Autor Tema: VENERA/URAN  (Pročitano 9525 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
VENERA/URAN
« poslato: април 30, 2010, 07:49:59 »
"uran i veneru ako imaš u opoziciji, što je i ve90ur, imaš nešto što "biti ne može" samo po sebi, ako hoćeš da živiš te dve energije pomešane, jer uran i venera, u kakvom god aspektu i gde god u horoskopu da stoje, ne mogu zajedno biti, nikad! jer uran uvek hoće da je slobodan i sam, a venera traži društvo, uran se gnuša slatkoće, ma ne voli ni čula, plaši se i gnuša životinjskog, a venera živi za zajedništvo, odnosno za ljubav ona živi, ali za nju je ljubav uvek seksualna, ma koliko sve drugo u životu bilo opširno i puno nijansi, počev od krečenja zidova u rezeda ili tirkizno u stanu i šta ti ja znam, i kupovine subotom u merkuru ili u šparu, ipak služi samo tome. nikad ne možeš imati vezu sa ve180 ili 90ur kakvu venera hoće, jer ona hoće trajnost, i trajnost u beskraj; ona neće da joj pričaš kako će sve ovo oko nas jednoga dana nestati, pogotovo ne kad je zaljubljena u tebe, ako nije trenutno, onda će prihvatiti, ali barem požuriti da nađe ljubav pre tog kraja, i da je iživi potpuno. i ponajmanje hoće da joj pričaš kako je sve to debilno šoping i šminka i armani odela što bi ona volela za tebe i potrošačko društvo, i kako mrziš čovečanstvo što je tako slabo i pospano, kad to iznad svega drugog može samo da je učini nesrećnom... dakle nikad ne možeš imati vezu kakvu venera hoće niti ideal živeti kakav uran hoće, zato i glasi ovaj aspekt u knjigama "avantura" (ljubavna, ja, kakva će biti) za veneru a i jeste i može biti samo "eksperiment" za urana koji mora biti razočarenje za oboje na kraju..."

Izvor: http://www.astro-art.net/tx-175.html

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: VENERA/URAN
« Odgovor #1 poslato: април 30, 2010, 07:51:03 »
Ima primera gde se tvrdi da i harmonican aspekt VE i UR daje slicno, da mora biti tumbanja u svakom slucaju...kad nadjem kopiracu. A stize i kopija teme sa starog foruma, samo da je malo 'doteram' da bude preglednija i pobrisem spam ako se slazete...ostavicu samo iskustva i tekstove na temu.

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: април 30, 2010, 12:27:53 »
SA STAROG FORUMA...

ninic

Kakva je to zena koja ima veneru u aspekt sa uranom? Koje osobine Uran daje veneri?
kako utice na ljubavne veze,novac,zadovoljstvo...?

Ja imam opoziciju,a ovaj prethodni tekst je odlicno opisuje...privlace me ekscenricni ljudi,oni koji su genijalni pa makar zbog neke gluposti jer to merilo "genijalnosti" odredjujem samo ja...veze mi se kidaju,i odluke donosim naglo...ili naglo ili-nikako...:) dosta sam samostalna i nezavisna. decko sa kojim sam bila u vezi ima-uran konjukcija MC kvadrat ASC :bravo: tata mi je ekscentricna osoba-uran vladar 10...i tako...:cool:

--------------------------------------------------------------------------------

alea

Ja imam taj aspekt, Venera 90 Uran, i još pride ve 90 mars, tako da mars i uran prave opoziciju:shame: Godinama sam se bavila sportom, i to više njih, sada vozim rolere, trčim, vozim bicikl, hiperaktvina sam..i često sam se pitala odakle mi toliko energije? Godinama se bavim umetnošću, slikam, upisala sam fakultet i završila ga ekstra uspešno, ali sa 30 god, mislim, studirala sam 3..da li se ovi aspekti mogu trošiti kroz sport ili umetnost? da ne lupetm bzv..

--------------------------------------------------------------------------------

Tatijana

i ja imam uran 180 venera(ur vladar 9 dosao u 5 u vagu u opoziciji sa venerom svojim dispozitorom u 11)...sto se tice ljubavi i veza sve je uvek pocinjalo naglo i odmah i ma koliko idealno bilo uvek je meni nesto falilo i uvek je moralo biti po mom pa i na moju stetu...i uvek je bolelo ali to sto je mene bolelo nije vazno vazno je da boli i druge...nekad sam bila sama sebi teska da sam pomisljala da nisam bas najbolje pameti...

lopta

Vec postoji mislim negde tema Venera-Uran...secam se da sam dugo, dugo, pisala o iskustvu koje imam sa tim aspektom.
I zaista je uzasno....Brzo pocne, sve je nazgled idealno, a onda se sve to idealno naprasno razbije, pukne....Ne znam cijom krivicom.
Pokusavam koliko god mogu ublaziti taj aspekt, bar u nekom neznijem smislu:
"Doci cu tiho i otici na vreme"

alea

Ja nikada nisam mislila da sam ja kriva za raspad veze..ne mislim u egocentričnom smislu. Već sam pre osećala da mi druga strana nije dovoljno privržena. Nekako bih uvek tražila dokaz ljubavi, da mi se pokaže, kaže. Mada sam znala da u trenutku uradim nešto zbog čega se posle kajem i patim. Kao sad..ali mislim da je tome doprineo kvadrat moje Ve i njegovog Sa.:(

Tatijana

Ja opet krivim sebe ako me obasipa paznjom-dosadan je ako je uzdrzaniji ja sam posesivna a kad to dvoje okrenem i postavim kako meni odgovara opet ne valja i tako sam vecito mucila i sebe i druge i na kraju sam posle idealnog dana kupila svoje prnje i govorila ja ne mogu vise i odlazila bez mogucnosti daljeg nastavka a vec posle pola sata se kajala i patila ali vazno je da i on pati totalno egocentricno

ninic

""Ja opet krivim sebe ako me obasipa paznjom-dosadan je ako je uzdrzaniji ja sam posesivna a kad to dvoje okrenem i postavim kako meni odgovara opet ne valja i tako sam vecito mucila i sebe i druge i na kraju sam posle idealnog dana kupila svoje prnje i govorila ja ne mogu vise i odlazila bez mogucnosti daljeg nastavka a vec posle pola sata se kajala i patila""

ovako ja isto...kad je bilo idealno bukvalno sam pobegla,prekinula sve i na kraju se naravno pokajala...u svakom slucaju kako god okrenes meni ne odgovara :hm: samo meni nije vazno da li taj neko pati,u sustini ne znam koliko mi je tad uopste vazno kako se taj neko oseca...:roll:
samo nekako mislim da vremenom necu vise donositi tako nagle odluke vezano za ljubav.mislim da cu se stabilizovati bar malo.a ono sto najvise moze da te upropasti je idealizacija,mada mislim da ona nema veze sa ovim aspektom.

imaginary

Kakva je to zena koja ima veneru u aspekt sa uranom?

Egzotichna http://www.pic4ever.com/images/stp.gif

Lyra

Melodična :loud:

Dora

hehe...ja bih sebi dala slobodu da kazem i pomalo histericna..:zviz:

Lyra

Ruku na srce, ima i toga :D

lopta

Nagla, nepredvidljiva, cesto i isfrustrirana...

Dora

""Nagla, nepredvidljiva, cesto i isfrustrirana...""

e, to sa frustracijom definitivno...:bravo:
lepota toga je sto sta god se zapravo desavalo na duze staze ne drzi vodu, barem kod mene...:cig:

lopta

""e, to sa frustracijom definitivno...:bravo:
lepota toga je sto sta god se zapravo desavalo na duze staze ne drzi vodu, barem kod mene...:cig:""

I kod mene je tako....i desava se da cesto forsiram i kad ne ide...Mirenje, jos brzi raskid, pa opet mirenja, a nije proslo ni 5 minuta, a vec je kraj....
I onda Ve90Ur poludi pa se baci na prvog tipa na sanku flertujuci sa njim i tip se taman napali, a ona pobegne....
Njoj nikad nije dosadno....

