tumacenje. Sve sto moze da uradi jedan astrolog jeste, da nauci osnovne osobine, pa da iz njih krene, sireci misli na sve strane ( prema ostalim planetama, prema polju..), povezujuci najsitnije detalje 'brzinom svjetlosti', trazeci u svojoj glavi sliku, pomocu koje ce spustiti misao u znanje. Ako ne moze da vidi sliku, bolje da se ne usudi raditi nikad nijedan horoskop. Najprefinjenija logika, se sastoji u trazenju srodnih elemenata, sa pitanjima tipa, sta radi ovaj Merkur u Strelcu, pa ako mu je Venera saputnik, automatski se trazi slika, recimo da li mozda postoji sestra koja je otputovala da studira u inostranstvo? Da li je otputovala ili nije, da li uopste postoji sestra ili ne, govore sad aspekti, polje i tako redom. Ili, sto se to stalno pita o slobodi, predmet ljubavi, ako je ovako polozena Venera? Ako Vam se cini da je sve ovo sve isuvise komplikovano, reci cu Vam da jeste, s tim da ovakve zavrzlame moraju biti jasno odredjene, imaju svoj limit, preko koga ne mogu da idu ni pedalj. Ali ove kompleksne situacije ne mogu da se dosegnu samo sirinom obrazovanja. Nisam ja nikako protiv gomilanja znanja ( samo da znate kakav postoji indijaksi astrolog koji bi nasoj Bubi zavrtio pamet sa svojom mudroscu, sto se vidi iz njenog kosmograma, SA u Ribama - jogi, pa Mars u Vi, pa ME u Sagitarius - vise njih ), ali bez usvajanja svog sistema ne vrijedi nista.
Samo, opet tvrdim, da jedan astrolog vise moze nauciti od Sekspira ili Dzojsa, Jejtsa ili Vilijam Blejka, nego iz svih okultnih knjiga, od postanka svijeta. Dok se ne poveze par slika ( ali sad psiholosko genetske ), nema se kud u analizu karaktera. Posto je astrologija jednim svojim dijelom i numerologija, mora se i racunati, i sabirati i oduzimati i stavljati na kvadrat, i stalno tragati za simbolicnoscu svih tih elemenata koji se javljaju pri analizi. Uvijek se mora traziti viseznacnost, pa ko dodjemo da je Merkur u Strelcu naivno da ne moze biti naivnije ( valjda iz lose osobine ) princip DEMOKRATIJE, ili da su bas ljudi sa ovakvim polozajem ( uz aspekte Jupitera i Neptuna ) sacuvali, prepisivali, prevodili, najsvetiju od svih - knjigu zvanu BIBLIJA, onda smo na dobrom putu.
I pisao bih ja o njemu do prekosutra kad bih imao strpljenja, ili pravo pitanje ( ajde Buba ) ili kad ne bih znao da je sve izlisno o njemu reci, jer bas On takmiceci se u znanju kao malo dijete, rece onu duhoviti misao ( volim te za 'jedan' vise, da se nikad ne izbrise ) ja sam pametniji uvijek, jer poznajem RIJEC VISE.
Pozdrav svima, a narocito diskutantima, jer oni bas kao Merkur u Strelcu nose misao, pitanje ili strano saznanje Vise - da se nikad ne izbrise."

Van mreže Mina

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: мај 26, 2010, 08:45:08 »
Sjajno Azazelo sto si ovo postovala

necu da se hvalim ali pogledajte moje postove od Vitlejemske zvezde do pravde, preko teologije, do engleskog...ahahahahahaah :)

dubina, sirina, religija, brbljivost, misaoni proces, brzopletost, brljavost (baba pokojna mi uvek govorila - sto si bre tako brljiva:) ), knjige oko mene sa svih strana ne znam vise ni koje sve tematike nema, od enciklopedija do istorije, od teoloske monaske literature do recnika, itd., rodjena u inostranstvu, radim sa strancima, naivna do bola....

Van mreže Billy

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroRiznica forum
« Odgovor #9 poslato: мај 26, 2010, 08:55:18 »

u životu sam malo putovala što je na prvi pogled čudno,jer mi je u strelcu 4 planeta,a Ju u 12.polju,a to je zato što je upravo Me vladar 3.polja-putovanja,u jakom aspketu sa Sa-koji uvek koči-valjda će ih biti kasnije ;)

Ako misliš na putovanja koja su van svakodnevnih trasa,onda ME s tim nema nikakve veze,jer je on vladar III polja - kratka putovanja,svakodnevno kretanje
Za duga putovanja i inostranstvo i razloge što tamo nisi češće išla traži u JU - vladar IX.

