Autor Tema: MESEC U STRELCU:)  (Pročitano 14578 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: MESEC U STRELCU:)
« Odgovor #105 poslato: септембар 11, 2011, 23:45:49 »
@Milana, kakve veze ova fotografija sa picom ima sa MO u Sa? Ja nešto ne kužim...

Milana

• Gost
« Odgovor #106 poslato: септембар 12, 2011, 00:06:29 »
@Milana, kakve veze ova fotografija sa picom ima sa MO u Sa? Ja nešto ne kužim...

hahah, Azazelo, jel si to ti?  Margo ti je dobri nick takodje. A mozemo si promjeniti nick na svoju ruku??  Ili mora dozvole od moderatora?

Inace , HLV i Lolla su se naoshtrile malo, a ja bash u tom trenutku sam gledala postere sa serije "Keep calm"

Imalo je i one "Keep calm -it's martini time" ali kako ne bi shirila propagandu alkohola  ;D  reshila sam se za picu!

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #107 poslato: септембар 12, 2011, 16:03:48 »

hahah, Azazelo, jel si to ti?  Margo ti je dobri nick takodje. A mozemo si promjeniti nick na svoju ruku??  Ili mora dozvole od moderatora?

Inace , HLV i Lolla su se naoshtrile malo, a ja bash u tom trenutku sam gledala postere sa serije "Keep calm"

Imalo je i one "Keep calm -it's martini time" ali kako ne bi shirila propagandu alkohola  ;D  reshila sam se za picu!

mani se ti mirotvorenja  i malo manje spamuj teme ;)

da, možeš sama menjati nik u podešavanjima profila.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #108 poslato: септембар 12, 2011, 21:44:47 »
Citat
To si ti rekla, ne ja. 8)
Ja sam samo ukazala na osobu s mjesecom u strijelcu koja eto ruši tvoju tezu da ne postoje pokvarenjaci
s tom pozicijom.

Taj tvoj covek je Lav-Blizanac, a glavni vladar mu je u izgonu ako sam dobro procitala?

SA u lavu je sebican i egocentrican, pa gde ces gore za jednu osobu? Nema valjda gore pozicije u celom horoskopu od SA u Ovnu, Raku i Lavu... ::)

Gde mu je ME kao vladar ASC?  ???

A njemu JU vlada 7 p. i trebalo bi mozda vise pogledati kakav mu je vladar ASC, po meni...

Ne moze se nikad porediti izgon JU i izgon SA, iz prostog razloga sto je SA uvek malefik a JU uvek benefik.

Ali mislim da Strelac ume da bude jako neodgovoran i licemeran ako je negativno naglasen...
Mada ima nas raznih...

To je pre po meni neki subjektivan osecaj, jer njime vlada najveci benefik u horoskopu, on moze biti sklon preterivanjima, neodgovornosti, ali mislim da ne moze biti pokvaren, to naprosto nije u njegovoj prirodi.
Ako JU u Strelcu nosi optimizam i radost, JU u Blizancima je umanjuje.
Ako u Strelcu daje mudrost, u Blizancima daje povrsnost i rasulo, nedostatak fokusa.

Ali, eto kako ne moze samo jedna planeta da govori o nasem karakteru, pa, eto ako bismo tako sudili onda bih ja nuzno morala biti losa i pokvarena do srzi jer imam MO u padu. Valjda nam to vise nego ista pokazuje da nas ne cini samo jedna planeta u karti.

Ja recimo, mogu da imam mracne misli  >:D zahvaljujuci MO i ME u Skorpiji, ali je Strelac taj zbog kojeg ih nikada ne bih sprovela u delo  :P

Inace, ja poznajem mozda dve osobe sa ovom pozicijom, od toga je jedan decko dan mladji od mene, cela karta nam je ista, samo sto ne znam njegov ASC, ali on ima MO u Strelcu, verovatno 0SO0NE 60 JU i 60 PL.

