Autor Tema: Mars/Uran u napetim aspektima  (Pročitano 4606 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Mars/Uran u napetim aspektima
« poslato: април 30, 2010, 07:32:42 »
astrotanja
16/3/10, 11:15
Ma:) rs i Uran u napetim aspektima različito se ispoljavaju , u zavisnosti od znaka, kuće, dispoztora. U vatrenim znacim ima više srljanja, odnosno, brzopletosti, hrabrosti, upadanja u situacije smelo, posebno ako su recimo obe plaete u konjukciji, u Lavu, ili strelcu, ili je Mars u Ovnu u opoziciji sa uranom u vagi.

U vodenim znacima ima više emotivne napetosti, naprezanj, stresova. U fiksnim znacima je prisutno i više tvrdoglavosti, ili samovolje, često i nedostatak tolerencije.

Ukoliko je natal uravnotežene osobe, onda ima izlaska iz svakodnevnice kroz neke aktivnosti koje su preurenjene, koje odstupaju od uobičajenog ponašanja i uobičajenih okolnosti, kroz izazove, kroz ulazak u nešto što može da bude opasno, ili rizično.
U 8. kući može doneti češće iznenadne operacije, a kog dela tela zavisi gde je recimo konjukcija, ili se nalazi Mars.

Češće konjukcije, kvadrati i opozicije dovode do porvreda, nekd i hiruških intervencija, ali ne mora smoj osobi, jer zavisi i odostatka natala.

Ako je recimo konjukcija u 9. u Lavu, onda je reč o jednoj natprosečeno hrabroj osobi, koja može da bude društveno aktivna, smela u svojim javnim izjavama, sklona da time izazove rizik, uđe u opasnost, posebno ukoliko je Mars i vladar Ascdenta i u recimo u kvadrtu sa Mesecom u Ovnu. Borba za slobodne, revulacionarni duh će biti prisutan i on će se boriti za prvdu, društvene reforme imaće kontakta sa akedemcima, profesorima, a u privatnom životu biće izvesne neređenosti, sklonosti da nekad euforično radi i bude reduzmljiva, ali i da se opusti, ukoliko je Sunce, dispoztor ove konjukcije recimo u pasivnom znaku, Raku. :)

gatta
17/3/10, 07:47
"Neka bude sto biti ne moze" , ali samo za MA 120 UR

Ovde mora da strada. Pitanje je samo koliko je to stradanje veliko, odnosno koliko ga omeksavaju ostali elementni karte.

Naravno "stradanje" mozemo imati i u losim aspektima benefika, ali ovde je toliko brzo i posledicno sokantno kao nigde drugde.

Ena
9/12/09, 11:51
Ja nekako, iako rekoh da imam kvadrat Marsa i Urana i planem lako, više volim ovu vrstu besa, jer traje kratko i ne drži dugo, nema u sebi ni primese rada na osveti. S Uran/Mars u lošem aspektu ljudima je lakše izaći na kraj, jer čim se smire, nemaju više negativnih emocija. Dakle savet: kad viču ( vičemo :D), pustite ih, sve će proći bez posledica, osim poneke bačene i razbijene stvari.

Lično - trenutak kada mi od besa sva krv jurne u glavu je prilično traumatičan i za okolinu, ali odavno nisam reagovala onako burno kako to ovaj aspekt donese, a više me ni okolina ne shvata ozbiljno.
Jedino mislim da ovaj aspekt može da dovede do šloga ili infarkta, jer je navala krvi u trenutku jezivo jaka.
Od pre par godina ( tačnije od kad sam imala operaciju štitne žlezde, pri kojoj je uklonjena i jedna paratireoidna - koja reguliše promet kalcijuma), imam ponekad grčeve u mišićima nogu, jer Uran/Mars je uvek kontrakcija. Sa Saturnom ritmična, sa Uranom nagla i nekontrolisana.

alea
30/1/10, 13:16
Ja imam stravične glavobolje...užasne.
Valjda najgoru kombinaciju migrene i hronične upale sinusa.
Često mi ni injekcije ne pomažu. Trenutno se inhaliram bosiljkom, grejem glavu toplom solju i spavam sa peškirom na glavi, tj. čelu...
Uzrok tome je MA koji je i jedan od dispozitora MO, i koji je u ovnu 180UR - što je baš aspekt upale sinusa, a MO u škorpiji u 12 p. je žurka u glavi i migrena...

