Autor Tema: SINASTRIJA - ukratko  (Pročitano 30217 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
Odg: SINASTRIJA - ukratko
« Odgovor #30 poslato: фебруар 08, 2011, 09:43:32 »
A sta ako je aspekt izmedju UR i NE egzaktan a izmedju MO i VE nije? Sta mislis koji ce vise da radi? Cak i ne moraju transcedenti, ako je egzaktan aspekt izmedju JU i SA (al da nisu vladari 1 i 7) a  izmedju MO i VE nije, sta bi se jace osecalo?
naravno da jače osjetimo osobne plante, te dispozitore SO, MO i Asc. Da mi je ne znam kakav sinastrijski aspekt na moj Mjesec, svakako ću da ga osjetim prije nego npr aspekt na Neptuna....koji mi se uzgred rečeno odnosi na financije jer je u 2.k

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #31 poslato: фебруар 08, 2011, 16:55:08 »
A sta ako je aspekt izmedju UR i NE egzaktan a izmedju MO i VE nije? Sta mislis koji ce vise da radi? Cak i ne moraju transcedenti, ako je egzaktan aspekt izmedju JU i SA (al da nisu vladari 1 i 7) a  izmedju MO i VE nije, sta bi se jace osecalo?

MO i VE u lepom aspektu, recimo u separacionoj konjunkciji će da poveže ljude nekom čarolijom, oseća se ta vanzemaljska ljubav, duševna povezanost, slatkoća, nežnost...ali pošto je aspekt separacioni sigurno je da će da slabi vremenom, a onaj egzaktni će da počne da deluje sve jače i jače, naročito ako je loš i ako su te planete važne kao vladari bitnih kuća ili dispozitori kao što kaže Mirabilis...i džabe je što postoji ta VE/MO za koji stalno imaš osećaj da ti je na dohvat ruke kada jednostavno ne možeš više da ga dosegneš...jedino ako je aspekt aplikacioni, postoji velika verovatnoća da će vremenom ljubav biti sve jača i jača i da će uprkos teškom odnosu sporih planeta držati vezu sve čvršće. Mada, po meni će to prearasti u mučenje, jer će najverovatnije postojati težnja da se veza održi ali će situacija u njoj biti mučna verovatno za oboje.

Van mreže Tajna

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #32 poslato: фебруар 08, 2011, 17:12:47 »
naravno da jače osjetimo osobne plante, te dispozitore SO, MO i Asc. Da mi je ne znam kakav sinastrijski aspekt na moj Mjesec, svakako ću da ga osjetim prije nego npr aspekt na Neptuna....koji mi se uzgred rečeno odnosi na financije jer je u 2.k

Tacno, samo sam to i htela da kazem, znaci nije bas uvek egzaktni aspekt najjaci. Stoji to za egzaktnost ali kada su licne planete u pitanju, ovo dalje npr JU i SA, ce da se odnosi na zivotne okolnosti para, naravno ako ne vlada vitalnim kucama za odnos.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #33 poslato: фебруар 22, 2011, 12:32:47 »
http://lib.druzya.org/Astrology/shestopalov/.view-shest-sin-astro.txt.8.html

PSIHOLOŠKE INTERAKCIJE

- aspekti:
SUNCE - SUNCE: razumijevanje na nivou svijesti
MJESEC - MJESEC: emocionalna i mentalna kompatibilnost, uz skladan aspekt, osobe su poput jedne duše. Zajedništvo kroz svakodnevicu, hranu, spavanje, opuštanje i udobnost.
VENERA - VENERA: određuje stupanj simpatije/antipatije među osobama. Skladan aspekt i konjukcija daju mnogo simpatija.
Zanimljivo, u stabilnim brakovima u kojima nije bilo mnogo pokazatelja aspekata za seksualno slaganje, bili su prisutni dobri aspekti između Sunca, Mjeseca i Venere - psihološka udobnost kao zamjena za seksualni život. Napeti odnosi između Sunca, Mjeseca i Venere nisu razlozi za razvod. Često sam primjetio u stabilnim odnosima ovaj psihološki nesklad, ali u pozadini sklad na seksualnom području; u odustnosti naravno stresnih asepkata (tri ili više) između MA/JU/SA/PL (razvod).
« Poslednja izmena: фебруар 22, 2011, 21:28:15 Mirabilis »

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #34 poslato: фебруар 22, 2011, 21:27:57 »
http://lib.druzya.org/Astrology/shestopalov/.view-shest-sin-astro.txt.9.html

