Autor Tema: Rakovi  (Pročitano 8325 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
Odg: Rakovi
« Odgovor #15 poslato: фебруар 26, 2011, 10:07:56 »
Citat
Rak nema surovost skorpije niti univerzalnu neodredjenost jedne ribe. Njegova osecanja vezana su za bliske ljude.

I poslednje, ako jednom raku neko nije  bitan, nece ga udostojiti nicega, cak ni neprijateljstva.

Rak nema zelju za isterivanjem pravde niti interes za sire drustvene pojave, on je zauzet svojim licnim agendama.

Ovo se slažem sa tobom apsolutno, jer to proživljavam, na mnogo teži i mučniji način preko SA u Raku koji je dispozitor moje VE i JU. A jedan MO u Raku je daleko ispred ili iznad ili kako god, od jednog MO u Škorpiji... :D

Ali, Rakovi umeju da budu jako osvetoljubivi. Pogotovo žene koje su povredjene ili ostavljene. To sam se uverila na sopstvenoj koži, od žene, čije podatke na žalost nikako da pronadjem, a hoću sigurno jer je zaista osoba za razmatranje, ne samo zbog znaka već zbog toga što je to najnegativnije i najdestruktivnije biće koje sam imala nesreću da upoznam.

Posle smišljanja svih mogućih gadosti, pakosti i svega ostalog, iz osvete,  kada je i dete svoje ostavila, tj. poslala u neki internat, ona oličenje majčinstva, zbog muškarca, na kraju je usled nervnog sloma koji je doživela na ulici, završila u Kovinu. Ali, naravno, neću da grešim dušu i sve svalim na Raka, jer mislim da to nije razlog,  s obzirom da ne znam ni gde joj je MO, ni podznak. Po nekom mom ličnom laičkom mišljenju, pre svega je to dejstvo SA u Raku i velike verovatnoće da joj te planete kvadrira PL iz Vage...( ona je 1974. godište...)

Van mreže ibis

• Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: фебруар 26, 2011, 10:21:22 »
Po nekom mom ličnom laičkom mišljenju, pre svega je to dejstvo SA u Raku i velike verovatnoće da joj te planete kvadrira PL iz Vage...( ona je 1974. godište...)
verujem da si u pravu i da je to problem, sam znak Raka nije vezan za osvetoljubivist, ali ako je ovako aflikovan moguce je...Pl bi doneo opsesivnost...

ja imam Me 90 Pl, i moram da prizanam da imam te impulse...sto mi je i drago, jer mnogi ljudi zaista zasluzuju da im se natrlja nos patosom... ali moja licnost, moja prva kuca, jednostavno odbacuje osvetoljubivost kao gubljenje vremena  O0

Van mreže alea

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #17 poslato: фебруар 26, 2011, 10:37:50 »
Citat
ja imam Me 90 Pl, i moram da prizanam da imam te impulse...sto mi je i drago, jer mnogi ljudi zaista zasluzuju da im se natrlja nos patosom... ali moja licnost, moja prva kuca, jednostavno odbacuje osvetoljubivost kao gubljenje vremena  O0

To je aspekt sličan ME u Škorpiji...on jednostavno ZNA...a da li će ga zloupotrebiti protvi tebe ili neće, njegov je lični izbor..ali, dovoljno je često samo da te pogleda pa da osetiš da si prozren... :)
Ja volim ME koji je obojen PL, on jednostavno daje veliku dubinu...meni nije važno da isterujem svoje, dovoljna mi je satsfakcija da sam razotkrila, i uopšte ne moram da se ubedjujem ili netežem, jer je istina moja jedina nagrada i zadovoljstvo...

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #18 poslato: фебруар 26, 2011, 13:27:54 »
Ali, Rakovi umeju da budu jako osvetoljubivi. Pogotovo žene koje su povredjene ili ostavljene.

kakav slucajnost znam i ja za jedan slucaj racice koja je prevarila muza a onda mu sa svalerom pretila.Ona cak nije ni povredjena bila od strane njega...