Lep i srećan mi je onaj dan kada ustanem bez bola...

bitter lemon
13/3/10, 15:58
Sedim na dupetu i pušim. Samo da ga još napunim barutom i ugojim ga za nekoliko kila da izgleda kao bure. :ave: :ave: :ave: A sada ozbiljno, da li ovo smatraš za klasičan aspekat za kolerika? Jer ono što sam ja čitala bilo je o razvoju individualnosti, izgraditi sebe i postaviti se na neki svoj put, individualan, nekonformistički u odnosu na porodicu, društvo itd.

--------------------------------------------------------------------------------

MARKO
13/3/10, 17:01
bitter lemon - "Sedim na dupetu i pušim. Samo da ga još napunim barutom i ugojim ga za nekoliko kila da izgleda kao bure. :ave: :ave: :ave: A sada ozbiljno, da li ovo smatraš za klasičan aspekat za kolerika? Jer ono što sam ja čitala bilo je o razvoju individualnosti, "

izgraditi sebe i postaviti se na neki svoj put, individualan, nekonformistički u odnosu na porodicu, društvo itd.
Šta reći MA brzoplet ide pravo, UR ćudljiv spreman na sve, ovde se radjaš sa individualnošću koju treba kontrolisati, pored dobrog dispozitora ovu konjukciju bi jedino pravilno usmerio sekstil ili trougao sa SA

--------------------------------------------------------------------------------

alea
14/3/10, 08:54

Bitter, imam i ja egzaktnu opoziciju MA 180 UR. MA u Ovnu...
Često sam ga doživljavala kao srljanje, kada znaš negde u sebi, da to neće za tebe biti dobar izbor muškarca, a ti srljaš kao bez mozga...

TRooperPN
28/3/10, 21:45
Moja devojka ima MA 90 UR, a UR u skorpiji. Kada se naljuti znaci ne moze da se smiri satima, a ja jos nespretan u odnosima pa se desava.... Mada i ona se dosta kontrolise, ali kada se omakne, znaci gotovo i nikada ne mogu da predvidim sta joj se ne svidja, pa onda moram sve da ucim na tezi nacin. Mislim da upravo zbog tog aspekta nikada ne bih oprostila prevaru, sto se jos nije desilo...
Kaze da je imala udes kao pesak, da je u diskoteci slucajno dobila udarac u predelu grudi zbog cega je kasnije imala operaciju.

Stela
12/4/10, 00:38
Ja imam los aspekt Marsa i Urana, kvadrat
Posto mi Ur vlada 6 poljem, mislim da ovo daje u mom slucaju nerviranja i pucanja na poslu

moontrineuran
2/12/09, 14:12
Ne želim prejudicirati, ali Mars Uran konjunkcija u 8. , naravno ovisno o elementu, nerijetko ukazuje na ranu smrt.
To naravno ovisi i o drugim aspektima u natalnoj karti.
Primjer:
Marilyn Monroe, umrla je od predoziranja u relativno ranoj dobi, na što bi mogao ukazivati i Ma0Ur u 8. u Ribama.
a jao....pa ja imam mars u 8 k. con. uran 9 k. mozda bi trebao da se uplasim?
ma necu da se plasim samo se jednom umire...:)
mada bih voleo da zivim bar 60 god.

lolla
8/12/09, 08:48
a jao....pa ja imam mars u 8 k. con. uran 9 k. mozda bi trebao da se uplasim?
ma necu da se plasim samo se jednom umire...:)
mada bih voleo da zivim bar 60 god.

Imam to i ja i upravo sam popila tabletu jer me sinusi ne muče,
već lagano ubijaju od boli...dođe mi da vrištim koliko me bole trenutno,
uz to što mi se i povraća !! :((

Inače, nisam se baš dobro izrazila u postu koji si citirao!
Nije nužno Ma0Ur rana smrt, ipak to zavisi od nekih drugih stvari,
kad malo bolje ukomponiraš simboliku shvatiš da
Ma0Ur može prije biti nagla, iznenadna smrt ili pak smrt na operacionom stolu, zavisi, astrosimoblika
je beskonačna!
Al bolje da se laćamo smrti, koga uopće to interesira, smrt je neizbježna, a kao što reče moja baka:):
Očekuje te onda, kada se tvoja svjećica istopi do kraja:)

ninic
13/3/09, 01:23
hm los aspekat - inkonjukcija...? u trenutku planem kad je neka nepravda (ur u strelcu)i dobijem histericni napad (ma u raku)od par minuta,tad sam u stanju bukvalno svasta da uradim...totalni preobrazaj..:udri:
a posle tog trenutka...umirem od smeha....:))

alea
11/3/09, 12:38
I ja imam teške migrene, upravo sam u fazi, već 3 dana...na injekcijama..i moguće da dolazi od kontakta Me i Sa, ali kod mene je za to zaslužan i Mars u ovnu. Kažu da on donosi glavobolje i povrede glave.
Još 180Ur...Ur vlada mojom 3. kućom, ne znam kako to da povežem.

kocka je bacena
11/3/09, 12:43
MA/UR su uplae sinusa, napregnuti nervi glave, bol u slepoočnicama.