SREĆA I NESREĆA

Sreća - Jupiterov skladan aspekt (uključujući konjukciju) na Sunce ili Mjesec partnera, orbis do 8
Nesreća - Saturnov neskladan aspekt (uključujući konjukciju) na Sunce ili Mjesec partnera, orbis do 6
Orbisi asepkata za sreću i nesreću kao što vidite nisu jednaki. Ovi su podaci bitni, ali opet, aspekti koji donose nesreću ne govore o raspadu odnosa. Ukoliko postoje tri ili više ovakva aspekta dobit ćete nezadovoljavajući odnos, ali bez razvoda. U takvom odnosu, nesretan je onaj partner čije je Sunce ili Mjesec potisnuto partnerovim Saturnom, dok vlasnik Saturna može smatrati da je u odličnoj vezi. Ja ne preporučam takav odnos. Zašto da osoba cijeli život pati? To nije humano.

Imao sam zanimljiv slučaj. Suprugov Jupiter u dobrom aspektu sa ženinim Mjesecem, a ženin Saturn u napetom odnosu sa muževim Suncem. Žena je sretna, a on je iznimno nesretan; papučar. Kao udav i zec. Vjerujem da je takve odnose neetički podržavati.
Nekad postoje pokazatelji i za sreću i za nesreću. Tada u ovisnosti o tranzitima Saturna i Jupitera, par živi malo sretno, pa malo nesretno.
Naposlijetku, u stanju smo definirati uvjete idealnog odnosa:
1. nema napetosti između planeta sukoba (MA,JU,SA,PL)
2. sklad među seksualnim planetama (SO,MA žene sa MO,VE muškarca)
3. skladan odnos Sunca, Mjeseca i Venere kod partnera
4. nema aspekata nesreće
5. ima aspekata sreće

No, u praksi nisam vidio takve usporedne horoskope. U stvarnom životu sretan odnos čini tri od pet ova uvjeta, te izostanak uvjeta 1. i 4.
Osim toga, svatko je pojedinac sa svojom natalnom kartom koja može ukazati da brak jednostavno neće biti sretan, te je osobi teško pronaći skladan odnos. U tom slučaju izabire se relativno prihvatljiv brak. Prinčevi na bijelom konju se dešavaju u bajkama, usprkos svim trikovima. Rješenje za ovaj problem je kretanje, dok radix ne dobije bolje smjernice za brak. Osobe u braku koje imaju problematičnu sinastriju se mogu preseliti, jer to dovodi do promjene u natalu i osobe se mijenjaju.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #35 poslato: фебруар 22, 2011, 22:14:57 »
citala sam ga,odnosno vise preletela
i vidim pominjes ove aspekte nesrece

znaci losi aspekti( i konjunkcija) Mars/Jupiter/Saturn/Pluton
Kad se desi da ih u sinastriji ima 3 ili vise, veza puca kad tad (orbis do 6)

jel se tu misli i na Ma-Ma,Ju-Ju....?

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #36 poslato: фебруар 22, 2011, 22:22:20 »
citala sam ga,odnosno vise preletela
i vidim pominjes ove aspekte nesrece

znaci losi aspekti( i konjunkcija) Mars/Jupiter/Saturn/Pluton
Kad se desi da ih u sinastriji ima 3 ili vise, veza puca kad tad (orbis do 6)

jel se tu misli i na Ma-Ma,Ju-Ju....?
da, ja mislim da ide i MA-MA, JU-JU i sl. No, Šestopalov razlikuje aspekte nesreće od aspekata za razvod. Aspekti nesreće su neharmoničan odnos SA sa svjetlima, što daje da osoba bude nesretna u braku, al to ne vodi u razvod, u razvod vode odnosi MA-JU-SA-PL.
Ja sam danas išla analizirati Paulu Abdul i njenog prvog muža Emilia. Oni imaju 5 takvih aspekata i razveli su se nakon dve godine braka:
- njegov JU 180 njen PL
- SA0SA
- njegov SA 90 njen MA
- PL0PL
- njegov PL 180 njen JU
Naravno, ona ima natalno pokazetelj za više brakova. Imaju njih dvoje i puno dobrih aspekata, al eto, ovih je i previše. Njegov sat rođenja nije poznat, pa ne znam njegove kuće, al baš je interesantno.