Onako je naivno dobar, ne mogu reci da je kvaran ali je radio mnoge lose stvari u zivotu.
Recimo da se kockao, da je bio narkoman, preprodavao i dilovao alkos i kojesta...vec sam ga spominjala, ali kada bih ga okarakterisala, rekla bih da je on jedan salabajzer kojeg jednostavno ne shvatam ozbiljno, naprosto mi covek kao licnost nema nikakvu tezinu!

Valjda je to ta losa strana Strelca, neradnik i salabajzer, samo da se zeza i uziva, neozbiljan i neodgovoran...cak su mu jednom slomili obe ruke jer se uhvatio loseg drustva i dugova...

Nekako mislim da ce Strelac uciniti lose pre iz gluposti, neznanja i nerazmisljanja o posledicama, jer njemu fali te Saturnovske odgovornosti, nego iz neke istinske pokvarenosti.  ???

« Poslednja izmena: септембар 12, 2011, 22:03:24 alea »

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #109 poslato: септембар 13, 2011, 01:05:09 »
Istina Alea, Staljin je samo bio malo neodgovoran, netko mu je podmetnuo one teorije zavjere koje se šire oko njegove aureole sveca...možda jupiter...u vodenjaku? ili mjesec u vagi u trigonu s jupiterom...on inače ne bi muhu zgazio načisto jer je...strelac,
a strelci su s desna bogu ocu  ;D

a možda nije bio ni svjestan ??

ma mora da je ipak do asc u jarcu...

kud bi vladar morala ikako mogao ukazivati na amoral??
Jer jupiter i strijelac su oličenje dobrote, čak i kad su sjebani.

Cinizam na stranu...

Ne, taj SA je potpuno nebitan i zanemarljiv u njegovoj karti!  :))

Meni njegov natal samo dokazuje kako jedan SA moze da pokvari cak i dobrog Strelca.  :)

Ali, ja nisam ni tvrdila da je Strelac svetac, iako vlada bozanskim 9 poljem, ali, kao sto rekoh milion je primera i dobrih i losih i lepih i ruznih ljudi u svim znacima. Srecom, ja nemam jos i MO u Strelcu inace bih ladno bila bozanstvo  :))

Ali...salu na stranu...

Vecina osoba je mix svega i svacega, ono sto MO mozda popravlja, vladar ASC kvari i obratno,  kao uostalom i svi primeri koje navodimo, jer da nije tako, sve bi bilo crno i belo, a najcesce je sve sareno, pa je tesko razluciti sta je sta i sta je posledica cega u karti.

Najpokvarenija, najlicemernija i najdestruktivnija zena koju poznajem je Vodolija-Strelac, ima JU u Ovnu 180 PL u Vagi, osoba koja uziva da izaziva konflikte i siri destrukciju svuda oko sebe, koja bi dva oka u glavi posvadjala, ali koja na sve ima i MO0VE i i ME u Jarcu!

Sto je najgore, u astrologiji najcesce svako vidi ono sto hoce, pa ce neko da se kaci za Strelca a neko za Jarca. Za tebe je casa poluprazna a za mene polupuna!  :)

Konkretno, da, naravno da je prva stvar koju cu da primetim i najupecatljivija upravo taj njegov retro SA u Ribama na ASC koji kvadrira i SO i VE u Strelcu. Pa SA u 1. je analogija SA u Ovnu a to je najbutalniji SA od svih pozicija jer u sebi ujedinjuje energiju SA i MA, a zna se da je to jedna od najbrutalnijih kombinacija! A njemu je u polju licnosti i iskvadriran!
Licno poznajem coveka sa SA0MO u Ovnu i MA u Skorpiji, iako ima VE u Ribama i SO u Vodoliji. Covek je general tajne sluzbe, toliko hladnokrvan da ti se krv zaledi u zilama! Takve osobe jednostavno ne veruju nikome, a njihova hladnokrvnost se ne moze porediti ni sa cim! Dok ne osetis na svojoj kozi, ne mozes ni da zamislis. A Staljin jos ima MA u 8. u Skorpiji 180 PL!!!!!