Ma,vladar ukljestenog ovna u vagi u 7. kuci,60 Ur-separacioni aspekt,nesto mi ne lici da je ovaj aspket kod mene u pitanju

alea
11/3/09, 13:35
Meni je jasno da Ma u ovnu prouzrokuje glavobolje, i sve probleme vezane sa tim, ali mi nije jasno kako to da povežem sa Ur koji je vladar moje 3. kuće, a nalazi se na vrhu 11. Može li to biti rezultat nekih intelektualnih, društvenih stremljenja, osoba je u nekoj stalnoj borbi između težnje za ljubavlju ( vrh 5. u ovnu) i želje za intelektualnim napretkom.

sagittarius
11/3/09, 13:51

zanimljivo, ovo je i moja dijagnoza. samo ne znam da li se to odnosi vise kada je mars u ovnu ? Ja imam Ma u lavu u 6 kuci 90 Ur, to sam povezivala kao eventualne probleme sa srcem, koji ce se pojaviti, kao i genetske predispozicije koje nosim, i mogu uticati na pojavu ove bolesti

Azazelo
10/9/09, 21:11

Meni se sva sreca MA,Ar180UR ne odrazava na glavobolje. Ili nesreca? mozda bi bolje bilo da trpim glavobolje, ovako posto je UR u 3 polju, pokazuje da je moj rodjeni stariji brat imao kao dete kriticnih situacija, od kojih je jedna da je sebi precvikao jezik zubima (visio mu na 'koncu')-sivenje...a druga, manje prijatna je da mu je takodje kao malom detetu neka poljoprivredna masina odsekla mali prst na desnoj ruci!! Nadam se da je sto se toga tice MA180UR u 3 'odradio' svoje za svagda...

Pomracenja svesti kod mene - da. Retko, ali ubitacno! Ne podnosim situacije koje ne mogu da kontrolisem...otuda ne volim let avionom, voznju liftom...tu sam imala opasan incident, kad mi je prilikom zaglavljivanja u liftu uzrokovanog nestankom struje, bukvalno pao mrak, kad nisam bila svesna opasnosti u koju ulecem, srljam...- razbila sam vrata lifta i izasla, napravila scenu u objektu gde se desio 'slucaj', rasekla nogu staklom od vrata...uh!!
Da, i udarila su me kola kao pesaka na pesackom prelazu, zapravo nisu bas mene vec prednji tocak bicikla koje sam vozila tog momenta.
Sve se srecom zavrsava bez tezih posledica, a mislim da je tome zasluzan JU u mojoj karti...

Zanimljivo je da sam vozac, ali ne vozim brzo. Mozda ce muz biti Shumaher..?

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Mars/Uran u napetim aspektima
« Odgovor #1 poslato: април 30, 2010, 07:34:49 »
Izvinjavam lse sto je malo istumbano...i nisam kopirala nebitne konverzacije i spam...ako smatrate da treba kopiracu u kompletu.

Van mreže bitter lemon

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: мај 08, 2010, 01:09:58 »

Za mene ovo ne važi, ništa od nabrojanog. A imam ih u tesnoj konjunkciji, pa čak i u šestoj kući.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: мај 09, 2010, 13:54:08 »
Meni je UR vladar 3 p. i ima egzaktan 180 MA.
Kako su oba u kardinalnim znacima, umem da se iznerviram i da planem, ali se zaista trudim da to bude retko, sto i jeste, retko i kratko ;D Najcesce mi ovaj aspekt donosi nalet energije, koji sam shvatila da najbolje trosim kroz neku sportsku ili fizicku aktivnost.

Najcesce se iznerviram kada znam da sam za nesto u pravu, i kada zelim to da dokazem...samo, sreca da taj aspekt ne radi uvek, tako da umem da budem stalozen sagovornik, sto je verovatno doprinos ME ali i UR kao vladara 3 p u 11 p.