Van mreže Kocka je bačena

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: мај 26, 2010, 09:35:38 »

Ako misliš na putovanja koja su van svakodnevnih trasa,onda ME s tim nema nikakve veze,jer je on vladar III polja - kratka putovanja,svakodnevno kretanje
Za duga putovanja i inostranstvo i razloge što tamo nisi češće išla traži u JU - vladar IX.

Mislim i na kraća i na duža putovanja....Ju mi je u vodoliji u XII polju,to bi baš trebalo dati duga putovanja,zar ne?

Van mreže Menora

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: мај 26, 2010, 10:32:14 »

Mislim i na kraća i na duža putovanja....Ju mi je u vodoliji u XII polju,to bi baš trebalo dati duga putovanja,zar ne?

Kocko ni meni JU u 12 nije dao duza putovanja ,evo sada se prvi put u zivotu spremam na duzi put -Canada ...ali znam mog kolegu kome je ME u 12 pa jos u blizancima , e on cca 5 godisnje ide na jako duga putovanja :Kina , Amerika,Rusija ,Argentina  pa su to  KONFERENCIJE (i to bi bio Me u blizancima -ispravite me ako gresim )  taki mu je  posao ... pa mu sada jos i cerka studira i zivi u Americi (opet Me u 12 u blizancima ) ...jbte opet masim temu
 ... a za kraca putovanja sam pravi  majstor , em mi je vladar 3 polja Ve0Ma u 9 polju (pa ovaj mars jos pojacava putovanja , a trebalo bi neke probleme na tim putovanjima da donosi ali ih za sada nije bilo-bar ne ozbiljnih ) pa jos ME u 9 na MC pa sam ja 7 dana bukvalno na tockovima u radijusu od 100 km ,i skoro svaki ili svaki drugi vikend sam bar u Madjarskoj ...

PS Azazelo divnoooo  sto si ovo postavila , obozavam Bokijeva pisanija sem kada pise o Mo u vodoliji e tu se primam kao saučešće   
« Poslednja izmena: мај 26, 2010, 12:21:22 Menora »
.....Neznanje je pocetak hiljadu novih pocetaka.I nemoj ga se nikad stideti...Lepota trazenja nije u nalazenju,nego u nasoj odluci da trazimo...M.A.

http://i296.photobucket.com/albums/mm162/minerva10/fbfbb3bb.jpg

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: мај 26, 2010, 10:45:44 »
Azazelo, kako lepi tekstovi za dobro jutro ;)

i u mom slucaju je tacna koncentracija na celu sliku a ne na detalje
tako i ucim

bitna je sustina ;D

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: мај 26, 2010, 17:27:24 »
Azazelo, kako lepi tekstovi za dobro jutro ;)

i u mom slucaju je tacna koncentracija na celu sliku a ne na detalje
tako i ucim

bitna je sustina ;D

Drago mi je da vam se dopadaju koliko i meni :) I da, bitna je sustina!!

PS Azazelo divnoooo  sto si ovo postavila , obozavam Bokijeva pisanija sem kada pise o Mo u vodoliji e tu se primam kao saučešće   

Pa ko me navukao na stari Argusov no ti :-* Boki je fenomenalan! Bio mi je tezak nekad ranije za citanje, pratila sam ga u astrologusu dok sam ga kupovala...ali sada mi je pravi.

Sjajno Azazelo sto si ovo postovala

necu da se hvalim ali pogledajte moje postove od Vitlejemske zvezde do pravde, preko teologije, do engleskog...ahahahahahaah :)

dubina, sirina, religija, brbljivost, misaoni proces, brzopletost, brljavost (baba pokojna mi uvek govorila - sto si bre tako brljiva:) ), knjige oko mene sa svih strana ne znam vise ni koje sve tematike nema, od enciklopedija do istorije, od teoloske monaske literature do recnika, itd., rodjena u inostranstvu, radim sa strancima, naivna do bola....

Kamo srece da nadjem od njega i o nekim drugim ME pozicijama...toplo preporucujem njegove tekstove. Drago mi je da ti se dopada.

ps. manje vise sam ME u Sa, meni se dopada nacin na koji on tumaci astrologiju i zivot, kako sve sublimise na neki poseban nacin...meni veoma srodan nacin razmisljanja.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: мај 26, 2010, 17:44:56 »
Ja sada i ovde da vam zalepim...

Mileva Marić Ajnštajn imala je ME 0 SO u Strelcu... :) 120 UR i 120 NE...
A kakav je matematički genije bila!!!