Vladari ASC u kvadratu, NE 90 JU. Dispozitor JU je SA na ASC 90 SO i 90 VE koja je inace dispozitor njegovog MO.

I pre svega, ima hiperbrutalni MA u Skorpiji u 8 p. 180 PL...ali, od svega toga, najbitnije je da je Strelac.  ???

To sto mu je JU u Vodoliji a on je Strelac meni govori upravo o tome da je imao utopijsku viziju jednog drustva u kome ce svi biti jednaki, kao sto i govori Marksizam kao ideologija, a koja se srusila JU 90 NE. Ali, nije zastranio u svojoj ideologiji ni iz SO ni VE u Strelcu ni JU u Vodoliji.
MO simbolise popularnost koju je imao u narodu, ali kojeg je on surovo odvodio na kraju u patnju. Nije njemu nedostajalo empatije od Strelca, vec iz SA na ASC, 90 VE0SO, gde vise od nedostatka saosecanja?
JU u Vodoliji je on kao ateista, vodja politicke i komunisticke stranke u svojoj zemlji ( JU u 11 p. u Vodoliji )  i vodja naroda koji ga je podrzavao JU 120 MO, a kojeg je on potom odveo u patnju SA 90 VE kao dispozitor MO.

Pa stavljala sam skoro kartu Mengelea koji je bio Riba/Rak, MO u Vagi, i nista u Strelcu, pa tek bi on trebao biti olicenje dobrote...a on monstrum nad monstrumima?

A to samo dokazuje da jedan polozaj planete nista ne dokazuje! Kao i da ne postoje ostre granice koje ce ga kazu da se losi ljudi radjaju iskljucivo u jednom znaku, jer to primeri i zivot uvek demantuju.

Ali i medju zlocincima je veci postotak jednog znaka ili nekih pokazatelja, koji preovladavaju
 u odnosu na druge, i to samo analizirali na bezbroj primera, a to sigurno nije Strelac...

Citat
Pa ako mi čini zlo jel bitno kakav je?
Ako mi je učinio zlo, ako mi je naštetio, ako me svjesno i namjerno povrijedio ili osakatio fizički ili na bilo koji način
jel bitno kakva je on osoba?
HOće li manje boljeti? Hoće li ti netko vratiti djetinjstvo, roditelja, dijete ili čovjeka samo zato jer eto...netko
zaključio da je on "nestabilan"?
Hoće li te manje boljeti ako ti nekoga povrijedi strijelac, jarac ili ovan?
Ili će te baš pravo zaboliti dupe jer učinjeno je zlo i to zlo se nastavi činiti bez kajanja!?

Ne razumem kakva ti je logika ni sta hoces da dokazes, kada niko ne osporava da medju svim ljudima ima i dobrih i losih, a ti odvede celu pricu u krajnost.
Naravno da nije bitno koji je znak neki zlocinac, ali je vazno da nije ni svaki zlocin isti, i veliko je pitanje za koliku kolicinu zla je neko sposoban. Pitanje je o kome smo dosta raspravljali, koji su pokazatelji brutalnosti u necijoj karti, i nije slucajno da su u najbrutalnije aspekte umesani SA, MA i PL.
Nije isto kada ti neko mazne bicikli ili ti ubije najblizu familiju...

I nikad JU nece biti isto sto i SA, svidjalo se to nekome ili ne.
Jednostavno, JU je benefik i dobra planeta, uvek a SA malefik - UVEK, i medju njima ne moze stajati znak jednakosti. Al i taj JU moze da donese rak, a SA velku ljubav.
I to smo apsolvirali.

Citat
a možda nije bio ni svjestan ??

Tesko da jedan ME u Jarcu sa SA na ASC moze da ne bude svestan sta radi...

Taj SA na ASC mu sto direktno sto preko dispozicije kvadrira sve licne planete.
I SO i VE koja je dispozitor MO, a SA dispozitor ME...sve planete mogu se ogledati kroz ovaj njegov kvadrat koji se direktno ugradio u njegov hiperbrutalni karakter...cak je SA i suvladar JU njegovog.