Van mreže Zoe

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: март 05, 2011, 22:15:46 »
Citat
Citat Azazelo
Ja imam isti kvadrat ali se kod mene apsolutno ne odražava na stanje nerava i komunikaciju iako je UR u 3 polju. Ne praskam u komunikaciji niti sam nervno napeta, više se odrazilo na brojne nezgode sa rukama i na nezgode mog brata.

i odosmo u off lagano

Da vidi stvarno - vi imate skoro pa identicne aspekte.

Ali ti se sigurno odrazio na intelekt jer se nalazi u III kuci plus podrzan sa 180 MA iz IX. Tvoj ME i jos kao vladar ASC ( potvrdjuje jak intelkt kada se nadje u III)  se direktno iz III dize u IX i podrzava ovog UR u III - mozda grijesim a ako ti toga nisi svjesna, svog intelekta misim, a vjerujem da jesi jer su ti MO i SA u recepciji po sjedistu - tako ti MO dodje u 120 sa tim istim UR - onda su tvog intelekta svjesni tvoji prijatelji (ili si mozda i aktivna u nekoj organizaciji ) pred kojima se lako ispoljavas zbog trigona UR sa SA u XI.

Kod Alee je druga stvar, kod nje u X ali mislim da vise djeluje u XI svom prirodnom vodolijskom polju gje je i osnazen plus 180 MA iz pete - i kako ona kaze jos joj isti disp MO i ME - skorpijski ME ionako ne ispoljava tako lako svoje slabosti a ni MO koji ih krije kao zmija noge, i kad je pritisak prevelik, ako na vriejeme ne trosi ovog MA ili tog istog ME, ne koristi ventil onda joj se to ispoljava na UR i sve sto je vezano za XI, vodoliju a i na VE kao vladara svakodnevnice i posla.

Nisam jos dobro proucila ovo sa znakom preko puta ali ako je tome vjerovati a ima sigurno jer - pist cu jeednom i o trnzitnom kvadratu na moj stelijum - ti mozes da ''zbrises'' u XI a gdje ce ona u VIII?
A sta ako nema partnera?

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: март 05, 2011, 22:55:56 »

Ali ti se sigurno odrazio na intelekt jer se nalazi u III kuci plus podrzan sa 180 MA iz IX. Tvoj ME i jos kao vladar ASC ( potvrdjuje jak intelkt kada se nadje u III)  se direktno iz III dize u IX i podrzava ovog UR u III - mozda grijesim a ako ti toga nisi svjesna, svog intelekta misim, a vjerujem da jesi jer su ti MO i SA u recepciji po sjedistu - tako ti MO dodje u 120 sa tim istim UR - onda su tvog intelekta svjesni tvoji prijatelji (ili si mozda i aktivna u nekoj organizaciji ) pred kojima se lako ispoljavas zbog trigona UR sa SA u XI.

nisam do sada posmatrala svoju kartu preko tradicionalnih vladara, zanimljivo je...jesam svesna svog intelekta ali realno je prosečan

jedina organizacija u kojoj sam je ovaj forum gde se takođe smatram prosečno inteligentnom

volela bih da mi pojasniš što posmatraš recepciju MO/SA kao faktor intelekta kod mene? nije li SO zaduženo za svest i osvešćivanje?

Kod Alee je druga stvar, kod nje u X ali mislim da vise djeluje u XI svom prirodnom vodolijskom polju gje je i osnazen plus 180 MA iz pete - i kako ona kaze jos joj isti disp MO i ME - skorpijski ME ionako ne ispoljava tako lako svoje slabosti a ni MO koji ih krije kao zmija noge, i kad je pritisak prevelik, ako na vriejeme ne trosi ovog MA ili tog istog ME, ne koristi ventil onda joj se to ispoljava na UR i sve sto je vezano za XI, vodoliju a i na VE kao vladara svakodnevnice i posla.

UR vlada 3 i odlazi u svoje prirodno 11 polje, sve pomenuto vlada nervima, u kvadrat(opet napetost) sa vladarem istog tog polja, i sve pojačava njegovo dejstvo

Alea će nam najbolje reći gde je njoj najbolji izlazni ventil.