Dora

mislim da je kod mene prilicno bitno to sto je Ve u Ovnu ( i Mo), a Ur u Skorpiji i tu apsolutno nema tolerancije u momentima kad proradi posesivnost..ali uopste, ja se cak trudim da brojim do milion i nazad..i kao uspem u prvom naletu da iskontrolisem raptus besa...ali nema nikakve sanse da predjem preko toga i to napravi cudo od odnosa u roku od dva dana...tako da on na kraju ostane zbunjen i prilicno zatecen, a ja odem da se razmisljam da li sam ovog puta mozda mogla nesto drugacije da uradim...:haha:

ninic

VE/UR.
Otuda su sve tri (VE/NE, VE/PL, VE/UR) sklone fatalnosti, traženju znakova koji bi potvrdili njenu zaljubljenost i ljubav. Bilo u snovima, bilo u podudarnostima kojih je previše da bi bilo slučajno, bilo u znacima koji su upućivali na voljenu osobu dok je do nje nisu doveli. No od sve tri, najviše i najduže može čekati VE/UR. Otuda je pomalo i mazohista, ali ne zato što trpi nekakvu bol, već zato što nema akcije, a nema je jer traži potvrdu da je to to. Traži nešto kosmičko da se uplete. I zato najlakše i brže od ostale dve uvidja kada idealizuje. Ona čak meša prijateljstvo i ljubav ne samo u smislu da se ljubav može pretočiti u prijateljstvo i obratno, već što zaljubljujući se u um druge osobe, smelost njegovog uma i uvek tražeći one koji su drski i beskompromisni u tom smislu - u nekom momentu više želi da je prijatelj takvog čoveka nego žena, jer njena potraga za pravim prijateljem je večna.

i desava se da cesto forsiram i kad ne ide...Mirenje, jos brzi raskid, pa opet mirenja, a nije proslo ni 5 minuta, a vec je kraj....
I onda Ve90Ur poludi pa se baci na prvog tipa na sanku flertujuci sa njim i tip se taman napali, a ona pobegne....
Njoj nikad nije dosadno....

:bravo: ma umrle bismo od dosade bez svega ovoga...mislim da i volim ovaj aspekt u neku ruku...

ArijeL

nego šta nego voliš ninić:)

ja imam trigon Venera-Uran, al mi je svejedno Uran udario po Suncu i Mjesecu, ne zna se po kojem gore...

i najvažnije je to - da nikad nije dosadno...sve ostalo je manje važno;)

Dora

iskreno, ja sam se malo umorila od ovog aspekta...dosada ponekad zvuci tako mirno i spokojno...

alea

Zar vam se ne čini da vaša Ve duboko pati zbog tog aspekta?
Moja je Ve u jarcu, 90 sa Uranom sa jedne strane, i 90 sa Marsom ( u Ovnu) sa druge strane.
I nije hladna, već senzibilna, iskrena, kada voli, voli da bola..
Ili je to samo iluzija koju stvara konjukcija Ne u 1. kući u strelcu, na mom ascedentu (strelac) i mog Sunca u strelcu, u 12. kući, koje je opet u konjukciji sa Mesecom u škorpiji, u 12. kući...
Ludilo od emocija, ponekad mi se čini da ne mogu više izdržati...
Ako je dobro, onda je euforija, ako je loše-depresija
Ali nikada prosečno, i nikada obično..

PeacefullWarrior

""Mislila sam Ve u jarcu, kažu da deluje hladna i nedostupna. A nije takva, naprotiv..
U mnogo čemu si u pravu, ali kako se izboriti sa tim osećanjima, kada ne možeš da razlučiš da li su prava ili samo privid, opsesija?
Zamisli duplog strelca, punog elana, koji je sam po sebi idealista, sa takvim osećanjima?""

Опет ти, па нормално да није кад је у БИКОВСКОЈ кући па још 2 квадрата. Има ту акције, али и хлаћења. Или акције као последице хлађења.

Уз то диспозицијом одлази у рака што је јако битно. :)
Носи одрећену дозу хладноће али није у твом случају баш школски пример.

Све ти је добро сем што ти је марс мало ретрогардиран. Чекај чекај га чекај он ће доћиии и тако стално. :))
Како доће тако и оде 'изненада.

П.с. Твоја венера је слика пословне жене

PeacefullWarrior

""U kom smislu kompleksna?
To mi deluje kao ono: danju strogo poslovna žena, kostim, pundjica itd..
a posle...:devil: ludilo..dinamika, šizenje-ludenje itd..""

У смислу да је надјачава марс.
Љубав бива надјачана страшћу, женску природу мушка надјача, и констатно удара строгу пословну жену везану и са потребом за тарајним емоцијама.

Ух па свуд у емоцијама и везама пршти уран, свашта нешто изненада.
Није лако твојој венери, комплексна је. :)

најбоља је у послу. И са ловом.

alea

Naravno da joj nije lako.. kad je i mars u opoziciji sa uranom..
A da li to objašnjava moju sportsku prirodu, takmičarski duh, hiperaktivnost?

imaginary

Melodična...

Mene ovo uvek podsecalo na VE 180 UR (http://www.youtube.com/watch?v=qQn_BS91K6E) :loud:

alea

""Mene ovo uvek podsecalo na VE 180 UR (http://www.youtube.com/watch?v=qQn_BS91K6E)""

Jeste takva. Mislim da su žene sa ovim spektom tip žena koje se bude uz muziku, ceo dan provode uz muziku i ležu sa muzikom!!! ;)

Jane

Točno tako, uvijek glazba neovisno kakav aspekt Ve-Ur. Uvijek nešto svira, samo da nije tišina.

alea

Da li te ovaj aspekt tera da djuskaš kada svi sede?:bravo:

lopta

Da li te ovaj aspekt tera da djuskaš kada svi sede?:bravo:

Ne cesto, ja sam Ve u devici, pa se cesto stidim, ali znaju i takvi momenti da prorade:D

alea

Ja sam do skora bila vrlo slobodna, otvorena, nisam stidljiva. Vrlo sam temperamentna. Ali imam sestru sa Ve u devici, i njoj treba malo da se oslobodi, nije bas kao ja. Mada, mislim da sam takva više zbog asc strelca i tog Ur i Marsa koji cimaju moju Ve. Da se ona pita, bila bih verovatno kao statua..:cool:

ArijeL

Ja obožavam da plešem, uz svaku vrstu muzike, samo da je „glasno glasnije, ja ne znam drugačije“...inače, Venera u 1-oj daje dobar osjećaj za ritam...
iako je meni disp. vodi u Djevicu, nisam nešto stidljva po tom pitanju;)

alea

Za mene je savršeni izlazak u grad, diskoteka, djuskanje non-stop, ako treba, 4 sata bez prestanka.
Desilo mi se jednom, organizovala sam neku extra veliku žurku, bilo je 200-300 ljudi, igrali smo celu noć, pa recimo, od 21,30 do 5,00 ujutro! Mislim da sam te noći oslabila bar jedan kg, ako ne i dva!!! kao da sam trčala maraton, 42 km ( ili koliko već..)
Zato je ona "melodična"!!:music:

Jane

Pratiš li taktove glazbe pa lupkaš nogama?

ninic

Ja isto obozavam da igram ,imam odlican osecaj za ritam, kad god je neki izlazak ili zurka podizem atmosferu igrom,iako sam po prirodi stidljiva...i da,lupkam vrlo cesto nogama u ritmu i kada ne igram :)

Breskva

Moja mama ima ovaj aspekt, opoziciju, inace joj je Venera vladar horoskopa. Ono sta je konstantno cio zivot prati je udvaranje ozenjenih ljudi. U ljubavi tj njenom braku je znalo sve da se srusi odjednom.. posle koro dvadeset godina.

alea

Kada malo bolje razmislim, uvek mi se dešavalo da odjednom, u sred veze sa nekim ,kada je sve bajno i idelano, počnem da osećam neki nemir, strah..
Nije to bio strah od gubljenja slobode, nisam ja to tako osećala. Više strah da ako ja ne prekinem, prekinuće on, biću ostavljena, patiću...
I onda, prosto počnem da kvarim sve ono što je bilo tako savršeno i lepo, i unosim nemir...tek tako..kao da proveravam drugu stranu..koliko mu je zaista stalo..

zeljena

ja imam veneru ukonjukciji sa uranom...to za muziku je apsolutno tacno,ne mogu da zivim bez nje,.... a sve drugo??? ne znam sta bih vam rekla,neobicno,interesantno,luckasto,na svoju ruku,neocekivano,pametno,...

lopta

Kada malo bolje razmislim, uvek mi se dešavalo da odjednom, u sred veze sa nekim ,kada je sve bajno i idelano, počnem da osećam neki nemir, strah..
Nije to bio strah od gubljenja slobode, nisam ja to tako osećala. Više strah da ako ja ne prekinem, prekinuće on, biću ostavljena, patiću...
I onda, prosto počnem da kvarim sve ono što je bilo tako savršeno i lepo, i unosim nemir...tek tako..kao da proveravam drugu stranu..koliko mu je zaista stalo..

Slicna stvar....sve bajno, da je cak i dosadno.
Ja sam ekspert da pokvarim idilu.
Pa jos lav...mora tu malo dramatike da ima.
Skoro sam to sredila sa sobom ponavljajuci u sebi "Ti si freak, ti si nezahvalna, sta ti sada ne valja? Uzivaj u trenutku."
A zapravo to je taj neki unutrasnji strah tipa kao, a sta kada prodje ovaj dan, a sta kada mu prodje zaljubljenost, a sta ako, a sta kad, a sta ako, a sta kad, a sta ako.......DOSTAAA!!!
I onda da ne bi proslo ili da ne bi patila sto je proslo ili ne znam ni ja vise zbog cega, ti to lepo sve pokvaris, razbucas, iznerviras coveka, a jos kada vidis da on sve to trpi i da te voli, dodje ti da se ubijes od muke koliko je jadan u tom trenu.
Mislim da sam to resila sa samom sobom....znas onu Mikijevu recenicu?
Vremenom treba ovladati uz pomoc ritma koje cemo pretvoriti u vecno sada.
I u ovom slucaju postovati tudje osecaje.
Prezivcana je VE90UR.