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #37 poslato: фебруар 22, 2011, 23:40:07 »
dobro za sat, ovo su spore planete ne menja se nista

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #38 poslato: фебруар 23, 2011, 00:04:20 »
http://lib.druzya.org/Astrology/shestopalov/.view-shest-sin-astro.txt.9.html

SREĆA I NESREĆA

Sreća - Jupiterov skladan aspekt (uključujući konjukciju) na Sunce ili Mjesec partnera, orbis do 8
Nesreća - Saturnov neskladan aspekt (uključujući konjukciju) na Sunce ili Mjesec partnera, orbis do 6
Orbisi asepkata za sreću i nesreću kao što vidite nisu jednaki. Ovi su podaci bitni, ali opet, aspekti koji donose nesreću ne govore o raspadu odnosa. Ukoliko postoje tri ili više ovakva aspekta dobit ćete nezadovoljavajući odnos, ali bez razvoda. U takvom odnosu, nesretan je onaj partner čije je Sunce ili Mjesec potisnuto partnerovim Saturnom, dok vlasnik Saturna može smatrati da je u odličnoj vezi. Ja ne preporučam takav odnos. Zašto da osoba cijeli život pati? To nije humano.

Imao sam zanimljiv slučaj. Suprugov Jupiter u dobrom aspektu sa ženinim Mjesecem, a ženin Saturn u napetom odnosu sa muževim Suncem. Žena je sretna, a on je iznimno nesretan; papučar. Kao udav i zec. Vjerujem da je takve odnose neetički podržavati.
Nekad postoje pokazatelji i za sreću i za nesreću. Tada u ovisnosti o tranzitima Saturna i Jupitera, par živi malo sretno, pa malo nesretno.
Naposlijetku, u stanju smo definirati uvjete idealnog odnosa:
1. nema napetosti između planeta sukoba (MA,JU,SA,PL)
2. sklad među seksualnim planetama (SO,MA žene sa MO,VE muškarca)
3. skladan odnos Sunca, Mjeseca i Venere kod partnera
4. nema aspekata nesreće
5. ima aspekata sreće

No, u praksi nisam vidio takve usporedne horoskope. U stvarnom životu sretan odnos čini tri od pet ova uvjeta, te izostanak uvjeta 1. i 4.
Osim toga, svatko je pojedinac sa svojom natalnom kartom koja može ukazati da brak jednostavno neće biti sretan, te je osobi teško pronaći skladan odnos. U tom slučaju izabire se relativno prihvatljiv brak. Prinčevi na bijelom konju se dešavaju u bajkama, usprkos svim trikovima. Rješenje za ovaj problem je kretanje, dok radix ne dobije bolje smjernice za brak. Osobe u braku koje imaju problematičnu sinastriju se mogu preseliti, jer to dovodi do promjene u natalu i osobe se mijenjaju.

Porodica Obama oni vaze za srecan par i kod njih ovo radi!!!

Aspekti srece:
Njen Jupiter 120 njegovo Sunce / egzaktno
Njegov Jupiter 0 njeno Sunce

Aspekti nesrece:
Njegov Saturn 0 njeno Sunce/ orbis1

Rusilacki Aspekti
Njen Mars 0 njegov Jupiter
I nista vise!!!!!

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #39 poslato: фебруар 23, 2011, 11:39:44 »
Elizabeth Taylor se udavala 8 puta.
Prvi brak sa Nicky Hilton koji je trajao manje od godinu dana.
Rušilački aspekti:
- njen Jupiter 90 njegov Saturn
- njen Mars 0 njegov Jupiter
- njen Pluton 90 njegov Mars
Aspekti nesreće:
- njen Mjesec 0 njegov Saturn
Aspekti sreće: nema

Kod oboje se vidi preko natalne 7.k da prvi brak propada. Mene je posebno zanimao ovaj njihov Mars0Jupiter, jer to je ipak konjukcija, koja tek u zavisnosti od natalne pozicije mislim da može bit problematična. Kod Liz, vladar 7.k braka je Merkur u steliju sa SO/MA i na sve to ide Neptunova opozicija. Hilton joj je svojim Jupiterom sjeo u taj stelij. E to ne bi bilo toliko problematično da taj njegov Jupiter nije skroz natalno oštećen. On je u 7.k i ima dva kvadrata i opoziciju. Ovo je jak pokazatelj za raspad odnosa.
Kod Obame je također prisutan Mars 0 Jupiter. Nažalost nema položaja njenih kuća, pa ne znam na šta joj se odnosi taj Mars, ali kod Obame se vidi Jupiter kao vladar 10.k te može označavati povremene krize tj njegovo usmjerenje na obaveze i karijeru (10.k) što utiče na odnos. Michellin Mars je dobro položen, jedino dispozitor pravi 180 MO/VE - eto kako nema kuća možemo pretpostaviti da se ona nekad osjeća sama u tom braku i podizanju porodice.
Čak mislim da kod Liz i Hiltona je sinastrijski Mars 0 Jupiter bio dovoljan za raspad braka, s obzirom da su natalni pokazatelji za razvod jaki, te ove dvije planete uključuju njihove 7.kuće.