Nisam jos dobro proucila ovo sa znakom preko puta ali ako je tome vjerovati a ima sigurno jer - pist cu jeednom i o trnzitnom kvadratu na moj stelijum

piši šta je bilo

- ti mozes da ''zbrises'' u XI a gdje ce ona u VIII?
A sta ako nema partnera?

ovo mi nije sasvim jasno

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: март 05, 2011, 23:00:30 »
I ovom postu je mesto ovde, jest da se ne nadovezuje kako treba ali u odsustvu moderatora snalazimo se kako umemo

Citat
Da,   stalna nervna napetost. Ja to nekada osetim preko UR180MA...UR vladar   III a MA dispozitor MO i ME...nekada od siline misli dobijem užasnu   glavobolju kada se nečim opteretim, ili teški oblik nesanice...

Grozna je to napetost - gdje ti je izlaz?

Mene uvijek interesuje kako to konstruktivno pobijediti jer moras da cuvas svoj um o kom najmanje  brinemo.

Upravo   gledam da ti se taj T - kvadrat zatvara a vrh mu je VE - ti si sigurno   to hiljadu puta obradila ali zar nije izlaz u tvom slucaju u polju raka?
 :-[ Pa sad vidim - VIII polje  :-[

Ja   imam isti kvadrat ali se kod mene apsolutno ne odražava na stanje   nerava i komunikaciju iako je UR u 3 polju. Ne praskam u komunikaciji   niti sam nervno napeta, više se odrazilo na brojne nezgode sa rukama i   na nezgode mog brata.

Van mreže Zoe

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: март 06, 2011, 17:09:23 »

nisam do sada posmatrala svoju kartu preko tradicionalnih vladara, zanimljivo je...jesam svesna svog intelekta ali realno je prosečan
Ne znam, ja uvijek gledam i vladara i suvladara jer ne mozemo izostaviti i drugu planetu koja vlada sazvijezdjem - ja bar tako mislim. SO ispod horizonta pa se ti i ne ''napinjes'' nesto posebno upravo iz te lakoce pa to smatras prirodnim ili prosjecnim.

jedina organizacija u kojoj sam je ovaj forum gde se takođe smatram prosečno inteligentnom.

Pitanje je koliko se zaista trudis da spoznas astrologiju - a drugo ME ispod horizonta vise misli a manje prica. Ovdje djelujes kroz SA i MO i nekada se ponasas tako - licno zapazanje - ''uzburka te i najmanji kamencic'' sto je svojstveno MO u raku.
Mislim da si na fakultetu npr. skroz neko drugi nego sto ovdje djelujes.

volela bih da mi pojasniš što posmatraš recepciju MO/SA kao faktor intelekta kod mene? nije li SO zaduženo za svest i osvešćivanje?

Kao dusevnu povezanost sa intuitivnim i naprednim UR - dio tebe, prirodno pa ces vjerovatno utiske i dusevne impresije iz MO, u vodolijskom polju,  lako i brzo pretociti u trecoj kuci u kojoj si najoriginalnija zbog pozicije UR. A i obratno na relaciji treca jedanaesta.
Ne znam da li si me ista skontala - osjecam da sam konfuzna - nemam uvijek istu inspiraciju.

UR vlada 3 i odlazi u svoje prirodno 11 polje, sve pomenuto vlada nervima, u kvadrat(opet napetost) sa vladarem istog tog polja, i sve pojačava njegovo dejstvo

Alea će nam najbolje reći gde je njoj najbolji izlazni ventil.

Nisam jos dobro proucila ovo sa znakom preko puta ali ako je tome vjerovati a ima sigurno jer - pist cu jeednom i o trnzitnom kvadratu na moj stelijum

piši šta je bilo

- ti mozes da ''zbrises'' u XI a gdje ce ona u VIII?
A sta ako nema partnera?

ovo mi nije sasvim jasno

Gledala sam ovaj vas T-kvadrat UR-VE-MA a tek sad vidim da imate dva  ;D
Za t kvadrat tvrde da je izlaz u znaku gje fali krak, i meni je to nekako logicno ne toliko zbog simetrije koliko zbog ravnoteze - jer ako to posmatramo iz tehnickog ugla, onda opterecenoj strani uvijek prijeti da se obroni ako joj ne stvorimo protitezu tj siguran oslonac - tako bi potpuno zatvorili kvadrat i stvorili staticne uslove da konstrukcija sama moze da stoji a i oslobodili bi se pritisaka na slabijoj planeti i energija bi nesmetano mogla da tece - stvaramo cetri kvadranta koja gube prvobitnu napetost oko kojih je potpuni krug - mislim da se to tako neutralise  ::)