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: април 30, 2010, 12:45:47 »
NASTAVAK PRETHODNOG POSTA

lopta

I treba da se radujete sto vas je postedeo. VE90UR zaista je naporan aspekt, koji cini mi se, pratice me celog zivota....
Ali ako nista drugo, ako ne mogu uticati na druge stvari, raditi na drugoj strani, mogu na sebi. I bar malo ublaziti ono sto dolazi iz mene i za sta krivac mogu biti ja...

-atina-

Sa ovim aspektom postoji sklonost ka uzivanju u osvajanju ali ima i onu drugu stranu, kad osvojis ti se umoris..postanes ne zainteresovana za osvojeno,mnogo jake zelje i bez ikakvog razloga moze se dogoditi da jednostavno promenis objekat ljubavi..tek tako iz cista mira i nicim izazvano...;)

lopta

Pa sad...i tu ima istine, ali ipak sve zavisi u kom je znaku Venera, recimo, ako je u Strelcu, ona onda stalno neprestano osvaja i razara....
Ali primetila sam kod mene na primer da donosi nagle promene raspolozenje u vezi.
Evo ti primer pre par godina, kada sam bila klinkica kako je radilo VE90UR.
Ja i decko u nekoj diskoteci i on se pokaci sa nekim tipom, ja pocnem da ih razdvajam, a on me gurne i kaze mi "Ti se ne mesaj"
Kada se sredila ta guzva, samo sam mu sapnula na uvo "Ja i ti smo zavrsili"
A volela sam ga, ali eto. Nekad mala greska i sve srusis.
I dan danas kad me vidi kaze kako jos uvek ne moze da veruje da je to razlog.
VE90UR iznenadjuje, povredjuje...
Brzo pocne, jos brze zavrsi, nepredvidljivo, nenadano...staro pravilo.
A najcudnije je kad ni sam ne znas zasto.

-atina-

To je Uran:)

alea

Ja ne znam da li je krivac Ur ili šta, ali znam da nikad, ali nikad nisam opuštena u vezi. Stalno neki grč, neki unutrašnji nemir. I kada je najlepše, ja nedjem neku rečenicu, neki pogled, nešto za čega ću se uhvatiti i u tome tražim dokaz da je to kraj. I možda (verovatno) drugoj strani na kraj pameti nije bilo da kvari ili prekida bilo šta, možda baš tada uživa u ljubavi, a ja bubnem kao iz topa "Možda bi bilo bolje da prekinemo", I da me ubiješ, ne znam zašto? Nesigurnost, strah, pa da preduhitrim..i to tako može da prodje jednom-dva puta...posle se valjda i oni umore i žive u strahu. Ili im dosadi tvoje igranje..:roll:
Ja ne mogu da se opustim, kao sav normalan svet. Valjda je to posledica Ur90Ve90Ma..nema stajanja.
Mada, Ve u jarcu verovatno i daje spoljašnju hladnoću a ispod leda, gejzir..

Skorpija

venera kvadrat uran :shock: vecinom sam pod stresom, neopustena, tesko se otvorim novim ljudima al kad ih bolje upoznam, opustim se al nemam nikada prema nikome 100% povjerenje. Mogu cak i povjerovati ali uvijek nesto u meni me kopka, dali je to istina, dali sam se prevarila itd..nikad stoposto sigurna :x

electra

a venera u vodoliji u sekstilu sa uranom? kako vam se to cini?:D

Mirabilis

""a venera u vodoliji u sekstilu sa uranom? kako vam se to cini?:D""

to su između ostalog, žene (Ve) koje se bave astrologijom (Ur) u dva ujutro :D Imam je i ja samo u trigonu...

snena

""venera kvadrat uran :shock: vecinom sam pod stresom, neopustena, tesko se otvorim novim ljudima al kad ih bolje upoznam, opustim se al nemam nikada prema nikome 100% povjerenje. Mogu cak i povjerovati ali uvijek nesto u meni me kopka, dali je to istina, dali sam se prevarila itd..nikad stoposto sigurna :x""

Meni ovo vise izgleda kao VE90SA.

alea

Takva sam i ja, sa Ve90Ur, uvek sumnjam, nisam sigurna, stalno tražim dokaze..medjutim, to je i Mo u škorpiji.

Mirabilis

""Takva sam i ja, sa Ve90Ur, uvek sumnjam, nisam sigurna, stalno tražim dokaze..medjutim, to je i Mo u škorpiji.""

Mislim da je Snena u pravu u vezi simbolike Ve/Sa, a sumnje i traženje dokaza su Mo u Sco. Imam i ja Mo u Sco, i Ve120Ur

alea

Iz čista mira sam u stanju da kažem " možda je bolje da prekinemo.." a ne želim to. Da li je to Ur90Ve90Ma? A da li malo može da ublaži sve te trzavice moje Ve aspekt sa So 30?

Mirabilis

""Moguće...moja osećanja su vrlo konfuzna, verovatno i zbog tog Mo, koji je pride u 12. k kući, ali i zbog Ne, koji mi se nalazi i na So, asc a verovatno ima nekog uticaja i na Mo, mada je orbis malo veći. Taj Ne u 1. kući...a dolazi iz 4. gde je vrh na 27* riba.
Onda stvarno ne znam šta me obuzme u toj navali osećanja, nekog unutrašnjeg besa, ne znam ni sama...uvek imam taj strah da ću biti ostavljena i da ću patiti. Iz čista mira sam u stanju da kažem " možda je bolje da prekinemo.." a ne želim to. Da li je to Ur90Ve90Ma? A da li malo može da ublaži sve te trzavice moje Ve aspekt sa So 30?""

Osjećanja (Mjesec) su konfuzna (12.k.), strah od patnje i ostavljenosti isto dolazi od Mo u 12.k., a to je sve pojačano radi Ne na So koji slabi volju.
'Možda bolje da prekinemo' dolazi od Ve90Ur, jer Venera je žena koja prekida (90) odnose (Ur), a bijes ti dolazi od 90Ma. Semisekstil Ve i So je slab i ništavan naspram ovih kvadrata. Pogledaj šta rade vladari Venere i Urana...

alea

Pa ne znam, Ve mi je u 2. u jarcu, njen dispozitor je Sa u 7. u raku ( čiji je vladar u 12.) Inače, Mo dolazi iz moje 8. kuće. Sad, Ur dolazi iz 3. a u vodoliji imam Ju, koji je doduše u 2. kući, to nema veze, zar ne...
Ur je na vrhu 11 kuće, koja je u vagi, dispozitor Ve..ja se pogubim za čas:(

billja

Ve 180 Ur jedan od mogucih pokazatelja za razvod. Moguce resenje pozitivno,tj da ne dodje do razvoda ako je on nekakav uran,zvanjem ili bilo kako. Tako sam nesto citala sta vi mislite o tome?

alea

Ja sam imala baš Ur ( vodoliju), ali smo ipak prekinuli vezu...što ne mora da bude pravilo.

Mirabilis

""Ve 180 Ur jedan od mogucih pokazatelja za razvod. Moguce resenje pozitivno,tj da ne dodje do razvoda ako je on nekakav uran,zvanjem ili bilo kako. Tako sam nesto citala sta vi mislite o tome?""

A čuj, može biti i duža veza koja na kraju pukne. Da budem iskrena, još nisam vidla natalnu kartu s ovim aspektom a da se osoba nije razvela ili dugačku vezu prekinula dramatično.
Kod tebe je aspekt posebno važan u kontekstu veza jer ti Venera pored toga što simbolizira veze vlada i 7.k.odnosa.
Kod ovog aspekta i kod bilo koje druge opozicije važno je pogledati stanje vladara. Venerom i Uranom ti vladaju Mars i Saturn koji su u konjukciji. Tako da kod tebe veze pucaju pa se obnavljaju. Ipak, kako je ta konjukcija separaciona, od toga ništa. S obzirom na godiše koje jesi, taj aspekt je već mogao proći kroz neku dugu vezu koja je pukla, u vremenu kad je Saturn prešao preko Venere i Mars/Saturna.
'On' se gleda kroz Marsa, a ne kroz Veneru. Tako da muškarci u tvom životu su opisani Marsom. Kod tebe je specifična situacija, iz razloga što opis partnera se vidi i kroz 7.k kojom tebi vlada Venera. Pogledaj dosadašnje partnere, na šta ti sliče? Simbolika Marsa ili Venere? Slično je i kod moje natalne, dugo sam brkala pojmove...