A sto se tice tvoje koleginice , Alea, mozda se ona plasi tvoje energije.
Rakovi se ponasaju kao pokusni kunici kad se osecaju slabije od drugih

moram da navedem jos jedan primer jedne racice.
Volontirala je gde i ja , radila isto sto i ja i onda je trazila od njih da joj pored regularnog sertifikata daju jos jedan plus.
I oni kazu ok. Ali njen uslov da ga ona sam napise.I oni kao ok.
I onda ona ispise gomilu lazi , do te mere da ja ispalo da ona gotovo rukovodi u samoj fondaciji,organizuje sve zivo. I onda im kaoo samo tutne da potpisu.
Oni ljudi naravno uzmu prvo da procitaju i kad su videli sta  je izmastala nisu hteli da potpisu.
I naravno , racica pocinje da se dere, da histerise.Da se svadja. Oni svi u cudu jer jer do juce bila ona slatka" ljubavi" " draga" hihihi hahaha.
Na kraju je trazila da ode kod direktorice koja ju je iskulirala.
I tako je na kraju histericno placuci otisla kuci.
I to je rak

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #19 poslato: фебруар 26, 2011, 13:56:53 »
ja apsolutno gajim ravnodusnost prema rakovima

nego evo opet kako reaguje rak
"to je svima jasno"
odmah staje iz neke " grupe"
koju cine "svi"

dobar slucaj za posmatranje

Van mreže Menora

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #20 poslato: фебруар 26, 2011, 17:01:26 »
ajde da se i ja zapljunem u ovu tvoju temu  ;D ... moja najbolja drugarica je rak , nema tih histericnih elemenata , cak je previse smirena i zna da bude smorna ali samo to  :D... a to nema veze sa zivotom  ::)

a u prilog tvome stavu ide da ja  sa MO na ASC znam da budem histericna naravno sa euforijom koja ide od UR/vodolije  znaci katastrofa na kvadrat - pa vi sad vidite  ;) ... ali vremenom me je ovaj  MO120SA primirio i zaista se trudim da ne ulecem u te histerije i gluposti jer sam uvidela da su vrlo vrlo ruzne ... skontala sam kako da ukljucujem SCO i pritajim se kao zmaj 

.....Neznanje je pocetak hiljadu novih pocetaka.I nemoj ga se nikad stideti...Lepota trazenja nije u nalazenju,nego u nasoj odluci da trazimo...M.A.

http://i296.photobucket.com/albums/mm162/minerva10/fbfbb3bb.jpg

Van mreže Vilenija

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroSensa
« Odgovor #21 poslato: фебруар 26, 2011, 17:20:27 »
Ma histerišu i vodolije i škorpije, bikovi, lavovi (navodim fiksne znake kao sunčeve, jer me mrzi da idem baš redom), tako da se ne može jedan znak podvući kao pretplaćen na tu vrstu emotivne reakcije...

Zapravo, ponašanje nekog natusa ne zavisi samo (i možda ponajmanje zavisi) od položaja SO. Sad, verujem da postoje određeni znaci koji nas iritiraju više ili manje, i mislim da sam to pokušala da objasnim na primeru HLV.
Obično su to oni koji na neki način aktiviraju loše postavljenu planetu u našem natalu ili neki nezgodan aspekt. MA je možda tu posebno osetljiv, jer on će doprineti neku vrstu agresivne odbojnosti (čini mi se da se ponavljam).

Da se razumemo, imam i ja sličan "problem" sa jednim drugim znakom, iako iz nekog razloga upravo taj znak privlačim i imam ih u okruženju i bliskoj rodbini koliko hoćeš, a nikako ih ne razumem.  ::)

Van mreže Menora

• Sr. Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #22 poslato: фебруар 26, 2011, 18:01:37 »
Ma histerišu i vodolije i škorpije, bikovi, lavovi (navodim fiksne znake kao sunčeve, jer me mrzi da idem baš redom), tako da se ne može jedan znak podvući kao pretplaćen na tu vrstu emotivne reakcije...

Zapravo, ponašanje nekog natusa ne zavisi samo (i možda ponajmanje zavisi) od položaja SO. Sad, verujem da postoje određeni znaci koji nas iritiraju više ili manje, i mislim da sam to pokušala da objasnim na primeru HLV.
Obično su to oni koji na neki način aktiviraju loše postavljenu planetu u našem natalu ili neki nezgodan aspekt. MA je možda tu posebno osetljiv, jer on će doprineti neku vrstu agresivne odbojnosti (čini mi se da se ponavljam).

Da se razumemo, imam i ja sličan "problem" sa jednim drugim znakom, iako iz nekog razloga upravo taj znak privlačim i imam ih u okruženju i bliskoj rodbini koliko hoćeš, a nikako ih ne razumem.  ::)

ama bas tako !!!

a ko ti ne odgovara Vilenija ?  jbga kada krijes kartu  8)

meni jaki lavovi ne prijaju  :D (sta god da im je u lavu ; narocito zene sa VE na ASC U LAVU -susta su suprotnost od mene   :( ) i sta sad - nista - putuj Igumane  :)  ... zato ja uvek kazem da nam vise prijaju slicni ljudi nama a ne ona glupost po meni da se suprotnosti privlace ... pa recimo ja na vodolije momentalno odlepljujem     i na moje strelce - i nepogresivo ih osetim  ;)
.....Neznanje je pocetak hiljadu novih pocetaka.I nemoj ga se nikad stideti...Lepota trazenja nije u nalazenju,nego u nasoj odluci da trazimo...M.A.