Takodje sam pisala o svom drugaru i to vise puta cak, koji je donirao svoju kozu nepoznatom detetu za ciju nesrecu ja saznao iz novina.
Inace je Jarac a JU mu je u Strelcu, MO u Vodoliji 90 SA u Blizancima, VE u Ribama...

Ne znam iz kog je aspekta uradio to sto je uradio, da li zbog odgovornog Jarca, moralnog JU u Strelcu ili ludacki hrabrog MA u Ovnu ili altruisticnog MO u Vodoliji....ili zato sto je jednostavno samo dobar covek.
« Poslednja izmena: септембар 13, 2011, 07:37:30 alea »

Van mreže lolla

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #110 poslato: септембар 13, 2011, 09:42:42 »
Eh, Alea, zamisli samo da imaš Mo u Sg, hodala bi po vodi !  ;D

No, ne. Bog nije predstavljen 9p.
Koliko je meni poznato, Bog je predstavljen simbolikom Neptuna i 12p.
Ako se pak referiramo na Isusa Krista i tu je situacija skroz drugačija:
http://www.astrotheme.com/portraits/E5t7TAxeM4Jt.htm

A inače je znakom Jarca predstavljena Indija - zemlja duhovnosti, hinduizma, beskrajnog siromaštva, okrutnosti, trpljenja,
međutim i duha koji je najbolje sadržan u ovim retcima: http://www.glasistre.hr/lifestyle/putovanja/vijest/61932

Saturn ili u opciji s mjesecom ili u vidu mjeseca u Jarcu sem što katkad daje beskrupulozne i emocionalno
invalidne osobe, daje u dobrim aspektima i s dobrim dispozitorima i humanitarce. Daje one koji će se zaletjeti u
goreću zgradu dok svi histeriziraju, savršeno svjestan situacije i ne bi li spasili one koje su ostali. To je mjesec koji ide tamo gdje drugi ne idu i koji neće samo
naricati oko gladi u svijetu i gledati kako da uzmakne jer mu njegova ružičasta vizija svijet ne dopušta da
truje svoju barbie nirvanu ružnim prizorima, naprotiv, neće naricat uopće i to će mu i zamjerit prozivajući ga emoc.invalidom jer ne plače da ga svi vide, već će svijesno otići pomagati invalidnim, bolesnim, teško ranjenim ili gladnim u najvećim
uvjetima bijede i jada gdje sve smrdi i sve se urušava. O tome je svojevremeno pisala i Sanja Perić.

Me u Jarcu sigurno nije svađalica ako to ne podržavaju i drugi elementi tipa neki aspekt s marsom, loš aspekt s jupiterom ili jaka aspektacija
općenito tipa preaspektirani merkur, to je upravo svojstvenije Me u strijelcu koji  je tu u izgonu (što sam se uvjerila) ili pak nekom drugom znaku, recimo brbljivim blizancima.
Me u Jarcu je čutljivac, baš kao i prijatelj mu u Škorpionu.
To mu i zamjeraju nerijetko, da ubija "čutanjem" ili pak cinizmom.
Što ne znači da ne može biti zao, ali njegov modus operandi u osnovnoj simbolici baš i nije podržan idejom da se okolo
svađa s nekim ili nekoga. To mu je ispod časti.

Međutim, niti to nije poanta mog upisa koliko ta licemjerština koja se ocrtava u svakom upisu. Podijela na crno-bijeli
svijet, ovdje na crno-bijele znakove. Ja nemam problema priznati sve loše strane Jarca i Saturna, međutim, mnogi
imaju problema priznati kako taj znak s druge strane ima i svoje pozitivne strane kakvima bi se katkad trebali
pokloniti svi znakovi zodijaka.