Mirabilis

""Ja sam imala baš Ur ( vodoliju), ali smo ipak prekinuli vezu...što ne mora da bude pravilo.""

i ja isto.:roll:

Roberta

""Ve 180 Ur jedan od mogucih pokazatelja za razvod. Moguce resenje pozitivno,tj da ne dodje do razvoda ako je on nekakav uran,zvanjem ili bilo kako. Tako sam nesto citala sta vi mislite o tome?""

Da, kod tebe je to jos snaznije naglaseno jer ti je Venera vladar 7. kuce braka i u izgonu je. Aspekt Venere i Urana u ovom slucaju znaci da ces u odredjenom vremenskom periodu imati problem da odrzis stabilnim partnerski odnos ili brak.

billja

Ima li neko iskustva da potvrdi ili opovrgne tezu;da osobe koje imaju opoziciju venera-uran imaju ljubavne odnose sa psihicki slabim osobama?
Tj. nestabilnim osobama,da ne kazem malo caknutim

alea

Ja sad to ne znam da povežem...ko je tu ćaknut? Ako sam ja Ve, onda tražim ćaknute partnere?
Ja znam po sebi, da mene niko "normalan" ne privlači, mislim, u smislu, ako nije "neobičan" po mojoj nekoj proceni. Čak i ako je običan, ja mu u svojoj glavi dodelim neku specifičnost!

lopta

""Tj. nestabilnim osobama,da ne kazem malo caknutim""

Imam ja.(pa ko drugi)
Samo sto ja imam 90 ali i to mozemo ubrajati u caknute...Mada mozda je za to malo zasluzan i VE90MA...
Uglavnom do 21 svi moji bivsi su bili neki brzi, "mutni", nervozni momci.
Smatram ih nestabilnim sada iz ove prespektive, jer su se odredjeni bavili i nekim mutnim poslovima iza zavese i svi, svi su imali neka besna brza kola i cuvali ih kao bebu u kojima smo oko smrti kruzili ko kisa oko Kragujevca.
Svi su ludi za autima i kompjuterima, tehnikom uopste....
A caknuti, jer nisu prezali od nicega, bili bolesno ljubomorni, skakali sa bancija(i ja zajedno sa njima, kad nisam umrla) ali sve u svemu vrlo nacitani ziveci u nekoj svojoj filozofiji...
I da, primetila sam da su SVI bolesno bili vezani za majke.(a ne vidim da to ima neke veze sa ovim aspektom) I svi su imali mnogo para.

Ja sad cekam mog namucenog JU u jarcu:D I reci cu mu DA!

alea

Draga Loptice...sve neki Wild things...

Kao i ja, meni je Ma90Ve90Ur...pa kako tu može neko biti normalan?
I još Ma u Ovnu na vhu 5.

Sve iznenada, kao iz vedra neba, neočekivano, nenadano...

billja

E bas tako,dobro ste opisale,a kad dodje namuceni jupiter u jarcu odganaj mu muke.

alea

Meni je Ur dispozitor Ju, koji je vladar mog asc.

To verovatno ima neke važnosti, i moraću time da se pozabavim:hm:
Elem, u mom aktuelnom solaru imam Ve0Ju60Ur, a u progresijama je orbis Ve90Ur već preko 8*, separacija.
Da li bi to moglo značiti da se ovaj askpekt polako ublažava? Pa ću ja postati manje nervozna, strpljivija...

lolla

Jep...taman kada se sve posloži na mjesto...taman kada nađeš sve što si oduvijek tražio, nakon nekog vremena počneš tražiti hleba (kruha) nad pogačom, svjesno, nesvjesno, akcijom-reakcijom;)

To su one žene koje nađu ljubav, bude se s ljubavlju i odlaze spavati, sve dok im nakon nekog vremena ta ljubav počne oduzimati prostora za zrak, počinje ih gušiti jer trebaju svoju ličnu slobodu, ludost i neovisnost...nisu navikle biti u simbiozi

To je moj opis Urana vezanog na Veneru.

Ono, kad je sve savršeno, ljubav cvate, neki crv ti ne da mira jer nije "interesantno"; nije nedostupno, tajno, nije zabranjeno voće, pa samim time
niti zanimljivo...Jednostavno čas jesi, drugi nisi...

jaz

Velike istine u ovom tekstu ima.
Ja prezivljavam moj aspekt Ve 90 Ur ponovo. Po meni mozes sat navijati, mislila sam jednom me prodrmao tacno pre 7 godina, rekoh nece vise...Al sam se prevarila - opet radi i to zestoko.
Samo se pitam sada kad sam starija, zrelija (:haha: ) pokusavam da nekako kanalisem ovu muku sto me snasla.
Imam kod kuce lep clanak o Uranu i njegovoj "rusilackoj" revolucionarnoj energiji, posebno sa aspektima Ve, pa cu bas probati da ga nadjem i napisem ovde na forumu.
Ima neko neki savet, kako se takva energija kanalise?

Čarobnica

Dobih savet, da pustim Urana da me povuče u vir i da se ne batrgam nego da me izbaci na površinu...a ja se batrgala ceo život jer ga je kvadrirao Saturn...mislim kvadrirao ih je Ur0Ve 90 Sa...ustvari i dalje su u kvadratu...;)

MARKO

""Imam kod kuce lep clanak o Uranu i njegovoj "rusilackoj" revolucionarnoj energiji, posebno sa aspektima Ve, pa cu bas probati da ga nadjem i napisem ovde na forumu.
Ima neko neki savet, kako se takva energija kanalise?""

Samo se prepustiš, sumnjam u kanalisanje Uranove energije ali ima i drugih mišljenja...

Čarobnica

""Samo se prepustiš, sumnjam u kanalisanje Uranove energije ali ima i drugih mišljenja...""

Teško da može bez obzira na druga mišljenja...ne dobijaš ništa čak i samim pokušajem da ga usmeriš...tapkaš u mestu i gubiš i energiju i vreme...

jaz

A ja, mogu i ja na kaficu? ;) Mada bi radje jedno vino :devil:
Ma vidite taj Uran evo kako je radio kod mene, boze sacuvaj...
Razvela sam se od prvog muza, "preko noci" (ok - neke stvari nisu valjale i zasto bi ostajala sa njim), ali mislim niko za to nije znao, ja sam samo spakovala kofere i dete i pobegla s drugim covekom :D ...Ajd ne bas bukvalno, al skoro...
Taj drugim mi je sada muz :D
Ju ja sam stvarno neko zlo, stidim se :ua:
Izazvala sam predinfarktno stanje kod bar 5 ljudi ovim svojim gestom.
Al evo dokaza da mi sada opet radi, podriva ko lopov neki taj Uran.
Pogledajte moje postove, u svakom postu (skoro) ja kukam kako mi toboz brak nevalja i nisam voljena i nalazim nekih milion razloga da nadjem problem gde ga nema. Bas sam odvratna.
Cini mi se nekada da postavljam temelj da ako (kad) ja napravim sledece njesra u zivotu imam puno opravdanje za to sto lose uradim. Ju stasno.
Jel mislite da sam stvarno odvratna? :shock:

Azazelo

UR kad aspektuje VE zahteva zajednicki, ili ljubavni zivot, zivot mimo reda i zakona...

Mozda je najbolje resenje za to ziveti vanbracni zivot, koji malcice ispada iz 'reda', drugacije od okoline, malo da shokira bilo cime, da iznenadjuje...sto ovaj natalni aspekt i daje kao zelju i potrebu.

Ako nadjacava u glavi potreba da se zivi 'kakosvetzapoveda', onda je gadno, puca glava!

-atina-

Meni je UR vladalac pa jos vlada i mojim ME koji je vl. moje 4i 5 kuce ali i moje VE ali...ovo ali mi dodje glave, gle cuda SO mi vlada SA i kao za cudo u sve je umesan NE...:D i uvek sam govorila dok me drma UR dobro je na njega sam navikla i to sam ja ali kad te zdrma SA e onda si puko skroz...kad mi je prosetao kroz 7 kucu svasta sam uradila pa i razvela se na kraju i ne pada mi na pamet da ponovo ulazim u bracne vode...lepo je ali neka hvala:haha:
Evo u proslom solaru /jos malo i gotov je nepovratio se vise:ave: / imadoh VE120UR i nista, bedak, natalno imam VE bQUR pa reko mozda me malo protrese ali kazem nista ali zato SA...:devil:

jaz

Evo sta kaze Paul Haydn u knizi "Uran Revolucionarni Duh" :

Venera - Uran Kvadrat
"Kod ovog aspekta je prisutna tendencija da se natus identifikuje sa jednom od planeta, dok drugu delimicno odbacuje i njene karakteristike projektuje na druge ljude. Najverovatnije ce dominantnija Uranova energija usloviti da se odlucite na stetu Venerine osecajne prirode.
Ovo ce se ispoljavati u vasm insistiranju na emocionalnoj slobodi, kao i u vasem oklevanju da se posvetite bilo kom pojedinacnm osnosu i podelite odgovornost koja iz toga poistice. Ova uzdrzanost j delom zasnovana na svesti o svojoj sklonosti promiskuitetu (svejedno da li je praktikovan ili ne) i toj kompulzivnoj facinaciji koja vas baca na talas iznenadne ljubavne afere. Ono sto vas privlaci osobama za koje se cini da nude misteriju, da ima neceg neobicnog u njihovom zivotu jeste urodjena radoznalost koja vam budi zelju da ispitate i otkrijete njihove tajne. To vas ne dovodi uvek u bas pozeljne situacije i cesto stvara dodatne probleme u vasem zivotu, ali vi niste u stanju sa se oduprete zovu uzbudjenja. Jednom kada otkrijete tu posebnu tajnu, vas interes naglo opada i vec ste otvoreni za sledecu fascinaciju koja naidje..."