Milana

• Gost
« Odgovor #40 poslato: фебруар 23, 2011, 11:46:39 »
A zasto je tolko nepozeljan aspekt MA0JU ?  Imam ga sa sestru obostrano inace.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #41 poslato: фебруар 23, 2011, 12:09:18 »
A zasto je tolko nepozeljan aspekt MA0JU ?  Imam ga sa sestru obostrano inace.
pa kažem, zavisi od stanja te dvije planete u natalu. Kod Hiltona je Jupiter sav oštećen i sjeo je Liz na Marsa.
Mars je akcija, a Jupiter je širenje....Jupiter je životna filozofija, pogled na stvari oko sebe, moral, a s Marsom djelujemo, u ženskoj karti Mars je tip muškarca koji je privlači. Piše u njenoj biografiji kako je Hilton bio kockar i nasilan (slupan Jupiter), a kombinaciji s njenim Marsom onda muškarac koji joj moralno ne odgovara i koji je povređuje jer joj Mars vlada 4.k.
Način na koji je on hajmo reći, moralno uklopljen u svijet (JU) izaziva kod Liz borbu i bijes (MA). Kad nam netko neharmonično aspektira Marsa, to nas tjera na borbu, to nas razbiješnjuje, svađamo se....a to nije dobro za odnos.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #42 poslato: фебруар 23, 2011, 14:28:46 »
Liz Taylor se drugi put udala za Michael Wilding, brak je trajao 5 godina.
Rušilački aspekti:
- MA 180 MA
- njen MA 90 njegov SA
- njen MA 90 njegov JU
Aspekti nesreće:
- njeno SO 90 njegov SA
- njen SA 180 njegovo SO
Aspekti sreće:
- nema

Ovaj odnos mi se čini još teži, od prethodnog. Od aspekata razvoda, sva tri su na njen Mars. Drugi brak se gleda u 9.k. Tamo je vladar Merkur u Ribama u steliju sa SO/MA i sve to je 180 sa NE u 9.k. Natalno se kod Liz vidi i propast drugog braka jer je 9.k pod opozicijama.
Wilding je Liz svojim  Marsom napravio 180 na njenu 9.k (drugi brak), Jupiterom i Saturnom kvadrat. Tri napeta njegova aspekta na njenu 9.k koja već sadrži opoziciju - formirao je Veliki Križ. Odnos predodređen za propast.
Nažalost, kod Wildinga nema položaja kuća, al on sa ove tri planete (MA/SA/JU) kojima ruši odnos u sinastriji,  natalno ima t-kvadrat, (Jupiter 180 Saturn) 90 Mars. Fokus je na Marsu čiji dispozitor Mekur nije u ništa boljem stanju.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #43 poslato: фебруар 23, 2011, 14:51:47 »
Liz Taylor se treći put udala za Mike Todd. Brak je trajao godinu dana, nisu se razveli nego je on stradao u avionskoj nesreći.

Rušilački aspekti:
- njen JU 90 njegov SA
- njen SA 90 njegov JU
Aspekti nesreće:
- njen MO 180 njegov SA
Aspekti sreće:
- njeno SO 120 njegov JU

Ovdje su rušilački aspekti drugačiji i prisutan je po prvi puta aspekt sreće. U prva dva braka bio je uključen njen Mars, ovaj puta JU i SA. Njezin treći brak je u 11.k, i tamo je Mjesec u padu 90 JU (avion) iz 8.k (smrt). Toddov Saturn joj pravi 180 na taj Mjesec što govori o njegovom gubitku (SA u 1.k). Ovo je bilo dovoljno da ostane i bez trećeg muža. Vladari 11.k iako joj natalno nisu dobro položeni (MA,PL) i uticali na raspad prva dva braka, ovdje ne utiču jer ih Todd aspektira harmonično.

Van mreže Mnemozina

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Pogledaj profil
    • Astrologija kriminala
« Odgovor #44 poslato: фебруар 23, 2011, 15:09:17 »
Četvrti brak bio je sa Eddie Fisher.
Rušilački aspekti:
- MA 90 MA
- JU 90 JU
- SA 0 SA
- PL 0 PL
Aspekti nesreće:
- njeno SO 90 njegov SA
Aspekti sreće:
- njen JU 60 njegov MO

Četvrti brak prikazan je 1.k i vladar Jupiter u 8.k 90 MO. Ovdje je vladar četvrtog braka Jupiter ugrožen kvadratom Fisherovog Jupitera. On se ženio 5 puta, a Liz mu je bila druga žena, predstavljena tim Jupiterom u 9.k.
Inače vladari ova dva Jupitera u kvadratu su im u opoziciji što je na koncu dovelo do razvoda.