Autor Tema: Mesec u Devici  (Pročitano 4281 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
  • Nema veceg kriminala od izgubljenog vremena
    • Pogledaj profil
Mesec u Devici
« poslato: јун 10, 2010, 21:43:03 »
Ja ga imam, i vidim jos neko, barem po anketama...
Ajde neko lepo da mi napise sta i kako, prednosti i mane, ja znam sve lepo iz iskustva, a i za ove opise sa Neta nesto ne marim puno...
Hocu da znam, sta i gde da ispravim, mislim moze li se ili ne?
Ja sam vec naglasila da sam 'cepidlaka', sto se tice nekih stvari sam control freak... ali to ode s godinama...
E sad tu je pomesano Mo u Vi i u 4k, pa sam dezurna domacica, ali za sve... Kao sto rekoh na nekoj drugoj temi, ja sebe zovem iz sale
'Pepeljuga', dodaj, prinesi, odnesi, ispeci palacinke u 11 uvece, jede mi se ovo, ono, evo je JA stize, dobra vila...kretenka...
Cesto mislim, smeta mi ( glupava sam sto svima cinim) ali iskreno Ne smeta mi, ja uzivam u tome...
A pride, znam da nisam glupa, a pomislim - evo ih zajahali me opet... :))
Izlecila sam se od: ribanja kupatila svaki dan, peglanja do iznemoglosti, po sto puta istu falticu, jao jbte...uzasa...usisavanje svaki dan, kad se setim urednih sves(z)zaka do besmisla iz skole, jao jadna mi majka i izgubljenog vremena...
Higijensko izrazavanje (da citiram Tajnu...)
Rekoh jos pre, isla sam, namerno, izguzvana, samo da se 'ocistim' zla pedanterije....i perfektnosti...
Sto se ljubavi tice, a Mesecom volimo, jelte, nisam nikada bila stipsa, vise oprezna, u saglasnosti sa mojom Ve u Aq...
Pa je bilo uvek, nazovi me TI ako ti je stalo, i slicno...a i dusevno mi je to odgovaralo, neobavezno... O0
Prvi put sam se udala jer je bilo OK, nishta posebno, prijateljski, mislih vredelo je...ala se zeznuh...
Dok smo ziveli u NS sve OK, odosmo za HN, ma divota, kuca na 'pjeni od mora' i slicno, ma zajebi, nevalja meni...
Eto zemljani Mo, a nije mu do para...imala sam sve, kucu, zavidan posao, popularnog muza, ali dzaba... NIje to to, a ja sam nesretna cekala princa na belom konju....Jbga...
I nadjoh ga, doso' po mene...ja i dalje sluzim, teram pedanteriju, slabije cepidlacim, kao sto rekoh to ide s godinama, ali svejedno slazem se sa negovim Mo u Ta, kako tako, mislim zadovoljna sam, ...
Ajte molim vas znalci neki kometar....

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Mesec u Devici
« Odgovor #1 poslato: јун 10, 2010, 22:29:23 »
A sto ovo smesti u Veneru?

Inace si lepo opisala ovaj MO, kod tebe kuci verovatno moze da se jede sa poda - apoteka. Skromnost je ovde naglasena ali i racionalnost, smisao za trgovinu. Donosi spoj emotivnog i racionalnog koji tradicionalna astrologija vrlo ceni. Slicno i za ME u Raku... Ono sto fali ovom mo je romantizam, usnulost, zanesenost emocijama. Donosi depresiju i melanholiju.
Obaveze su vrlo vazne i savesno se obavljaju. Emotivno vezivanje za posao. Previse racionalan pristup i ne umece da se opusti. Verovatno panicis ako ti dolaze gosti a ti nisi obrisala prasinu, to je dovoljno da ti pokvari raspolozenje. Pozicija opisuje i control freak- ove bar sto se kuce tice... izuvanje cipela i slicno, velika briga oko zdravlja, narocito oko dece. Majka duznosti - tvojoj deci nikada nista nece faliti u zivotnom smislu, radices i borices se da im sve obezbedis i nista ti nece biti tesko. Previse brige ali u sebi,  drugi ne vide te emocije pa osoba moze delovati i hladno... treba vreme da se osoba otkravi i fizicki pokaze neznost.

Ovi ljudi stalno moraju nesto da rade, nema sedenja i izlezavanja bezveze. Sve je smislemo i planirano. Nedostaje spontanosti - tebi je tu MA pomogao, pa ne znam koliko se na tebe odnosi.