Zanima me da li se neko prepoznao?

alea

Mene zanima orbis UR90VE.
Do koliko stepeni se toleriše?

jaz

Ne znam za orbis zaista...Ali imam jos jedan citat od Arroy-a (to mi je poslala prijateljica sa jednog drugog foruma) a opet o "napetim" aspetima Venere,pa i sa Uranom :
"Emocionalni nemir tih kombinacija dostiže svoj najintenzivniji prag u dinamičnim aspektima gdje često nalazimo ljude čija samousredotočenost, hladnoća i insistiranjena vlastitom pravu na eksperiment bez obzira na druge stvara pustoš u vezama koje su im najvažnije. Konjunkcija, kvadrat, kvinkunks i opozicija mogu se manifestirati na ponešto sličan način, ali opozicija Venere i Urana posebno je indikativna za žešće probleme u odnošajima jer ne samo sama Venera, već i narav aspekta opozicije simboliziraju odnos. Samousredotočenost koja karakterizira te aspektečesto je isticana, ali je vrlo rijetko objašnjavana u smislu unutarnje dinamike na djelu. Takvi se ljudi boje ljubavi na intimnoj osobnoj razini jer često osjećaju da će im ona, ako joj se prepuste, ograničiti emocionalnu slobodu. U energetskom polju javlja se hirovita, napeta kvaliteta koja se manifestira prevrtljivom osjetljivošću i nesigurnošću, iako ne mora biti neposredno vidljiva. Postoji i tedencija da takva osoba ne dopušta niti to da je drugi vole (osim hirovito) zbog navade grčevitih skokova iz svake emocionalne obveze. Osjećaj straha da se ne bude povrijeđen uvjerava ih da će biti povrijeđeni, a strah od odbijanja ekstremno je uobičajen u onih koji su rođeni za vrijeme bilo kojeg od tih dinamičnih aspekata. Zbog toga se takvi ljudi nesvjesno nastoje boriti sa svojim osjećajima tako da svojim partnerima, ljubavnicima, prijateljima odašilju tananu poruku: Zapravo mi ne trebaš. Oni stoga tendiraju tome da drugima u ime slobode jamče podosta prostora. Ipak, ponekad je to i previše prostora, pa se između dvoje ljudi počinje širiti jaz. Partner može dobiti porukuosadan si mi. Tvoja mi prisutnostne treba. ljudi s takvim aspektima stoga za posljedicu izazivaju odbojnost ili sile partnera da na drugom mjestu potraži duboku, osobnu naklonost. U nekim slučajevima osoba čija karta sadrži jedan od tih aspekata iskazuje krajnju samousredotočenost, neosjetljivo ponašanje, dok se istodobno jada: Mene nitko ne voli. U takvu slučaju pojedinac može pretpostaviti kako je takav pristup odnošajima karmičko nasljeđe iz prošlih života, no nužna je činjenica da on u svom životu živi energetski obrazac. A pojedinac stvara svoju muku u sadašnjosti jer se ponaša po starim obrascima. Često se doimlje kako jedan od glavnih razloga rođenju s takvim aspektima leži u tome da pojedinac mora naučiti kako slobodno (Uran) davati (Venera), ali da to čini s određenim stupnjem ravnoteže i osjećajnosti- a ne da se lišava ljudskih osjećaja. "
E ja se u ovom prepoznajem, nazalost;
Ali znaci ipak im resenja i moze da se kanalise "nekako".

Azazelo

Pomisliš da si ga 'sredio'(aspekt), udješ u normalnu vezu gde ti se neko posvećuje sa pažnjom...gleda te otvorenim okama i trepće...dve nedelje i eto ga gađenje, prema samom sebi prvenstveno, i potreba da se diše slobodno...da se otrgneš od nečega što preti da će da veže...

Veze sa preprekama opstaju, tipa oženjeni i udate da su partneri natusu, ili da je veza sa nekim preprekama, udaljenost, komunikacija internetom...to opstaje, sve što Uran traži...pa ako si sklon eksperimentima, ako se lako slažeš sa Uranom onda lakše trpiš aspekt...

Meni je JU u Vodoliji, mislim da mi to pomaže da podnosim...

jaz

Ajd da i ja nekukam, meni je i Venera na MC u Vodoliji, kao i Merkur i Jupiter,
tako da se nekako batrgam. Savladacu ga ovaj put moj voljeni Uran...A meni je kao sto rekoh u 6K, pa nekako mi uvek stvara nervozu (sto i jeste jedna od odlika Urana), uvek pocnem da pusim (a prestala pre toga), da pijuckam svaki dan po koja casica vina ( a inace recimo samo za vikend) i slicno. Narusavam zdravlje bez potrebe, a to je jace od mene. I secam se tako je bilo i pre 7 godina, kad me je poslednji put jako drmao.

Caky

Veneri u Vodoliji je sigurno lakse sa ovim aspektom nego recimo Veneri u Raku ili Vagi...Zamislite neku nesretnu VE u Raku90UR - ona bi da bude domacica, majka, privrzena partneru u svakom smislu, cim se smuva sa tipom za pola sata vec joj je u glavi slika kako je on prenosi preko praga...a kvadrat sa Uranom je vuce na potpuno drugu stranu.

katarina

rak na ascedentu a venera i uran u kvadratu ja cu da se udam sutra malo

Azazelo

""rak na ascedentu a venera i uran u kvadratu ja cu da se udam sutra malo""

A sta fali vanbracnoj zajednici? :zviz:

katarina

Ni takva mi ne traje dugo ali srecom docepala sam se moga sina u jednoj takvoj.Sad smo pristojni prijatelji.

Azazelo

""Ni takva mi ne traje dugo ali srecom docepala sam se moga sina u jednoj takvoj.Sad smo pristojni prijatelji.""

Sjajno! i za sina i za prijateljstvo.

I nista cudno ne bi bilo za VE/UR aspekt da upravo ti i otac tvog deteta postanete ljubavnici ponovo! Kazem nista cudno, ne i da je jedino izvesno. Jer UR ako ne razbija, trazi takvu vrstu veze, sa cudnim obrtima, cudnim okolnostima, idi mi-dodji mi...ocekujte neocekivano!! pa ako neko od partnera ima naglasene vodolijske aspekte, lako bi sve to svarili.

Azazelo

Evo iskustva VE0UR u Skorpiji.

Moja drugarica je ima. Kuburi sa vezama naravno, dugo je bila sama, i vec dva meseca ima decka, pazi je, posvecen je maksimalno, da ga svaka majka pozeli...sve je stimalo do skoro, kad ona izjavljuje ''ne znam sta mi je, odjednom mi se sve zgadilo, poludecu, imam potrebu sve da prekinem...'' Naravno, nije mogla da se suzdrzi (UR to ne poznaje), i napravila je rsum. On sokiran, iznenadjen!
Okidac je bio mali pregovor oko njegovog izlaska u solo varijanti, gde je proradila njena Sco posesivnost, i sve ode u...

MeduzZa

Meni Uran aspektuje sve zivo, i naravno Ve0Ur u 5.
Pa nista, Uran donosi neke kosmicke i vankosmicke ideje u vezi sa bilo cim u zivotu. Znaci, iako sam sa stelijumom u Jarcu, nema u meni Jarca xD
A to je tipicno uranovski da veza ide savrseno, i samo u jednom trenutku osoba Uran to prekine (:

Azazelo

Veoma cesto ljudi koji imaju spekte VE/UR pominju termin ''gadjenje'' !!

Caky

""Veoma cesto ljudi koji imaju spekte VE/UR pominju termin ''gadjenje'' !!""

Evo ja :D

Desilo mi se par puta u vezama...da sam zaljubljena, sve nam je super...i onda otkrijem kod doticnog neku osobinu ili neki njegov postupak me navede da se u momentu moja osecanja okrenu za 180 stepeni...i tad pocne da mi se gadi u bukvalnom smislu. Gadno mi je da se ljubim sa njim, a o sexu da ne pricam.

Chichak

Meni se takodje desavalo da mi se partner zgadi iz nekih razloga..VE u vodoliji..:roll:

Chichak

""rak na ascedentu a venera i uran u kvadratu ja cu da se udam sutra malo""

Hoces,hoces..:D
I to ce ti suprug biti poprilicno stariji od tebe ;)

Eoja

Evo još jedne gadljive :roll: .