Isto tako, nitko ne osporava duh i dobre strane strijelca, međutim, isto tako iznositi konstrukcije da strijelac nikad ne bi
i da on prosto nije sposoban biti zao su skroz deplasirane, no prvenstveno odaju jedan krajnji subjektivizam, ali i govore
o pojedincima, koji igrom slučaja, eto, baš imaju strijelca u svojim kartama. Manjak samokritike.
Imam ja puno 9p, no ne pada mi napamet raditi distinkcije na crno - bijeli svijet.

Imam i mjesec u ribama, no isto tako mi ne pada napamet izreći da nema emotivnijih ili boljih ili nevinijih od ljudi
s mjesecom u toj poziciji jer to prosto nije točno. Ima i ubojica i kriminalaca, upravo zato jer je riječ o promijenjivom
znaku kakav je i mjesec u strijelcu.

Uostalom, ako se ne varam, upravo je Tajna na početku teme izazvala konflikt kada je rekla kako je proučavajući
statistiku uočila da iza mjeseca u jarcu, upravo mjesec u strijelcu je najzastupljeniji među ubojicama.

To svakako nešto govori i zataškavanje ukazuje na jedan nedostatak pravičnosti i morala kakvim se dobri jupiter
voli podičiti.

A što se tiče nerazumijevanja mog upisa...

Kad ti netko nanese zlo, vjerujem da je njegova natalna karta zadnje što te interesiralo.
Neće manje boljeti činjenicom da je strijelac i neće te interesirati motivi.
Samim time izjave da strijelac ne može biti iskreno pokvaren i da on katkad čini zlo jer je naivno dobar ili
neodgovoran ili neki drugi eufemizam su nepotrebne. Pače, čak upućuju na potrebu za valjda nekakvom
amnestijom od zla, pa se postavlja otvoreno pitanje hoćemo li drugačije tretirati sve osobe s mjesecom u strijelcu
koje su nekoga povrijedile samo zato jer je netko zaključio da oni ne mogu činiti zlo?

Pa meni se čini kako upravo ta maska jupitera i naivnosti koju nosi stvara iluziju i daje im sjajan alibi,
naravno kad je u lošim aspektima. Mislim da ih ne napušta i naglo pogrubljuje, već baš naprotiv.
To su jednostavno oni koji izgledaju ko "mila djeca" i ne možeš vjerovat da su bili sposobni učiniti to što
jesu.
Kao što je netko već spomenuo ranije na temi, praviti se "naivan" što zapravo nije. To je veliko blago i
prednost jupitera, slažem se. U konačnici, nije li zlatno pravilo kako svaki dobar glumac ima nekako
infiltriran znak strijelca ili jupitera u svojoj karti?
Saturn, au contraire, djeluje grubi i antipatično čak i kad to nije.

Poanta je da su generalizacije na ovakvim temama neizbježna stvar.
Međutim izjave da među ljudima  s određenom pozicijom mjeseca nema zločinaca, ubojica, zlobnika
ili pokvarenjaka su jednostavno totalno nevjerodostojne. I to je jedino što htjedoh reći.
Ovo mrcvarenje natala samo zato da se opravda jedna pozicija je ... smiješno.
« Poslednja izmena: септембар 13, 2011, 10:01:47 lolla »
If you want to be happy, then be!

Van mreže Happiness

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #111 poslato: септембар 13, 2011, 13:08:23 »
Ljudi se razlikuju i verujem da cak i najmanje razlike u natalu donesu razlicite osobine. Znam devojku koja je rodjena istog dana kad i ja, samo par sati kasnije i nikad nismo mogle da razgovaramo duze od 5 minuta jer imamo potpuno razlicite stavove i viziju sveta... Valjda su sve stvari relativne i ja se ne bih usudila da nesto izricito tvrdim ili poricem.
Inace, kazu da Mo u padu ili izgonu sa losim Me daje serijske ubicem, pa eto, kad neko vidi moj Mo u Jarcu i neaspektrovani Me u Strelcu mogao bi svasta da pomisli, a ja ne da nisam agresivna osoba nego imam i razvijenu savest... Doduse, ne rukovodim se sistemom vrednosti drustva, vec prihvatam neke univerzalne okvire.