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: јун 11, 2010, 11:22:47 »
Greskom sam je stavila u Ve... :))
Sad cu da zamolim Parker ili Cicak da je presele...

Van mreže Mala_Maki

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: јун 11, 2010, 18:11:55 »
Eh da, Tajna dobro si ovo opisala.

Kod mene doduse nema patoloske cistoce kuce (cisti se jednom u 10 dana, ili ako sam u frci, jednom u 20). Ne patim od toga da je sve sredjeno kad gosti dolaze, tako je kako je. Istina je da se sve racionalizuje i vrlo prakticno gleda, a takodje me i familija gleda kao hladnu, bezosjecajnu kuchku :D Takodje, radoholicarstvo je vrlo izrazeno  :D

Meni je Mo u konjukciji sa Sa u Djevici, pa je to dodatno stavilo sklonost depresijama, ali sam ja godinama naucila da se nosim s tim, i uglavnom sam ok, jer prepoznajem i borim se. Radom uglavnom, sto vise rada, i sto manje praznog hoda za razmisljanje :)

Briga za druge, konstantna, za sve, od familije, prijatelja, kolega, poznanika (ja cu to, sto ti treba.....)

Odlicno mi pasu Mo u Jarcu kako prijateljski tako i ljubavno (vjerovatno zbog moje konjukcije sa Sa).

Mo mi vlada 10 kucom, pa na poslu moram da se osjecam sigurno i ususkano da bih dala maximum. I imam srecu da zadnjih par godina radim u takvom okruzenju. A sigurno cu negdje jednom imati narodnu kuhinju (Vl. 10 Mo0Sa u Djevici)

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: јун 11, 2010, 21:03:41 »
Da nema sedenja i radoholicarstvo, bas kako ste rekle.
Za ono sto Tajna rece - treba vremena da se emotivno malo otkravi, pa to vazi i za mene...a i u pravu si za spontanost i za ulogu Ma u celoj prici, koji me necini bas tako rezervisanom...
Joj da planiram i ja sve sto mogu  :))
Sto se tice te pedanterije, naucila sam i ja da se nosim sa tim, vremenom, kao sto rekoh 'lecila' sam je na razne nacine...
Da uredna sam zaa kucu i to, haha to nevazi za cipele, hodamo u cipelama cesto i mi, pa i gosti uglavnom, osim ako njima neprija da su bosi...  :P
Od te neke 'brige' mislim da Devicu  inace mozda 'krasi' i osobina hipohondrije...Ja licno nisam takva, mada sam pre kao mladja, devojka recimo znala da brinem oko zdravstvenih/nepotrebnih stvari...Od kada imam decu, to vise nepostoji...da nekazem otisla sam u drugu krajnost, pa me treba terati kod lekara...

Van mreže Emina

• Global Moderator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
    • Astro Numerologija
« Odgovor #5 poslato: октобар 27, 2010, 16:50:29 »
Zelim da cujem od vas sa MO u Devici,da li je vam je potrebna stalna potvrda ljubavi od partnera,da vam cesto(po mogucstvu i 100 puta na dan) govori kako vas voli,pokazuje svoje emocije i sl?Da li u vama postoji tolika nesigurnost i sumnjicavost prema partnerovim osecanjima(ne zamerite ako se nisam dobro izrazila),narocito kada ulazite u neki novi odnos/vezu?

Van mreže Lotosov cvet

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: октобар 27, 2010, 17:28:56 »
Kada MO u devici ulazi u vezu, njemu treba vremena da stekne neku dozu poverenja da bi se totalno predao partneru.
Nije to nesigurnost ili sumljicavost, vec jednostavno potreba za vremenom da neka osoba postane draga i bitna, jer se takve stvari kod MO u devici ne desavaju preko noci.

Ja licno ne volim gusenje i stalno potvrdjivanje ljubavi na verbalnom nivou. Kada je nekom stalo do mene ja to vidim u pogledu, ne treba da mi to kaze 100 puta dnevno.

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: октобар 27, 2010, 17:32:28 »
Ja ga nemam ali tako dozivljavam ljude koji ga imaju. To ne vazi samo za Mesec, to je odlika svake planete u Devici. Osoba stalno sumnja u sebe i sve oko sebe, kroz simboliku planete.