Ja sve sebe ubjeđujem da mi VE90UR ne radi.
Dvije vanbračne zajednice (Uranovka rasturila), muž i ja u početku živjeli odvojeno (eto ga i tu), za sada se pritajio, držim ga pod šlapom :D .

dilka

Ja imam "neki" manji aspekt izmedju Ve i Ur ali ne znam koji je tacno ( ve u vagi, ur u skorpiji) :D
ali ako je do njega ondak radi. Moje najduze veze su uvek one sa najvecom preprekom tj uvek postoji neka komplikacija, one traju bas...
kad sam u vezi sa nekim ko je dostupan u svakom smislu te reci onda mi to em brzo dosadi, em se brzo ohladim, em ovo em ono, sama pomisao na brak mi je zastrasujuca. Dok kod onih problematicnih obicno sam bas i mastala o braku i deci, i za svako tog mislila da je idealan za mene ali je daleko, zauzet ili sta vec.
Mozda ima veze sto je meni i Mo u vodoliji ...
A sto mogu da se zgadim to tek je za pripovedanje, ja kao devica koja u sitna crevca analizira uvek imam dovoljno materijala za gadjenje, koji samo cekaju trenutak da budu aktivirani,
A s druge strane Ve u vagi tezi partnerstvu...

Ma ja cu se udati samo ako me neki navata na bebu , a mozda ni tad:D

Eoja

Imaš 30, odnosno nemaš jer je prevelik orbis, za te minorne aspekte mnogi uzimaju orbis najviše 1 st.

dilka

Imaš 30, odnosno nemaš jer je prevelik orbis, za te minorne aspekte mnogi uzimaju orbis najviše 1 st.
Hvala na odgovoru, mislila sam da je malo veci orbis.Onda je moje "stanje" od neceg drugog poteklo, promasila sam temu :shame:

Chichak

""Evo još jedne gadljive :roll: .""

Dvije vanbračne zajednice (Uranovka rasturila),

Dobro je,nisam jedina..:D
A vec se odavno preispitujem koji je moj problem..

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: април 30, 2010, 12:53:22 »
Caky

Dobro je,nisam jedina..:D
A vec se odavno preispitujem koji je moj problem..

Ja vec negde napisah da se stravim matichara i pretpostavljam da je to VE0UR...Venera u Jarcu bi bas trebala da tezi toj 'legalnosti' koju svi vezuju za Saturna i Jupitera...a moja je u Jarcu, u konjukciji sa Saturnom i dispozicijom ide u strelca...reklo bi se - legalnost, al' kod mene tesko. Ako me neko nekad i dovede do oltara, ima da bude k'o u ovom spotu (samo zamislite mene umesto ovog mladozenje:D i sa drugacijim krajem...)
http://www.youtube.com/watch?v=X75mry1LcFg
...

Azazelo

I ja se potpisujem Caky, mada , sacekajmo malo, sa godinama(SA) mozda se stvari promene...;)

dilka

Ma i to mi je i previse, nego sam ja kao sva ponosna ukapirala i raspisala se za aspket koji nemam :D

Caky

Moze li se aspekt "istrositi" kroz umetnost? Neka neobicna umetnost...uzmemo pa recimo brljamo nesto bojama po papiru i ubedimo sebe i druge da je to avangardno slikarstvo :)) Recimo, ja sam uprkos toj izrazenoj seriji dvanaest potpuni duduk za umetnost...tj. ne privlaci me bavljenje njome. Ne znam da li se racuna to sto sam htela da budem glumica kada sam bila mala? :hm: :)) i vele da mi pisanje dobro ide...napisala sam mozda 10ak pesama u zivotu i svaki put sam mogla da prodjem kao Nusic :shame: (posebno kad sam napisala pesmu o direktoru skole, pa je nasla tetkica...jedva sam joj otela onaj papir).

Azazelo

naravno da moze Caky, ili bolje mozda da kupis mikrofon ili bubnjeve, i raspalis po ultra glasnoj (UR) muzici (VE):)

Caky

Nemoj to da mi radis...bar jedno 5-6 puta sam za dlaku izbegla prijavu za glasnu muziku :shame:

Mirabilis

Venera180Uran, odbjegla mlada....
ja imam Venera120Uran....užasavam se procedura, formalnosti i ceremonija....sve je to gluma....

Azazelo

Jel Uran u 7 nesto slicno? Sta mislite?

Mirabilis

pa je, jer 7.k. je prirode Venere pa u kombinaciji sa Uranom...kao Ve/Ur

Azazelo

Tako sam i mislila.

-atina-

Ja imam UR0PL u 7, 7 u Lavu pa jos i SO u 12.. UR,VE su u minornom aspektu bQ ali je orbis prevelik tako da ga nikada nisam ni shvatala za ozbiljno ali kako je UR u 7 a tu je VE vladalac u svakom slucaju a moja VE je jos u Vodoliji u 1 pa je njen vladalac UR onda ja mogu slobodno reci da ovo radi..nekada mi stvarno ide na zivce, kad sam sama ja pizdim a kad imam nekog onda pocinje da mi bude tesno u sopstvenoj kozi..e sad ne mogu a da ne kazem da je meni UR u Devici /umetnuta u 7/ pa je njegov vl. ME u Vodoliji i opet u 12 a UR je vl. ME, i moj ME je vl. moje 4 i 5 kuce :ccc: sve je izmesano kod mene pa eto ima i previse pokazatelja kako sve ovo radi...tesno bre i zulja mnogo :udri: a MO mi je ulupan od VE i NE pa onda probaj da zamislis kako je meni samoj sa sobom a i drugima samnom:shame:

P.S. Evo sad se moje karte u potpisu otvaraju...

Azazelo

""a MO mi je ulupan od VE i NE pa onda probaj da zamislis kako je meni samoj sa sobom a i drugima sa mnom""

Jeste Mesec tu siroma napadnut, ali srecom nije u uglovima (osim VE), i ne vladaju kljucnim poljima za ljubav, plus na osi 3/9 nije tako strasno...

Ali Veneri nije lako zaista, neuhvatljiva je. Sa jedne strane idealizuje, a i biva obmanuta , a sa druge strane je nezavisna u Vodoliji...bas cudna slika, cudna karta:hm: dosta upliva Neptuna kada je ljubav u pitanju...SO u 12 sekstil sa NE, a VE90NE...

alea

""Moze li se aspekt "istrositi" kroz umetnost? Neka neobicna umetnost...uzmemo pa recimo brljamo nesto bojama po papiru i ubedimo sebe i druge da je to avangardno slikarstvo :)) Recimo, ja sam uprkos toj izrazenoj seriji dvanaest potpuni duduk za umetnost...tj. ne privlaci me bavljenje njome. Ne znam da li se racuna to sto sam htela da budem glumica kada sam bila mala? :hm: :)) i vele da mi pisanje dobro ide...napisala sam mozda 10ak pesama u zivotu i svaki put sam mogla da prodjem kao Nusic :shame: (posebno kad sam napisala pesmu o direktoru skole, pa je nasla tetkica...jedva sam joj otela onaj papir).""

Ma samo se ti tesi!:))
Nema tu bre trosenja tek tako...ja vam kazem!
Meni je policija tri puta dolazila na vrata kada sam slavila neki od svojih rodjendana, zbog glasne muzike...:D oduvek sam bila Wild child...

Hoce li neko konacno da kaze da li ja imam taj VE90UR jer je orbis 7* ili je to sto ja mislim ustvari MA180UR?

A ovo za gadjenje, uff...kakav je to grozan osecaj bre!
Mene prvi decko kad je ostavio (prvi u nizu...:)) ) i ja crkavala, plakala sve sto ide uz to...i posle godinu dana se mi pomirimo, ja blistam srecna!! Svi su znali koliko sam luda za njim. I pomirimo se, svi srecni, ali kada sam ujutru ustala, prva pomisao na njega, i onaj veliki Bljak u stomaku! Uff, nisam mogla vise ni sekund sa njim, ma ni da izdrzim taj mucan razgovor!
A molio me posle mesecima, cak je i moja mama urgirala za njega:D a ja ni da pomislim vise...pomisao na njega, momentalno kuvanje u stomaku!:x

Azazelo

""I pomirimo se, svi srecni, ali kada sam ujutru ustala, prva pomisao na njega, i onaj veliki Bljak u stomaku! Uff, nisam mogla vise ni sekund sa njim, ma ni da izdrzim taj mucan razgovor!""

Radi Aleice VE90UR ;) tipicno!

alea

Ihh, a ja se ponadala da ne radi...:ccc:

Azazelo

Pa koliko se secam za kvadrat se racuna orbis 8°...nisam sigurna, ali za 7° sigurno! sta da se radi, odvrci muziku:)) !!

alea

Nem nam druge sestro slatka...daj muziku i rolere, a moze i slicuge, shodno vremenskim prilikama:music:
Pitah zbog UR, znam da je za kvadrat i do 8* ali pitam jer je UR ipak dalek...