http://i296.photobucket.com/albums/mm162/minerva10/fbfbb3bb.jpg

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: фебруар 26, 2011, 20:10:26 »

meni jaki lavovi ne prijaju  :D (sta god da im je u lavu ; narocito zene sa VE na ASC U LAVU -susta su suprotnost od mene   :( ) i sta sad - nista - putuj Igumane  :)  ... zato ja uvek kazem da nam vise prijaju slicni ljudi nama a ne ona glupost po meni da se suprotnosti privlace ...

o da :D

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #24 poslato: фебруар 26, 2011, 20:17:40 »

ne bih se slozila
rakom vlada Mesec ,
Mesec je cudljiv i promenljiv

tako da su u tom smislu fiksni znakovi i te kako stalozeniji od rakova.

U prirodi Meseca nije stalozenost.
Rak koji cuti i muli sigurno kipi u sebi jer je nemocan i tako to
Sirok je dijapazon njihovih osecanja

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #25 poslato: фебруар 26, 2011, 20:21:22 »
ajde da se i ja zapljunem u ovu tvoju temu  ;D ... moja najbolja drugarica je rak , nema tih histericnih elemenata , cak je previse smirena i zna da bude smorna ali samo to  :D... a to nema veze sa zivotom  ::)

a u prilog tvome stavu ide da ja  sa MO na ASC znam da budem histericna naravno sa euforijom koja ide od UR/vodolije  znaci katastrofa na kvadrat - pa vi sad vidite  ;) ..

vodolijanska histerija je i simpaticna ;D

nego gde je drugarici Mesec i Asc?

necete mi verovati sad sam se setila jos jedne racice koja je dobila otkaz posle nedelju dana jer se izderala na sefa.

Van mreže Vilenija

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroSensa
« Odgovor #26 poslato: фебруар 26, 2011, 20:47:08 »
rakom vlada Mesec ,
Mesec je cudljiv i promenljiv

Upravo zato, jer je MO prilično sklon uticajima svog dispozitora i aspekata drugih planeta.
Histerija je mnogo svojstvenija koleričnim tipovima, oni umeju tako da dramatizuju stvari, ispucaju se, a onda posle kao da ništa nije bilo.
Zato je jako važno gde se nalazi MO, u kojoj fazi, sa kojim planetama u aspektu.
Ovo važi zapravo za sve znake, jer bez obzira gde se SO nađe, ponašanje osobe će mnogo više biti prikazano položajem MO i ME.

Razumem da ti govoriš o subjektivnom doživljaju rakova.
Jedna moja prijateljica je imala par emotivnih veza sa muškim rakovima i uvek je govorila "Nikad ja neću razumeti rakove!!!" Ona ima pak SA u Ar i opet se javlja kvadratiranost od strane SO u Ca.

vodolijanska histerija je i simpaticna ;D

Ma histerija je histerija

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #27 poslato: фебруар 26, 2011, 20:54:26 »
to sto Menora prica ubedjena sam da nije histerija, odnosno da se ne zove tako ;D

ja volim kad su ljudi zivi i temperamentni, ne volim smrdipuvala.
Ali onaj nacin nepredvidivog napada histerije  koji se granici sa nenormalnim nisam videla ni kod kog drugog sem kod So u raku

Van mreže Vilenija

• Jr. Member
  • **
    • Pogledaj profil
    • AstroSensa
« Odgovor #28 poslato: фебруар 26, 2011, 21:02:49 »
hehehe...
Rakovska histerija ti je nenormalna, a vodolijanska odraz umetničke slobode...zanimljivo...

Nekome će ova prva izgledati kao odraz emotivnosti i ne skrivanja povređenosti, a ova druga kao potpuno bez pokrića...
Kažem, stvar subjektivnog doživljaja...

Van mreže HastaLaVista

• Hero Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #29 poslato: фебруар 26, 2011, 21:38:18 »
hehehe...
Rakovska histerija ti je nenormalna, a vodolijanska odraz umetničke slobode...zanimljivo...

Nekome će ova prva izgledati kao odraz emotivnosti i ne skrivanja povređenosti, a ova druga kao potpuno bez pokrića...
Kažem, stvar subjektivnog doživljaja...

stvar ukusa :)

ja sam slaba na vodolije i sve im oprastam i sve ih kapiram u potpunosti zbog mog vl u aqu i Meseca