Van mreže Kocka je bačena

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: октобар 27, 2010, 18:40:32 »
Odlicno mi pasu Mo u Jarcu kako prijateljski tako i ljubavno (vjerovatno zbog moje konjukcije sa Sa).

Ovo si odlično primetila ;) Upravo zbog  Mo0Sa ti najviše odgovaraju ljudi sa MO u jarcu...sama imam Mo u lavu ali u egzaktnom aspektu sa Pl,pa svi meni bliski ljudi ,kako prijatelji,tako i ljubavni partneri imaju Mo u škorpiji...a i ovde na forumu se upravo najviše razumem sa forumašima koji imaju Mo u škorpiji  :D

Van mreže Supernova

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: октобар 28, 2010, 22:29:37 »
Zelim da cujem od vas sa MO u Devici,da li je vam je potrebna stalna potvrda ljubavi od partnera,da vam cesto(po mogucstvu i 100 puta na dan) govori kako vas voli,pokazuje svoje emocije i sl?Da li u vama postoji tolika nesigurnost i sumnjicavost prema partnerovim osecanjima(ne zamerite ako se nisam dobro izrazila),narocito kada ulazite u neki novi odnos/vezu?

Da, mjesec u djevici traži verbalnu potvrdu emocija, jer je to ipak merkurovski mjesec koji sve kanališe kroz prizmu logike i razuma, što konstantno stvara poriv za verbaliziranjem emocija, posebno jer je ovo znak venerinog pada...

Van mreže Venus Aquarius

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: октобар 28, 2010, 23:19:15 »
Kada MO u devici ulazi u vezu, njemu treba vremena da stekne neku dozu poverenja da bi se totalno predao partneru.
Nije to nesigurnost ili sumljicavost, vec jednostavno potreba za vremenom da neka osoba postane draga i bitna, jer se takve stvari kod MO u devici ne desavaju preko noci.

Ja licno ne volim gusenje i stalno potvrdjivanje ljubavi na verbalnom nivou. Kada je nekom stalo do mene ja to vidim u pogledu, ne treba da mi to kaze 100 puta dnevno.
...ja bi se slozila s Cvetkom...Zapravo svi traze neku paznju, mozda bih pre tako definisala...a nisu ni svi isti. Ja bih prva utekla da me neko pitka svaki dan ili vise puta na dan da li ga volim?...ni ja nevolim gusenje...

Van mreže Emina

• Global Moderator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
    • Astro Numerologija
« Odgovor #11 poslato: октобар 29, 2010, 01:24:55 »

Da, mjesec u djevici traži verbalnu potvrdu emocija, jer je to ipak merkurovski mjesec koji sve kanališe kroz prizmu logike i razuma, što konstantno stvara poriv za verbaliziranjem emocija, posebno jer je ovo znak venerinog pada...

Supernova,drago mi je da si tu,volim da te citam.. :)

Van mreže Mala_Maki

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: новембар 05, 2010, 22:23:20 »
Sto se tice stalnog uvjeravanja od strane partnera da me voli, kod mene to ne pali. Imala sma situaciju gdje mi doticni poslije svakog naseg telefonskog razgovora kaze "volim te" ili "ljubim te". Ja to uopste nisam osjecala, i to sto je on stalno to govorio meni nista nije znacilo.

Meni je tesko da izgovorim to "volim te", ali se zato trudim da postupcima pokazem ljudima da ih volim. Mo u Djevici da verbalizuje emocije? Aham ;)

Van mreže Nataly

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: новембар 05, 2010, 22:56:31 »
devojke, ovo su izvanredni tekstovi, koji opisuju mo u devici.. čitajući ih, počela sam bolje da razumem jednu moju poznanicu, koju sam nedavno upoznala i koja ima upravo mo u devici i ve u vodoliji ,a jarac -devica ..koja kombinacija..zemlja dominira....
ali ima izvanrednog ju u strelcu u četvrtoj, koji je vladar sedme...
pitala me za svoju sedmu kuću...
e sad ja skrenuh sa teme... pardon!

Van mreže Lotosov cvet

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: новембар 06, 2010, 07:57:43 »
devojke, ovo su izvanredni tekstovi, koji opisuju mo u devici.. čitajući ih, počela sam bolje da razumem jednu moju poznanicu, koju sam nedavno upoznala i koja ima upravo mo u devici i ve u vodoliji

Nataly,
Jaz i ja takodje imamo osim MO u devici i VE u vodoliji!  :D
Pozdravi prijateljicu i češće se druži sa nama! ;) :)