Mirabilis

""Ma samo se ti tesi!:))
Nema tu bre trosenja tek tako...ja vam kazem!
Meni je policija tri puta dolazila na vrata kada sam slavila neki od svojih rodjendana, zbog glasne muzike...:D oduvek sam bila Wild child...

Hoce li neko konacno da kaze da li ja imam taj VE90UR jer je orbis 7* ili je to sto ja mislim ustvari MA180UR?""

A ovo za gadjenje, uff...kakav je to grozan osecaj bre!
Mene prvi decko kad je ostavio (prvi u nizu...:)) ) i ja crkavala, plakala sve sto ide uz to...i posle godinu dana se mi pomirimo, ja blistam srecna!! Svi su znali koliko sam luda za njim. I pomirimo se, svi srecni, ali kada sam ujutru ustala, prva pomisao na njega, i onaj veliki Bljak u stomaku! Uff, nisam mogla vise ni sekund sa njim, ma ni da izdrzim taj mucan razgovor!
A molio me posle mesecima, cak je i moja mama urgirala za njega:D a ja ni da pomislim vise...pomisao na njega, momentalno kuvanje u stomaku!:x

vidiš, kad te ostavio, on je bio taj Uran, a ti uplakana 90Venera, a poslije kad ste se pomirili ti si postala Uran i vratila istom mjerom...
Ali kad pogledaš svoju kartu, ovaj događaj je zapravo tipična osvetoljubivost Mjeseca u Škorpionu - 'samo ti meni dođi pa da ti ga malo vratim.':)

alea

""vidiš, kad te ostavio, on je bio taj Uran, a ti uplakana 90Venera, a poslije kad ste se pomirili ti si postala Uran i vratila istom mjerom...
Ali kad pogledaš svoju kartu, ovaj događaj je zapravo tipična osvetoljubivost Mjeseca u Škorpionu - 'samo ti meni dođi pa da ti ga malo vratim.':)""

:)) Ma nisam ja htela da mu vratim nista, majke mi! Ja sam iskreno verovala da sam zaljubljena! I bila sam kao luda kada me je ostavio, plakala sam godinu dana i cekala ga, cak i kada je otisao u vojsku, i ja ga cekala pored njegove regularne devojke:haha: ...ja bila verna:))
I nisam mu se nicim svetila, ni njemu ni bilo kome drugom. Budem ja besna na momente, ali nemam ja zeludac da se svetim, mene to prodje...Iskreno sam bila srecna kada smo se pomirili, ali valjda nisam mogla da progutam sve ono sto me je toliko bolelo...to vec ima veze sa Skorpijom, nema povratka ako je povredis.

Osecala sam se uzasno dok me je molio da ostanemo zajedno, a ja bila zlotvor, iako je on mene ostavio da nije ni trepnuo! Ipak sam ja previse strelac.
Cak je dolazio stalno kod mene kuci, i ja trpela da ga ne povredim...:shame: Zamisli, meni dodje tadasnji decko, i pojavi se ovaj bivsi, i nas troje sedimo i pijemo kafu:))

Mirabilis

I  tako ste vas troje Alea pili kavu...:)) ovo mi već sliči na Ve90UR...

-atina-

Uh..ja nisam pila kafu u trouglu ali sam caskala na MSN, pa sam se dopisivala na nekom forumu -normalno on nije znao da sam ja..uh...lepo sam rekla da nekada pomislim da nas ima dve :haha:

Eoja

Joj, VE90UR, ništa normalno.

Ovo troje što su pili kafu, podsjeti me na jednu epizodu iz mog nadasve bogatog :D ljubavnog života.

Bivši dečko i ja raskinuli, on bez prebijene pare, decembar mjesec, snijeg do ušiju - i ja ga pustim da ostane živjeti sa mnom u stanu dok se ne snađe :bravo: .
Ostao do februara, ne bi on ni tada otišao, ali sam mu negdje krajem januara kada sam vidjela da on ni ne traži stan natuknula da taj naš neobični suživot ipak nije poželjna situacija. Naljutio se i našao stan.

Nešto poslije toga dolazi moj sadašnji muž kod mene u goste i krene da slaže neki veš što se sušio na stalku da bih se ja spremala da ne zakasnimo negdje i naiđe na majicu dvometraša (ova nesreća Riblja je pola stvari pozaboravljala kad se selio), odigne je i kaže: Nadam se da ovo nije tvoj broj. Nasmije se i smota i nju. Strijelac sa VE u Vodoliji, VE90UR :)) .

alea

""Joj, VE90UR, ništa normalno.

Ovo troje što su pili kafu, podsjeti me na jednu epizodu iz mog nadasve bogatog :D ljubavnog života.
. Strijelac sa VE u Vodoliji, VE90UR :)) .""

Ma nismo mi samo pili kafu:ccc:

Igrali smo i društvene igre, tipa "Monopoly" ili "Jumb" itd...:)) :))

E sada znam da radi ovaj kardinalni T sa sve VE90UR kao sat:))

Na'vi

Venera 60 Uran... čitala negdi da su ovakve osobe na prvu loptu privučene psihopatima. Nije mi se sviđala ta teorija. A onda pogledaš malo unatrag i skužiš, a hebote psihopati :? pa kako stalno psihopati. Uran. Sad dvaput razmislim (ok ac virgo - nekoliko puta :D )

MARKO

Šta li onda tek privlači VE 90 UR ako sekstil privlači psihopate...

Čarobnica

A tek Ve0Ur u 12....:cig:

MARKO

Pitaj Na vi :)) :)) :))

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: април 30, 2010, 12:58:48 »
Na'vi

""Šta li onda tek privlači VE 90 UR ako sekstil privlači psihopate...""

Psihopate gore vrste? :)

alea

Ja nikad nisam imala psihopatu...:shock:

Na'vi

blago tebi :) naravno da Ve/Ur ne mora nužno značiti to ili samo to... ja sam napisala svoje iskustvo, khm, a eto i čitala negdi za Ve/Ur da zna biti takav... ali da sam po sebi daje to i samo to no, no, no

Caky

Nista nisi propustila. Ja sam imala jednog, mislim, na vratu...otkacio se kad sam zapretila da cu da ga optuzim za pokusaj silovanja.

Nego, je l' vi sa aspektom Venere i Urana volite egzoticnu hranu? :D meni je to skoro palo na pamet, posto venera, izmedju ostalog, predstavlja i nasu ishranu, ovakav aspekt bi trebao da predstavlja strast prema 'neobicnim' jelima (recimo, jaja na oko sa dzemom :)) to su jeli neki Kinezi u Egiptu, pricala mi drugarica, zgrozila sam se kad sam cula)

Eoja

Ja bih probala crnog đavola :D po stranim kuhinjama. Ja sam po Tunisu jela kaktuse iz kanti sa nekom rajom koja me zagotivila u Starom gradu.
Ovi moji fras kad nisu dobili.
U Mexicu probala sve što se probati moglo. Maznula čak i rep od iguane. U Rusiji neke mesne okruglice sa šljivom u sredini. Kavijari razni, votka, piroške (piroške uglavnom sve sličnog ukusa :D), čaj iz samovara (a čaj inače kad vidim ospem se).

Nisam baš neki majstor za napraviti neko normalno jelo ali za pile u crnom vinu s crnim maslinama, obrati mi se.

VE vladar 2p 90 UR.

Caky

Ja ne bih bas ako ne moram :shame: sarma je zakon :D meni je malo cudno sto se pored toliko Venerinih aspekata jako tesko moze zakljuciti sta ja jedem...kad bih bas morala da svrstam ishranu u neku kategoriju, reklo bi se da je tradicionalna (VE u jarcu :D ), mada mesista i 'svinjske glave', sto kaze jedna drugarica, bas izbegavam...i cak i pored ovog Meseca u II (opet ishrana) mrzim supe, corbe i slicno. Ali zato testo...uf :D

Na'vi

Maznula čak i rep od iguane.

I, kakav je ? :D
ja volim probati svašta, ali nekako se vratim na provjereno, dosta sama izmislim, to mi je najfinije :)

još jedno pitanje za ve/uran koji imate, ne znam da li je bilo - volite li srebro a zlato nikako (bijelo da)?

alea

Ja sam svaštojed...:D
Medved je za mene mala beba:P

Caky

još jedno pitanje za ve/uran koji imate, ne znam da li je bilo - volite li srebro a zlato nikako (bijelo da)?
DA!!!! Mene zlato nekako podseca na Kusturicine filmove :D mislim, ako me razumete. Obicno oni sa VE0SO vole zlato

alea

isto:shock: ništa što se žuti...ali i Škorpije vole srebro...