A sto se tice Mo u Strelcu, simpatican mi je jako, ja kao Strelac volim sve sto je u Strelcu pa sam tu malo subjektivna. Ne mogu da kazem da li moze ili ne moze da bude zao, to valjda zavisi od aspekata i koliko je osoba spremna da radi na sebi i prihvati sebe.
Ja sam imala jako lose iskustvo sa Mo u Ribama, koji je sam po sebi jedan divan Mo, ali kod ove osobe taj Mo nije imao drugih aspekata sem kvadrata, pa je izgleda to presudilo, Mo90So, Mo90Ve, Mo90Ne, Mo90Ur... Imao je i jedan dobar aspekt, Mo120Me, pa bih rekla da je bio svastan svojih postupaka. Ta osoba je glumila neverovatnu filmsku ljubav citavih 6 mesece da bih ja kasnije saznala da se covek uskoro zeni, i to ne od njega vec od njegove verenice. I da stvari budu jos gore on nije video razlog zasto bismo mi prekinuli jer on nista nije lagao nego samo ima jako veliko srce sposobno da voli... Ne znam, mozda je u pravu, ne ljutim se na njega, ali nisam zelela da ostanem u takvoj vezi. A on je inace Strelac kao i ja.
Ne poistovecujem Mo u Strelcu sa Mo u Ribama, nego samo koristim primer da pokazem kako losi aspekti mogu da upropaste dobar Mo kod pojedinih osoba. Opet ne verujem da je tako kod svih, jer ako osoba prepozna lose u sebi uvek moze da tu energiju preusmeri u drugacijem pravcu i da iz toga proistekne nesto dobro...
Tako da bih ja zakljucila da Mo u Strelcu jeste prijatan ,dobar, iskren, i nije zlopamtilo, ali ako je ostecen od drugih planeta i pravi lose aspekte, moze svasta da da kod osobe. Niko nije ni potpuno los ni potpuno dobar, ali bitno je da kod sebe prepoznamo i jedno i drugo i probamo da ono sto je dobro stavimo u pri plan i ucinimo dominantnim za sta je potrebna svest o sebi i svetu oko sebe.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #112 poslato: септембар 26, 2011, 00:50:11 »
evo upoznala sam jos jednu osobu sa Mesecom u strelcu. Zapravo nisam mu znala kartu sad sam tek videla. Decko je  toliko dusha od coveka da je to neopisivo , nekako nisam odolela jednom sam mu rekla :ti si najbolji recepcioner!
NE ZNAM NAMIRISEM IM ENERGIJU PADAJU MI NA PODZNAK , PRIJAJU MI
Obicno ne delim komplimente ljudima ali on je zaista sa toliko strpljivosti i ljubaznosti radi, nema cudne facijalne izvestacene ekspresije kao neke recepcionerke.
Prosto je drag i svima je drag .

Van mreže Nickoletta

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #113 poslato: септембар 26, 2011, 16:12:49 »
HastaLaVista, a šta bi se moglo reći za moj MO u Strelcu koji je napadnut opozicijom od Jupitera iz Blizanaca? Jupiter loše raspoložen u Blizancima...napada mi dobrodušnog MO,koji je u trigonu sa VE i MA u Lavu.
Evo i karte-
http://imageshack.us/photo/my-images/714/astro24gw01katarina2011.gif/
Hvala unapred:-)
« Poslednja izmena: септембар 26, 2011, 18:18:58 Nickoletta »

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #114 poslato: октобар 16, 2011, 11:41:03 »
Mnogo sam razmisljala o tome da li je Strelac zaista sklon tome da bude brutalan i nasilan, i zbog cega se pojavljuje tako cesto u kartama ubica ili zlikovaca, kao i JU. Lolla je navela primer Staljina.
Evo, sada sam videla i to me podsetilo i kod De Sada, SO0JU u Blizancima 90 MO u Devici.