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: март 06, 2011, 18:52:11 »
Zoe, ja imam jedan.
A što se tiče tog VIII polja, VE u Jarcu tu koči sve... :-[
Na moju najveću žalost, čini mi se da moj izlazni ventil je najčešće izgleda kroz simboliku tog VIII polja u Raku.  Ja nakon tolike napetosti najčešće totalno klonem ( jer mi je vladar ovog polja MO ) i gorko plačem...što od tuge, što od nemoći, što od boli...
Zbog tog MO imam periode stvarno velike tuge.
Ali, opet nekako gledam, taj SA ( dispozitor VE ) ima 120 ekvidistance UR/ME, pa bih možda ako bih uspela da te svoje burne emocije svedem pod ovaj aspekt, možda mogla i da ih racionalizujem samoj sebi. Mada je to vrlo naporno sa ovakvim emocijama, pogotovo što su mi i MO i ME u istom znaku...
Inače, i UR i MA su na 1-2* od vrha sledeće kuće, i tako ih i tumačim, MA u V, UR u XI.

Zanimljivo je, moj ex je imao VE u Raku, 180 moja VE egzaktno ( na mom Vertexu ) i zatvarao je taj moj krak. Još nisam dokučila šta je to značilo za mene... ???
« Poslednja izmena: март 06, 2011, 19:06:54 alea »

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: март 09, 2011, 17:58:39 »
Pročitala sam na jednom forumu kako je lepo Mirabilis opisala aspekt MA/UR kod Mate Parlova.
Dakle, ovaj aspekt traži trošenje, jer nikada ne znaš kada će da eksplodira. S obzirom da je meni MA vladar V polja, i da je u sportskom Ovnu, ja sam rešila da se iznurujem sportom, tako da ću ponovo krenuti da trčim i idem u teretanu i to vrlo rigorozno. Mislim da ću tako biti i psihički i fizički mirnija i stabilnija, a uz to i zdravija.
Primetila sam u stvari, da ja ovaj aspekt najviše trošim na internet, jer je to jedina stvar koju radim van posla i obaveza. A on ne može baš fizički da me iscrpi. Onda obično legnem u krevet, motam filmove po glavi, unervozim se, i ta negativnost se samo taloži, kiseli se i čeka priliku da prasne.

Zanima me, da li se loš aspekt može tako trošiti? Recimo, fizičkom aktivnošću. Ako ispunjava simboliku?

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #10 poslato: март 09, 2011, 18:16:46 »
Pročitala sam na jednom forumu kako je lepo Mirabilis opisala aspekt MA/UR kod Mate Parlova.
Dakle, ovaj aspekt traži trošenje, jer nikada ne znaš kada će da eksplodira. S obzirom da je meni MA vladar V polja, i da je u sportskom Ovnu, ja sam rešila da se iznurujem sportom, tako da ću ponovo krenuti da trčim i idem u teretanu i to vrlo rigorozno. Mislim da ću tako biti i psihički i fizički mirnija i stabilnija, a uz to i zdravija.
Primetila sam u stvari, da ja ovaj aspekt najviše trošim na internet, jer je to jedina stvar koju radim van posla i obaveza. A on ne može baš fizički da me iscrpi. Onda obično legnem u krevet, motam filmove po glavi, unervozim se, i ta negativnost se samo taloži, kiseli se i čeka priliku da prasne.

Zanima me, da li se loš aspekt može tako trošiti? Recimo, fizičkom aktivnošću. Ako ispunjava simboliku?
svaki Marsov aspekt traži fizičku aktivnost već u zavisnosti od položaja u znaku se bira sport i sl. Mars je ona sirova snaga....

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: март 09, 2011, 18:19:29 »
Citat
svaki Marsov aspekt traži fizičku aktivnost već u zavisnosti od položaja u znaku se bira sport i sl. Mars je ona sirova snaga....

Pa šta misliš, može li to doneti mom MO i ME psihički mir?

Milana

• Gost
« Odgovor #12 poslato: март 09, 2011, 18:20:49 »

E onda MA u Li kakav je to sport ?  ;D 

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: март 09, 2011, 18:34:37 »

E onda MA u Li kakav je to sport ?  ;D

Borilacke vestine. Sportovi u kome se koristi sistem odbrane kao napad, preusmeravanje protivnicke energije.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #14 poslato: март 09, 2011, 18:36:16 »
Citat

Pa šta misliš, može li to doneti mom MO i ME psihički mir?
ne, al može smanjit tenziju. Da bi postigla psihički mir, moraš da definiraš šta ga konkretno narušava.