Na'vi

Hehh, ja odmalena zlato nisam podnosila, ružno mi bilo, a dobiješ od rodbine za rođendane i sve ine prigode zlato... meni je i mjes u Vodenjaku, ali mi je to baš zanimljivo da Ve/Ur ne voli zlato

Caky

A i VE u Jarcu voli diskretan nakit, nista sljastece i upadljivo...mada bi aspekt Venere i Urana bas dao 'ekscentrican' ukus po pitanju nakita, neke jarke boje, neobicne oblike, velike mindjuse, broseve, priveske, nakit koji prosto vice "Gledaj u mene!!!", a meni je to bas bljack...ne volim nista sto je upadljivo, ni sminku, ni odecu, ni nakit. Venera/Uran me podseca na plavi lak za nokte :))

alea

ja volim da našminkam oči jače...inače imam velike, crne oči, i velike trepavice...još kada stavim šminku...a ja plava:D mrnjau...:devil:

Na'vi

I meni je Ve u Jarcu :) pa je nakit diskretan, ali Ve/Ur uvijek neobičan i poseban, drugačiji, ne volim ništa da je kao što netko ima, ali ni da upada u oči

Caky

""ja volim da našminkam oči jače...inače imam velike, crne oči, i velike trepavice...još kada stavim šminku...a ja plava:D mrnjau...:devil:""

To je Neptun na AC, on je sminka, jer je sminka maska, laz, obmana, itd., sve sto je predstavljeno Neptunom. I ja obozavam da jaaaaako nasminkam oci, crni kreon je obavezan. A puder u zivotu nisam stavila na lice.

Eoja

Neko pitao gore VE/UR mrzimo li tozla.

Mrzimo tozla.. (osim ako neko ima volju da nam pokloni zlatne poluge :D )
Nosim samo srebro.
Ne nosim minđuše, ogrlice rijetko, samo neke neobične drvene, slonova košćura i tako ti materijali...
Omiljeni komad nakita - srebreni prsten (komada više). Volim i narukvice, omiljena jedan ošit (ona k'o egipatski faraoni fazon :D ).

Kao što je opštepoznato imam JU0SA u prvoj, relativno blizu Asc, kilaža godinama ista, a jedem kao dvojica drvosječa :D .
Svi muškarci koji su ikada jeli sa mnom čudom su se čudili.

Jednom prilikom osramoti me jedan drvosječa k'o i ja na nekom poslovnom ručku, doduše bila je opuštena varijanta: Možeš da pojedeš k'o i ja svaka ti čast!

Lele što me bilo stid :shame: . Nisam jela do večere :)) .

HastaLaVista

Venera 60 Uran... čitala negdi da su ovakve osobe na prvu loptu privučene psihopatima. Nije mi se sviđala ta teorija. A onda pogledaš malo unatrag i skužiš, a hebote psihopati :? pa kako stalno psihopati. Uran. Sad dvaput razmislim (ok ac virgo - nekoliko puta :D )

ja ovo nikad nisam procitala nigde
zasto bi aspekt sekstila ...koji je lagan i u sustini pozitivan predstavljao psihopate?

prvo Venera u zenskom horoskopu nisu muskarci (sem ako ne vlada petom , pa predstavlja decka recimo)
ako vec imas iskustva sa psihopatama pogledaj vl5 Saturna u konjunkciji sa Plutonom -ta konjunkcija mi je bliza opisu psihopate .......pa dodaj 90 njihov dispozitor Venera

a imas i Mars 90 Neptun

lado

Ako je VE sklonost ka lepim stvarima,a UR orginalnost..To znaci da ne pratim modu? Da imam neki svoj stil?

alea

Pa da...obično, originalan...pomalo excentričan...ukoliko je u pitanju 90, 180 treba paziti da ne ode u neukus...:)

lado

Ne volim napadnost,vulgarnost.djindjuve,zlato.
Meni jeste VE90UR...zato me i buni:ccc:
Kvadrat bi dao mozda turbo-folk jel to?
:ccc: Ni to nisam.
Neko rece glasno UR,muzikaVE.....e to jesam:roll:

alea

I ja sam loud...što glasnije!!! Ništa turbo, etno...

Caky

Aspekt VE/UR daje i praskav smeh

alea

Ono, da pukneš odjednom?:D

Caky

Izmedju ostalog. Mene nekad tako uhvati, kad recimo cekam autobus ili tako...kad sam sama pa mi padaju gluposti na pamet. Ovo sto sam napisala se konkretno odnosilo na glasan smeh. Mene je kolega zbog mog specificnog "stila smejanja" zvao Japanski zemljotres.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: мај 16, 2010, 16:45:15 »
Ja mislim Azazelo, da moja VE 90 UR nije tako jaka kao tvoja...jer je kod mene orbis ipak 7* što bi možda bila neka krajnja granica...zato, često kada razmišljam o sebi, mislim da je kod mene ta VE u Jarcu ipak više nekako tvrda i tradicionalna, nije toliko ekscentrična kakva bi bila sa manjim orbisom... ali zato osećam egzaktan MA 180 UR!

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 poslato: мај 16, 2010, 18:55:09 »
Ja mislim Azazelo, da moja VE 90 UR nije tako jaka kao tvoja...jer je kod mene orbis ipak 7* što bi možda bila neka krajnja granica...zato, često kada razmišljam o sebi, mislim da je kod mene ta VE u Jarcu ipak više nekako tvrda i tradicionalna, nije toliko ekscentrična kakva bi bila sa manjim orbisom... ali zato osećam egzaktan MA 180 UR!

Ti to najbolje znas i osecas po sebi, a i odajes drugaciji utisak od mene kada su u pitanju partnerski odnosi...opreznija si mnogo cini mi se.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: мај 17, 2010, 16:51:47 »

Ti to najbolje znas i osecas po sebi, a i odajes drugaciji utisak od mene kada su u pitanju partnerski odnosi...opreznija si mnogo cini mi se.

Ja mislim da ja skroz oprezna i kruta...čak i prilično hladna i samosputana...npr. nikad nisam bila sa nekim na ono one night, nikad nisam ulazila u vezu lako, a kada udjem, zalepim se kao flaster za osobu itd...zato, mislim da kod mene on baš i ne radi, ili ne radi jako, jer kažem, ipak je taj orbis 7*, ali mi je teško da razlučim zbog MA koji je vladar 5 p. 180 UR...

Van mreže hello

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: мај 17, 2010, 18:55:38 »
hej  :D

a sta bi mogli rec za Ve150*Ur
orb pola stepena :D

Van mreže margo

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 poslato: мај 17, 2010, 19:51:00 »

Inkonjunkcija mi je totalna nepoznanica. Cak ne znam imam li neku u karti ::) jer nemam pojma koliki orbis je dozvoljen.

Van mreže hello

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 poslato: мај 17, 2010, 20:28:31 »

Inkonjunkcija mi je totalna nepoznanica. Cak ne znam imam li neku u karti ::) jer nemam pojma koliki orbis je dozvoljen.
preko 2 hm.. jer vec tad nailazi na triseptil tj 154
pozeljno je da je orbis do 1

btw - imas triseptil SA-Ne  :D

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 poslato: мај 17, 2010, 21:38:00 »

Imaš, Saturn/Sunce. Ne znam ni ja koliki je dozvoljen orbis, ja isto imam samo jednu - ME/JU, ali je bitna jer je to jedini aspekt koji Merkur pravi. Uglavnom nije sjajan aspekt.
...mislila sam na ono drvo koje Halevi pominje u svojoj knjizi o Hazarima. Mislila sam o tome da je svako od nas jedno takvo drvo: što više rastemo uvis ka nebu, kroz vetrove i kišu ka Bogu, tim dublje moramo ponirati korenjem kroz blato i podzemne vode ka paklu.

Van mreže hello

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #13 poslato: мај 17, 2010, 21:43:26 »

Imaš, Saturn/Sunce. Ne znam ni ja koliki je dozvoljen orbis, ja isto imam samo jednu - ME/JU, ali je bitna jer je to jedini aspekt koji Merkur pravi. Uglavnom nije sjajan aspekt.

kontala sam da mozda ne treba racunat taj SA SO jer je 2*inesto  :D

jos 1*inesto i eto ti triseptila

ono separcioni je i veci od dva - verovatno gubi na jacini  :-\

EDIT: evo citam do 3* je 150 - al ajde nek skonta radil joj  :D

Van mreže Cakana

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #14 poslato: мај 17, 2010, 21:48:39 »
Šta je triseptil?  :-[

Ja te minorne aspekte slabo gledam...imam egzaktan polusekstil ME/SA, i neki aspekt između Sunca i Jupitera za koji ne znam kako se zove, ali obuhvata 145* i polusekstil SO/NE. Čitala sam simboliku i dobrih i loših aspekata između tih planeta i baš nikakvu povezanost nisam našla sa sobom. Zato mislim da minorni aspekti retko rade, izuzev inkonjukcije.
...mislila sam na ono drvo koje Halevi pominje u svojoj knjizi o Hazarima. Mislila sam o tome da je svako od nas jedno takvo drvo: što više rastemo uvis ka nebu, kroz vetrove i kišu ka Bogu, tim dublje moramo ponirati korenjem kroz blato i podzemne vode ka paklu.