Mislim da je logicno objasnjenje i to sto je neko rekao, Strelac je lovac.
Mislim da, ne treba zaboraviti da je ovaj znak pola covek pola zivotinja, osim toga Kentauri su bili divlji, brutalni i vrlo nasilni.
Izuzetak je bio Hiron, od njega je i nastala prica, mitologija ali i simbol Strelca.

Citat
Кентаури су потомци Иксиона и Нефеле, богиње облака, деца њиховог сина Кентаура и магнезијских кобила.

Живели су у тешко приступачним шумама Тесалије, западне Аркадије, Елиде и Етолије. Представљани су као сурова бића, која су често улазила у сукобе са људима. Тако се као њихови противници помињу Лапити (кентауромахија) и Херакле, који се са њима сукобљавао више пута.

Најчувенији кентаури били су Хирон, Фол и Нес. Прва двојица су, за разлику од осталих Кентаура, били јако образовани и интелигентни, а трећи је дошао главе Хераклу.

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%B8

Citat
Pjesnik Pindar iznosi da je Kentaurima otac bio Kentaur, sin lapitskog kralja Iksiona i kraljice Nefele, utjelovljenja oblaka. Poslije je mlađi naraštaj Kentaura izgubio svoju surovost te su se pridružili Dioniziovoj pratnji - Satirima.

Moguće je da su isprva Kentaurima smatrani Tesalijci koji su stalno jahali konje, a kasnije se ta metafora pretvorila u mit. Homer Kentaure naziva više zvijerima nego ljudima.

Najpoznatiji Kentauri bili su Nes, Hiron, Fol i Eurition koji su bili likovi u pričama o Heraklu.

Najpoznatiji je bio Hiron koji se razlikovao od ostalih kentaura. Kentauri su bili zloglasni kao nasilni i nekulturni pijanice. Za razliku od njih, Hiron je bio pravi kontrast, inteligentan, civiliziran i ljubazan. Bio je stručnjak za umjetnost, lov i medicinu, a također i proricanje. Odgajao je i poučavao brojne grčke junake i bogove; imao je dar kojim je omogućio svojim učenicima da otkriju svoje najveće potencijale (

Mit o Hironu:

Citat
Bio je Kronov sin i Titan te nije mogao umrijeti. Ostao je posljednji Kentaur i želio je žrtvovati svoj život da bi omogućio čovječanstvu da koristi vatru. Budući da je bio besmrtan, Heraklo se dogovorio sa Zeusom da razmijeni Hironovu besmrtnost za život okovanog Prometeja.

Dok je Heraklo izvršavao svoj zadatak u kojem je trebao ubiti erimantskog vepra, večerao je s Folom. Heraklo je zatražio vina, a Fol mu je dao sveto Dionizovo vino koje je privuklo Kentaure prevođene Nesom koji su se skupili vani. Heraklo je na njih ispalio strijele, a oni su ih gađali kamenjem, drvećem i stijenama. Jedna je strijela, umočena u otrovnu Hidrinu krv, pogodila i Hirona. Hiron ju je izvukao iz tijela i upitao se kako tako mala strijela može uzrokovati toliko smrti i uništenja. U tom je trenutku umro, odrekao se svoje besmrtnosti, a bogovi su ga postavili kao zviježđe Strijelca na nebu. U novije je vrijeme s njime poistovjećivano zviježđe Kentaura.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Kentaur

Druga stvar, prva polovina Strelca je prepuna fixnih, maleficnih zvezda iz sazvezdja Skorpije, i to sam negde procitala...

Zatim, Strelac inace nije preterano osecajan, posto je vatreni znak. Uglavnom je okupiran samim sobom, mada je to manje izrazeno nego kod druga dva vatrena znaka, ali mu nedostaje istinske saosecajnosti koju imaju recimo Ribe. On cesto gleda preko glava drugih, u daljinu, sirinu, ne vidi ono sto mu je ispred nosa. Slusa, zao mu je drugih, ali ne na nacin Ribe da ce toliko da pati i da se stopi sa drugim ( uzela sam njih za primer jer imaju istog vladara ).

Eto, to mi je u ovom trenutku palo na pamet.